LICHTBEELDEN Abdijsiroop Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 22 FEBRUARI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. half 8 zullen D.V. in de Noorderkerk te Middelburg vertoond worden, betreffende onze Zending. De Heer HAGE zal daarbij een duidelijke toelichting geven. TOEGANG VRIJ. De galerijen zijn gesloten. A. J. VERTREGT, Secretaresse. MUTSAARDS- en TUINIERSWISSCHEN Koffie te drinken. Genees Uw hoest voordat het te laat is!! Ouderavond te Terneuzen. Dinsdag werd de jaarhjpsche Ouderavond gehouden in de Chr. School. De heer J. J. de Jager leidde deze samenkomst als voorzitter op aangename wijze. De heer J. Christiaanse, onderw. aan de Mulo School, refereerde over„Het huisgezin met den Bijbel en de School met den Bijbel", op bijzonder leerzame en boeiende wijze. Sprak treffend over het huiselijk- en schoolgebed, over de school mèt den Bijbel èn het huisgezin met dien Bijbel. Wees op het bidden verschillende tijden daags, op de huiscateckesaffe waarvoor onze kant- teekeningen zulk een goeden dienst kunnen verrichten. Vervolgens sprak de heer J. Stouthamer, onder wijzer aan de Lagere School over„Kinderieugexi". Hij noemde van de kindergebreken de kinderleugen het meeste Belicatte de leugen buiten en de leugen i n het kind. Bij de besprekingen daarna werd nog gehandeld over de leugen der fantasie, over onwerkelijkheden in onze Chr. romans en Chr. pers. Besloten werd den heer H. Koelmans te Boskoop, de oude Terneuzensche veteraan op Chr. onderwijs gebied, die 18 dezer zijn 70sten jaardag vierde een telegram van felecitatie te zenden. De voorz. verzocht den heer J. Christiaanse met dankgebed te eindigen. De opkomst was groot en de liefde voor 't Chr. Onderwijs bleek weêr. KORTE NOTULEN van de vergadering der classis Middelburg, gehouden op 11 Februari 1925. Art 1Namens de roepende Kerk van Middelburg opent. ds. Hamming de vergadering, laat zingen Ps. 84 6, leest Ps. 7818 en gaat voor in gebed. Art. 2. De credentiebrieven worden nagezien. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Meliskerke zond een secundus. Westkapelle een diaken, wien keurstem wordt verleend. 7 kerken hebben een instructie. Art. 3. Het Moderamen neemt zitting ds. Ham ming praeses, ds. Douma assessor, ds. Wurth le scriba, ds. Wessels 2e scriba. Art. 4. Notulen gelezen en goedgekeurd. Art. 5. Ingekomen stukken a. Ds. van Hoven neemt schriftelijk afscheid van de classis, welk schrijven zal worden beantwoord. b. De beroepen van ds. van Hoven naar Honselers- dijk en ds. van der Vliet naar Utrecht worden ge- approbeerd. c. Een vraag van Meliskerke inzake het zoeken van contact tusschen Kerk en Christ. School wordt voorloopig op zij gelegd. Art. tl. Als consulent voor Grijpskerke wordt aan gewezen ds. Douma, voor Meliskerke ds. Heij, voor Vlissingen eveneens ds. Heij. Art. 7. Ds. Telkamp rapporteert over het advies van de Partic. Synode om bij emeriteering nog een half jaar het volle tractement uit te keeren. Namens de commissie stelt hij de volgende con clusies voor a. dit advies niet op te volgen. b. hiervan Tnededeeling te doen aan de Synode van 1925 met opgaaf van redenen. c. de kerken te adviseeren bij emeriteering ernstig te overwegen op haar taak niet uitgaat boven liet uitkeeren van het pensioen. d. de Kerken te adviseeren bij overlijden het pen sioen aan te vullen tot het volle tractement en de pastorie beschikbaar te laten, beide gedurende minstens drie maanden. Eenparig neemt de classis deze conclusies over. Art. 8. Op een verzoek van de classis Goes om een vergadering te beleggen van alle Kerken in de provincie ter bespreking van de mogelijkheid tot, uitzending van een 2en mission. Dienaar desWoordste Magelang gaat de classis niet in, wijl, indien dit noodig' blijkt, een dergelijk verzoek behoort uit te gaan van de Zendende Kerk en Deput voor de Zending. Art. 9. Enkele Zendingszaken worden besproken o.a. worden de Kerken opgewekt krachtige pogingen in het werk te stellen, om de Zendingsliefde aan te wakkeren opdat eerlang een 2e D. d. W. zal uitge zonden kunnen worden. Art. 10. De quaestor rappoiteert over de classicale quota. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 4,45. Voor dit jaar worden de quota vastgesteld op f 950. Art. 11. Benoemingen, noodzakelijk wegens vertrek van ds. van Hoven en van der Vliet. DeputaatHnlpbeh. Kerken: ds. Wurth. Deputaat arbeid onder de militairends. Hamming. Secundi Kerkvisitatorends. Hamming en ds. Wessels. Art. 12. De vacaturebeurten zullen worden opge nomen in de Kerkbode. Art. 13. De wenschelijkheid wordt uitgesproken, een classicale Zendingsdag te organiseeren op 2en Pinkster-dag. Art. 14. Bij de afscheidsprediking van ds. van Hoven zal ds. Douma de classis vertegenwoordigen. Bij die van ds. van der Vliet zal dit geschieden doer ds. Heij. Art. 15. Ds. van der Vliet neemt met, hartelijke woorden afscheiden wordt door den praeses beantwoord. Art. 1(5. Roepende Kerk volgende vergadering Oost- kapelle. Datum12 Mei 1925. Art. 17. Na dankgebed van ds. van der Vliet sluit de praeses de vergadering. Namens de classis, I. K. Wessels, h.t. 2e scriba. Vacaturebeurten in de classis Middelburg April—Juni 1925. DOMBURG. WESTKAPELLE. 19 April ds. Telkamp. 5 April ds. Hamming. 21 Juni ds. Douma. 10 Mei ds. Runia. ST. LAURENS. SEROOSKERKE. 10 Mei ds. Douma 5 April ds. Wessels. 14 Juni ds. Telkamp. 14 Juni ds. Heij. GRIJPSKERKE. MIDDELBURG. 5 April ds. von Meijenfeldt. 5 April ds. v. d. Vliet. 7 Juni ds. Wurth. 14 Juni ds. Runia. VLISSINGEN. MELISKERKE. 3 Mei ds. Heij. 5 April ds. Wurth. 21 Juni ds. Hamming. 7 Juni ds. Wessels. Namens de classis, I. K. Wessels, Dep. ad hoe. Veere, 12 Februari 1925. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer niet Vrijdag 27 dezer maar Vrijdag 6 Maart a.s. De secretaris. GEREFORMEERDE KERK MIDDELBURG, ingekomen met attestatie uitArnemuiden, Cornelia de Rijkede Hamer. Dwarsstraat T 5 O. en W. Souburg, Hendrik Koppejan, Abeelsche Zandweg C 30. Ingekomen met doopattest uitKamperland, Din- geman Johannes Coumou en Johannes Coixmou, Vlas- markt. K 158. Gedoopt: Adriaan Dingemanse, KI. Werf straat T 29Gatharina Volmer, Veersche Weg T 252. Vertrokken met. attestatie naar: Bergen-op-Zoom, Wed. Snijders—Moorman, Hofplein E 289; Goes, Gijsbert Hovestadt, ^chtgenoote en 1 kind, Noordsingel S 170Sclioondijke, Wilhelmina Bruynooge, Graven straat I 281: Serooskerke. Wed. Wisse—Dekker, t Zandt D 131. Vertrokken met doopattest naar Amsterdam, Tan netje Cornelia Martijn, Zuidsingel E 39Wemeldinge, Laurens Jozias Florusse, K. Burg D 12. GehuwdAdriana Vertregt met Abraham Schout, St. Janstraat, I 47 Cornelis Bouclierie en Cornelia Ei ff. N. Vliss. Weg C 203 Overleden Wed. DockheerTevel, Langeviele K 201Leendert Daniël Gillissen. Bastion N 58. Verhuisd L. Joosse van O. Vliss. Weg V 13 naar E 194J. Meerman van Baanstraat Q 243 naar Klein Vlaanderen M 169M. J. Step van L. Singelstraat N 206 naar K. Geere K 334. Meliskerke, 19 Februari '25. De Kerkeraad maakt, bekend, dat het afscheid van ds. P. van Hoven, wegens lichte ongesteldheid, inplaats van Zondag 22 Februari D.V. Zondag 1 Maart, zal plaats hebben. C. Polderman, scriba. K ERKERAADSVERGADERING (Breed). Middelburg, 19 Februari 1925. 1. Opening Voorzitter Ds. Hamming. 2. Gezang, Schriftlezing, Gebed. 3. Presentieafwezig met kennisg. 5 ouderlingen, 3 diakenen, zonder kennisg. 2 ouderlingen 1 diaken. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken a). Rapport, zendingscomité over den arbeid in het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt o.m. dat van het boekwerkje van br. Lok over ons zendingsterrein plm. 500 exemplaren werden verkocht.Een aanvrage om op Donderdag 26 dezer de beschikking te mogen hebben over de Noorderkerk tot het houden van een lezing met lichtbeelden over ons zendingster- rein, aanvangende des avonds half acht,, wordt ingewilligd. b). Finantieel verslag van de zendingscommissie over het boekjaar 1924. Een commissie wordt benoemd tot het, nazien der boeken. c). Schrijven van de commissie tot het nazien van de bescheiden omtrent, de rekening en verantwoording onzer kerk over liet boekjaar 1924, houdende inede- deeling, dat een en ander in orde werd bevonden, overeenkomstig het advies wordt de rekening goed gekeurd en de betrokken commissie, gedechargeerd. d). Statistische opgaven betreffende het. ledental onzer gemeente, enz. over 1924. Deze gegevens zullen worden gedrukt ter uitreiking op de eerstvolgende ledenvergadering. e). Rekening en verantwoording over 1924 van ons „Rusthuis". Een commissie tot het nazien dei- boeken wordt benoemd. f). Rekening en verantwoording der Diaconie over het jaar 1924. Een commissie wordt benoemd tot het, nazien der boeken. 6. Rapporten. a). Woensdagavondcommissie. b). Classisrapport. c). De Centrale Evangelisatie-Commissie vraagt en verkrijgt toezegging van een collecte, welke op een der e.v. rustdagen zal worden gehouden ten behoeve van onzen Evangelisatiearbeid. d). In verband met, een voorloopig uitgebracht rapport door de commissie i.z. de actie tot ver hooging van de vrijwillige bijdragen, waaruit blijkt, dat de resultaten zeer gunstig kunnen worden genoemd, kunnen wij tot. onze blijdschap besluiten het beroepingswerk weer ter hand te nemen. Daartoe wordt een commissie benoemd bestaande uit onze beide dienstdoende predikanten, de ouderlingen S. Brandsma, J. J. Fanoy en L. J. Vroon en de diakenen H. v. Driel en J.. Olthoffterwijl bovendien aan ds. Bouma zal worden verzocht in deze commissie zitting te nemen. 7. D. V. 26 dezer „Smal" en 5 Maart „breed" worden vergaderd. 8. Vaststelling korte notulen. 9. Dankgebed. 10. Sluiting. De Kerkeraad. De catechisaties van 7 en 8 uur 's Dinsdags in de Gasthuiskerkconsistorie worden voortaan een half uur later gehouden terwille van de jongelui van buiten de stad. terwijl de belijdenis-catechisatie wordt terug gesteld op Maandagavond 9 uur, De Kerkeraad. ZENDING. Baarland. Met dank aan de gevers en geefsters ontvangen uit. de kuisbusjes voor de Zending te Magelang te Baarland A. M. f 1,05II. S. f2. N. N. f2 - J. M. f 1,10J. T. Cz. f2,13; J. d. R. f 1.62s kind. J. d. R. 193 halve centen te Oudelarde J. o 'tH. f 1,83 C. D. fl, D. M. f3,— kind. M. M. Cz. f 1,64 Wed. J. f 1,70 mej. Pa. d. D. f 2,58 kind M M. Jz. f2,61; mej. Pa. v. d. V. f2,965; kind. J. d. D. Jz. f3,A. B. f0,88 en kind Ja. en Ca J. 151 halve centen te HoedekenskerkeA. O. f 2,50. Alsmede uit de collecte gehouden van een openbare verg. der Jongelingsver. f 4,27 en een gift van de Meisjesvereen Spr. 3 6 f 10,Aanbevelend. Namens de Zendingscommissie, A. Moerdijk, penn. Vlissingen. Aangenaam werden wij verrast door de ontvangst van vijf honderd halve centen, een kwartje en eenige Capsules van Janna de Oude te Brouwershaven, waarvoor onzen hartelijken dank. Verder met hartelijken dank ontvangen van br. B. twee kwartjes en van Anna Jobse drie- en zestig halfjes, twee doozen zilverpapier, een tiinke doos Capsules en een doosje sigarenbandjes. Mooi zoo, wie volgt Namens de Zendingscommissie, WT. Karreman, penningm 0 Met vriendelijken dank ontvangen 100 halve centen van Adriaan Wattel, Serooskerke200 halve centen van Lein Ton, Serooskerke en een pak zil verpapier en capsules van de kinderen der Chr. School, Serooskerke. Mej. C. Littooij. Molstr. M'burg. Middelburg. Gevonden in de collecte een gift van f 10,ook nog ontvangen f 10,f 2.50; f 10,— f 3— en f 1,— Met vriendelijken dank. I. van Noppen, Boekhouder. Gevonden in de Collecte een gift, van f 15,met bijschrift „Een dankoffer", waarvan voor de Diaconie, de Zending en het Rusthuis elk f 5,- Diakenen der Ger. Kerk te Middelburg zeggen hiervoor dank. Ontvangen collecten voor de kas van Hulpbehoe vende Studenten van de Kerken in de classis Middel burg Arnemuiden f 19,03® Domburg f 10,34® Gapinge f 6.41®Grijpskerke f 19,81®Koudekerke f 21,16 St. Laurens f 11,37®; Meliskerke f 16,35; Middelburg f 104,14 Oostkapelle f 12,16®Serooskerke f 26,41 Souburg f24,05; Veere f 13,65®; Vlissingen f51,24; Westkapelle f 5,34. De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 20 Februari 1925. Middelburg. Met. vriendelijken dank ontvangen voor Parakan in Blondo van de Zendings Zusterkrans den Bosch f50,jaarlijksche bijdrage gemeente Souburg f 68.70 door tusschenkomst van Mej. Bouma fl,van N. N., f 1,van J. O. D. en van de Meisjesvereen. „Bid en Werk" te Sprang f 10, Mej. C. Hondius. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." N. T. St. Rench 54, A. de Troye. Matth. 19 27-30 en 20 1—16. M. O. Deel 2. Schets 2, L. Bouma. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. N. T. Matth. 19 27-30 en 20 1-16, J. Stoel. M. O Schets 2. Patriciërs en Plebejers, P. Ton. GEREF. JONGEL. VER. PREI). 12 la. Koudekerke. Openbare Vergadering Zondag 22 Febr. in het Vereenigingsgebouw, Aanvang 7 uur. Rooster: Het doel van Christus wonderen, C. Sinke. De revolutiebeginselen in de praktijk, K. v. Sparrentak. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. B. G. Hand. 25 en 26. Vrije Opstellen. MIDDELBURG. Bediening van den 11. Doop in de GaSthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 22. Gasthniskerk 2 uur ds. R. Hamming Hofpleinkerk 9.30 uur ds. J. II. Telkamp 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 én 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 uur ds. I. K. Wessels ds. Pt. Hamming ds. J. H. Telkamp Lezen een er Leerr. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. 2 uur Koudekerke 9 uur 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9.30 uur 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen voor de Kerk eene gift van f5,met bijschrift, ge vonden in de collecte. Namens den Kex-keraad, Van Wouwe, scriba. ds. J. H. Telkamp Lezen eener Leerr. ds. P. Ch. v. d. Vliet ds. J. Runia Lezen eener Leerr. 9 ds. E. Douma Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. G. B. Wurth ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet. Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. P. J. Baaij Bed. II. Av. en Dankz. Brouwershavexx 9.30 en 2 uur ds. P. de Feijter van Boornbergum. Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30, 2 en 6 xiur Lezexx eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. J. P. Visscher van Nieuw Lekkerland. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eeixer Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zoixnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Axxna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zooxn 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur ds. T. Bouma Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma van Middelburg. Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. A. Krabbe van Meppel. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds. A. Wijngaarden Driewegexx 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Krixiningen 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur ds. A. M. v. d. Berg van Nieuwerkerk a.d. IJsel. Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg (dienst Aardenbui'g) 9.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Sclioondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietsma Terneuzen 9.30 exx 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk Op Vrijdag 13 Februari is zacht en kalm ontslapen onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante MAATJE KOOMAN, geb. Gillissen, in den ouderdom van 51 jaar. L. KOOMAN, Kinderen en Familie. Vlissingen 18-2-'25. Paul Krugerstraat 8. Heden behaagde bet den Heere uit ons midden weg te nemen ons geacht medelid Mejuffrouw M. KOOMAN, geb. Gillissen, in den ouderdom van ruim 51 jaar. Gedurende 25 jaar diende zy de vereeniging met lust en y ver, waar van vele jaren als bestuurslid. Ilare nagedachtenis zal by ons in dankbare herinnering blijven. Names de Vrouwenvereeniging „Diaconaal Hulpbetoon" te Vlissingen, Mej. J. GILLISSEN—Feu Presidente. Namens het Zendingscomité, Voorhanden le kwaliteit Aanbevelend, H VAN DRIEL. Manden- en Rietenstoelenfabrikant, Langeviele, Middelburg. J. M. v. d. WOESTIJNE. Boek- en By belbinderjj. Krommeweele L 29, Middelburg. Het beste Adres. GELEGENHEID voor schoolkinderen om 's middags MILITAIR TEHUIS Nieuwstraat Middelburg. Uw adres voor alle soorten BRANDSTOFFEN is by W.JP. WATTEL, Korte Noordstraat, waar U vlug en netjes bediend wordt. Pryzen naar kwaliteit. Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. .Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende Overal per koker f 1.50 f 2.75 t 4,50 De o-ïootc fiacons

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3