Patrimonium KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 4 JANUARI 1925. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Ondergeteekenden wenschen bij de intrede van het jaar 1925 Vrienden, Bekenden en Be gunstigers Gods onmisbaren zegen toe. Advertentie n. Rusthuis Middelburg. Rekeningen over 1924, ten laste van bovengenoemd Rusthuis, worden ingewacht vóór 8 Januari 1925. Afd. Middelburg. TWEETAL TE Kampen W. H. den Houting Jr. te Huizcim, en J. Thijs te Meppel. Schoonebeek P. Bolt. te Nnnspect, cn L. Smilde, cand. te Utrecht. Ulrum J. D. Heersink, te Oude Pekela en li. Midden veld te Hoogkei-k. BEROEPEN TE YledderA.. A. v. Opstal, cand. te Vledder. Oud-VossemeerT. Sap te Gouda. Westmaas en Wierden: P. Bolt, cand. te Nunspeet. Moerdijk S. J. Popma. cand. te 's-Gravenhage. Pijn acker-Nootdorp W. J. Baan, cand. te Haamstede. Capelle a.d. YselW. A. Wiersinga teWormer. Serooskerke Moolhui/.en te Krommenie. Wons. Maastricht, Giesscn en O. en Nieuwkerk L. Smilde, Cand. te Utrecht. Lollum J. Gillebaard te Noord-Scharwoude. WaddingsveenW. Veder te Gouda. Mfeeden, Westmaas, Wierden, Laar (Benthem), Schoo nebeek P. Bolt, cand. te Nunspeet. Ulrum J. D. Heersink, te Oude Pekela. Grijpskerke (Z.) en WerkendamJoh. Rietberg te Maassluis. Dri esumW. v. Gelder te Langeslag. Zuidhorn N. Y. van Goor te Groningen. Bierum J. Bosch te Westbroek. Zwammerdam G. J. Wissink te Vclsenoord. Capelle a. d. YselW. A. Wiersinga te Wonner. De Lier: Dr. D. K. Wielenga te Baambrugge. Kampen W. H. den Houting te Hnizum. AANGENOMEN NAAR Haren Di\ S. P. Dee te Dwingeloo. Engwiernm S. Popma cand. te Den Haag. BEDANKT VOOR Brouwershaven E. J. v. Voorst te Kootwijk. Ha/. erswoudeJ. 1). Boerkool te Velzen. EnumatilS. Idema te Winsum-Obergum. Burum H. Boswijk te Gaast. Zutt'cn: Dr. S. P. Dee te Dwingeloo. ml aard en MoerdijkS. Popma cand. te Den Haag. INTREE TE Hoek (Z.)door cand. J. B. van Haelen is bepaald op 18 Jan. a.s. na bevestiging door ds. A. Lauwers van Brussel. 40-Jarig Jubileum. 21 December mocht ds. A- Dekkers te Stroobos zijn 40-jarige ambtsbediening herdenken, llij diende achtereenvolgens de kerken van Roden, Landsmeer, Oldekerk, Buitenpost, Vcere, A. Jac. Polder, Zevenhuizen, Gcrkesklooster-Stroobos, dus ook een tweetal kerken in Zeeland. 25-Jarig Jubileum. Ds. J. L. Schouten te Amster dam herdacht dezer dagen onder groote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum. Legaten. De Ger. Kerk te Schouwerzijl ontving een legaat van t' 10.000 (tienduizend gulden) vrij van successierechten van den heer Bessinger van Welie, onlangs overleden. Ter navolging. Uit een Ingezonden Stuk in de Rijnl. Kerkbode bleek ons dat eenige broeders te Oudshoorn, in hun vrijen tijd, het kerkgebouw hadden opgeknapt, het plafond en de gaanderij en het portaal hadden geschilderd. Daar kwamen aantepas niet alleen 3 schilders, maar ook metselaar en timmerman voor steigcrwerk en zoldering over de trekijzers heen. En dat alles buiten bezwaar van de kas der kerk, die alleen had te zorgen voor de verf. Die broeders redeneeren zoo geld om onze bijdragen te verhoogen kunnen we niet missen, maar we willen gaarne wat doen en zoo kwam dat werk tot stand. Ds. H. Brouwer is voornemens 1 Maart in den morgendienst afscheid te nemen van Borsselcn en 's middags van Driewegen, om daarna 15 Maart in trede tc doen te Zuilichem, na bevestigd te zijn door zijn broeder, ds. li. Brouwer, van Herwijnen. - Een nieuwe bundel Catechismuspreeken. Daar naar is al lang verlangd, door vacante kerken. Ze hebben nu uitzicht, dat. in die behoefte zal worden voorzien. In „Menigerlei Genade" zal naast de prceken over teksten, een jaargang gegeven worden over den Catechismus. De nieuwe bundel zal worden bewerkt door dr. J. C. de Moor (Zondag 1-8) ds. G. R. Kuijper (Zondag 9-16), ds. F. C. Meijster (Zondag 1724). ds. K. Dijk (Zondag 2531), ds. R. E. van Arkel (Zondag 32—38), dr. B. Wielenga (Zondag 3944) en ds. K. Fernhout (Zondag 4552). Ontvangen collecten van de Kerken in de classis Middelburg voor de Theologische School te Kampen Arnemuiden f 30.32 Gapinge f 6.27 Koudekerke f20.70; Meliskerke f 21.83; Oostkapclle f 16.74 Souburg f 30.127a Vlissingen f68.79; Westkapelle f 3.83'/a Domburg f 11.30; Grijpskerke f 27.767a; St. Laurens f 10.65 Middelburg f 115.407a; Serooskerke f 29.36; Veere f 16.477aVrouwepolder f 10.12. De classicale correspondent. S. dkn Hartig». Middelburg, 24 Dec. 1924. Serooskerke. Beroepen tot Herder en Leeraar ds. H. Moolhuizen te Krommenie. Namens den Kerkeraad, Adr. Melis, scriba. Ondergeteekende bericht hiermede aan de Kerken in de classis Middelburg, dat hij |D.V. Donderdag 8 Januari zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk voormiddag van 11 -12 uur tot het in ontvangst nemen van de collecten voor de Theolo gische faculteit der Vrije Universiteit. De classic, correspondent, S. den Haktigh. Middelburg. 2 Januari 1925. Met het oog op de afscheidsrede van ds. Bouma zullen de catechisaties op Dinsdag 6 Jan. van 710 uur niet worden gehouden. Die van 5 6 uur zullen wel doorgaan en de catechisatie van Dinsdag 2 uur (meisjes van buiten) zal Woensdag om 2 uur worden gehouden, door ds. Bouma in de consistorie Hofplein. De Kerkeraad. Middelburg, 31 December 1924. Aan de kerken in de Classe M'burg. WelEerw. cn Eerw. Brs. Namens den Raad van de Gcref. Kerk te M'burg hebben wij de eer twee uwer, als vertegenwoordigers uwer kerk, uit te noodigen tot bijwoning van de afscheidsrede door ds. Bouma te houden D.V. Dinsdag 0 Jan. '25 om zeven uur in de Noorderkerk (Ingang zijpoort). Voor uwe afgevaardigden zullen gereser veerde plaatsen beschikbaar zijn, cn deze willen wel zoo vriendelijk zijn, uiterlijk 5 Jan. aan den heer W. A. de Rijcke (Krommeweele) kennis te geven of ze al dan niet van deze plaatsen gebruik zullen maken. Namens den Kerkeraad, C. P. Pouwer, scriba. M'burg, 31 Dec. 1924. De Evangelisatie en Zondagsschoolvereen. Jachin te Vlissingen ontving ten behoeve van de kerstuit- deeling de navolgende goederenBehalve de door enkele leden geschonken artikelen van een broeder wonende in de Walstraat uit zijn winkel degelijke kleedingstukken van een broeder wonende in dezelfde straat uit zijn sigarenwinkel tabak en sigaren terwijl daaraan door denzelfden gever nog eenige pakjes thee waren toegevoegd. Voorts werd van de meisjesvereeniging Dorcas ont vangen eene partij degelijke kleedingstukken en van eene zuster in de v. d. Manderenstraat mooie wollen dassen. De milde gevers cn geefsters onzen hartelijken dank. Moge deze voorbeelden meer en meer navolging vinden opdat wij in het zoeken van het afgedwaalde, onzen arbeid, die in de beide laatste jaren kennelijk gezegend werd, krachtiger kunnen aanpakken. Laat ons bedenken dat duizenden om ons heen in grooten nood verkccren en dat bij velen den s toffe- lijken nood van dien aard is dat de Evangelisatie- arbeiders bij de kerstuitdeeling onder zondagsschool kinderen rekening behooren te houden met, de armoede waarmee zoo menig gezin te worstelen heeft, opdat de ware Christelijke liefde, door het brengen van het Woord Gods cn de leniging van den stofl'e- lijken nood, diep in een van God vervreemde wereld moge doordringen. Namens hot. Bestuur, K. Dekker, Secretaris. Middelburg. Ontvangen uit het busje van Piet Breel f 3.90' voor 's-Heeren Loo. I. Corré, Correspondent. Diaconaal Hulpbetoon. Nog overgedragen aan diakenen 3 tweepersoons wollen dekens en 2 vrouwenhemden. Mejuffr. Stevense. Souburg. Maaudagavond 22 Dec. hield de Diaconie haar vergadering. Mede tegenwoordig was het bestuur der Jongedochtersvereeniging. Nadat de praeses, br. Haartsen, de vergadering op gebruikelijke wijze geopend had, heette hij het bestuur der ver- eeniging hartelijk welkom. Hierna verkreeg de presi dente der vereeniging, Mej. liuson, het woord, die in welgekozen woorden, de door de vereeniging ge maakte goederen aan do Diaconie overdroeg. Deze bestonden uit 94 keurig afgewerkte stukken. Onze praeses bedankte de vereeniging voor den schoonen en velen arbeid, dien zij verricht heeft. Wij zijn hier door weer in staat gesteld om menig gezin tc ver blijden. Wij hopen, dat de vereeniging met lust en ijver op den door haar ingeslagen weg voort moge gaan, en dat zij van de liefde en offervaardigheid dor gemeente verzekerd moge zijn. Namens de Diaconie, W. Hollestblle, Scriba. In dank ontvangen voor de armen te Görlit.z van N. N. te Heikenszand f 2.50. Ds. H. Veldkamp. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van br. B. twee kwartjes van een jeugdige zuster een honderd halve centenvan Jaap Huibregtse 65 halve centen en een zakje capsules en zilverpapier en op oude jaarsdag als verrassing van een zuster een gemengde verzameling van 1 kwartje, 2 dubbeltjes, 7 kluten, 25 centen en 73 halve centen. Voor hot, hospitaal te Parakan werd in hartelijken dank ontvangen van de kinderen der 6e klasse der Chr. School Kasteelstraat f5.12 verzameld met halve en lieele centen enz., zoomede door tusschenkomst van ds. v. d. Vliet een gift van f 5,Deze gaven hopen wij af te dragen aan het Algemeen Hoofd voor dat ziekenhuis alhier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningmr. ZENDING." Met dank ontvangen 250 h.c. van L. K. Boogerd Domburg en f 2.13 van een „oude zuster der ge meente." Mej. C. Littooij. Molstr. M'burg. Middelburg. In dank ontvangen van Mej. 0.100 halve centen; uit het busje van Mej. Holleman f 1.60 coll. gehouden op de bruiloft vanBoucherieEijff f 7.325 door tusschenkomst van dhr. Fanoy, Boekh. van een oud Middelburger uit Amerika f3.20; van Maatje cn Jootje Wattcl f6.40 halve centen cn een pakje zilver papier en uit Wemeldinge van de gezusters Noels per postwissel f 10, Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Woensdag 17 Dec. hield de Jonged. ver. „Doet wel aan allen" enz. haar jaarvergadering. Behalve de leden waren aanwezig ds. Bouma en als afgevaardigden der diaconie de br. K. Schout en F. Damen Ds. Bouma was zoo vriendelijk voor dezen avond de leiding op zich tc nemen. Na psalmgezang en gebed sprak Z Eerw. een kort openingswoord. Daarna kregen wij de gewone jaarverslagen te liooren, hieruit bleek dat er dit jaar 132 kleedingstukken vervaardigd waren, bestaande uit 2 Molton dekens, 30 lakens, 12 sloopen, 6 vrouwenhemden, 8 vrouwenllanellen, 6 broeken, 6 boerinnenschorteu, 12 meisjeshemdeu, 11 meisjesbroeken, 8 kinderschorten, 5 jongensbroeken, 6 meisjesborstrokken 6 paar manskousen, 6 paar vrouwenkouscn. 8 jongensborstrokken. Verder werd de avond gezellig doorgebracht, enkele stukjes poëzie werden voorgedragen en verschillende liederen ter afwisseling gezongen. Bi\ IC. Schout bracht den dank der diaconie en sprak zeer waardcerend over onzen arbeid. Het is ons een behoefte een woord van dank te richten tot onze begunstigers, voor den steun ons dit jaar verleend, terwijl wij ons opnieuw in uwe midl- dadigheid aanbevelen. Ds. Bouma sprak nog een slotwoord, verzocht te zingen Ps. 68 10 en ging voor in dankgebed. W. Le Cointrre, Pres. C. S. Sohoonaard, Secr. Middelburg, Jan. 1925. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidclb. Catcch. Zondag 16. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. H. S. Bouma van Leeuwarden. 6 uur ds. R. Hamming Hofploinkerk 2 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Voorber. IIAv. Dinsdag 7 uur ds. L. Bouma Afscheid. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Bevestiging Ambtsdragers. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Cand. vau Andel Gapinge 9.30 uur ds. C. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Cand. H. A. van Andel Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven Bevestiging Ambtsdragers. Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming Souburg 9.30 uur ds. G. B. Wurth 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Voorber. H. Av. Vlissingen 9.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Bevestiging Ambtsdragers. 5.30 uur ds. G. B. Wurth. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Mijenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Bed. H. Av. en Dankz. Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur ds. F. J. v. d. F.nde Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuys Voorber. II. Av. Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostcrland 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Scharcndijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. II. Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 2 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Loerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leorr. Rilland-Bath 9.30 en 5.30 uur ds. R. J. v. d. Veen Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds. A. Wijngaarden Bevestiging Ambtsdragors. Driewegen 9.30 en 2 uur els. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borsele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. L. Bouma van Middelburg, 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur Ie.tseke 9.30 uur ds. B. Meijer 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. B. Meijer Krniningen 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft. Nienwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 unr ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Iiock 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moeno Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietama Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaaraslag 9 en 2 uur ds. P. van Dqk Farn. Poortvliet, Gravenstr. I 273. J. Adamse, Segeerstraat H 78. Fa Damen, Drogisterij K. Noordstraat. A. F. de Jonge, K. Noordstraat L 80. W. P. Maljers, Markt. J. Janse Jzu., Kleermaker, Vliss. straat. Wed. C. Cornelisse-Willemse, 't Zand. P. Remyn en Echtgenoote, 'tZand. Ds. G. II. Toebes en Echtgen., Tram singel. H. Janse en Echtgenoote, 't Zand. P. Boone Pz. Sr. en Echtg., Huize de Parel. Mej. D. J. Koppejau, Zusterstraat I 239. J. C. Koppejau, Zusterstraat I 239. P. Alewynse, Agent Boomkw. en Zaadk. en depothouder van rentezegels enz., 't Zand. 1925. LITTOOIJ OLTHOFF. p. f. F. A. DE JONGE. Luxe Brood- en Banketbakkerij, p. f. Balans E 108. Familie, Vrienden en Begunstigers een Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. L. A. TANGE, Schoenmaker, Domb. Schuitvlot Q 208. By de intrede van 1925 aan alle Vrienden en Begunstigers's Heeren besten zegen toegewenscht. J. DUKE, Laugeviele K 223. in Kruidenierswaren. By de intrede van het jaar 1925 's Heeren besten zegen teegeweuscht. Familie VAN DRIEL. Laugeviele. Middelburg. Aan Begunstigers en Vrienden Gods besten zegen toegewenscht. IZ. DE RIDDER. Schoenhandel. Middelburg. Familie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. F. WISSE, Zaadhandel. 't Zand, Middelburg. Aan al onze Vrienden en Begunstigers des Heeren onmisbare zegen toegewenscht by de intrede van 1925. Familie ADRIAANSE. Kosterjj Gasthuiskerk. Gods besten zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden en Begunstigers by den aanvang van het jaar. C. BOONE en Familie. Beenhouwerssingel K 78. Veel heil en zegen in het Nieuwe jaar toegewenscht aan alle Clientèle. B. GOUDSWAARD, Rietmeubel- en Mandenmakery Korte Noordstraat. Middelburg. Familie, Vrienden en Begunstigers een Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. W. P. WATTEL, Korte Noordstraat. Kolenhandel. Aan Begunstigers en Vrienden Gods besten zegen toegewenscht. L. JANSE, Lange Noordstraat. Drogisterij. FAMILIE DIERMANSE. p. f. Ondergeteekenden wenschen Vrienden en Bekeudeu by den aanvang des jaars Gods rijken zegen toe. G. MIDAVAINE Middelburg. en Echtgenoote. GEBRS VAN DORT. Segeerstraat. Middelburg, p. f. De beste wenschen voor 1925. A. LITTOOIJ. Dam, Middelburg. Aan al onze Vrienden en Begunstigers des Heeren onmisbaren zegen toege wenscht bij de intrede van 1925. Familie DE JONGE. Gravenstraat I 246. Gods besten zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden en Begunstigers bij den aanvang van het jaar. CHR. C. DE RIJK, Vlissingschestraat K 54. Middelburg. Aan Vrienden, Bekenden en Begunsti gers Gods besten zegen toegewenscht in 1925. A. CORBTJN en Echtgenoote. Molen. Gapinge. Aan al onze Vrienden en Begunstigers des Ileeren onmisbaren zegen toegewenscht by de intrede van 1925. Familie LAVOOIJ. Gortstraat. Aan onze Zeeuwsche Vrienden en Bekenden Gods onmisbaren zegen toege wenscht by de intrede van 1925. CHR. VERIJZER, Echtgenoote en Kinderen. De Gliudhorst hy Achteveld. P. GELDOF. I). GELDOF-Marijs. Sodus N. Y. Noord-Amerika. p. f. M. II. ANNOT. Schoenmaker. Oude Kerkstraat B 82. p. f. Gods besten zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden, Begunstigers by den aanvang van het jaar. B. O. VAN DOORNUM. Varkensmarkt. Drogisterij. Heden overleed na een langdurig geduldig gedraqeu lyden onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster A DRI ANA WISSE in den ouderdom van ruim 43 jaren. Dat wy niet behoeven te treuren, zonder hope is ons tot troost in ons smartelijk verlies. F. POLDERMAN. J. POLDERMAN. J. WISSE. Biggekerke, 28 Dec. 1924. JAARVERGADERING op Woensdag 7 Januari a.a. des avonds 8 uur in het Mil. Tehuis. Verslag van Seer., Penningm. en Bibliothecaris. Best. verkiezing, aftr. zyn de Voorz., Secr., Peuu. en Biblioth. Alle leden worden dringend uitge- noodigd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1925 | | pagina 3