Godsdienstoefeningen een Werkmeisje of Werkvrouw KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. „Bethesda" te Boedapest Vereenigingsleuen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op Z0NDA6 15 MAART 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Alleen ken uw dwaasheid, wend u in oot moedig gebed tot God, wees dwaas in eigen oogen, opdat gij wijs mocht worden~door het Woord des Heeren. Luister, vóór het te laat is, naar de oude vermaning: Wilt toch niet stug, gelijk een paard, weerstreven, Of als een muil, door domheid voortgedreven Gebit en toom, door 's menschen hand bestierd, Beteug'len 't woest en redeloos gediert Laat zulk een toom voor u niet noodig wezen. Wie God verlaat heeft smart op smart te vreezen; Maar wie op Hem vertrouwt, op Hem alleen, Ziet zich omringd met Zijn weldadigheên. (Zondagsblad van de Nieuwe Haagsche Courant.) DRIETAL TE Groningen (A)G. R. Kuyper te Haarlem. N. Buffinga te Rotterdam. J. Hoek te Soest. TWEETAL TE Reitsum c.a.D. G. A. Brouwer te Paesens. H. R. Pel te Stads-Kanaal. Aarlanderveen H. W. H. van Andel cand. te De Bildt. J. C. Houtzagers cand. te De Bildt. Amersfoort D. v. Dijk te Groningen. J. A. Tazelaar te Rotterdam. BEROEPEN TE Wielden J. Ozinga te Bennekom. Krabbendam, Genderen (N.Br.)P. v. d. Marei, cand. te Koudekerk a. d. Rijn. AANGENOMEN NAAR EnumatilH. H. Schoemaker te Zwartsluis. Meeden: K. Spoelstra, cand. te Sappemeer. BEDANKT VOOR Duurswoude, Rottevalle en LaarK. Spoelstra, cand. te Sappemeer. Uithoorn J. Gillebaard te Noord-Scliarwoude. Hazerswoude W. A. Wiersinga te Worrner. Afscheid en Intrede. Gouda. Ds. W. Veder nam Zondag afscheid van zijn gemeente met een leerrede over Joh. 13 117. Hij verzocht niet te worden toegesproken en wenschte allen Gods zegen toe. De gemeente zong hem toe Psalm 121 4. Zuilichem. Zondag werd ds. H. Brouwer, van Borsse.le, bevestigd door zijn broeder, ds. R. Brouwer, van Herwijnen. De bevestiger had tot. tekst Efeze 3 1420. 's Middags deed de nieuwe leeraar zijn intrede met, een predikatie over Efeze 1 10. Toe spraken werden gehouden door ouderling Van dei- Meiden, door ds. R. Brouwer, en door het hoofd der Chr. school, den heer M. Verbruggen. De gemeente zong ds. Brouwer staande toe Ps. 122 3. Beroepbaar. De heer H. W. H. van Andel, cand. te De Bildt, verzoekt ons mede te deelen, dat hij een eventueel beroep gaarne in overweging zal nemen. Nog niet beroepbaar. De heer J. C. Houtzagers, cand. te De Bildt, verzoekt ons mede te deelen, dat hij nog geen beroep in overweging kan nemen. - Ds. R. v. Reenen, pred. van Putten, vierde zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris aanvaardde zijn ambtswerk te Tzummarum en diende de kerken van Reitsum en Wons, en sinds 5 Maart. 1922 zijn tegen woordige gemeente. Ds. J. Lugtigheid, predikant van Uithuizerineeden, herdacht den dag waarop hij vóór 30 jaar in zijn ambt, bevestigd werd. l)e jubilaris werd 7 Juli 1870 t.e Delft geboren, studeerde, aan de Theol. School te Kampen en diende achtereenvolgens de kerken van H. I. Ambacht, Gees teren, Nijverdal en sinds 20 Oct. 1918 die van Uit huizerineeden. De heer I). J. de Groot, theol. cand. te Rijswijk (Z.-H.), verzoekt ons te melden, dat. zijn adres ver anderd is in Zandvoorterweg 175, Zandvoort. Stone-lezingen. Naar wij vernemen, heeft Prof. Dr, H. H. Kuyper, .hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit, een uitnoodiging ontvangen van Prof. Vos, om in 1927 of 1928 Stone-lezingen te komen houden te Princeton. Ds. C. Dekker, Emeritus Predikant van Waard huizen (N.-B.), is verhuisd van Gorinchem naar Bergen (N.-H.). Oefenaar. De heer J. van der Lugt, vaste voor ganger (oefenaar) te Melissant, is als zoodanig te Zwartewaal benoemd en heeft, die benoeming aange nomen. Ds. Koftijberg, predikant te Bolnes, die in liet Diaconessenhuis te Rotterdam, zich aan een operatie moest onderwerpen, daar hij lijdende was aan galsteen koliek, is Woensdag in den leeftijd van 53 jaren overleden. Ds. Koftijberg werd candidaat in 1900 en verbond zich 24 November van dat jaar aan de gemeente, van Zevenhoven. In 1907 ging hij naar Muiden, welke gemeente hij 1 Juni 1919 voor Bolnes verwisselde. dan haar gewone neerslachtigheid, die de laatste maanden was gekomen. Naar de reden behoefde hy niet laug te gis sen, want nauw in huis, of zy zeide, dat het met de kleine niet goed ging. Even schrok hy er toch van op. Maar dan stelde hy haar gerust, hartelijker, dan hjj den laatsten tijd gewoon was met haar te spreken. Het zou wel niet zoo erg zijn. Zeker een kou gevat. Ze moest niet direct zoo ongeiust zijn. De morgen nog maar eens afwachten en als er dan nog geen verandering was gekomen, dan moest de dokter maar gehaald. Zijn nabijheid maakte haar wat kalmer. .„Er is ook bericht uit Utrecht gekomen", zei ze plots. Hij schrok op. „Waarom zegje dat nu pas? Waar is het?" „Ik weet het niet zoo gauw. Ida heeft een zoon." Het verluchtte hem. Hoe kon hjj ook zoo dom zijn Natuurlijk had Theo dat vanmorgen geschreven, vóórdat hjj in Utrecht was. Trou wens een beslissing kon er nog nietzyu. Ver moedelijk had bij nu geschreven en wist hij het morgenochtend. „Ik ben vandaag in Utrecht geweest", zei hy dan. „Het was goed met Ida". „Ben je er geweest?" vroeg ze en in haar toon hoorde hij een groote verwondering klinken. „Ja, en nu zal ik ook vertellen, waarom. Het ging den laatsten tyd niet goed tusschen Van Leeuwen en mij. Ik vertrouw hem niet langer en heb met hem gebroken. Maar nu moet hij heel wat geld van my hebben en dat heb ik De thans overledene was in zijn omgeving een ge ziene persoonlijkheid, die zich ook op ander dan kerkelijk terrein bewoog. Zoo leefde hij van heeler harte mede in den politieken strijd en was oen krachtig voorstander der Christelijke School. Met name de Gereformeerde Jongelingsbeweging ondervond, vooral in den tijd van haar opkomst, zijn daadwerkelijken steun, terwijl hij een warm vriend was der Chr. Arbeidersbeweging. Zijn referaat over brandende maatschappelijke vraag stukken, enkele jaren geleden voor de Geref. Predi kanten vereeni ging gehouden, baarde opzien en bleef niet onweersproken. Ook als publicist was ds. Koftijberg bekend. Hij schreef langen tijd hoofdartikelen in het A. R. Dagblad „De Stichtsche Courant"gaf meditaties in „Patri monium" en was ook eenigen tijd hoofdredacteur van het, A. R. Weekblad voor het eiland IJselmonde „Het Vaderlandt gethrouwe". Veelbesproken is zijn brochure „Gij Calvinisten". In de serie „Christendom en Maatschappij" publiceerde hij een brochure over „Mozaïsche wetgeving". - De Particuliere Synode van Friesland (Noord) wordt te Leeuwarden Woensdag 10 Juni gehouden. De Prov. Zendings-Synode zal Woensdag 3 Juni te Leeuwarden worden gehouden. Geref. Geld. Ouderlingen-conferentie. De Ode Conferentie van Ouderlingen in dc provincie Gelder land is uitgesteld tot, Donderdag 29 Maart a.s., in Hotel v. d. Burg, te Apeldoorn. De nieuwe Kerk te Oudeschoot werd de vorige week in gebraik genomen. Het woord werd bediend door ds. Tj. Petersen, van Wolvega, die sprak naar aanleiding van Ezech. 47 7a. Bijna alle Kerken uit den omtrek waren door af gevaardigden vertegenwoordigd, van welke verschil lende de gemeente hartelijk gelukwenschten met het. bijzonder fraaie en doelmatige kerkgebouw. De belangstelling, ook uit den omtrek, was groot, zoodat het gebouw meer dan vol was. Het kerkgebouw biedt plaats aan ongeveer 300 personen, en is voorzien van gasverlichting. Evangelisatie Bergen op Zoom. Werd tot. nu toe de Evangelisatiearbeid van de Kerk van Bergen op Zoom meer incidenteel verricht, het plan heeft zich verwerkelijkt om meer systematisch te gaan ar beiden De Evangelisatie was geincorporeerd in de Zendingscommissie, maar zal nu door een aparte commissie worden behartigd. Deze commissie, door den Kerkeraad benoemd, en dezer dagen geïnstalleerd, wraarin zitting hebben personen, die tot Chr. School, Zondagsschool of Jeugdorganisatie in eenige betrek king staan, zal zich eerst oriënteeren en in 't najaar een spreker uitnoodigen. Voorts zal contact gezocht worden met den Evangelisatiearbeid ia N.-Brabant en Limburg. De nieuwe Westerkerk te Arnhem werd Don derdag 5 Maart in gebruik genomen. Het heeft 1028 zitplaatsen. Bij dc ingebruik name waren 1300 per sonen tegenwoordig. De pastores loci ds. Both en ds. Kunst hielden toespraken, de eerste over Deut. 33 27, de laatste bracht dank aan allen, die meewerkten aan den bouw. Ondergeteekende herinnert de kerken in de classis Middelburg er aan, dat in de maand Maart geen collecte voor de hulpbehoevende kerken in de pro vincie moet, gehouden worden. Nog één kerk bleef in gebreke op den zittingsdag de collecte voor behoeftige Idioten enz. af te dragen. De Classicale Correspondent.. S. den Hartigk. Middelburg, 13 Maart. 1925. KE R K E RA ADS V E RG A DER ING Breed Middelburg, 12 Maart 1925. 1. Opening. Voorzitter ds. Hamming. 2. Gezang Schriftlezing Gebed. 3. Alvorens met, de gewone werkzaamheden een aanvang te maken, herdenkt de voorzitter liet feit, dat aan ds. Bouma een Koninklijke onderscheiding te beurt viel. Namens de vergadering zal de scriba onze hartelijke gelukwenschen overbrengen. 4. Presentieafwezig m.k. 8 ouderl. 4 diakenen, z.k. 2 ouderl. 2 diakenen. 5. Notulen. 6. De nominatie voor de verkiezing van 8 ouder lingen is als volgt, samengesteldJ. van Dijke, J. Gideonse, P. Groenenberg, J. Hage, S. den Hartigh, L. Joosse, J. W. Kögeler, W. B. Kroese, J. S. Lense- link, D. H. Lodewijk, W. v. Ouwerkerk, I. de Ridder, P. van Sluijs. J. P.Timmermans, P. Ton en C. Weeda. Die voor de verkiezing van 5 diakenen luidt als volgt.A. Dekker, J. S. Hoek, C. Joosse, P. Kleijn, J. Koole, L. J. Loricr, J. Sanderse, J. G. Stevense, W. P. Wattel en P. Willeboordse. 7. Vaststelling agendum voor de vergadering onzer gemeente, welke zal worden gehouden D.V. 20 Maart a.s. des avonds half acht in de Gasthuiskerk. Benoemd wordt een stembureau, waarvan een tweetal leden zitting zal houden in hetzelfde kerkgebouw des na middags van 23 uur, teneinde aan hen, die dien avond daartoe geen gelegenheid mochten hebben, de niet, waarom ik, nu je vader het niet meer wil, naar Theo ben gegaan en hem heb gevraagd, my te helpen. Ik verwacht morgenvroeg ant woord van hem. Ais hy het niet doet, ben ik verloren. Doet hij het wel, dan moet ik hard aan het werk om my er weer bovenop te helpen". Uit deze korte mededeeling begreep zy alleen, dat hy in groote moeilykheden zat, maar ook, dat hy met Van Leeuwen gebroken had. Dat verheugde haar zeer. Voortaan werk je dus niet meer met hem, met Van Leeuwen?" „Neen, ik heb meer dan genoeg van hem." „Gelukkig, Albert, want hy bracht je heele- maal op het verkeerde pad." Het trof hem buitengemeen, dat ze het eerst aan hem dacht en niet zei b.v., hoe verheugd zy was, dat hy nu wat meer thuis zou zyu. Want hy had haar toch schandelyk verwaar loosd Toen zy naar de slaapkamer gingen wist zy nog het een en ander meer, maar tot in bizon- derheden had hy het haar niet verteld. Hygend lag de kleine meid in haar ledikantje. Brandend rood was het gezichtje. „Ze heeft erg koorts", zei hy. „Zullen we den dokter niet halen „Laat ons het nog aanzien tot morgen", ant woordde hy. „Mogelyk is het dan wat beter." Lang staarde zy op het kindje, dat onrustig heen en weer woelde. Toen greep zy hem by den arm. Haastig hield hy haar vast. „Wat is er?" (Wordt vervolgd). mogelijkheid te openen om aan de verkiezing van ambtsdragers deel te nemen. 8. Ingekomen stukken a). Een schrijven van den boekhouder onzer kerk met voorstel tot. het aanbrengen van enkele wijzi gingen in de begrooting voor dit jaar in verband met de verkregen resultaten door de actie tot verhooging van de vrijwillige bijdragen. Besloten wordt, de voor gestelde wijzigingen aan te brengen. b). Een schrijven van de Diaconieeen commissie wordt benoemd om de behandeling daarvan voor te bereiden. 9. Woensdagavond-Commissie. 10. Censura Morumgeen der broeders heeft, bezwaar. 11. De Commissie, benoemd tot het nazien yan de boeken der Zending, rapporteert, dat rekening en verantwoording in orde werden bevonden. 12. De betrokken secties rapporteeren omtrent de resultaten van het gehouden onderzoek van catechi santen voor toelating tot openbare belijdenis des geloofs. 13. Volgende week Donderdag zal D.V. „smal" worden vergaderd. 14. De regeling van de viering van het H. Avond maal is als volgt Gasthuiskerk, voorbereiding 15 Maart.. H. Avond maal 22 Maart. Hofpleinkerk, voorbereiding en belijdenisafname 22 Maart, H. Avondmaal 29 Maart,. Noorderkerk, voorbereiding en belijdenisafname 29 Maart, H. Avondmaal 5 April. 15. Vaststelling korte notulen. 16. Dankgebed. 17. Sluiting. De Kebkeraai». Middelburg. Namens de Naaikrans voor de Zen dingshospitalen berichten ondergeteekenden met vrien- dêlijken dank de ontvangst van f 5 om te besteden voor het Parakan Hospitaal, tevens deelen zij mede dat de jaarvergadering D.V. zal gehouden worden Donderdag 26 Maart, 's avonds ten zeven uur, in de Consistorie, Hofpleinkerk. M. Maljers, Pres. Jac. Hubregtse, Secr. Terneuzen. Ontvangen de collecte voor de kas van Hulpbeh. Studenten, van Schoondijke f 27,56 en van Oostburg f 16.50. M. Riemens. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Ik kom zoo juist terng van het station, waarheen ik Ds. en Mevrouw Biberauer uitgeleide deed bij hun vertrek naar Boedapest. Bij het afscheid zag ik blijde gezichten, gezichten waaruit de zorg verdwenen was. Èn het is zoowel uit naam van Ds. en Mevr. Biberauer als uit naam van het Bet hesda-comité, dat ik allen, die hebben medegewerkt, om de lezingen-tour nee van het echtpaar Biberauer zoo uitnemend te doen slagen, hartelijk dank zeg. Ik meen niet te veel te zeggen, als ik zeg dat, Ds. en Mevr. Biberauer overal de harten van onze men sehen gewonnen hebben, door hun eenvoud en be scheidenheid, hun vromen zin en zelfverloochende toewijding. Ds en Mevr. Biberauer waren van hun kant vol lof over de warme hartelijkheid waarmede zij overal ontvangen zijn. Met, nieuwen moed bezield, keerden zij tot hun gezegenden arbeid terug. Natuurlijk hebben dc collecten der lezingen niet de volle som opgebracht, die het Comité voor „Bethesda" noodig heeft. Maar er is toch een prachtig begin gemaakt, voor de actie, die nu ailerwege wordt voort gezet door de Gereformeerde Mcisjes-vereenigingen. Öeze actie heeft aanvankelijk op enkele plaatsen reeds goede vrucht gedragen. Als dit zoo voortgaat., komen wij er zeker. Behalve giften worden ook contributies gevraagd om „Bethesda" voorloopig een vaste toelage van uit. Holland te verzekeren. Er is ook groote behoefte aan aanvulling van de linnenkast. Is cv niet een vereeniging of krans, die wil helpen naaien Nadere inlichting ook over de juiste afmeting der te naaien goederen zijn bij mij te krijgen. Ds. en Mevr. Biberauer hebben beloofd af en toe iets mede te deelen over den arbeid van „Bethesda". Publicatie hiervan zal gedaan worden in dc Hon- gaaische Heraut, die immers door iedereen, die in Hongarije belang stelt gelezen wordt. Zoo kan de band, die door hun verblijf in Holland ge'egd is, blijven bestaan. En moge dan onze liefde en ons gebed voor dit gezegend werk in Gods Ko ninkrijk te Boedapest niet verflauwen. J. H. Kuyper, Secretaresse v. li. Bethesda-Comité. Den Haag, 3 Maart 1925. Van Blankenburgstraat 27. BÖNDSRING SEROOSKERKE EN OMSTREKEN. Vergadering op D.V. Vrijdag 20 Maart in de Geref Kerk te Domburg, aanvang 7.30 uur. Agenda 1. De J. V. en de verloving door de Ver. van Gapinge. 2. De J. V. en de politiek door de Ver. van Veere. Reserve. De J. V. en de cultuur. 3. Verkiezing bestuursleden. De waarn. Ringsecretaris. J. de Kam Az. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." Gel. Bel. Art. 29. P. Hamming. Ons Program 20 I en II. Ch. de Wolft'. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. N. T. Luc. 10 25-37. C. Stoel. 0. P. Art. 20. II. Scheiding van Kerk en Staat. J. Baljeu. Knapenvergadering „Samuel" Vergadering op Zaterdag 14 Maart. Agenda: Bijb. Gesch. A. Pouwelse. Het laatste Avondmaal. Kerk. Gesch. I. Verbert. Keizer en Paus. Vereen. „Meisjesroeping," Middelburg. Agenda: Gewijde Gesch. Geboorte van Mozes. Ex. 2. Huishoudelijke zaken. Meisjesvergadering „Nunia". Middelburg. Bijbelsche Gesch Gen. 3 en 4. Vrije Opstellen. Aller opkomst gewenscht. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 25. Collecte Evangelisatie-arbeid. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. R. Hamming Voorber. H. Av. 6 uur ds. C. von Meijenfeldt Hofpleinkerk 2 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur. ds. J. 11. Telkamp 6 uur ds. R. Hamming Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia 6 uur ds. J. Runia Zendingsrede. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Cand. C. Kapteijn Gapinge 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Cand. C. Kapteijn Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur ds. G. de Jager van Doornspijk. Oostkapelle 9.30 en 2 nar ds. E. Douma Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 nur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrijdag 8 uur ds. P. N. Kruijswijk van Voorschoten. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leen:. 2 uur cis. C. von Meijenfeldt Westkapelle 9,30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma- van Middelburg. Bruinisse 9.30 uur ds. D. Bremmer 2 uur Lezen eener Leerr. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 nur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Cand. P. Boes van Marken. Kamperland 9 en 2 uur els. F. J. v. d. Encle 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 nur cis. P. J. Baaij van Veere. Oosterland 9.30 Lezen eener Leen-. 2 uur ds. D. Bremmer Ouwerkerk 6 uur ds. D. Bremmer Evangelisatie-samenkomst. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C, J. Wielenga Zonnemaii'e 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Krabbendijke 9 en 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2.30 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr. ds. W. M. Ie Cointre ds. A. Andree ds. T. Bouma Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek van Zonnemaire. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. v. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur cis. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leen'. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. B. Meyer Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur. Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. T. Sap van Gouda. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur d9. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vanhaelen ds. W. Moene Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietsma 's midd. Biduur voor het. gewas. Temeuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk Advertentiön. GEVRAAGD voor vast drie halve dagen per week en voor de schoonmaak drie A vier dagen. Adres Mevr. Littooy, Molstraat F 90, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3