i I li Opruiming bij A. GEENSEN, kinkhoest. Patrimonium Parapluie of Wandelstok Godsdienstoefeningen A. LE COINTRE, DAMES- EN HINDERHOEDEN. <4 Een Pracht Roltapijtveger slechts f 8,25. DROGISTERIJ «aSCHULTE THIEME, „Arnica" Haarolie BRIEVENTASCH CADEAU Laat lieveling met kwellen Geef het dadelijk Akker's Abdijsiroop BOEKAANKONDIGING INGEZONDEN STUKKEN. „Bethesda" in Budapest in nood. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 30 NOVEMBER 1924. Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel 6/3 J. A. BALI EU. Middelburg, 27 Nov. 1924. i H*t Bestuur van het Rusthuis voorn. Middelburg, 27 Nov. 1924. LEENTJE NEELTIE Afd. Middelburg. ■AAAAAAAAAAAAB WAL 58 MIDDELBURG. van alle voorradige Zeer voordeelige prijzen. Een zeer geschikt en M practlsch geschenk met gummi Stoothoeken, het Huis met de Roode Piiaren, schuin over de Gasthuiskerk in de Langedelft, Middelburg. I. VERELST, die uit mijn reuzen voorraad een koopt, ontvangt tot 6 DECEMBER 1924 een fijne Noordstraat, Middelburg. door den MUTSAARDS- en TUINIERSWISSCHEN Vlissingen. Gevonden in de collecte der Diaconie een enveloppe, met inhoud een bank biljet van f 100,— met bestemming f80,—voor de Kerk en f 20,— voor de Diaconie, met ver wijzing naar de woorden uit 1 Kron. 29 14b. Voor genoemde gift onzen hartelijken dank. H. Heijstek, Scriba. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen f 1,— en een pakje zilverpapier en capsules van N. N. 100 h. c. van Gerard' Janse, Serooskerkeeen pak zilverpapier van de kinderen der le klasse school Gravenstr. M'burg en een pak zilver papier van de kinderen der Chr. Bewaarschool te Serooskerke. Mej. C. Littooij. Molstraat M'burg. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van de hieronder vermelde jeugdige verzame laars voor de Zendingeen doosje en pakje zilverpapier en capsules van Gijsbert en Marietje Rietmulder"; een doos zilverpapier van Bram en PaulJSteketee en een pak capsules en zil verpapier met 68 halve centen van Dora en Neeltje Prins. Mooi zoo, prachtig. Wie volgt Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Gezelle Meerburg's Christelijke Scheur kalender voor 1925. Uitgave D. H. Littooij Az., Terneuzen. Het schild van dezen kalender, voorstellende jezus in het midden der leeraren in den tempel (Luk. 2), bespraken we reeds. Nu de kalender zelf ons werd toegezonden kunnen we verder nog {meedeelen, dat de voorzijde fder blaadjes uitnemend verzorgd werd. Aan het schrijven daarvan f werkten mede D.D. van Arkel, L. Bouma, Buffinga, Doekes, J. Gispen, Hamming, Prof. Honig, Keizer, Knoppers, Schuurman, J. P. Tazelaar, v. d. Werf, en dat wel zoo, dat onderscheidene dezer medewerkers de onder werpen van hun voorstukjes gedurende een maand ontleenden aan één bijbelboek, zooals het Evangelie van Johannes, het boek Job, de profetiën van Daniël, de Openbaring van Jo hannes. Aan het beter verstaan der Schrift is dat zeker bevorderlijk. Bij den kalender wordt voor geringen prijs als premieboek verkrijgbaar gesteld „Jonge Heldendooi Deborah Alcock, een geschie denis uit Gud-Genève, een verhaal van een mislukten aanval op Genève omstreeks 1600 nog tijdens het leven van Beza. Alcock kan uitnemend vertellen en de stof is gelukkig gekozen. Beide hartelijk aanbevolen. Martha-Kalender voor 1925, uitgave ten voordeele der Martha-stichting te Alfen a.d. Rijn. Het schild stelt voor den verloren Zoon, als hij tot zichzelven gekomen is, en tot zichzelven zegtIk zal opstaan en tot mijn vader gaan. Gewoonlijk denkt men zich dan dien jongen man als iemand* met; vervallen uiterlijk. Niet alzoo deze voorstelling. De figuur ziet er, be halve wat de kleeding betreft, nog vrij goed onderhouden uit. Dat heeft nu, al lijkt het ons niet juist, ook nog een voordeel, want een heel jaar te moeten kijken op de miserabele figuur van den verloren zoon is niet opwekkend. De voorstukjes voor ds eerste drie maanden zijn bewerkt door ds. A. Tap te Schiedam, die voor April—Juni, door ds. J. P. van Melle te Kralingen; die van Juli—September door ds.J. L. de Heer te Rotterdam en eindelijk van Oct. tot December door ds. A. W. Voors, predikant directeur der Martha-Stichting. We kunnen ons indenken dat in de kringen der Hervormden deze kalender gaarne ge lezen wordt. Heij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Heeft ooit de noodklok, die ons Nederland- sche volk verkondigde, dat er nood was op het christelijke erf in verre landen, tevergeefs geluid Immers, neen Hebben wij ooit gezegd, nu is er al zóóveel gegeven, nu kunnen wij niets meer doen Immers, neen Waar het de belangen van Gods Koninkrijk geldt, zijn onze buidels immers gelijk aan het kruikje van de weduwe van Zarfath, die altijd weer olie gaf als het aangesproken werd. En wat zijn onze buidels toch welgevuld in vergelijking van die onzer naaste en verre buren over de grenzen, van hen die zoo name loos veel lijden onder de steeds voortdurende gevolgen van den wereldoorlog! Ook alle ar beid van evangelisatie en christelijke barm hartigheid wordt hierdoor belemmerd en gedrukt zoo niet doodgedrukt. En eere aan die mannen en vrouwen, die onder zoo bezwarende om standigheden, vol geloofsmoed voortgaan, zich zelf en al wat zij hebben ten offer brengend. Onder deze geloofshelden rekenen wij ook Ds en Mevrouw Biberauer, die aan het hoofd staan van het Diakonessenhuis „Bethesda" te Boedapest. In de donkere tijden van lichamelijke en geestelijke ellende, die het Hongaarsche volk doormaakt, staat „Bethesda" als een lichtende vuurtoren, uitstralende in het donker van den nacht stralen van Gods zoekende liefde en van de reddende genade in de zending van Zijn Zoon. „Bethesda" is in nood. In grooten nood. Ds. en Mevrouw Biberauer, die altijd nog raad wisten om het werk gaande te houden, zijn nu ten einde raad. Hulp vragen, waar reeds meermalen hulp gegeven was, vonden zij, bescheiden als zij zijn, moeilijk. Toen kwam een aanbod van een Joodsche vennootschap om het ziekenhuis van „Bethesda" over te nemen en te exploiteeren. Ds. en Mevrouw Biberauer zouden zich dan in een ander gebouw met de diakonessen kunnen te rugtrekken en het werk, natuurlijk op veel verkleinde schaal, voortzetten. Maar dit be- teekent tevens, het Ziekenhuis, dat thans is een stichting van christelijke barmhartikheid, prijs geven aan de macht van het ongeloof. Bang en aarzelend stonden zij voor de be slissing, God biddend om licht en wijsheid, toen de weg van twee onzer Comité-leden naar „Bethesda" geleid werd. En als wij nu de noodklok luiden voor „Bethesda4 waar Ds. en Mevrouw Biberauer dit niet durfden do~n, zal het dan tevergeefsch zijn Als wij nu willen trachten gelden te verza melen opdat de door God zoo rijk gezegende arbeid van „Bethesda" zal kunnen worden voortgezet, zal dit dan tevergeefsch zgn Immers neenDat weten wij zeker. En daarom komen wij een beroep doen op de medewerking van allen, die de zaak van Gods Koninkrijk liefhebben en geleerd hebben het offer daarvoor te',brengen. Laten wij eerst zeggen wat er noodig is en dan hoe wij ons indenken, dat het mogelijk is afdoende te helpen. Jaar in jaar uit heeft men gewacht op betere tijden om de zoo hoog noodige reparatiën en verbeteringen in het Ziekenhuis aan te bren gen. Zullen deze hoognoodige reparatiën aan het Ziekenhuis geschieden, zal de chirurgische afdeeling weer heropend knnnen worden, die zoo noodig is ook als bron van inkomsten, dan is er onzes inziens zoo ongeveer f 10.000 noodig. Het lijkt een groote som, maar door deeling wordt zij kleiner. Hoe meer menschen dus medehelpen, hoe kleiner de som is, die ieder geven moet om hetgeheelibijeen te krijgen. Er werd een voorloopig Comité gevormd en er is een actie gaande om eenjgroot Bethesda- Comité te vormen, gedecentraliseerd in Pro vinciale Comité's. Hierover en over verdere plannen zullen bin nen een week nieuwe publicaties volgen. Het voorloopig Bethesda-Comité Ds. N. Buffinga, Rotterdam. Prof. Dr. T. Hoekstra, Kampen. J. H. Kok, Kampen. J. H. Kuyper, Secretaresse, van Blankenburgstraat 27, Den Haag. Jonkvr. C. Gravin van Limburg Stirum, Arnhem. K. Meima, Sneek. Prof. Dr. A. A. van Schelven, Haarlem. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Herman Faukeel. O. T. Bileam. M. Wattel. Num. 22-25, 31. O. Pr. De soc. kwestie. J. J. v. Aartsen. Art. 19i Het probleem. Dr. Lützen Wagenaar. O. T. Bileam Jong bi. no. 11 Num 22—25 en 31. J. Baljeu. Ons ProgramArt. 19. De sociale kwestie. L. Vroon. Geref. Knapen vergadering „Samuel". Bijb. Gesch. Laat de kinderen tot Mij komen door Jac. Joosse. Vad. Gesch. door den Leider. Gecombineerde Verg. der Ger.J.V. Timothetis van Oostburg en G. J. V. Pred. 12:1a van Schoondijke op Zondag 30 Nov. a.s. te half 6 in de Geref. Kerk te Schoondijke. Agendum Gew. Gesch. van Schoondijke en Organisatie onderwerp van Oos'burg. Geref. Meisjesvergadering „Nunia". Agenda: Bijbelsche Gesch. Hand. 3-4. Alle meisjes van 12-18 zijn hartelijk welkom. Classe Middelburg MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 11. Gasthuiskerk 2 uur ds. L. Bouma Hofpleinkerk 9.30 uur ds. L. Bouma 6 uur ds. J. H. Telkamp Noorderlcerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. R. Hamming Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Run ia Domburg 9.30 en 2 uur ds. R. Hamming Gapinge 9.30 en 2 uur ds. C. vou Meyeufeldt Bed. TI. Av. en Dankz. Grjjpskerke 9 en 2 uur Cand. P. Prins Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Hejj S Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven post ka pel le 9.30 uur ds. E. Douma 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Vee re 9.30 en 2 uur ds. I. IC. Weasels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet Vrouwenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Geen dienst 6.30 uur ds. C. von Meyenfeldt Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 uur ds. J. W. van Tol 2 uur Lezen eener Leerr. Colflnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersd\jk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuis Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 en 6 uur ds. J. W. van Tol Scharendijke 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds.H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5 u. ds. W.M. le Cointre Krabbendjike 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur ds. N. Buffinga van Rottterdam. Rilland-Batli 9.30 en 2 uur ds. A. H. v. d. Kooi Em. pred. te Amersfoort. Tholen 9.30 en 2.30 uur ds. P. J. Baajj Em. pred. te Veere. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. W. Keur van Heiukenszand. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds.A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpoider 9.30 en 2 u. ds. A.P. Lautiug Bed. H. Av. eu Dankz. Heiukenszand 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. lerseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 eu 2 uur Cand. Bremmer Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Axel 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Hoek 9 eu 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moene Daukuur voor het gewas. Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Schoondijke 9.30 eu 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. W. Moene Daukuur. ds. K. Sietsma ds. S. Groeneveld ds. P. vanj Dijk CD <D CO Advertentiën. Heden overleed in het Rusthuis onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mejuffr. Wed. A. BALJEU— Lreghans in den ouderdom vau 78 jaar. Namens de Familie, Heden overleed, na korte onge steldheid, in het Rusthuis voor Ouden van dagen der Geref. Kerk te Middelburg, Mejuffrouw CATIIARINASOFIA LEEGHANS Wed. A. Baljeu, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Voor de blijken van belangstelling op 17 Nov. 1.1. onzen hartelijken dank. J. H. DONNER. Breda. Met diepe droefheid geven we kennis, dat de He re ons lief Dochtertje en Zusje op den aanvalligen leeftijd van (Lie jaar en drie maanden tot Zich nam. Ds. A. C. HEIJ. S. E. HEIJGoslinga en Kinderen. Koudekerke (W.), 24 Nov. 1924. Eenige kennisgeving. VERGADERING op WOENSDAG 3 DEC. a.s. des avonds 8 uur in MIL. TEHUIS. Bespreking Jaarfeest. Alle leden worden verwacht. a 80 cent per flacon verkrijgbaar bij Pottenmarkt Middelburg. Öud's Kina Wijn f 2,50 per Liter Bloedwjjn (merk pleegzuster) f 2,25 per flesch. De WIJN voor Zieken en Zwakken. W. P. MALJERS. - Markt. Voorhanden le kwaliteit Aanbevelend, II VAN DRIEL, Manden- en Rietenstoelenfabrikant, Langeviele, Middelburg. Kom de natuur te hulp de taaie kleverige slijm los te maken en te verwijderen. De telkens terugkee- rende krampachtige, benauwde hoestaanvallen maken licht van Uw stevige kleine een zwak poppetje. Overal per koker Vernissen, Lakken, Olieëu, eigengemaakte Verven in alle kleuren en hoeveelheid, Kwasten, Penseelen, Sponsen, enz. Voor al deze artikelen is een vertrouwd adres L. JANSE, Korte NoordstrMiddelburg BANANEN Rflpe Bananen z\jn voedzaam en licht verteerbaar en worden daarom door alle geneeskundigen aanbevolen. Verkrijgbaar by J. BOLIER, Langedelft II 8 Middelbnrg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3