U. Clunitillii S Verllude lA SCUTE Cl OÉ Zl» iARVERG ADERING Hand8choen8ii. Patrimonium. MANNEN! KAAS, jn Godsdienstoefeningen Uitnoodiging tot bijwoning Woensdag 8 April a.s., in het Tehuis voor Militairen. LANGEDELFT H 2 MIDDELBURG Mej. DE DREU, Voor de a.s. Paaschdagen versche Eieren J. VLEUGEL, Kwasten en Penseelen Wenscht U met de Feestdagen J. VLEUGEL, Zalen te huur, Net Meisje gevraagd. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenig ingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 5 APRIL 1925. Classe Middelburg e r i k z e e Classe Z Classe Tholen x e I Advertentiën. Vereen, voor Geref. Onderwijs te Middelburg ONTVANGEN Nappa, Glacé en Suède en veel andere soorten ZIE ETALAGE. Aanbevelend, Langedelft, Middelburg. ruim voorzien van groote aan marktprijs Korte Burg D 12 - Middelburg. Afd. Middelburg. bereide en droge Verven. a „DE STER" Bestelt nu reeds ons Paaschpakket. JOH. DE HEER, Rotterdam, Koffie te drinken. een prima stukje dan Is UW ADRES bij Korte Burg D 12 - Middelburg. ook voor BRUILOFTEN. om de jongeren weer nader tol de kerk te brengen. Maar ge vraagt, zijn dat nu preekenZoo 'n titel schijnt ons zelf misleidend. Een prediking moet toch brengen de verklaring van een of ander gedeelte van de H. Schrift en de aanwending daarvan op 't leven. En met den besten wil ter wereld is het ons niet mogelijk geweest om daarvan een voorbeeld te vinden. Er staat wel een tekst uit den Bijbel boven, maar dit is het dan ook hoofdzakelijk. Alleen voor wie goed weet te onderscheiden, kan het lectuur zijn. Jan door Willem Evers. Een boeiend verhaal. Het beschrijft het leven van een jongen uit een arme omgeving. Het leert ons. welk een strijd er zijn kan in een jeugdig leven en het doet ons meevoelen met dezen knaap, die een drang tot een hoogere plaats kende. Hoe moeilijk is het vaak voor jonge lieden, die tot de lagere volks klasse behooren en die een begeerte koesteren om er zich aan te ontworstelen. Wij kunnen dezen strever vergezellen op zijn oneffen weg. totdat hij eindelijk op ruim twintig jarigen leeftijd bezwijkt in een ziekenhuis. Het evangelie straalt, echter licht uit en daardoor krijgt ook dit ellendig bestaan zijn rechte bestemming. Bouma. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. BLONDO EN PARAKAN. Enkele weken geleden ontving het Zendings-< 'omité te Middelburg een brief van Ds. Merkelijn Dit schrijven bevatte o.a. een antwoord op de kist met kleedingstukken, speelgoed enz. in Nov j.l. naar Magelang verzonden. Ds. Merkelijn schreef „zeer verrast te zijn door den inhoud der kist." „Wat een voorraad, en wat een mooie dingen om onze patiënten blij te maken Wat, een moeite moet het gekost hebben, eer zoo'n kist verzonden kon worden. Onzen hartelijken dank! Wij konden al het moois op "t Kerstfeest niet uit- deelen, daar de kist begin Januari in Magelang aan kwam, doch dat is niets Wij bewaren liet en de gelegenheden om uit te deelen zijn legio. Prettig dat ook zoovele naaikransen reeds meedoen aan dezen arbeid, schrijft ds. M.. en verder het is op gang en de wijze waarop deze arbeid aangevat werd, is goed en geeft veel hoop dat de groote zorg voor de linnenkast niet meer tot onze Indische zorgen zal behooren." Ook van Zr. Netelenbos ontving het Comité be richten. Zr. N. schrijft„enkele dagen geleden ontving ik een gedeelte der goederen, bestemd voor het zieken huis. I' begrijpt dat wij nieuwsgierig waren. Met mijne Javaansche collega's werd alles ontpakt en met belangstellende blikken werd alles bekeken, bewonderd en gesorteerd en voorloopig in de linnen kast, die nog veel ruimte bevat, opgeborgen. Wat, een mooie collectie kleurige baadjes, aardige kinder- baadjes en hansopjes (kruipbroekjes), sloopen, jassen i kabajas) en broeken en alles zoo keurig genaaid. En verder schrijft Zr. N.„Reeds eerder gaf ik U de gevraagde inlichtingen. Ik zou U willen aanraden (om evenals U voor de mannen bezig is te doen) ook voor de vrouwen baadjes te maken van een stevig, goed-waschbaren stof, en liefst alles van één kleur, dit is voor den langeren duur én voor de controle wel gewenscht. Die mooie gekleurde baadjes doen soms den wensch opkomen zelf zoo iets te bezitten en heel handig wordt er dan iets weggemoffeld. Want het „gij zult niet begeercn en gij zult niet stelen" zijn voor de meesten hier, nog onbekende klanken en geboden, „waarvan zij pas hooren als zij hier komen". Onze verschillende Naaivereenigingen en de personen die aan mej. Bouma en mevr. Huizinga al deze goederen zonden, weten nu uit bovenstaande dat alles zeer welkom was en met vreugde werd ontvangen. De dames der knipkrans trachten aan den wensch van Zr. N. te voldoen, door zooveel mogelijk vrouweu- kabajas enz. van dezelfde stof en kleur te knippen. Wij rekenen echter op den steun der verschillende naai vereenigen door geknipt goed aan te vragen en niet zelf de stof te koopen oiu te naaien. Dit is wel de eenige weg om aan dezon wensch te kunnen voldoen. Aan vele naaivereenigingen verzond Mej. Zonneveld geknipte kleedingstukken. Maar er is nog veel te doen. Ds. Merkelijn en Zr. Netelenbos zonden ons, op verzoek, een lijstje van de benoodigde kleedingstuk ken voor een jaar voor Blondo en Parakan. Wij zijn nog lang niet aan het opgegeven toe, doch wij zijn ook pas aan den gang. Mej. Zonneveld rekent ook verder op den steun der Naaivereenigingen. In het. begin kon zij niet vlug genoeg aan alle aanvragen voldoen, doch nu gaat langzamerhand alles meer geregeld. In September a.s. hoopt zij een kist naar Magelang te verzenden en rekent er op, dat het nu reeds ge zondene aan de naaivereenigingen op tijd terug 1e hebben ontvangen 't liefst voor 1 Aug. Ons Comité dringt nogmaals aan op den steun van alle kerken. Doch het vraagt ook om uwe voorbede, opdat deze arbeid onder Gods zegen ook moge medewerken tot uitbreiding van Gods Koninkrijk op Java. De Secretaresse. Middelburg, 28 Maart 1925. Bondsring „Zeeuwsch-Vlaanderen." Jaarvergadering D.V. op Dinsdag 14- April (8e Paaschdag) in de Geref. Kerk te Oostburg. aanvang één uur. Jaarverslag Secretaris. Onderwerp „Het inrichten onzer jaarvergade ringen" door J. de Visser van Zaamslag. Jaarverslag Penningmeester. Onderwerp „J.-V. en Huisgezin" door IJ. Rooze van Antwerpen. 5. Reserve onderwerp „Onze lectuur" door J. liooze van Schoondijke. W. J. de Hullu, Secr. Knapenvergadering „Samuel" Vergadering op Zaterdag 4 April. Agenda le Afdeeling. J. Krijger. Bijbelsche Gesch. Bespreking Kerkgeschiedenis door den I-eider. Agenda 2de Afdeeling. G. J. van Doornum. Bijbelsche Gesch. Bespreking Vaderl. Gesch. door den leider. Meisjesvergadering „Nnnia", Middelburg. Bijbelsche Gesch. Gen. 12 en 18 vertelling. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." N. Test. Luc. 10 38—42 en Joh. 11. Wouterse. Kerkgeschiedenis Schets 3:4. J. Leij'se. Overgang O. T Kerk en N. Test. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. N. T. Luc. 10:88—42, Joh. 11. J. Janse. Iverkgesch. 3—4. Hoe het goede zaad opwies. l)e overgang van de O. T.-kerk in de N.-T. A. v. d. Woestijne Vereen. „Meisjesroeping." Middelburg. Agenda: Gewijde Geschiedenis Exodus 12 en 18 117. Letterkunde Camera Obscura I. K. en B. 1 Jan. '25 Zeeuwsche Afdeeling van den Nederl. Bond van Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag. A g e n d u m voor de Jaarvergadering te houden D.V. op Maandag 13 April 1925 (2eu Paaschdag) in de Gereformeerde Kerk te Goes. Huishoudelijke morgenvergadering, aanvang 10 uur. 1. Opening door den voorzitter. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den secretaris. 4. Bespreking van het jaarverslag en van het rap port over den toestand der vereenigingen, dat in het Bondsorgaan werd afgedrukt. 5. Jaarverslag van den Penningmeester. 6. Benoeming eener commissie tot het nazien der boeken van den penningmeester. 7. Begrooting 1925. 8. Periodieke Bestuursverkiezing (aftr. A. Janse en Chr. Melse als afdeelingsbestuurders en J P. Kögeler en A. Janse als primus- en secundus-Bondsbestuurs- leden.) Het bestuur stelt candidaatde aftredenden 9. Referaat van den heer A. Janse. Onderwerp„De Jongelingver. en ontspanning". Openbare Middagvergadering. Aanvang 2 uur. 1. Rapport van de commissie, in de morgenver gadering benoemd, tot het nazien van de boeken van den penningmeester. 2. Rede van den hoer P. van Nes te Bodegraven. Onderwerp„Jeugd en Geloof". Gelegenheid tot gedachtenwisseling. 3. Opwekkende rede van ds. P. Ch. v. d. Vliet, te Vlissingen. Onderwerp„Bloemen in den knop". 4. Sluiting. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Lezen eener Leerr. cis. C. von Meijenfeldt ds. C. von Meijenfeldt ds. R. Hamming Veere 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Vlisüingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur 6.30 uur V. 6 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 uur 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Haamstede 9.30 uur 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Lezen eener Leerr. ds, D. Bremmer Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga Lezen eener Leerr ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6.30 uur Lezen eener Leerr. Gasthniskerk 9.30 uur ds. J. Ruüia 6 uur ds. J. van Nes Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. van Nes van Den Haag. 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Noorderkerk 9.30 uur ds. J. 11. Telkamp B d. H. Av. 6 uur ds. J. li. Telkamp Dankzegging. V. 7 uur ds. R. Hamming Zitplaatsen vrij. A mem ui den 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. Runia V. 6 uur ds. J. llunia Domburg 9.30 en 2 uur ds. A. C. Heij Openb. Bel en Voorber. 11. Av. Gapingc 9.30 en 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Bed. H. Av. en Dank/.. V. 6.30 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 nur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. van Nes van Den Haag. V. 5.30 uur ds. L. Bouma Openb. Bel. Koudckerke 9 en 2 uur liezen eener Leerr. V. 6 uur ds, A. C. Hey St. Laurens 9.30 uur liezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp V. 5.30 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur Cand Smilde Oer. pred. te Haastrecht. V, 6 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelie 9.30 en 2 nur Lezen eener Leerr. V. 6 uur ds. J. H. Kroeze van Leidschendam. Serooskerkc 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Openb. Bel. V. 8.80 uur ds. J. H. Telkamp Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth V. 7 uur ds. G. B. Wurth Oosterland 9.30 uur 2 uur Scharend ijke 9.30 en 2 uur Wissekcrke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 uur 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. D. Bremmer ds. J. W. van Tol Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur V. 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2.30 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Classe uur Lezen eener Leerr. uur ds. W. M. le Cointre ds. A. Andree ds. T. Bouma Lezen eener Leerr. ds. T. Bouma ds. P. J. Baaij van Veere. ds. Offringn van Ermelo. Lezen eener Leerr. Goes Baarland 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur 6 uur Kapelle-BiezeLinge 9.30 en 2 uur Borscle 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wenieldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Classe A Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur V. 6 uur Oostburg (dienst Aard en burg) 9.30 uur 3 nur V. 6.30 uur Schoondijke 9 en 2 uur V. 5 30 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Lezen eener Leerr. ds. A. Wijngaarden ds. A. Scheele ds. F. den Boeft ds. R. J. v. d. Veen ds. C. W. Keur Lezen eener Leerr. ds. L. Bouma van Middelburg. Lezen eener Leerr. Lezen eener Léerr. ds. B. Meijer ds. A. P. Lanting Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Lezen eener Leerr. Lezenjeener Leen'. Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk Ondertrouwd: C. J. HONDIUS en NEL VERTREGT. Huwelijksvoltrekking:, Woensdag 15 April Middelburg, Vlasmarkt K 145, 31 Maart 1925. Scheveningen, Gentsche straat 11/ Heden overleed na een smartelijk lijden onze lieve Zoon en Broeder CORNELIS, in den bloeienden leeftijd van 20jaar. Hoewel bedroefd, treuren wij niet als degenen die geen hope hebben. M. SANDERSE. A. SANDERSEMeliefstb en Kinderen. Middelburg, 3 April 1925. Ondergeteekende zeggen hartelijk dank voor de hun op 28 Maart 1.1. betoonde belangstelling. J. DAM EN. M. C. J. DAMEN- MfcüLMEESTER. Middelburg, 3 April 1925. der van de op des avonds 8 uur, Het Bestuur W. A. DE RIJCKE Sr., Voorz. A D. LITTOOIJ Az., Secr. levert U alle mogelijke SC H O O N IVIA A K A RTIK E LE N tegen laag gestelde prijzen, t. w. Bussen Linoleum Was Glim f0 42 Huishoudzeep f 0,24 p. vierstukk. Bussen Zwarte Lak f0 22 Busjes Vloerlakverf a f 1,00 p. bus Verfkwasten vanaf f0,15 Gele Was f 0,80 per ons Stofverf merk Jacobus, Twink en Dyfoom. Bussen Glar.sverf, merk de Verfkwast, a f 0,85 per K G en f 0,45 per J/2 K.G Terpentijn f 0 12 per maatje Verder groote sorteering in Borstels, Vegers, Sponzen en Zeemen, Lakken en Vernissen, enz enz. Beleefd aanbevelend, VERGADERING op Woensdag 8 April a.s., des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis. Bespreking van het verslag der laatste Bondsvergaderi ng. ALLEN WELKOM, Ruime Sorteering Aanbevelend, FIRMA H. J. F. DAMEN, Korte Noordstraat Middelburg. STEEDS GROOTER OMZET in prima - Vernissen, Lakken, Oliën. - Greoliu, Lysol, Veemiddelen. m O P3 M O K <3 ÉH OQ SCHOONMAAKARTIKELEN. GENEESMIDDELEN. - Concurreerend. H.H. Winkeliers fabrieksprijs. DROGISTERIJ GROSSIERDE RIJ VLASMARKT M57 MIDDELBURG 1. Muz. Phantasie van Gethsemané naar Golgotha. 2. Paaschzang. 3. Mij dorst. 4. Het is volbracht. 5. De doornenkroon. 6. 't Is middernacht. 7. De verlooohening van Petrus. 8. De Man van smarten. Alle gemakkelijk gezet voor Orgel of Piano Na ontvangst van p.w. ad f 1,75 zenden wij U dit pakket, bestaande uit 8 zeer mooie muziekstukken, franco thuis. Oostzeedijk 324-32. Piano-, Orgel- en Muziekhandel. GELEGENHEID voor schoolkinderen om 's middags MILITAIR TEHUIS Nieuwstraat Middelburg. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met eenj weinig Purol. MILITAIR TEHUIS Nieuwstraat Middelburg. R. A. BASTIAANSE, Langevlele, Banketbakker. Middelburg. Autogeeuiscbe Lasch- en Önyinrichting. Smederü, Kachel- en Slotenmaker. Smeedwprk voor bouw- en waterwerk. M J. PLIJ1JMERS, Middelburg, St. Janstraat I 52. Adres Diermanse, Klein Vlaanderen M 19', Mi Idollmrg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3