Geref. Kerk MlelMrg Godsdienstoefeningen im-KRTKNTIFM^ KERKNIEUWS. Ofïiciëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereen igingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 7 DECEMBER 1924. Classe Middelburg MIDDELBURG. Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel Noorderkerk Nos. 37, 39, 92, 106 en 109. Licht Noorderkerk Nos. 9 en 24. Hofpleinkerk Nos. 6, 21 en 162. Licht Gasthuiskerk Nos. 16 en 18. Pastorie Nos. 12,21,41, 94 en 100. TWEETAL TE MeppelG. O. Donner te Emmen. D. de Wit te Berlicum. BurumH. Boswijk te Gaast. H. P. M. G. de Walle te Oenkerk. KollumJ. Hoek te Soest. J. Ubels te Varsseveld. Utrecht: F. C. Meijster te Rotterdam. G. R. Kuiper te Haarlem. BEROEPEN TE MijdrechtA. B. W. M. Kok te Wommels. Genderen, P. Prins, cand. te Hilversum. Enumatil: S. Idema te Winsum. Hazerswoude: J. D. Boerkool te Velsen. AANGENOMEN NAAR Kralingsche Veer: H. Veldkamp te Anna jacoba Polder. BEDANKT VOOR DoetinchemDr. S. P. Dee te Dwingeloo. Beetgum W. A. v. d. Vegte te Drachtster- Compagnie. Wagenborgen (pred.-dir.)P. Bos te Stads kanaal. Uithoorn: H. Veldkamp te Anna Jacoba Polder. INTREE TE Culemborg door Cand. G. Staal Jr. met 1 Cor. 2:2, na bevestiging door ds. H. A. Munnik van Zwolle met Jac. 1 21b. AFSCHEID VAN Tiel door dr. G. Keizer met 1 Cor. 15 58, na een arbeid van ruim 24 jaar. Wierden door ds. J. H. Staal met Fil. 1 27. Radio en de Zending. Op de vergadering van gecommitteerden van de Geref. Kerk van Utrecht met de Zendingsdeputaten der provincies Utrecht en Gelderland is Dr. Kok opgedragen gegevens te verzamelen voor de wenschelijk- heid om een eigen radio-telefonische verbinding tusschen de zendende Kerken en de Zendings arbeiders. Perem. examen. De classis Workum heeft cand. J. Los, beroepen predikant te Oudega (Wijmbritseradeel), peremptoir onderzocht en tot den Dienst des Woords toegelaten. De bevestiging van cand. Los te Oudega zal plaats hebben op Zondag 14 Dec. door zijn vader, in de morgengodsdienstoefening, en de intrede in den namiddag d.a.v. Ds. G. Goris, em. predikant, wonende te Vriezenveen, zal zich metterwoon te Ommen vestigen. Ds. J. Dekker, te Kollum, ontving Woens dag eervol emeritaat. Ds. Dekker zal 18 Jan. a.s. afscheid van zijn gemeente nemen. De Z.-O.-hoek van Drente. De Veen- kerken mogen bogen op een zeer trouw kerk bezoek. Het ledental stijgt bij den voortduur zelfs zoo snel, dat in meerdere Kerken tot nieuwbouw moet worden overgegaan. Maar er zijn gezinnen, die niet meer naar de kerk kunnen komen. Er zijn ook gezinnen, waar 's morgens het eene kind ter kerke gaat en thuis gekomen de schoenen uittrekt, opdat het andere kind 's middags naar het Huis des Heeren op kan gaan. Onze menschen hebben veel te lijden van socialisten en communisten. Op de werkverschaffing is het van den vroegen morgen tot den laten avond „anti-Colijn". En toch, onze mannen en vrouwen houden stand. Zij belijden onze beginselen. Het is om dezen nood te helpen lenigen, dat tot alle kerkeraden der Geref. Kerken in ons land een circulaire gericht is. De malaise in het veenbedrijf houdt aan en de gevolgen van de malaise doen zich heviger gevoelen. Verreweg de meeste arbeiders zijn aangewezen op de werkverschaffing en de ver diensten op de werkverschaffing zijn van dien aard dat alleen in het meest noodzakelijk levens onderhoud kan worden voorzien. De moeders kunnen wat voedsel voor het loon koopen, maar daarmee houdt 'tdan ook op. 't Koopen van een stukje kleeren, boven- als ondergoed, van lakens of dekens, van schoeisel is buiten gesloten Langzaam glijdt men naar den onder gang. Stille armoede heerscht in zeer vele ge zinnen. Er zijn reeds vaders en moeders die Zondags niet naar de kerk kunnen komen, de kinderen ook niet. Ze hebben soms niet eens klompen, laat staan schoenen. Het beddegoed is in zeer vele gezinnen allertreurigst, vele kinderen slapen onder vodden of versleten zakken. Waarheen men gelden kan zenden Aan ds. G. O. Donner, te Emmen, penningmeester der Centr. Diac. Reservekas. Zijn postrekening is 27712. Vacaturebeurten in de Classis Zierikzee, gedurende Januari, Februari en Maart 1925. BROUWERSHAVEN 4 Januari ds. van Tol. 15 Februari ds. Wielenga. GEERSDIJK 4 Januari ds. v. d. Ende. 15 Februari ds. Staal. HAAMSTEDE 22 Maart ds. Hoek. NIEUWERKERK 4 Januari ds. Goedhuijs. 22 Maart ds. Wielenga. WISSENKERKE 8 Februari ds. v. d. Ende. 1 Maart ds. van Tol. 29 Maart ds. Staal. Op last van de Classis, Z. Hoek. Middelburg. Buitengewone vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 12 December, 's avonds 7V, uur, in de Consistorie Hofplein- kerk. Het Bestuur. Schoondijke. Voortaan is het adres van den Raad der Geref. Kerk alhier, ds. K. Sietsema. De Kerkeraad. Meliskerke, 3 Dec. Zondagmorgen 1.1. werd door onzen geachten Leeraar ds. van Hoven de gemeente bekend gemaakt, dat Z. Eerw. na ernstig beraad en biddend overleg besloten had de roeping naar Honselersdijk op te volgen. Geve de Koning der Kerk ons te Zijner tijd weder een eigen Herder en Leeraar. Namens den Kerkeraad, C. Polderman, Scriba. KERKER A ADS VERGADERING „Breed." Middelburg, 4 December 1924. 1. Opening. Voorzitter ds. Telkamp. 2. Schriftlezing, gezang, gebed. 3. Presentieafwezig met kennisgeving ds. Bouma, 6 ouderlingen en 5 diakenen, afwezig zonder 'cennisgeving 2 ouderlingen en 4 diakenen. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken a). Een schrijven van het Bestuur v. d. Kin- derkerk Bogardstraat, waarin medewerking wordt toegezegd tot verhindering van stoornis van onze eerediensten in de Noorderkerk. Voor kennisgeving aangenomen. b). Eer.ige brieven van de Commissie v. Beheer met advies en inlichtingen omtrent ver schillende zaken. c). Een schrijven van den Gemeenteraad met mededeeling, dat afwijzend werd beschikt op het ingezonden verzoek tot invoeri ng van een gemeentelijk vloekverbod. d). Een schrijven van onze Zondagsschool Vereeniging vraagt voor haar Kerstfeestviering de beschikking over de Gasthuiskerk. Wordt toegestaan. e). Een drietal aanvragen om steun worden verwezen naar de Commissie voor aanvragen van Buiten. f). Een schrijven van het Prov. Comité voor Hongaarsche Kinderactie wordt voor kennis geving aangenomen. g.) een tweetal Jaarverslagen wordt naar het archief verwezen. 6. Voortzetting van de behandeling van de concept-begrooting is niet mogelijk, wijl de Commissie van Beheer met haar arbeid nog niet gereed kwam. 7. Rapporten. a). Woensdagavondcommissie. b). Rapport laatst gehouden Classisvergade- ring. c). Rapport van de deputatie, welke onzen kerkeraad vertegenwoordigde bij de begrafenis van Mevr. Bouma. d). Rapport commissie voor aanvragen v. Buiten. Op voorstel van deze commissie wordt aan een 6-tal inrichtingen in totaal een bedrag van f 45,— toegestaan. e). Rapport afgevaardigden bij afscheid ds. Faber te Serooskerke. 8. Mededeeling door den voorzitter, dat ds. Bouma laatstleden Zondag voor het laatst voor onze Gemeente is opgetreden. Hij stelt er prijs op om afscheid van zijn Gemeente te nemen op een nader te bepalen avond in de week in de a.s. Kerstvacantie. Op zijn verzoek worden een drietal catechisaties hem gelaten. 9. Regeling van de H. Avondmaalsviering. 4 Januari '25 Voorbereiding Noorderkerk 11 januari Voorbereiding Gasthuiskerk, H.A. Noorderkerk; 18 Januari Voorbereiding Hof- pleinkerk, H.A. Gasthuiskerk25 Januari H.A. Hofpleinkerk. 10. Mededeeling namens het Ministerie v. Predikanten, betreffende de volgende verdeeling van arbeid: a). Evangelisatiearbeidds. Hamming. b). Zendingsarbeid ds. Telkamp. 11. Regeling van de emeriteering van ds. Bouma voor zooveel betreft het finantieele ge deelte. 12. Donderdag 11 Dec. zal D.V. „smal" worden vergaderdDonderdag 18 Dec. zal D.V. „breed" worden vergaderd Donderdag 25 Dec. en 1 Januari geen vergadering. 13. Vaststelling korte notulen. 14. Dankgebed. 15. Sluiting. De Kerkeraad. Catechisaties Middelburg. Maandag (Gasthuisk. dhr. Pouwer): Alle meisjes 12 en 13 j. 5 u. 14 en 15 j. 6 u. Maandag (Hofplein, ds. Bouma) Alle jongens v. buiten beneden 16 j. 7 u. Belijdenis-Catechisatie 8 u. Dinsdag (Gasthuisk. ds. Telkamp) Meisjes 16 j. en ouder 5 u. Jongel. v. buiten 16 j. en ouder 7 u. Meisjes 19 j. en ouder 8 u. Belijdenis-Catechisatie 9 u. Dinsdag (Hofplein, ds. Bouma) Alle meisjes v. buiten 2 u. Dinsdag (Hofplein, ds. Hamming) Meisjes 16 j. en ouder 5 u. Jongel. v. buiten 16 j. en ouder 7 u. Meisjes 19 j. en ouder 8 u. Cursus voor ouderen 9 u. Woensdag (Gasthuisk. dhr. Hage) Alle jongens 12 en 13 j. 5 u. 14 en 15 j. 6 u. Woensdag (Hofplein, ds. Hamming) Meisjes 16, 17 en 18 j. 7 u. Jongel. 16, 17 en 18 j. 8 u. Jongel. 19 j. en ouder 9 u. Woensdag (Kweekschool,Heerengr.ds. Telkamp) Meisjes 16, 17 en 18 j. 7 u. Jongel. 16, 17 en 18 j. 8 u. Jongel. 19 j. en ouder 9 u. De wijken C, D, E, L, M, N, O en buiten de stad T, S, W en R tot Breeweg (deze uit gezonderd) vormen de afdeeling van ds. R. Hamming. De wijken A, B, F, G, H, I, K, P, Q en buiten de stad U, V, N. Vliss. weg en 't Zand tot Breeweg (deze ingesloten) vormen de af deeling van ds. J. H. Telkamp. Adressen: J. Hage, L. Noordstr. L 131 C. P. Pouwer, Noordsingel S 156. LeermiddelenLandwehrGewijde geschie denis voor meergevorderden en H. Catechismus. De Kerkeraad. Zeelands Schoolhulp, Met vriendelijken dank bericht ondergetee- kende de ontvangst van de volgende giften N. N. f 20,—T. te B. f 1,— B. te G. f 1,— N. N. te V. f 1,— gevonden in de Dankdag collecte te Meliskerke f 2,50; idem te Ter- neuzen f 25,— en f 10,—. Verder met dringende aanbeveling, wijl ik nog zooveel noodig heb om de studeerenden voor D. d. W. bij den voortduur te kunnen helpen. Niemand zal toch willen, dat tenslotte zou moeten gemeldhet kan niet langer. Iedere grootere en kleinere gift wordt dank baar aanvaard. A. Scheele, Secr.-Penningm. Zeelands Schoolhulp. Kapelle-Biezelinge, l-12-'24. Middelburg. De Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" deelt hare begunstigers mede, dat de gemaakte goederen te bezichtigen zijn D. V. Vrijdag 12 Dec. van 3 tot 5 uur in de con sistorie Gasthuiskerk. Het Bestuur. ZENDING Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van een jeugdige zuster der gemeente twee honderd halve centen. Namens de Zendingscommissie, w. Karreman, Penningm. Middelburg. In dank ontvangen van Nelly le Cointre 160 halve centen, van mej. Arnoldi een pak zilverpapier en uit de catechisatiebus Hof pleinkerk fl3,80lA. Namens de Commissie, L. A. Tange, penn. Oost- en West-Souburg. Ontvangen uit de collecte der kerk een gift van f 2,50 met op schrift (uit dankbaarheid voor de Zending), wij zeggen den gever(ster) hartelijk dank. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, Penningm. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. Herman Faukeel. N. T. Lucas 16. C. Cornelisse. M. O. Schets 21. „Is het streven naar lots verbetering geoorloofd?" L. Hollemans. Geref. Meisjesvergadering „Nunia". Agenda: Bijbelsche Gesch. Hand. 5, 6, 7. Alle meisjes van 12-18 zijn hartelijk welkom. Ver. „Meisjesroeping", Middelburg. Agenda: Gewijde Geschiedenis 2 Kon. 5. Opvoedkunde: Het ware, het goede en het schoone. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Cateeh. Zondag 12. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. G. B. Wurth 6 uur ds. R. Hamming Hofpleinkerk 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrijdag 10.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. J. H. Telkamp Arnemuideu 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur ds. C. von Meyenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grypskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. van Hoven 7 uur ds. G. B. Wurth Rede Jongel. Ver. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. He\j 3 Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. Hamming Meliskerke 9 uur ds. P. vau Hoven 2 uur Lezen eener Leerr. Donderdegav. 6 uur dhr. Kruithof Oorgelbespeling. Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. J. H. Telkamp Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet Collecte Theol. Fac. V. U. Vrouwenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Mejjenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. F. Tollenaar van Pernis. Bruinisse 9.30 uur ds. F. A. den Boeft van Kruiningen. Bevestiging. 2 uur ds. D. Bremmer Intrede. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdjjk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuijs Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Eude 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur Geen diens 2 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. D. Bremmer Intrede. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. W. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2'u. ds.H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 eu 5 u. ds. W.M. le Cointre Krabbendjjke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma van Middelburg. 6 uur Lezen eener Leerr. Ril land-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds. A.Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borssele 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpolder 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Weuieldinge 9.30 en 2 u. Prof. dr.H.H.Kuyper van Amsterdam. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A.P. Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Woensdagav. 6 uur ds. D. Scheele van Oudewater. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. dhr. Kruithof Orgelbespeling. Oostburg (dienst Aarden burg) 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. W. Moene Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. K. Sietsema Voorber. H. Av. Dinsdagav. 6 uur dhr. Kruithof. Orgelbespeling. Terueuzen 9.30 eu 2 uur ds. S. Groeueveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk Hedeu verblijdde ons de Heere met de geboorte van eene Dochter. M. SANDERSE. M. SANDERSE-van Wijck. Koudekerke, 30 Nov. '24. Inplaats van kaarten. Verloofd: CORNELIA J. PELLE en C. VAN DER LOUW. Middelburg, AruemuideD, 3 Dec. 1924. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader CHR. CHRISTIAANSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. v. d. BROEKEChristiaanse. Middelburg, 5 Dec. 1924. I De Commissie van Beheer bericht, dat aflosbaar gesteld zijn de volgende obli gaties Betaalbaar, evenals de vervallen coupons, bij de Bankvereeniging voor den Midden stand, Kantoor Middelburg. I. VAN NOPPEN, Boekhouder.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3