Spit in den rug m Spier- verrekkingen dndelijk wrijven Kloosterbalsem KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 18 JANUARI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe ft x eI met Akker'* verbluffend snel! Advertentiën. TWEETAL TE Buitenpost: J. H. A. Bosch te Nijverdal en H. Boswijk te Gaast. Zalk P. Bolt. cand. te Nunspeet en E. J. Smilde, cand. te Utrecht. Zutfen J. Gillebaard te Noord-Scharwoude en H. Hummelen te Bedum. AmersfoortJ. Ubels te Varsseveld en S. W. Bos te Dokkum. BEROEPEN TE Nieuwlande (Dr.): J. Snoek. cand. te Nieuwlande. UtrechtP. Ch. v. d. Vliet te Vlissingen. Reitsum c.a.. Aarlanderveen en Zweeloo L. E. Smilde, cand. te Utrecht. BuitenpostJ. H. A. Bosch te Nijverdal. Ulrum J. D. Heersink te Oude-Pekela. AANGENOMEN NAAR ZuidhornN. Y. van Goor te Groningen. WaddinxveenW. Veder te Gouda. BEDANKT VOOR: Oud-VossemeerT. Sap te Gouda. Anna-Jacoba-PolderW. Veder te Gouda. Serooskerke (W.)H. Moolhuizen te Krommenie. Capelle a.d. IJselW. A. Wiersinga te Wormer. Werkendam Joh. H. Rietberg te Maassluis. Zuidwolde (Dr.)H. H. Schoemaker te Zwartsluis. Kampen W. H. den Houting Jr. te Huizen. Werkendam. Zondag 11 Jan. nam Ds. A. An dree afscheid van zijn gemeente, met een predikatie over 1 Corinthe 2 15. De heer Van Oord sprak namens den kerkeraad een woord van waardeering voor den arbeid van Ds. Andree. Ds. de Bruin, van Nieuwendijk, sprak namens de classis Almkerk en ds. De Jong van Almkerk namens de vele aanwezigen uit 'tland van Altena, die niet tot de gemeente van Werkendam beliooren. Den scheidenden leeraar werd ten slotte toegezongen Psalm 1214 en 134 3. Ds. J. C. Aalders niet naar lndië terug. Naar wij vernemen heeft ds. J. C. Aalders, predikant bij de Geref. Kerk van Batavia, met. verlof te 's-Graven- hage, aan den Kerkeraad in eerstgenoemde plaats bericht, dat hij na het verstrijken van zijn verlof, eind April a.s., niet naar zijn arbeidsveld in lndië zal terugkeeren, maar zich weder wenscht te verbinden aan een der Kerken in het vaderland. In memoriam ds. K. J. Kapteyn. De Geref' Kerkbode van Zwolle van j.l. Zaterdag is wegens het overlijden van ds. K. J. Kapteijn in rouwgewaad ver schenen. Een welgelijkend portret van den overledene is op de voorpagina afgedrukt. In een hoofdartikel herdenkt ds. H. A. Munnik op teere wijze zijn gestorven collega, terwijl dr. C. Bouma mediteert over het woord uit Ps. 77 14 „O God Uw weg is in het heiligdom". Wij vernemen, dat ter gelegenheid van het ver scheiden van ds. Kapteijn een herinneringsgeschrift zal verschijnen, bevattende de preek, die de over ledene Nieuwjaarsmorgen nog gebonden heeft, alsmede zijn portret. Verder zal het boekje bevatten een door dr. S. O. Los van Den Haag, boezemvriend van den overledene, geschreven levensschets de volledige rede door ds. H. A. Munnik in den rouwdienst in de Plantagekerk gehouden en de door dr. C. Bouma op het graf ge houden toespraak. De netto-opbrengst zal besteed worden voor een gedenkteeken op het graf van ds. Kapteijn. Legaten. Wijlen de heer Crum legateerde aan de Geref. kerk te Renkum f 5000,en aan de dia conie aldaar f 2000, Kerkvaria. Door de catechisanten der Geref. Kerk A. te Spakenburg werden giften samengebracht, waarvoor in de Nieuwe Kerk een prachtig doopvont werd aangeschaft, benevens een leunstoel op het platform met bijpassend tafeltje. Onvermoeid gaat, het geven door. In de gangpaden der kerk belmoren nog loopers. Ook daarvoor offeren de catechisanten. Heden herdenkt ds. 0. de Roos, van Rinsuma- geest, den dag, waarop hij vóór 35 jaar in zijn ambt werd bevestigd. De jubilaris werd candidaat in 1889 om 12 Jan. 1890 te Oudega (W.) zijn intrede te doen. Sinds 27 Mei 1900 dient ds. De Roos zijn tegenwoor dige gemeente. Ds. J. Dekker. Zaterdag herdacht Ds. J. Dekker, te Kollum, zijn 40-jarige ambtvervulling. Gisteren heeft hij ter gelegenheid hiervan een herdenkings rede gehouden, terwijl hij 18 Januari afscheid van zijn gemeente hoopt te nemen. De jubilaris, die in middels zijn emeritaat heeft verkregen, diende zijn tegenwoordige gemeente ongeveer 28 jaarin 1886 werd hij te Heusden in zijn ambt bevestigdvoorts stond hij te Hardinxveld en Oldeboorn. Ds. Dekker gaat zich in Den Haag vestigen. Aan de kerken in de Classis Middelburg. Weleerw. en Eerw. Brs. Hiermede brengen wij ter uwer kennis, dat de stukken voor de a.s. Classis D.V. te houden llFebr. '25 worden ingewacht aan het adres van eerst on- dergeteekende tegen 28 Januari a.s. Namens de roepende Kerk van Middelburg, R. Hamming, Praeses. C. P. Pouwer, Scriba. Middelburg, 15 Jan. 1925. Serooskerke (W.) Van Ds. Moolhuizen ont vingen wij het teleurstellend bericht, dat Z.Ew. ge meend heeft voor het beroep naar onze gemeente te moeten bedanken. Namens den Kerkeraad, Abr. Melis, Scriba. Het bestuur der Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" bericht hare leden dat de eerste vergadering wordt gehouden D.V. Woensdag 21 Januari a.s. Namens het Bestuur, Mej. v. Dort, Secretaresse. Rilland-Bath, 10 Januari. Op Donderdag 8 Januari j.l. hield de meisjesvereeniging „Trijfina en Tryfosa" alhier in de Geref. Kerk haar jaarver gadering, onder leiding van ouderling E. Tange. De avond werd gezellig doorgebracht, door het houden van voordrachten en opstellen, der leden welke zich hadden ingespannen om dezen avond een gezellig karakter te geven. 50 stuks kleeding welke onder leiding der presidente Mej. Tange waren vervaardigd konden aan de diaconie worden afgedragen en werden dankbaar aanvaard. Uit de verslagen van de secre taresse en penningmeesteresse bleek een bloei der vereeniging. De vergadering werd door vele belang stellende bezoekers en zusters bijgewoond. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvan gen voor het Zendingshospitaal te Parakan van de Meisjesvereen. Ruth, te Kamperland f 42,45; van de Meisjesvereen. te Anna Jacoba Polder f 17,en door tusschenkomst van mej. A. de Kam te Vlissingen f 32,50. Mej. C. Hondius. Vlissingen. Gevonden in de collecte der dia conie op Zondag 11 Januari j.l. een gift groot f25, waarvan f 10,voor de kerk, f 10,voor de armen en f 5,voor de Zending, voor genoemde gift onzen hartelijken dank. H. Heijstek, Scriba Diaconie. ZENDING. Vlissingen. Met. hartelijken dank ontvangen van Dina Sinke een zakje capsules, lood en zilver papier van Jacob Sanderse een cacaobus met zilver papier en eenige capsulusvan Mej. N. N. een gul den van Boelhouwer van Wouwe een sigarendoos met zilverpapier en enkele capsulesvan Piet van der Vliet een sigarendoos met zilverpapier en een heel klein beetje capsulesen het busje van de familie H. twee gulden en zestig cent. Nog mogen wij met dank berichten aan de jeug dige verzamelaars en verzamelaarsters dat over 1924 in totaal ontvangen zijn 5183 halfjes. Ook begint meer en meer 't besef bij de kinderen door te drin gen dat zij zich niet behoeven te vermoeien om uitsluitend halfjes te sparen maai' dat alle geld stukken zeer welkom zijn, althans lnogen wij nu met dank melden dat behalve genoemde halve centen over 1924 ook ontvangen zijn 84 heele centen 10 kluten, 24 nikkeltjes, 10 dubbeltjes, 5 kwartjes en zelfs 1 gulden. Alle kinderen die over 1924 halve en heele centen enz. brachten mogen nu een prentbriefkaart van vreemde landen komen afhalen en dan weer aan 't sparen met nieuwen moed. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman. Penningmeester. Bede om V o 1 m a k i^n g, Predikatie over Hebr. 13 20 en 21 door Ds. L. Bouma bij den in gang van zijn emeritaat. Uitgave Littooij en Olthoff. Middelburg. Het zal niet noodig zijn deze preek van Ds. Bouma, die we, hoewel het niet geheel juist is, maar zijn afscheidspreek zullen noemen, aan te bevelen. Reeds om die reden al, dat het de afscheidspreek is van Ds. Bouma. Welk een belangstelling er was voor dit afscheidswoord bleek wel op den avond van Dinsdag 6 Jan. jl. in de Noorderkerk, die niet alleen Overvol was, maar waar we opmerkten broeders en zusters uit geheel Walcheren en zelfs uit het Oostelijk deel van Z.-Beveland. Allen die daar waren, en nog zoo- velen meer als daar niet konden zijn, maar dat gaarne hadden gewild, zullen deze preek willen bezitten en bewaren. En dat ook om het welgelijkend portret, dat er bijgevoegd is. Maar daarom niet alleen ook om die preek zelve, die nog veel meer hem doet kennen. Allereerst treft al de tekstkeuze juist, omdat, het zoon gewone, gansch geen opvallende tekst is. Hoeveel malen is die tekst al gebruikt bij een gelegenheid als dezeDs. Bouma koos ze ook; of liever, die gewone tekst greep hem. Het is een gave het buitengewone en opvallende niet te zoeken en ook niet noodig te hebben. Deze tekskeuze teekent dan al dezen prediker, En deze preek ook. Ze doet zien, waarin hij zijn kracht zocht n.l. in de klare uiteenzetting van het Woord Gods in zijn samenhang, en wat hem als doel bij al zijn ar beid voor oogen stond de eere van God en zijnen Christus in de volmaking der -geloovigen. Gelukkig zijn we niet alleen op deze preek aange wezen om den prediker te kennen en aan hem te blijven denken. Deze „afscheidspreek" is eigenlijk geen afscheidspreek. Wanneer God hem het leven en de kracht laat blijft hij nog arbeiden, ook preeken. Deze „afscheidspreek" is tegelijk een soort „intrcepreek". Het Zeeuwsche Gereformeerde volk hoopt ds. Bouma nog vaak te hooren in de bediening des Woords, en dien wensch spreekt het duidelijk uit door deze preek te koopen en te lezen. En heeft zulk een woord altijd iets weemoedigs, die weemoed wordt door die verwachting van de toe komst verzacht, zooals de weemoed des harten van den christen, ook van dezen predikerverzacht wordt door de hoop op en het al inleven in de toekomst, die God in Christus zijn volk bereidt. Kentering. Christelijk tijdschrift voor jonge menschen. Neerlandia Arnhem. De redactie van dit pasopgerichte tijdschrift berust bijP. van Renssen, P. J. Risseeuw, G. Sevensma— Themmen en A. Wapenaar, terwijl nog tal van met name genoemde, medewerkers, hun steun aan deze periodiek toezegden. Dat deze medewerking effectief is, blijkt al uit de eerste aftevering waarin bijdragen voorkomen van G. Schrijver en ds. K. Schilder. Zooals bekend is, kan uit een eerste aflevering nog niet heel veel afgeleid worden. Dit geldt natuurlijk niet van den uiterlijken vorm, die constant terugkeert. En daarvan kan worden gezegd, dat die heel goed ver zorgd is. Maar, is de inhoud van een eerste aftevering al mooi, er kan een kentering komen en dat het vervolg tegenvalt. Onverdeeld mooi vonden we nu deze eerste aflevering ook niet. De schets van G. Schrijver „De kinderwagen" achten we goed geslaagd. Eveneens lazen we met genoegen wat G. Sevensma - Themmen schreef over „Ons huis." Leerzaam is het artikel van P. van Renssen in een rubriek Beeldende kunst over Albrecht Düter en de Boekbespreking door P. v. R. De brieven echter van Johan en Karei vonden we niet bijster interessant, misschien wel omdat ze juist bijzonder interessant willen zijn. Opgang. Christelijk tijdschrift voor Kunst en Letteren. UitgeverA. G. Schoonderbeek, Laren (N.-H.) Redacteur is Joh. Luikenaar Francken. Van dit tijdschrift ontvingen we aftevering 6 van den 8en jaargang. We vonden daarin een tweetal poëtische bijdragen van E. L. S.dan „Overgave" door Carla ten Hove, dat vervolgd wordtvoorts een artikel over Socialische Kunst (het gaat in dit nummer over H. Gorter) van G. van der Meulen, eindelijk Tijdschriftenschouw door Constance en Boekbespreking van J. L. F. De abonnementsprijs bedraagt f 4,— per jaar. K. Schilder. De Openbaring van Johan nes en het Sociale leven. Uitgave W. D. Merniema Delft. We volstaan met nu dit boek alleen aan te kondigen en op te wekken het te koopen en te lezen om D. V. later op den inhoud terug te komen. Ons Reisblad. Orgaan van de Nederl. Chris telijke reisvereeniging. Adres van de Redactie: Den Haag Prinsegracht 75. De gedachte, een bepaald christelijke reisvereeniging. op te richten is, ook blijkens de uitkomst, een zeer gelukkige geweest. Als er aan iets behoefte was. dan blijkbaar wel aan zulk een vereeniging. die van week tot week haar ledental met sprongen omhoog ziet gaan. In „Ons Reisblad" heeft de vereeniging een orgaan, dat haar leden geregeld op de hoogte houdt met de plannen van het Bestuur en beschrij vingen geeft van gehouden reizen, die zich aangenaam laten lezen. Zelfs de illustraties ontbreken niet. Men vrage eens proefnummer, allicht leidt dat tot een zich aanmelden als lid. „Slachtschalpkens Cristie" door P. de Zeeuw J.Gz. Uitgave J. van der Wal Bruinisse. We vestigen nog eens de aandacht op deze nuttige uitgave, waarvan we reeds de 19e afllevering ont vingen. Heij. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." M. C. Annot. Geloofsbelijdenis Artikel 27. A. van 't Leven. Vad. Geschiedenis Schets 17. Afd. Dr. Lützen Wagenaar Geloofsbelijdenis. Art. 27. J. de Poorte. Vad. Geschiedenis. Schets 17. Twisten tijdens het Bestand. G. v. d. Louw. Meisjesvergadering „Nunia." Consistorie Hofpleinkerk. Zaterdag 78.30 Bijbelsopstel Hand. 1516 door Suus Branders. Kerkgesch. Alva's Schrikbewind door Sien Berkeveld. M. V. „Meisjesroeping" AgendaGewijde Geschiedenis, Gen. 49 en 50. Geloofsleer III, B. en B. 1 Mei 1924. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 17. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Bed. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Dankzegging (Job 1 6—12. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koude kerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 uur 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 uur 2 uur Vlissingen 9.30 uur 6 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur 6.30 uur ds. R. Hamming Voorber. H. Av. ds. R. Hamming ds. 1. K. Wessels ds. G. B. Wurt.h Lezen eener Leerr. ds. J. Runia Bed. H. Av. en Dankz. ds. C. von Meijenfeldt Lezen eener Leerr. ds. A. C. Heij Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. von Meijenfeldt ds. P. van Hoven ds. E. Douma Cand. M. Wiolemaker ds. G. B. Wurth' Lezen eener Leerr. ds. I. K. Wessels Lezen eener Leerr, ds. A. C. Heij Lezen eener Loerr. Geen dienst ds. C. von Mijenfeldt Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Oosterland 9.30, 2 en 5.30 uur Scharendijke 9.30 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaïre 9.30 en 2 uur Cand. Schelhaas van Hoogeveón. ds. D. Bremmer ds. F. Staal ds. P. J. Baaij van Veere. ds. W. Goedhuijs Afscheid, ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Cand. de Groot van Rijswijk. Lezen eener Leerr. ds. J. W. van Tol Lezén eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. H. Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 uur ds. A. P. Lanting van Wolfaartsdijk. Bevestiging, ds. A. Andree Intrede, ds. T. Bouma van Rijsenburg. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. 2 uur Poortvliet 9.30 en 2 uur 6 uur Rilland-Bath 9.30 uur 5.30 uur Tholen 9.30 en 2.30 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Baarland 9.30 en 2.30 uur Woensdagav. 6 uur ds. A. Wijngaarden ds. Verhage van Middelburg. Rede in :t belang van Vrederust. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma van Middelburg. Voorber. H. Av. Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolpkaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen Lezen eener Leerr. ds. R. J. v. d. Veen ds. C. W. Keur ds. B. Meijer Lezen eener Leen'. ds. F. den Boeft. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Axel 9 en 2 uur Hoek 9 uur 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 uur 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. C. J. de Kruijter van Hasselt. ds. Louwers van Brussel. Bevestiging, ds. Vanhaelen Intrede, ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. P. van Dijk Kont gij U nauwelijks verroeren van dt pijn? Waarom laat gij U toch xoo onnoodig kwellen? Gij knot die pijn direct verdrijven ao U afdoend genezen. Laat U Dn heerlijk verwarmende wrijfmiddel dringt tot diep onder de huid door en verdrijft snel de ziektestoffen, welke Slch hebben vastgezet. Werkt daarom onovertroffen bij rheumatiek, jicht, stramheid, stijve nek en spierpijnen. Per grootc pot van 20 gram 50 cent. Alom verkrijgbaar Potten v. 50 gr. f 1.— 100 gr. f 1.75 nog voordeelige*. Hartelijk danken wy allen, die ons door de bewijzen van hun medeleven, in d* voor ons zoo smartelijke dagen, heb ben verkwikt. Familie Ds. L. H. BOUMA. Middelburg, 16 Januari 1925. Voor de bewyzen van deelneming ont vangen bij bet overlijden van onze geliefde Moeder en Grootmoeder Mevrouw PIETERNELLA JACOBA TEVEL, Weduwe van den Heer Johannes Jakobus Dockheer betuigen wy onzen welgemeenden dank. Graz, A. J. DOOKHEEK. Huizen (N. H.), P. C. M. v. d. SLUIS—Dockhebb en Kinderen. 13 Januari 1925. Wie Zondagavond 4 Januari by het uitgaan der Gasthuiskerk door de Nieuw- straat een verkeerde Parapluie beeft meegenomen, wordt vriendelyk verzocht die te komen inruilen by Mej. KABBOORD, Krommeweele. Steeds verkrygbaar Alle soorten H A A R W E R K EN als Vlechten, Strengen, Pruiken voor Dames en Heeren. Alle haarby vullingen worden netjes en billyk uitgevoerd. Aanbevelend, I. VERELST, Pottenmarkt, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3