Asthma Abdijsiroop Godsdienstoefeningen Verantwoording uan Liefdegaven. B O EKAANK O N D I GÏN G. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 28 DEC., WOENSDAG 31 DEC. 1924 en DONDERDAG 1 JAN. 1925. Classe Middelburg MIDDELBURG. Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel AKKER'» Advertentiën. Door br. den Hartigh werden de notulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Het eerste punt, dat ter sprake kwam was de voor ds. Merkelijn noodige volmacht om in Indië namens de Zendende Kerk te kunnen optreden en de bezittingen op naam dier Kerk te doen stellen. Van deze volmacht was een afschrift ter tafel. Het officieele stuk was even te voren aan Merkelijns adres verzonden. Ten tweede was een schrijven ingekomen van den Zendingsstudieraad met verzoek om vermeerdering van subsidie. De vergadering oordeelde, dat hieraan niet kon worden voldaan. Besloten wordt daarvan bericht te zenden. Op 't verzoek van ds. M. om de gezonden f 4000 te mogen besteden voor de oprichting van 2e klas-scholen inplaats van voor desa- scholen, wordt gunstig geadviseerd. Aan ds. M. zal worden gemeld, dat de ver gadering het zeer toejuicht, dat hij zoekt in Temangoeng meer ingang te krijgen. 't Voornaamste van alles wat behandeld werd was de uitzending van een tweeden Dienaar des Woords naar ons Zendingsterrein. Alles roept van daar„komt over en helpt ons". Als die roepstem doordringt in de ooren en harten van de Gereformeerden in de drie Zuidelijke Provinciën, dan wordt zeker het bedrag saamgelezen, dat daartoe noodig is. Een besluit werd hieromtrent nog niet genomen, omdat de kerken zich hierover nog niet ge noegzaam hebben beraden. Maar laat al de kerken het maar voor gezegd houden, dat ze wat bij de tegenwoordige bijdrage hebben te voegen. Als gij een cijfer vraagt noemen we een jaarlijksch bedrag van f 7000,—. Lijkt het u veel te hoog? Meent ge dat ons budget niet met zulk een cijfer kan stijgen? Laat me u dan voorrekenen hoe het mogelijk is. Als elk belijdend lid 1 cent per week meer geeft is het geld bijeen. Wie durf zeggen, dat dit niet kan? En we voegen hier met vrijmoe digheid bij r „De Heere heeft het van noode". De deputaat van Tholen, ds. Veldkamp, die de classis gaat verlaten, was voor 't laatst ter vergadering in die functie en nam afscheid, waarop de praeses een woord van dank liet volgen voor alles wat hij ook in dezen voor de Zending had mogen verrichten. Op verzoek van den praeses ging ds. Bouma voor in dankzegging. Daarop werd de ver gadering gesloten. F. Staal Pz. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Dinsdag 30 December a.s., 7i/2 uur, Consistorie Gasthuiskerk. Het Bestuur. Middelburg. De Commissie van Beheer houdt voor het in ontvangst nemen van vrij willige bijdragen Donderdag 25 dezer geen zitting. Het Bestuur. Terneuzen. In dank ontvangen van de kerk te Terneuzen f 55,57; Hoek f 11,32; Oostburg f 27,73; Schoondijke f 17,35. M. Riemens. ZEN DIN G. Met dank ontvangen 50 h.c. van Marie Lou- werse, een zakje zilverpapier van N. en P. de Nooijer Kamperland en een zak zilverpapier en capsules van de kinderen der Chr. School te Grijpskerke. Mej. C. Littooij, Molstr. M'burg Vrouwenvereeniging „Bid en Werk". Vrijdag 12 Dec. des avonds half acht hielden we onze 11e Jaarvergadering. Bijna alle leden en een klein deel der begunstigers waren aan wezig. Als afgevaardigden der diaconie waren aanwezig de br. H. van Driel en P. Izeboud. Ds. Hamming, die zoo vriendelijk was de leiding van dezen avond op zich te nemen, opende door het laten zingen van Ps. 103 2, ging voor in gebed en las ons daarna voor Matth. 51—10, sprak een zeer toepasselijk woord naar aanleiding van het 7e vers. Hierna sprak de pres. haar welkomstwoord. Het verslag der secretaresse vermeldde o.a. dat we dit jaar br. diakenen konden aanbieden 143 gemaakte kleedingstukken, benevens 6 molton dekens en 2 wollen dekens. De gemaakte goederen zijn de volgende: 13 nachtjakjes, 36 sloopen, 3 boezeroenen, 8 mans flanellen, 11 kinderrokjes, 3 vrouwenrokken, 6 mans-borstrokken, 8 mans-onderbroeken, 18 lakens, 24 stuks babykleertjes, 13 paar kousen, 6 molton- en 2 wollen dekens. De penningmeesteres haar boek sloot met een voordeelig saldo. Hierna hadden we pauze. Verder werd de avond gezellig doorgebracht met verschillende voordrachten, een opstel en enkele zangstukjes. Namens de diaconie bracht br. H. van Driel een woord van dank voor de hulp en steun, welke zij langs dezen weg ontvangt. Een woord van dank aan onze begunstigers is hier zeker op zijn plaats voor den finantieelen steun die ons in staat stelde dezen arbeid te verrichten. Na een bemoedigend slotwoord van ds. Ham ming en het zingen van Ps. 68 10 sloot br. H. van Driel dezen gezelligen avond. Mej. v. d. Kuip—Potappel, Pres. Mej. van Dort—'Tange, Secr. Middelburg, Dec. Diaconaal Hulpbetoon. Ten huize van Mej. Ie Cointre (Stationstraat) had op 9 December 1.1. de laatste vergadering in dit jaar plaats van bovengenoemden kring. Mej. Ie Cointre opende de vergadering, las Ps. 90 en ging voor in gebed. Daarna heette de Presidente Mej. Geervliet de brs. diakenen Vereist en le Cointre welkom. De Secretaresse Mej. Stevense bracht verslag uit van de werkzaamheden gedurende het bijna afgeloopen jaar, terwijl de Penningmeesteresse Mej. de Ridder ons van den stand der finan ciën op de hoogte stelde. De rekening van gemelde Penningmeesteresse werd nagezien en accoord bevonden, terwijl de zusters werden dank gezegd voor hunnen arbeid in deze. Vervolgens werden aan Heeren Diakenen aangeboden de volgende kleedingstukken, te weten 12 manshemden, 6 boezeroens, 6 vrouwen broeken, 3 vrouwenborstrokken, 3 blauwe schorten, 6 jongenshemden, 6 paar manskousen, 6 paar vrouwenkousen, 6 vrouwenflanellen, 12 lakens, 12 sloopen, te zamen 78 stuks, terwijl voor het Rusthuis dit jaar werden be schikbaar gesteld 6 jongenshemden, 6 boezeroens, 2 paar jon genskousen, 1 paar zwarte moffen, 6 schortjes, 6 witte keperrokken, 12 witte vrouwenzakken, 1 laken en 12 vaatdoekjes, tezaam 52 stuks. Totaal 130 stuks. Dhr. Le Cointre bracht namens de Diaconie vriendelijk dank voor al den arbeid door de zusters verricht, erop wijzende dat het een voorrecht is dat zij in staat werden gesteld om dat alles weder te mogen doen in den dienst der barmhartigheid, terwijl dhr. Vereist nog menig waardeerend woord daaraan toevoegde. De presidente dankte de brs. voor het ge sprokene, sloot de vergadering en verzocht br. Vereist voor te gaan in dankgebed. Ten slotte wordt vriendelijk dank betuigd aan allen die onze vereeniging ook dit jaar steunden met hunne gaven, waardoor wij weder in staat gesteld werden voor de armen te kunnen doen wat onze hand vond om te doen en houden ons voor het volgend jaar weder ten zeerste aanbevolen. Dat Gods zegen steeds op onzen arbeid moge rusten! Namens D. H., Mej. Geervliet, presidente. Mej. Stevense, secretaresse. Middelburg, Dec. 1924. JAARVERGADERING van „Phöbe", ge houden op Donderdagavond 8 uur in de consistorie Hofpleinkerk, Middelburg. Als naar gewoonte werd deze vergadering bezocht door twee br. diakenen, de br. Kabboord en Moolenbroek. Daar de Heere het behaagd heeft om de presidente mevrouw Bouma weg te nemen, werd door de zusters verzocht of een der br. diakenen de leiding op zich wilde nemen. Br. Moolenbroek daartoe bereid, ver zocht te zingen Psalm 25 vers 1, en leest dien psalm, gaat daarna voor in gebed overeen komstig de aanvrage wordt de diaconie ter hand gesteld 12 lakens, 12 manshemden, 3 mans boezeroens, 7 jongenshemden, 7 paar jongens kniekousen, 3 paar vrouwenkousen, 6 mans flanellen. Ónder hartelijken dank werden deze goederen door de diakenen aanvaard, de hoop uitsprekend dat God ook verder weer Zijn zegen rijkelijk aan deze zustervereeniging wil ver- leenen. Terwijl ons een versnapering werd toege diend, werden de diakenen ter hand gesteld f 5,57 bestemd voor de Kerk. Na nog eenige oogenblikken gezellig bijeen geweest te zijn, sloot br. Moolenbroek deze vergadering met dankgebed. „De Bazuin". Het bekende weekblad De Bazuin, het orgaan van de Theol. School te Kampen, welk blad thans zijn 73e jaargang ingaat, zal met ingang van 1 Januari a.s. overgaan in handen van den Uitgever J. H. Kok te Kampen, die het van dien datum af voor zijn rekening zal uitgeven. Naar wij vernemen bestaat het plan om het blad aanzienlijk uit te breiden, en er een Kerkelijk Weekblad van te maken ter bevordering van de belangen van de Gereformeerde Kerken, waarbij het tevens blijft: het orgaan van de Theol. School te Kampen. Prof. Dr. H. Bouwman blijft redacteur, maar er komen meerdere Mede werkers dan tot nu toe aan De Bazuin ver bonden waren, en er zullen ook meerdere rubrieken in worden opgenomen, zoodat te verwachten is dat het blad een gansch andere plaats in de Kerkel. pers zal gaan innemen, dan tot dusver het geval is. Op den Uitkijk. Uitgave van Gebr. Somer en Keuning, Wageningen. Het is een tijdschrift voor het Christelijk Huisgezin. Het verschijnt tweemaal in de maand. Het geeft veel wetenswaardigs. Velen, die een heel goeden naam als schrijver hebben, werken er aan mede en zorgen, dat dit tijdschrift aan billijke eischen voldoet. Door een rijke ver scheidenheid van onderwerpen blijft het tot dusver frisch. Er zijn reeds vele leerzame arti kelen verschenen. Er is voor ieder wat in, dat hem bizonder aantrekt. Het eerste artikel in elke aflevering handelt over de schrijvers van het N. Testament en tracht ons een juiste voor stelling te geven van mannen als Mattheus, Marcus e.a. Inlichting geeft het over het ver leden en het heden. Ge vindt er schetsen uit de antieke wereld en korte beschrijvingen van op den voorgrond tredende personen. Ds. J. B. Boerkool staat op den uitkijk buiten onze grenzen en ds. K. Schilder eveneens bin nen onze grenzen. Men vindt er antwoorden op vragen als deze Waren onze eerste voorouders dwergen en mooie verhalen als De Zusters. Zelfs Betuw- sche Novellen ontbreken niet. De illustraties kunnen ook op een vriende lijke ontvaugst rekenen. En als ik er nu nog bij zeg, dat ge dit tijd schrift gerust tot uwe woning kunt toelaten, dan meen ik voorloopig het er mee te kunnen doen. Bouma. Samgar met z'n Ossenstok door T. J. Hagen, Ger. Pred. te Delft. Uitgave „Vado" Delft. Met een gelukkigen greep, ontleend aan de geschiedenis van Samgar, voert ds. Hagen hier een warm en krachtig pleidooi voor de ge dachte, dat we den hoofdweg in het leven hebben op te eischen voor de eere van Christus onzen Koning. Israëls zonde was het, dat het zich door de Filistijnen liet afdringen van de hoofdwegen in Kanaan om op kromme binnen- paadjes te gaan. In Kanaan was de hoofdweg voor. Israël. En Samgars beteekenis ligt daarin, dat hij, hoewel maar een eenvoudig man en die maar over een eenvoudig wapen beschikte, in de kracht zijns Gods, dat niet langer ver droeg, voor Israël den hoofdweg opeischte en daarin ook slaagde. Pakkend en klemmend wordt aangetoond dat in ons Christelijk Neder land diezelfde taak ons wacht en datzelfde ideaal ons moet bezielen. Men geve deze rede te lezen aan ontmoedigde zielen, die zeggen „wij kunnen toch niets en daarom doen we maar niets", ze kan denzulken een rijken zegen brengen. Bart van de Veluwe, Babbeltje met prentjes van Jan Wiegman. Bart van de Veluwe, Babbeltje's eerste Schooljaar met prentjes van Jan Wieg man. Uitgave D. A. Daamen, 's Graven- hage. Een paar alleraardigste boekjes voor kinderen. Vertellingen, waarnaar de kleinen met open mond luisteren en die ze al spoedig zelf kunnen lezen. Leuke versjes erin, die ze haast vanzelf van buiten leeren. En aantrekkelijke, duidelijke teekeningen. Wie zichzelf en zijn kinderen een genoegen wil bereiden, koope deze beide deeltjes, Heij. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 15. Gasthuiskerk Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur N. 9.30 uur Geen dienst ds. R. Hamming ds. .L H. Tel kamp ds. E. Douma ds. R. Hamming Zitplaatsen vrij. Noorderkerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. R. Hamming O. 7 uur ds. J. H. Telkamp Zitplaatsen vrij. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia O. 6 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 6.30 uur ds. G. H. Toebes Gapiuge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Mejjenfeldt O. 5 uur ds. O. von Mqenfeldt Grijpskerke 9 en 2 uur ds. E. Douma O. 6 uur ds. L. Bouma N. 9 uur ds. L. Bouma Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij O. 6 uur ds. A. C. Heij N. 9 uur ds. A. C. Hey •3'. Laurens 9.30 en 2 uur Cand.M.Willemsen van Amsterdam. O. 2 uur ds. J. Runia Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven O. 6 uur ds. P. van Hoven N. 9 uur ds; P. van Hoven Oostkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Cand. M. Willemsen O. 6.30 uur ds. E. Douma N. 10.30 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur Prof. dr.C.v.Gelderen O. 6.30 uur ds. R. Hamming N. 9.30 uur ds. J. II. Telkamp Souburg 9.30 uur ds. G. B. Wurth 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet O. 7 uur ds. G. B. Wurth N. 9.30 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels O. 6 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet. 5.30 uur ds G. B. Wurth O. 8 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrouwenpolder 9.30 uur ds. C. von Mejjenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. O. 7.30 uur ds. von C. Meijenfeldt N. geen dienst. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels O. 6 uur ds. P. J. Baafj N. 9.30 uur ds. P. J. Baaij Brouwershaven 9.30 en 2 uur Cand. v. d. Morel van Koudekerk a.d. Rijn Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. D. Bremmer Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lez. eener Leerr. O. 6 uur ds. F. Staal N. 9.30 uur ds. F. Staal Geersdqk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuis O. 7 uur ds. W. Goedhujjs Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30, 2 en 5.30 uur Lez. eener Leerr. Seharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. ,W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jaeoba Polder 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr Bergen op Zoom 9.30 en 5 u. ds. A. G. Wolf van Antwerpen. O. 7.30 uur ds. W. M. le Cointre N. 9.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendjjke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. H. Veldkamp O. 5.30 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. Nieboer van 's Gravendeel. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds. A.Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 6 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 u. ds. A. Scheele O. 6 uur ds. A. Scheele N. 9.30 uur ds. A. Scheele Borssele 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer O. 6 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. -v. d. Veen O. 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Verkiezing Kerkeraadsleden. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur O. 6 uur ds. C. W. Keur. N. 9 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 6.30 uur ds. B. Meijer N. 10 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. Bos van Apeldoorn. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A.P. Lanting Axel 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Hoek 9 en 2 uur Lezen eener Leerr, O. 2 uur ds. S. Groeneveld Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moene Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietsma O. 5.30 uur ds. K. Sietsma. N. 9.30 uur ds. K. Sietsma Bev. Ambtsdragers. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld O. 6 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk O. 6 uur ds. P. van Dyk 1A m '1 n gaat gepaard met verschillende verschijnselenbenauwdheid, kort ademigheid, beklemdheid op de borst bij de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zij de borst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg neemt en daarmede de oorzaken van hoest, bronchitis, keelpijn. Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram 1.50 550 gram 2.75 en 1000 gram ƒ4.50 Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming ons bewezen, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Dochter, Behuwd dochter, Zuster en Behuwdzuster ADRIANA CODEÉ, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam B. GOUDSWAARD. Middelburg, 24 Dec. 1924. Korte Noordstraat.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3