Patrimonium. A.GEENSEN, Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. BOEKAANKONDIGING. Vereenigingsleuen. Men houde er rekening mede, dat in den nacht van Zaterdag 4 op Zondag 5 October de klokken één uur worden terug gezet. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 5 OCTOBER 1924. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentiën. van de van verschillende soorten Voor den boerenstand DONDERDAG 9 OCTOBER extra lage prijzen bij NOORDSTRAAT - MIDDELBURG. in de Geref. kerk. In de middagsamenkomst sprak dr. C. N. Impeta, van Kampen, over het onderw.Evangelisatie en Uitverkiezing", waarvan wij de stellingen reeds publiceerden, 's Avonds trad ds. J. Visscher van Spijk, op met het onderv/erp„Een dag van goede bood schap"zulks naar aanleiding van de woorden uit 2 Koningen 79. „Toen zeiden zij de één tot den anderWij doen niet rechtdeze dag is een dag van goede boodschap, en wij zwijgen stil." Beide malen was het kerkgebouw geheel gevuld met een groote schare. Zierikzee, 26 Sept. Reeds lang had de Evan gelisatie-commissie der Classis uitgezien om op het dorp Ouwerkerk het werk der evangelisatie aan te vangen. De gedachte waseerst een Zondagsschool en dan door de kinderen de ouders te bereiken. In 't begin dezes jaars bood zich een gelegen heid aan bij een broeder, die zijn achterhuis beschikbaar stelde en br. K. Bijdevaate, Chr. onderwijzer te Nieuwerkerk, was bereid er Zondags heen te gaan, wat een heele opoffering voor hem was. De uitkomst was verrassend. Er kwamen een 50-tal kinderen, waaronder verscheidene, die vroeger op de Zondagsschool te Capelle hadden gegaan. In het begin was er eenige tegenstand en het getal slonk een weinig. Spoedig herstelde het zich en het aantal nam weer toe. Spoedig bleek het, dat deze gelegen heid veel te klein was, omdat ook ouderen van dagen het vertellen op de Zondagsschool kwamen bijwonen. Genoemde onderwijzer kwam bij de Ev. Comm. met de vraag om raad te schaffen, want zoo kon het niet blijven. De commissie besloot op de volgende class, verg. de zaak ter sprake te brengen. Zij deed dat op de Classis van Mei 1.1. waar een en ander werd medegedeeld. Toen de Classis vernam, dat de Heere ons op die plaats zoo ongedacht een geopende deur had geschonken, besloot zij deze zaak krachtig te steunen en zij moedigde haar commissie aan op den ingeslagen weg voort te gaan en te trachten een eigen localiteit te krijgen. De Classis wekte de respectieve kerken op om voor deze zaak een extra collecte te houden en waarborgde door jaarlijksche collecte, rente en aflossing van een daarvoor benoodigd kapitaaltje. Ook dit slaagde, Gode zij dank, voorspoedig. Ongeveer f650 bracht de extra collecte op en een broeder werd bereid gevon den een hypotheek te nemen tegen matige rente. En nu na vier maanden tijds staat het gebouw daar, welks doelmatigheid, keurige en soliede afwerking door iedereen om 't zeerst wordt ge roemd. Van alle zijden werd hulp geboden en de materialen, noodig voor den bouw, werden zelfs door andersdenkenden gratis vervoerd. Het is een wonder in onze oogenDat lokaal nu werd Donderdagavond 25 Sept. in gebruik genomen. Het was vroolijk verlicht door lampen die ook al in bruikleen waren gegeven evenals de mooie banken, terwijl het geheel gevuld was met kinderen en groote menschen. De Evange lisatie-commissie en het Zondagsschool-perso neel uit Zierikzee waren mede tegenwoordig. Na het zingen van Ps. 843, het lezen van Ps. 100 en gebed werd dit samenzijn geopend door ds. Hoek van Zonnemaire, voorz. der com missie. Toen deze gesproken had, voerden nog het woord ds. Wielenga, uit Zierikzee, dhr. Bijdevaate, van Nieuwerkerk, ds. Goedhuijs, van Haamstede en dhr. D. Mulder, van Zierikzee, die er aan herinnerde hoe voor ruim 30 jaar op 't naburige Capelle een Zondagsschool werd gesticht, op welken arbeid deze vrucht werd gezien. Telkens na een spreekbeurt werden de kinderen en omstanders onthaald op een ver snapering, waar eenige broeders uit Zierikzee ruimschoots voor hadden gezorgd. Moge deze Zondagsschool bloeien en rijke vruchten doen zien tot eere Gods en tot de komst van Zijn rijk ook in deze omgeving. Ds. Wielenga eindigde dit aangenaam samen zijn met dankzegging en allen keerden me blijde harten huiswaarts. D. M. t KERKERAADSVERGADERING „Breed". Middelburg, 2 October 1924. 1. Opening. Voorzitter ds. Hamming. 2. Gezang, Schriftlezing, gebed. 3. Presentieafwezig m.k. ds. Bouma, 1 ouderling en 2 diakenenz.k. 1 ouderling. 4. Notulen. 5. Rapportena.) Woensdagavondcommissie. b.) Gehoord het rapport van de betrokken commissie oordeelt de kerkeraad eenparig, dat hij het emeritaatsverzoek van ds. Bouma als gegrond moet aanvaarden en besluit de noodige stappen te doen ter verkrijging van dit emeritaat. c.) Het vraagstuk van de regeling van loka liteiten voor de catechisaties, wordt bevredigend opgelost. 6. Besloten wordt, indien 3 predikanten aan wezig zijn, een derden morgendienst te houden. 7. Het concept, dat bedoeld de invoering van een vloekverbod aanhangig te maken bij den gemeenteraad en de wijze waarop dit ge schieden zal, wordt vastgesteld. Publicatie zal volgen na indiening. 8. Censura morum, waaruit blijkt, dat geen der brs. bezwaren heeft. 9. Het aanvankelijk besluit tot uitbouw van ons Rusthuis wordt uitgesteld. 10. Dankgebed. 11. Sluiting. 12. Voortzetting van de vergadering „smal". 13. De catechisaties worden geregeld, waar van mededeellng zal plaats vinden in het vol gende nummer der Z. K., nadat over een en ander de goedkeuring van den „breeden" ker keraad zal zijn verkregen. 14. Volgende week Donderdag te 7.30 uur n.m. zal D.V. „breed" worden vergaderd. De Kerkeraad. Middelburg. De commissie voor de zitplaatsen houdt zitting a.s. Dinsdagavond 7 Oct. 8—9 uur in de Noorderkerk. Middelburg. Ontvangen collecte voor de Zending onder de Joden van de Kerken in de classis Middelburg: Arnemuiden f 15.33; Dom burg f 17.336Gapinge f 7.34Grijpskerke f 21.93Koudekerke f 21.72St. Laurens f 10.90 Meliskerke f 16.95; Middelburg f 137.69 ;Oost- kapelle f21.15; Serooskerke f35.06; Souburg f 24.82 plus f 1,— nagekomenVeere f 17.206; Vlissingen f 67.246; Vrouwepolder f9.90; Westkapelle f 4,25. De classic, correspondent, S. den Hartigh. Middelburg, 3 October 1924. Vrouwepolder. Zondag 28 Sept. was het voor onze Gemeente een blijde dag, daar in de mor gengodsdienstoefening de WelEerw. heer C. von Meijenfeldt, door ds. van Munster uit Echten in zijn ambtswerk bevestigd werd met een leerrede, die tot tekst had Rom. 8:1. Z.Eerw. werd toegezongen Ps. 134 3. In de namiddaggodsdienstoefening verbond ds. von Meijenfeldt zich aan zijne gemeente alhier, met Hebr. 13 8. Namens kerkeraad en ge meente heette br. P. Meijers onzen Leeraar hartelijk welkom, hem Ps. 121 latende toezingen. Verder werd nog het woord gevoerd door ds. Wessels namens de classe, door ds. van Munster als vriend en door den burgemeester, die allen door ds. von Mijenfeldt dank werden gezegd voor de aangename woorden hem toe gesproken. Beide diensten was het kerkgebouw overvol. Namens den kerkeraad, P. Boone, Scriba. Middelburg. Met dank ontvangen voor de kerk 2 maal f 1,— en f 0,75. De Boekhouder. Vlissingen. Hiermede betuig ik onzen har- telijken dank voor de toegezonden gift, groot f 25, voor de kerkelijke kas. Namens den kerkeraad, A. Roos, Scriba. Koudekerksche weg 57. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen 100 h. c. van Anna de Visser, Serooskerke; 100 h. c. van Nelly Booneeen pakje zilverpapier van Jan Kooland, Nieuwland en een zak zilverpapier van Mej. Z. te B. Mej. C. Littooij, Molstr., M'burg. Oost- en West-Souburg. In hartelijken dank ontvangen van Wim Luik 200 halve centen, 100 halve centen van Wim van Soelen, 100 halve centen van Martina Vreke en ook 1 pakje theelood en zilverpapier van Louw van Soelen. Namens de Zendingscommissie, A. J. van Noorden, Penningm. Zalig de dooden, die in den Heere sterven. Een lied, met Harmonium-, Orgel- of Pianobegeleiding. 4e druk. Uitgave Oosterbaan en le Cointre, Goes. Met genoegen kondigen we deze uitgave aan. Voor het gezinsleven ligt er een rijke zegen niet alleen in het gebed, maar ook in het ge meenschappelijk gezang. Elke uitgave, die dat gezinslied bevorderen en verheffen kan is een aanwinst. Dat doet dit stemmende lied dat de de gedachten vermag op te leiden naar boven en naar de toekomst der kinderen Gods. Com ponist en auteur worden niet genoemd. Mis schien werd dit bij deze vierde druk overbodig geacht. Op den uitkijk. Tijdschrift voor het Christelijk gezin. Uitgeversmaatschappij Gebr. Zomer en Keuning, Wageningen. Ook voor het Christelijk gezin. Ook daarom reeds te waardeeren. Het gezinsleven zullen we niet spoedig overschatten in zijn beteekenis. Alles wat dat sterker en voller en rijker maken kan onder de tucht van Gods Woord, achten we welkom, ook al komt wel eens de vraag op, of we niet wat te veel tijdschriften krijgen. En dit tijdschrift belooft veel. Het heeft een groote staf van medewerkers met klinkende namen van professoren en doctoren en dergelijke. Om iets te noemen van den inhoudProf. van Veldhuizen, begint een artikelenreeks over de schrijver van het N. Testamentdr. Joh. de Groot geeft Palestij nsche reisschetsen met illustraties; een Betuwsche novelle door K. Lantermans; een Op den uitkijk binnen onze grenzen door ds. K. Schilder, een dito buiten onze grenzen door ds. J. D. Boerkool, voorts artikelen van dr. J. van der Valk, J. C. de Koning, dr. C. Tazelaar enz. De omslag bevalt ons niet. Een man, die naar de zon kijkt, ziet niet veel, ook al staat hij op een hoog punt. Wie, met zijn rug naar de zon, zijn oogen laat gaan over wat door het zonlicht hem wordt ontdekt, zal meer kunnen zien en vertellen. Of het tijdschrift ook voor het geheele gezin geschikt blijken zal, is nog niet te zeggen bij deze eerste aflevering. Tot kennisneming wek ken we echter nu reeds gaarne op. Acht en twintigste Jaarverslag van de vereeniging „Dr. Scheurers Hospitaal". Interessant is dit verslag en tot dank stem mend, wanneer het verhaalt van veel zegen, door het bekende hospitaal van Djokja, in zijn omgeving verspreid. Vooral gewaagt het met begrijpelijke blijdschap van de feestgave, die ingezameld werd naar aanleiding van het zil veren jubileum van deze stichting, om te dienen voor den noodigen uitbouw, f 50.000 werd daarvoor gevraagd, f 35.000 kwam daarvoor binnen. Wel blijft er dus nog een tekort van f 15.000, maar het comité, dat zich belastte met de taak deze som bijeen te brengen is vol goeden moed, dat het ook met dit restant wel slagen zal. We hopen dat dit geloof niet zal beschaamd worden. En evenzeer hopen we nu we het toch hebben over den medischen dienst op Java, mogen we er dat wel bijvoegen dat de aandacht onder ons meer bijzonderlijk zich zal richten op onzen medischen dienst, die begon met het hulphospitaal te Parakan. Een comité met mej. A. Bouma als presidente, zond voor enkele weken een circulaire daarover aan alle kerkeraden. Wat daarin gevraagd wordt, n.l. overal „hoofden" te zoeken, die bijdragen voor het hospitaal inzamelen, verdient warme aanbe veling. Op die wijze kan schier ongemerkt heel wat gedaan worden, waardoor bestendiging en uitbreiding van den medischen hulpdienst in Magelang mogelijk wordt. Heij. Het Schouwvenster. Bovenstaande Week-illustratie voor het Chris telijk Huisgezin is in menige woning een wel kome verschijning. Zij heeft in zeldzaam korten tijd haar plaats veroverd, en zij is waard, dat zij haar plaats behoudt en nog in breederen kring ingang vindt. Uit een ons toegezonden prospectus is ons gebleken, dat zij er naar streeft om nog meer aan de lezers te bieden en het zal gelukken om door haar illustraties en haar artikelen haar waarde te verhoogen. Uitgever is E. J. Bosch Jbzn., Baarn. De Spiegel. Ook vestigen we nog gaarne eens de aan dacht op deze week-illustratie, welke rekening blijft houden met de eischen,^welke het veel bewogen leven haar stelt. Van haar geldt, dat zij haar lezers veel moois laat zien en vele goede artikelen aanbiedt. Uitgever is W. Kirchner, Amsterdam. De Kinderkrant. Men kan verschillend oordeelen over een Kinderkrant. Op goede gronden kan men tegen pleiten, maar gelijk het in vele gevallen gaat valt er ook wel iets voor te zeggen naar mijn gedachte. Daarom vermelden we, dat er bij den laatsten uitgever ook een Geïllustreerd Huiselijk Weekblad voor kinderen verschijnt, dat zeker veel aantrekkelijks heeft. Bouma. Geref. Jongelingsvereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." N. T. Lucas 9 51—62 en 14 1—24, St. Renk 48 en 49. v. 't Leven. Letterk. Jacq. v. d. Waals. P. Davidse. Afd. „Dr. Ltitzen Wagenaar". N. T. Lucus 9 51—62 en 14 1—24. C. Ton. Letterkunde: Jac. v. d. Waals. C. Hack. Ver. „Meisjesroeping", Middelburg. Agenda: Gewijde Gesch. Gen. 31, 32, 33 en 35. Maatschappelijk Onderwerp. (Vervolg). Het Huwelijk. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek dwong ons „Reisherinneringen" een week te laten overstaan. Red. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Catech. Zondag 3. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H." Telkamp 2 uur ds. L. Bouma Woensdagav. 7.30 uur Orgelbespeling door dhr. Kruithof van Kampen. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. L. Bouma Voorher. H. Av. 6 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur ds. R. Ilammiug Bed. H. Av. 6 uur ds. R. Hamming Dankzegging. Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur ds. Wentzel van Ridderkerk. Gapinge 9.30 uur ds. C. F. von Meijenfeldt 2 uur Lezen eener Leerr. Grqpskerke 6 uur ds. Wentzel van Ridderkerk. In de Herv. Kerk. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Hejj Donderdagavond 7 uur Orgelbespeling door dhr. Kruithof. S'Laurens 9.30 en 2 uur Cand. van Andel Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Faber Souburg 9.30 en 2 uur ds. G. B. Wurth Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vrijdagavond 7 uur Orgelbespeling door dhr. Kruithof. Vlissingen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. I. K. Wesseh Collecte Kas Emeriti. Vrouwenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. C. F. von Meijenfeldt Collecte Kerkfonds. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. P. J. Baaü van Veere. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. W. Moene van Oostburg. Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. C. J. Wielenga Coljjusplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdjjk 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Bed. H. Av. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhujjs Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Eude 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendjjke 9.30 en 2 uur Lez. eener,. Leerr Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds.H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. H. Veldkamp Voorb. H. Av. Openb. Belijdenis. Krabbendjjke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. T. Sap van Gouda. Tholen 9.30 en 5 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur ds. A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr. Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur Cand. K. Sietsma van Den Haag. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. A.P.Lanting Axel 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9 uur 5.30 uur ds. J. S. Post van Oudega. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. G. Wolf van Antwerpen. Oostburg (dienst Aardenburg) 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 unr ds. A. G. Wolf Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dijk AFD. MIDDELBURG. VERGADERING op Woensdpg 8 October a.s., des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis. LEZING van den Heer Cornelisse, Hoofd der Chr. School te Oostkapelle over„De Physiocraten". Broeders komt trouw op deze verga dering en brengt vrienden en kennissen mede, iedere geestverwant is welkom.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3