r Ceiciur KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. HEBT U AL GEBLOOKERD? IK BLOOKER ELKEN DAG! Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenig ingsleoen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 11 JANUARI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel „Magnalia Dei". Dit boekje van dr. Troelstra heeft dan ook een ander doel. Het wil alleen de hoofdpunten geven en een leiddraad bieden aan die Godsdienstonderwijs heeft te geven aan meer ontwikkelden, en ook aan die jongeren zelf. Voor dat doel lijkt het ons alleszins ge schikt. Het is op dat terrein een betrouwbare en naar de tweede druk bewijst, ook een bruik bare gids. TWEETAL TE UtrechtJ. C. Brussaard te Bloemendaal P. Ch. van der Vliet te Utrecht. BEROEPEN TE Raard, Rottevalle en WestzaanP. Bolt, cand. te Nunspeet.. Vrijhoeve-Capelle J. Snoek, cand. te Nieuwlande. AANGENOMEN NAAR Winsum (Fr.): W. J. Baan, cand. te Heemstede. BEDANKT VOOR MeppelD. de Wit te Berlikum. KollumJ. Ubels te Varsseveld. SleeuwijkE. J. van Voorst te Kootwijk. Grijpskerke (Z.)Joh. H. Rietberg te Maassluis. UtrechtG. R. Kuyper te Haarlem. Oldeboorn, Loenen a.d. Vecht, Woubrugge, Duurs- woude en Pijnacker-Nootdorp W. J. Baan, cand. te Heemstede. Lollum J. Gillebaard te N. Scharwoude. AFSCHEID VAN Meliskerke door ds. P. van Hoven is bepaald op 15 Febr. a.s. Borssele door ds. H. Brouwer is bepaald op 1 Maart. Haamstede door ds. W. Goedhuijs is bepaald op 18 Januari e.k. Anna-Jacoba-Polder door ds. H. Veldkamp is bepaald op Dinsdag 10 Februari a.s. Leksmond door ds. H. N. Basoski met Mare. 13 1 en 2 en 1 Petri 2 5. Middelburg. Ds. L. Bouma, oudste predikant der Geref Kerk alhier, die deze Kerk 27 jaren diende, nam bij den ingang van zijn emeritaat Dinsdagavond afscheid van zijn Gemeente, die hem steeds in ruime mate blijken van haar toegenegenheid en liefde heeft gegeven, wat op sprekende wijze bleek bij het aan bieden van een stoffelijk blijk van waardeering. De groote Noorderkerk was geheel gevuld. Velen uit de omliggende dorpen waren mee samengekomen. Ds. Bouma hield een predikatie over Hebreen 13 vs. 20 en 21, na eerst opgemerkt te hebben, dat het hem zeer moeilijk was gevallen den kerkeraad te verzoeken hem emeritaat te verleenen, wat hem niet gemakkelijker werd gemaakt, toen de kerkeraad na ernstige overweging hem de vraag voorlegde op zijn besluit terug te komen. Daarna wees de leeraar op de bede om volmaking, welke in het gekozen tekst woord tot uiting komt. Daartoe werd herinnerd aan den grond, waarop die bede rust, aan het heil, dat zij begeert en aan het doel, hetwelk zij beoogt. Aan het einde van zijn uiteenzetting kwam de scheidende leeraar tot de slotsom, af te zien van alle aanspraak op eenige eer, zoo wel ten aanzien van zich zelf als van de geloovigen. Na herinnerd te hebben aan het gemis zijner vrouw en betuigd te hebben, dat de omgang met vele men- schen een weldaad voor hem is geweest, richtte de leeraar een enkel woord tot zijn medebroeders in de bediening, ds. Hamming en ds. Telkamp, tot de ouderlingen en de diakenen en tot de afgevaardigden uit de naburige Kerken. Tot den geliefden leeraar werden warme woorden van waardeering en dank gericht. Ds. Telkamp sprak namens Kerkeraad en Gemeente, ds. S. Douma van Oostkapelle, als vertegenwoordiger van de Classis en ds. R. J. v. d. Veen van Goes, uit naam van de Zeeuwsche Kerken. Ds. K. J. Kapteyn f. Nadat hij den 1 Jan. nog den Dienst des Woords had vervuld, is ds. Kapteyn van Zwolle reeds den 2den Januari overleden. Hoewel hij den laatsten tijd eenigszins lijdende was had niemand een zoo plotseling einde verwacht. Ds. K. J. Kapteyn werd geboren 7 Maart 1871, werd candidaat in 1894 en werd 13 Jan. 1895 te Andel tot het ambtswerk ingeleid. 4 April 1897 volgde hij de roeping op der Geref. Kerk van Axel, welke Kerk 18 Jan. 1903 hem vertrekken zag naar Giessendam. Den 19den October 1919 kwam ds. Kapteyn naar Zwolle, waar hij steeds met ijver in den arbeid der Evangeliebediening is werkzaam geweest. Van de kerkelijke pers, met name het Geref. Kerk blad voor Drente en Overijssel, was ds. Kapteyn een gewaardeerd medewerker. In belangrijke kerkelijke kwesties vond zijn vaardige pen stof tot schrijven. De Geref. Kerk van Zwolle verliest in liem een trouw dienaar des Woords, wiens nagedachtenis in eere zal blijven. Een belangrijke gift. Bij de Geref. Kerk van Delft is een gift van f 1000 ingekomen voor de Kerk, van iemand, die onbekend wenscht te blijven. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Utrecht ontving van een zuster der Gemeente een doopvont ten geschenke, ter plaatsing in de Bagijnekerk. Volgens mededeeling in de „Utr. Kerkbode'' is in een der collecten een nagift van f 450 gevonden voor de gehouden Wintercollecte voor de armen. Ds. T. J. Hagen, Geref. pred. te Delft, ontving ten bate van de Kerk een gift van f 1000 als dank offer. Op den lsten Kerstmorgen werd een gift van f 1000 ontvangenf 500 voor de Geref. Kerk en f 500 voor de armen der Geref. Kerk van Minnertsga. In 1924 overleden Geref. Predikanten. Ds. J. Koppe, Geref. predikant, Enumatil. Ds. J. Veenbaas, em. Geref. predikant van Korn- horn, Hoogkerk. Ds. C. S. Boss, em. Geref. predikant van Doorn spijk, Nunspeet. A. van Veelo, oud predikant der Geref. Kerk van Rotterdam, Rotterdam. Ds. C. Staal Fzn., Geref. predikant, Oud-Vossemeer. Ds. S. Huismans, Geref. predikant, Doetinchem Ds. J. Osinga, Geref. predikant, Schoonhoven. Ds. A. Brummelkamp, em. Geref. predikant van Vrijhoeve-Capelle, De Bilt. Ds. J. Veenstra, Geref. predikant, St. Anna Parochie. Ds. O. D. Eerdmans, em. Geref. predikant van Boskoop, Bussum. Ds. C. Stadig Mzn., em. Geref. predikant van Helder, Amersfoort. Ds. G. Wielenga, Geref. predikant, Rotterdam. Ds. H. van Dijk, em. Geref. predikant vïtn Oost.er- Nijkerk, Haren. R i 11 a n d - B a t, h, 5 Jan. Vergadering der Classis Tholen D.V. op Woensdag 4 Februari a.s. des voor middags ten half tien ure, in de Geref. Kerk te Bergen-op-Zoom. Stukken voor dien datum in te zenden aan ondergeteekende. Namens de Classis, AGENDUM voor de Classicale Vergadering op Donderdag 15 Januari a.s. vm. 10.30 uur, in de Gereformeerde Kerk te Terneuzen. Het Moderamen voor deze vergadering bestaat, volgens art. 10 H. R. uit de brs.ds. Moene, praeses ds. Groeneveld, scriba ds. van Dijk, assessor. Orde der werkzaamheden 1. Opening. 2. Nazien en rapport Credentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D. K. O. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen deputaten enz. (zie 8 en 9 art. 11 H. R) 9. Aanwijzing roepende Kerk.Vaststelling van datum. 10. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Zaamslag. P. van Dijk, praeses. J. Kosten, scriba. Zaamslag, 2 Januari. B ij 1 a g e n. 1. Bespreking van Art. 14 alinea 4 van Hand. Part. Synode van Zeeland 1924, blz. 8. 2. Voorstellen Hoek en Schoondijke inzake quota (zie vorige agenda.) 3. De Kerk van Hoek heeft een subsidie-aanvrage. De navolgende collecten dienen te worden verant woord op genoemde vergadering, en te storten en te vermelden op den lastbriefTheol. SchoolJoden- Zending en Idioten. KERKERAADSVERGADERING (Breed). Middelburg 8 Januari 1925. 1. Opening. Voorzitter ds. Hamming. 2. Gezang. Schriftlezing. Gebed. 3. Op deze eerste vergadering in liet nieuwe jaar spreekt de voorzitter de vergadering toe, daarbij o.m. de belangrijkste gebeurtenissen in ons kerkelijk leven in herinnering brengende. 4. Presentie afwezig met kennisgeving ds. Bouma, 1 ouderling en 2 diakenen zonder kennisgeving 2 ouderlingen en 6 diakenen. 5. Notulen. 6. Ingekomen stukken. a. Enkele drukwerken betreffende Zending onder de Joden en den Evangelisatiearbeid worden in han den gesteld van de betrokken commissies. b. Een onzer kerken vraagt vervulling van een vaeaturedienst, welke door ons was toegezegd. Ds. Bouma zal gevraagd worden hierin te voorzien. c. Schrijven van een br. onzer gemeente, waarin hij zijn dank betuigt voor de behartiging zijner be langen, wordt voor kennisgeving'aangenomen. d. Een schrijven van een onzer kerken om inlich tingen wordt verwezen naar de Commissie van Beheer. e. Eenige brieven van de C. v. B. worden deels voor kennisgeving aangenomen. In verband met een vroeger ter zake genomen besluit, om voor huwelijks bevestigingen op een buitengewonen dag of uur een afzonderlijk bedrag te vragen, wordt op advies van de C. v. B. dit bedrag bepaald op f 10,De brs. J. W. den Hollander, C. v. d. Kleijn en J. P. Tim mermans, aftredende leden van de C. v. B., worden op voorstel van deze comm. als leden herbenoemd. 7. Rapporten. a. Woensdagavondcommissie. b. Ds. Telkamp rapporteert namens de comm. voor aanbieding huldeblijk ds. Bouma. De comm. wordt onder dankzegging gedechargeerd. c. Br. v. Driel rapporteert namens de comm. inge steld tot onderzoek naar de middelen, om te gera ken tot verhooging van de vrijwillige bijdragen. Besloten wordt aan de leden onzer gemeente een cirulaire toe te zenden, waarin de noodzakelijkheid tot verhooging der bijdragen wordt aangetoond, waarna deze leden dezer dagen zullen worden bezocht door de verschillende brs. ouderlingen, diakenen of leden der Comm. v. Beheer. 8. Censura Morum. Geen der broeders heeft bezwaar. 9. Dankgebed. 10. Sluiting. 11. In „Smalle" vergadering wordt besloten a. Om te voldoen aan een verzoek van een lid van een andere kerk om tot onze kerk te mogen over komen. b. Mededeeling te doen aan de gemeente, dat een lid onzer gemeente, heeft gezondigd tegen het zevende gebod van de Wet onzes Heeren. Een commissie, bestaande uit wijkpredikant en een wijkouderling, zullen verder deze zaak behandelen. c. gevolg te geven aan een verzoek van een tweetal personen, geen leden onzer Gemeente, om onderwijs in onze geloofsleer. 12. D.V. zal 22 Januari a.s. „smal" worden ver gaderd. 13. Vaststelling korte notulen. De Kerkeraad. BLOOKEREN IS AFGELEID VAN BLOOKER EN BEÏEE- KENT MINSTENS ÉÉNMAAL PER DAG EEN KOP DRINKEN. DE FIJNE CACAOSMAAK ZAL U WEL BEVALLEN (Ingez. Med). Diakenen der Gereformeerde Kerk te Middelburg zeggen dank voor de in de collecte gevonden 3 giften, waarvan één ad f 1.bestemd voor de Kerk en de beide andere ad f 1.en f 2.voor de Zending. Met, vriendelijken dank ontvangen van de Vereen. Zusterhulp te Heerlen de som van f25.van mej. J. G. van Oord te Werkendam de som van f 62.—. De Penningm. voor het Zendings-hospitaal te Parakan, C. Hondius. V1 i s s i li g e n. Onder hartelijken dank wordt be richt, dat in de collecte der Diaconie van 4 Januari een gift van f 2.50 gevonden werd voor de Kerk. Namens br. diakenen, H. Heijstek, scriba. Aan de Kerken in de classis Middelburg. Donderdag 15 Jan. a.s. hoopt ondergeteekende zit ting te houden op de gewone uren in de consistorie van de Noorderkerk ten einde in ontvangst te nemen en uit te keeren de verschuldigde classicale gelden Arnemuiden f 19.40 en f 92.12Domburg f 5,82 en f 27,98 Gapinge f 7.76 en f 36,85 Grijpskerke f 23.28 en f 110.54; Koudekerke f 23.28 en f 110.54; St. Laurens f 11.65 en f 55.27Meliskerke f 22.34 en f 101.32 Middelburg f 102.62 en f 488.20Oostka pelle f 15.en f 73.68Serooskerke f 34.92 en f 165.81O. en W. Souburg f 27.06 en f 128.96 Veere f 19.40 en f 92.12; Vlissingen f 51,26 en f 267.14 Vrouwepolder f 11.64 en f 55.27; West- kapelle f 5.82 en f 27.98. C. P. Pouwer. Noordsingel 156nieuw. Ontvangen voor de Theol. School te Kampen van de navolgende kerkenTerneuzen f 76,55Axel f 102.76Hoek f 15.41Oostburg f 14.49 Zaamslag f 58.40Schoondijke f 27.23. En voor de Jodenzending van Terneuzen f 75. Oostburg f 22.76Zaamslag f 80.82 Schoondijke f 22.21. M. Riemens. Terneuzen, 7 Jan. 1925. Met dank ontvangen 150 h.c. van Jacobus Meijers Jz. te Gapinge, 80 stuivertjes en een pakje zilverpapier van N.N., 400 h.c. van de kinderen der Chr. School te Veere, en 100 h.c. van Suzanna en Cornelia den Hollander te Serooskerke. Mej. C. Littooij, Molstraat, M'burg. Oost- en W e s t-S o u b u r g. In hartelijken dank ontvangen voor de Zending uit het busje te Kitthem f21.58 en van de kinderen van A. Davidse 175 halve centen en een groot pak zilverpapier. Namens de Zendings-commissie, A. J. van Noorden, penningm. Middelburg. In dank ontvangen 50 h.c. van N.N., van Johannes Wiegel Korte Geere 290 h.c., en uit de catechitatiebus Gasthuiskerk f 24,925. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Middelburg. Ontvangen door middel van br. Olthoff van een zuster voor het Rusthuis f 10, J, Damen, penningm. ZENDING. St.. Lauren s. Met vriendelijken dank ontvangen -van Elisabeth en Catharina Vogel 100 halve centen en een pakje zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse. Penningm. Meisjesvereeniging „Nunia." Consist. Iiofpleinkerk Zaterdag 78.30 uur. Bijbelsch opstel Hand. 13 en 14 door Cathr. Maas. Drie vrije opstellen. BONDSRING SEROOSKERKE van J.-V. op G.G. Vergadering op Vrijdag 16 Jan., 's avonds 7 uur, in de Geref. Kerk te Vrouwep older. Agenda1. Wat kan men doen om de bespre Icing op de J.-V. op hooger peil te brengen. 2. Model Inl. Geloofsbelijdenis Art. 12. Reserve onderw. De J. V. en de verloving. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Dr. Lützen Wagenaar. O. T. Joz. 112. Verovering van Kanaan. Jbl. 13. J. Janse. K.G. Inleid, schets 1. Het heidendom in Augustus tijd. C. Stoel. Gereformeerde Knapenvereeniging „Samuel". Agenda: Bijbelsche Gesch., Martha en Maria door W. Hamming. Vaderlandsche Gesch. Bij Frankrijk ingelijfd, door W. Kögeler. M. V. „Meisjesroeping." Agenda Gewijde Geschiedenis Markus 6 3052. Kerkgeschiedenis Kerkelijk leven. B. en B. 1 Mrt. '24 Het bestuur der Geref. Jongd. Vereeniging „Doft wel aan allen" enz. bericht door deze hare leden dat hun eerste vergadering in dit jaar D.V. zal plaats hebben, inplaats van 14 Januari, op Woensdag 28 Januari te half acht in de consistorie der Gasthuiskerk. Namens het bestuur, W. S. Le Cointre. Presd. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 17. Collecte Hulpbeh. Studenten. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. A. J. Bouma van Wanswerd. Voorber. H. Av. 6 uur ds. A. J. Bouma Woensdag 7.30 uur ds. v. d. Vlugt Geestelijk verzorger van „Vrederust". Hofpleinkerk 2 uur ds. A. J. Bouma Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Bed. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Dankzegging. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia 6 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Rede „Vrederust". Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Voorber. H. Av. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Geen dienst 6.30 uur ds. C. von Mijenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur Cand. P. Bolt Voorber. H. Av. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Meijenfeldt Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. I. K. Wessels Collecte Hulpbeh. Studenten. Vrouwepolder 9.30 uur ds. C. von Mijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 uur 2 uur Cand. J. Snoek van Nieuwlande. ds. D. Bremmer ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. W. Goedhuijs Bed. H. Av. ds. J. W. van Tol Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Seliarendijke 9.30 uur ds. J. W. van Tol 2 uur ds. W. Goedhuijs Een woord van afscheid. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. H. Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. T. Bouma van Rijsenburg. 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Borsele 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 6 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9 en 2 uur Ierseke 9.30 en 2 uur "Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. H. Brouwer ds. R. J. v. d. Veen ds. L. Bouma van Middelburg, ds. C. W. Keur ds. B. Meijer Lezen eener Leerr. ds. F. den Boeft. Lezen eener Leerr. ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur 3 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. Schippers van IJselmonde. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. P. van Dijk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3