Benauwd Abdijsiroop A. GEENSEN, Godsdienstoefeningen bij Boekh. FANOY, Extra St. Nicolaas- Aanbieding. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 23 NOVEMBER 1924. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel tot stikkens toe Advertentlên. Vanaf Woensdag 19 November tot^^j Zaterdag 6 December 1924 ontvangt ieder kooper van een PARAPLUIE of WANDELSTOK een fijne Deze brieventasch is een sie raad voor iedere huiskamer. Noordstraat, Middelburg. wenschelijkheid uitgesproken, dat er jaarlijks in iedere gemeente een vergadering van con tribuanten wordt gehouden, opdat er meer een onderlinge band ontsta en het organisatieleven wat steviger worde. Ook zal door persoonlijk bezoek getracht moeten worden hier en daar meer contribuanten te werven. Drie leden van het Comité stelden zich beschikbaar om in de vergaderingen met de contribuanten op te treden teneinde meer bekendheid te geven aan en liefde te wekken voor de Vrije Universiteit. Ook kwam ter sprake het weer houden van een V.U.-dag, gelijk die dit jaar isgehouden. Men was algemeen dit plan gunstig gezind, zoodat op een volgende vergadering hierover nader zal worden gesproken. De Classis Heerenveen der Geref. Kerken besloot tot institueering der Kerk van Oude- schoot en tot instelling der ambten aldaar. Te Leeuwarden trad voor de eerste maal in openbare vergadering op ds. W. J.J. Velders, van Amsterdam, met het onderwerp Wat komt er van Palestina terecht?", na in leid te zijn door den voorzitter ds. W. A. v. Es. In de kleine f Kerk van Domburg blijkt nog offervaardigheid te zijn, want werd dezen zomer de kerk gerestaureerd en opgeschilderd, nu is de Consistoriekamer vergroot en ver nieuwd, hetgeen tezamen meer dan f 1000 kost, welk bedrag met vrijwillige giften en collecten is bijeengebracht. Bij Kon. besluit van 5 November is aan J. B. Vanhaelen, geboren te Sint Gilles bij Brussel (België), theol. cand. aan de V.U. te Amsterdam, op zijn verzoek, toestemming ver leend tot het aanvaarden der bediening van dienaar des Goddelijken Woords bij de Geref. Kerk van Hoek (Z.). Ds. H. Mulder, te Amsterdam, ontving een gift van f 1000, welke hij aldus heeft ver deeld f200 voor de Diaconie, f200 voor de Kerk, f 100 voor de Zending, f 100 voor Barti- meus, f 100 voor Tehuis voor Ouden van Dagen, f 100 voor de behoeftige Duitsche predikants gezinnen, f 100 Vrije Universiteit, f 100 Geref. Ziekenverzorging. Op de vergadering van de Classis Gro ningen, stelde ds. Joh. Kwak, namens den ker- keraad der Geref. Kerk van Ten Boer, voor tot het stellen der ambten te Harkstede over te gaan. Aangezien verreweg de meeste leden te Harkstede woonachtig kerkelijk behooren bij Ten Boer, doch ook sommigen bij Groningen A en Groningen B, benoemde de classis eene Commissie van 3 predikanten om met genoemde kerken de zaak te bespreken en een rapport dienaangaande op de volgende classisvergadering uit te brengen. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Vrijdag 28 November, half 8. KERKERAADSVERGADERING „Smal". Middelburg, 20 November 1924. 1. Opening. Voorzitter ds. Hamming. 2. Gezang, schriftlezing, gebed. 3. Ds. Bouma spreekt een woord van dank voorde blijken van deelneming, welke hij van den kerkeraad ontving bij het smartelijk verlies, dat hem trof. 4. Presentie. Afwezig m.k. 4 oud. 5. Notulen. 6. Ingekomen stukken Een schrijven van de Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" in verband met haar Jaarver gadering op 12 December a.s. Wordt na af doening voor zooveel noodig verwezen naar de Diaconie. 7. Rapporten a). Woensdagavondcommissie. b). De behandeling van het „Evangelisatie rapport" wordt beëindigd. c). Enkele rapporten omtrent de bearbeiding van ontrouwe catechisanten en andere zaken. 8. De regeling van de catechisaties zal, zoo als die thans is, in de Kerkbode worden opge nomen. 9. Vaststelling korte notulen. 10. Volgende week zal D.V. in secties worden vergaderd. 11. Dankgebed. 12. Sluiting. De Kerkeraad. VERGADERING der Classis Middelburg van Geref. Kerken. 12 Nov. 1924. 1. Opening namens roepende kerk (Melis- kerke) door ds- v. Hoven. 2. Gezang, Schriftlezing, gebed. 3. Vorming van het moderamends. Douma (praeses), ds. Wessels (scriba), ds. Telkamp (2e scriba), ds. v. Hoven (assessor). 4. De voorzitter spreekt woorden van belang stelling in verband met de rouw der familie ds. Bouma, het vertrek van 'n tweetal predi kanten en de overkomst van 'n drietal. De verschillende stukken inzake vertrek en over komst zijn in orde; de formulieren van eenig- heid worden geteekend. 5. Notulen. 6. Praeparatoir examen M. Wielemaker Koudekerke. Hem wordt verlof gegeven te staan naar het ambt van dienaar des Woords en der sacramenten in de Geref. Kerken, nadat de belofte is afgelegd zich aan Gods Woord en de belijdenisgeschriften te zullen houden. 7. Verzoek classis Tholen om hulp in de dienst des Woords, waaraan helaas niet kan voldaan worden. 8. Regeling vacaturediensten zal worden op genomen in de Zeeuwsche Kerkbode van Vrijdag a.s. De predikant van de gecombineerde kerken Gapinge—Vrouwepolder zal de helft van de gewone vacaturediensten vervullen. 9. Emeritaatsaanvrage ds. Boumawordt verleend na inwinning van het advies der deputaten ad art. 49 K.O. De classis zal bij schrijven hem mededeelen, dat zij hem zeer zal missen om zijns werks wil en hem Gods zegen toewenscht in zijn vereenzaamd leven. 10. Een verzoek van de classis Goes, om 'n vergadering te beleggen van vertegenwoor digers uit alle Zeeuwsche Kerken, om te komen tot uitzending van 'n tweeden Miss. Dienaar des Woords naar Magelang, zal overwogen worden op de volgende vergadering, wanneer advies ter tafel is van de zendende kerk en de gewone deputaten. 11. Als consulent wordt aangewezen voor Serooskerke ds. Wessels van Veeredeze zal de classis vertegenwoordigen bij de afscheids- prediking van ds. Faber, de voorzitter bij die van ds. Bouma. 12. Rapportena. Hulpbehoevende Kerken Voor 1925 zal 'n kerk ontvangen f 350,—, bij vervulling van de vacature het dubbele en gunstig advies over haar aanvrage van f 300,— bij de Partic. Synode. Een andere kerk ontvangt toezegging van f350,— en gunstig advies bij aanvrage van f 150,— bij de Part. Synode. b. Zendingde classis dringt er bij sommige Kerken op aan, om 'n grooter aantal exemplaren te plaatsen van ons Zendingsboekjeevenzeer zal de classis het op prijs stellen, als verschil lende Kerken meer finantieelen steun gaan bieden aan het hospitaal te Parakan. c. Een commissie adviseert gunstig over het verzoek van 'n lid van de kerk van M. om finantieelen steun voor de studie voor predi kant. Dit advies wordt opgevolgd. d. Overwogen wordt de vraag, of 't wen- schelijk is er bij de Kerken op aan te dringen, bij emeriteering 'n half jaar het gewone predi- kantstractement te blijven uitbetalen. Op de volgende vergadering zal hierop worden teruggekomen, nadat 'n commissie de zaak zal hebben voorbereid. 13. Benoemingencommissie ad examina ds. Wesselshulpbehoevende Kerken ds. Tel kamp; kerkvisitatie: ds. Telkamp; secundi: ds. v. Hoven en ds. v. d. Vliet; deputaatvoor verzorging van idioten enz.dhr. H. van Driel, Langeviele K 390. 14. Omvraag overeenkomstig art. 41 K.O.: een kerk vraagt naar aanleiding van kerkvisitatie inlichtingen over kerkelijk toezicht op de chris telijke scholen. Zal op de volgende vergadering worden behandeld. Verschillende Kerken, wier predikantsvacature zijn opgeheven, brengen de classis dank voor de hulp in den predikdienst. 14. De classis zal bijeengeroepen worden D.V. tegen 11 Februari 1925 door Middelburg. 15. Hartelijke woorden worden gewisseld tusschen voorzitter en ds. Faber naar aanleiding van het vertrek van den laatste. 16. Dankgebed en sluiting. Telkamp, 2e scriba. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van zuster V. honderd en zeventig halve centen van zuster K. één gulden, zoomede voor ver kochte Zendingskalendersivanjannetje Duyvekot f8.25, Betsy Harinck f4.40, Jo Harinck f7.70, Marie en Dina Huser f6.15, Rika Huser f4.75, Anna Jobse f4.05, Jannetje Leendertse f 7.10 en Lina du Pré 3.35. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Meliskerke. In dank ontvangen voor de Zen ding 100 h.c. van P. Geschiere Az. te Biggekerke. Namens de Zendingscommissie, K. Polderman. Oost- en West-SouburgIn hartèlijken dank ontvangen voor de Zending 200 halve centen van Nellie en Betsie Suurmond Md. Namens de Zendingscommissie, A. J. v. Noorden, penm. Rusthuis Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen twee tul banden, twee krentebrooden en twee. lever worsten. De huisvader, J. Belksma. Heinkenszand. Met zeer vriendelijken dank ontvangen f 10.— van N. N. postmerk Middel burg (f5.— voor de kerk en f5.— voor de armen). Namens den Kerkeraad, J. Steketee, adm. oud. De dankbaarheid van den dienaar van het Evangelie bij het terugzien op zijn arbeid. De bovenstaande titel geeft het thema van de herdenkingspredicatie, die dr. W. A. van Es te Leeuwarden hield ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum, en uitgaf bij B. B. Wes terhuis te Leeuwarden. De tekst is 1 Thessal. 2 13, die duidelijk en practisch wordt ont vouwd. Gelegenheidspredicaties als deze brengen altijd het gevaar mee, dat de prediker wat veel over zich zeiven spreekt. Deze prediker was zich dat gevaar, blijkens zijn inleidend woord, welbewust. Toch lijkt het ons toe dat dit hem niet bewaard heeft bij de gewenschte soberheid. Wanneer de herinnering aan den arbeid en daarop werd toch teruggezien wat meer op den voorgrond had gestaan zou het verhaal over den persoon van den prediker op bl. 4—6 aanmerkelijk korter zijn uitgevallen, en dat van zijn werk, zooals op bl. 13 en 14 uitvoeriger geworden zijn, en de preek zou daarbij veel hebben gewonnen. Heij. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Herman Faukeel.". Agenda: 1. Ruth. A. R. v. d. Woestijne. 2. Huishoudelijke zaken. Middelburg. Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Catech. Zondag 10. Collecte Theol. School. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. R. Hamming 6 uur ds. J. H. Telkamp Hofpleinkerk 2 uur ds. L. Bouma Noorderkerk 9.30 uur ds. L. Bouma 6 uur ds. R. Hamming Araemui den 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. von Mejjenfeldt Voorber. H. Av. Grjjpskerke 9 en 2 uur ds. J. Runia Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Hejj S'-.. Laurens 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer van Ierseke. Meliskerke 9 uur ds. P. van Hoven 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Faber Nam. afscheid. Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 uur ds. I. K. Wessels 2 uur Lezen eener Leerr. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet Collecte Emeriti. Vrouwenpolder 9.30 u. ds. C. von Mejjenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. J. H. Telkamp Brouwershaven 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer van Ierseke. Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Coljjnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lez. eener Leerr. W. 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdqk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhujjs W. 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuys Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d.Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30, 2 en 5.30 uur Lez. eener Leerr. Scharendjjke 9.30 en 2 uur ds. van Tol Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels van Veere. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds.H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 uur ds. A. H. Kooi Bevestiging. 5 uur ds. W. M. Ie Cointre Intrede Krabbendjjke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen van Goes. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. D. Bremmer W. 9.30 en 2 uur ds. J. H. Telkamp van Middelburg. 6 uur ds. T. Sap van Gouda. Voor het Chr. Com. Winterlezingen. Tholen 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Cand. J. Los van Den Haag. Baarland 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2.30 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele W. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borssele 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpolder 9.30 en 2 u. ds.A.Wjjngaarden Voorber. H. Av. W. 9.30 en 2 uur ds. G. W. Akkerhuis van Maassluis. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur W. 9 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdjjk 9.30 en 2 uur ds. A.P.Lanting Axel 9 en 2 uur ds. H. P. M. G. de Walle van Oenkerk. W. 9 en 2 uur ds. H. R. Nieborg van Heerjansdam. Hoek 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg (dienst Aardeuburg) 9.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Schoondjjke 9.30 uur ds. W. Moene Bevestiging. 2 uur ds. K. Sietsma Intrede. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld W. 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk W. 9 en 2 uur ds. P. van Dijk Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnen! Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van Akker's bij Asthma, Bronchitis en Hoest. 50 f2.75 f4.50 De groote flacons <8$ 1899. 1924. 2| Zaterdag 29 Nov. hopen D. V. 2$ onze geliefde Ouders 2$ LOURENS BOON <831 en Sa ZOETJE STURM, hun 25-jarige Echtvereenigingte herdenken. Dat z\j nog lang ge- 2^ spaard mogen blijven is de wenseh van hunne dankbare kinderen. Middelburg, N. Oosterschestr. 76. K»- $*>- IH» H- Heden overleed na een langdurig lijden, nog onverwachts, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader CHRISTIAAN CHRISTIAANSE, in den ouderdom van 77 .jaar en 9 maanden. Serooskerke (W.) D. RIEMENSChbistïaanse. J. RIEMENS. Middelburg Wed. J. v. d. BROEKE— Christiaanse en Kinderen. Middelburg, 18 Nov. 1924. Klein Vlaanderen M 152. VOORHANDEN Burg B 16, Middelburg. Ds. J. v. d. Linden. In de oefenschool des Gebeds, 2e druk, ingenaaid f 1.40, ge bonden f 2, Rev. A. Herbert Gray. Man en Vrouw, vóór en in het Huwelijk, ingenaaid f 1.75, gebonden f 2.50. Oud's Kina Wijn f 2,50 per Liter Bloedwijn (merk pleegzuster) f 2,25 per flesch. De WIJN voor Zieken en Zwakken. W. P. MALJERS. - Markt.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3