Godsdienstoefeningen Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 5 SEPTEMBER 1924. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Advertentlën. wel eenige jaren heengaan, maar 't begin is er. Aan vaste jaarlyksche bijdragen werd een flink bedrag toegezegd, terwijl ook reeds enkele giften inkwamen. Een geschikt terrein heeft de Kerk reeds in haar bezit. Giften en legaten. Van wijlen de wed. J. van der Byl ontving de Geref. Kerk van Aarlanderveen drie legatenf 1000 voor de Kerk, f 500 voor de Diaconie en f 200 voor de Zending. Bond van Evangolisatiën in de Herv. Kerk. De 32ste jaarvergadering van den Bond voor Evangelisatiè'n in- en ten bate der Ned. Herv. Kerk zal 3 Sept. a.s. te Velp gehouden worden. Te Helenaveen vergaderde de Geref. Kerk tot nog toe in een kamer by den heer A. Buis. De classis 's Hertogenbosch zocht naar een latere vergaderplaats. Thans is een lokaal der openbare school door den Raad afgestaan voor godsdienstoefeningen. Ds. A. Geuchies, em. pred. der Geref. Kerk van Assen, stelt zich by den voortgang bereid de vacante Kerken te dienen. Kapelle-Biezelinge. Zondag 31 Augustus maakte onze geliefde Leeraar ds. A. Scheele de gemeente bekend, dat hij na rijp beraad voor de roeping naar St. Laurens had bedankt, en sprak de wensch uit dat dit besluit in des Heeren gunst mag zijn genomen en met zijn zegen mag worden bekroond, tot eere van Zijn Naam en tot zegen en welzijn der gemeente. Een broeder-ouderling vertolkte de blijdschap en den dank der gemeente. J. Zegers, Scriba. Souburg. Na des morgens bevestigd te zijn door den Weleerwaarden Heer ds. J. C. Brus- saard van Bloemendaal, hoopt de heer G. B. Wurth des middags te 2 uur zijn intrede te doen in de Geref. Kerk te Souburg. Namens den kerkeraad, C. Suurmond, scriba. Aan de Kerken in de Classis Middelburg. WelEerw. en Eerw. Br. Namens den Raad der Geref. Kerk van Mid delburg heeft ondergeteekende de eer U, langs dezen weg vriendelijk uit te noodigen Uwe kérk door een tweetal afgevaardigden te willen doen vertegenwoordigden bij de intrede van ds. R. Hamming D.V. op Woensdagavond 17 Sept. a.s. om 8 uur in de Noordei'kerk (ingang Poort). Daar plaatsen voor U gereserveerd zullen worden, wil U wel even melden aan het adres van br. W. A. de Rycke, (Krommeweele) ofUal dan niet deze samenkomst wenscht bij te wonen en hoeveel plaatsen U voor uwe afgevaardigden beschikbaar wenscht. Namens den Kerkeraad, C. P. Pouwer, scriba. Middelburg, 4 Sept. 1924. VERGADERING van den Kerkeraad (breed) gehouden 4 September. Voorzitter is ds. Telkamp. Afwezig zijn der Brs. Ouderlingen 7 met en 1 zonder kennisgeving en der brs. Diakenen 4 met en 3 zonder kennisgeving. Na zingen, lezen H. S. en gebed, ingekomen stukken. Een plattegrond onzer stad met de wijkver- deeling der brs. Diakenen. Een br. Ouderling verzoekt tijdelijke ont heffing uit zijn ambt wegens overdrukke bezig heden. Toegestaan. In zijn ambtelijken arbeid zal de „smalle" voorzien. Een kennisgeving van de overkomst van ds. Hamming. Een br. Ouderling en Diaken zullen Z.Eerw. verwelkomen. Een schrijven van de Commissie van Beheer, inhoudende a. Voorziening in een vacature in die com missie. Bij stemming wordt een broeder aangewezen. b. Antw. op onze vraag, dat nieuwe belij dende leden voor de stoffelijke belangen wor den bewerkt. c. Correspondentie, inzake restauratie kerk gevel en d. idem inzake uitbreiding leening Pastorie. Een circulaire belangende het Ziekenhuis te Parakan wordt voor kennisgeving aangenomen, evenzoo het verslag van Curatoren der Theol. School, der Drentsche Evangelisatie en der Zondagschoolver. „Jachin". Een verzoek om een feestgave bij het 50-jarig bestaan van den Ned. Mil. Bond. Een voorstel om een collecte in de Kerk te houden wordt verworpen, waarna dat om een gift te schenken wordt aangenomen. Een schrijven van de Zangver. S.D.G, inzake catechisaties op haar repetitieavond wordt den predikanten ter afdoening opgedragen. Rapport Woensdagavondcommissie Verschillende attestaties van inkomende en vertrekkende leden. Een zuster (vroeger Vrij Evangelisch) wil lid worden. De Praeses rap porteert van een bezoek bij haar gebracht. Regeling localiteiten voor catechisaties wordt besproken en ter afdoening aan de predikanten opgedragen. Rondvraag. Voorbede vraagt de Diaconie bij de te houden Centrale Diak. Conferentie te Zwolle. Nog wordt medegedeeld het netto bedrag der nalatenschap van een overl. zuster der gemeente, aan de diakonie bemaakt. Regelingen worden getroffen voor bevestiging en intrede van ds. Hamming. Sluiting. Hierna „Smal". Correspondentie over een zuster uit Schoon- dijke. Met Serooskerke zal gehandeld worden over een zuster die de Geref. Kerk verlaten wil. In onderzoek blijft een attestatie naar St. Laurens. Een tuchtgeval inzake overtreding van het 7de gebod zal door de betrokkene wijkouder- lingen onderzocht worden. Bij stemming wordt een der brs. aangewezen om tijdelijk „Jeugd-Ouderling" te zijn. Nog enkele mededeelingen over een aanvrage voor lid worden gedaan, waarna gesloten wordt. De Kerkeraad. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Annie, Lena en Gerard Mommaas een honderd halve centen en een doos zilverpapier en capsules. Voor verkocht zilverpapier theelood en cap sules ontvangen f 2.50. De jeugdige vriendjes en vriendinnetjes die dat voor de Zending ver zamelen zien dus dat hun moeite ruim beloond wordt en de Zending er zeer bij gebaat is. Dus nu maar weer met noesten vlijt en stalen vol harding het verzamelen aangevangen, ook zij die tot nog toe zulks „helaas" niet deden. Moeder gebruikt wel eens mosterd, broertje moet wel eens levertraan innemen, welnu de capsules van deze en andere flesschen zuinig bewaren evenzoo zilverpapier, theelood, ploin- beerlood, verzamelingen halve en heele centen, kluten, nikkeltjes, enz. enz. Allen goed be grepen nu Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Met vriendelijken dank ontvangen een pakje zilverpapier en halve centen van Debora den Hamer en een pakje capsules van D. Wolfert, Terneuzen. Mej. C. Littooij. Molstraat, Middelburg. Middelburg. In dank ontvangen 100 opge spaarde halve centen van Jan en Nico Wille- boordse. Namens de Commissie, L. a. Tange, Penningm. Souburg. In dank ontvangen voor de Stich ting Sonnevanck uit de busjes van Maatje Tange te Ritthem en Gretha Huson te Souburg f6.55. Mej. J. L. Wisse. In dank ontvangen d.t. van mevrouw Brouwer de Somma van f20,—, van de Meisjesver. „Wees een Zegen" te Driewegen voor het hospitaal te Parakan. C. Hondius. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redactie. Naar aanleiding van het „ingezonden" van den Kerkeraad der Geref. Kerk te Tholen, ver zoek ik u beleefd plaatsing van het volgende. a. Wanneer Tholen meent te moeten prote steeren tegen een uitspraak der classis, in casu de afkeuring van Tholen's afwezigheid van de classis, dan moet dit protest ingediend ter plaatse waar dit behoort, d.i. niet in Stan daard of Kerkbode. b. Nu Tholen den weg van publieke veront schuldiging insloeg, ben ik verplicht nu ook publiek der volle waarheid getuigenis te geven. Het stond n.l. zóó, dat de Koningin al uit Tholen weg was, toen de classis begon. De broeders hadden 't eene behooren te doen, en 't andere niet nalaten. De classis keurde Tholen's vaste band met oranje niet af, maar de losse band met de classis. c. Het verzetten van de vergadering van 6 op 5 Aug. was geheel onajhankelijk van het Koninklijk bezoek te Middelburg op 6 Aug. Dit in antwoord op Tholen's vraag, of wellicht daarom de classis verzet werd. Tholen had de juiste reden bij informatie kunnen weten. Ik vind het jammer, dat Tholen hier de argwaan om den hoek doet gluren, want nu gaat haar afwezigheid een beetje op oppositie lijken, en wordt het licht van de Oranjezon wel wat getemperd. U vriendelijk dank zeggend. Hoogachtend, A.-J.-Polder. H. Veldkamp. Herhalingsoefeningen in September. Deputaten der Generale Synode der Geref. Kerken voor de behartiging van de geestelijke belangen van onze militairen hebben getracht om dit jaar predikanten uit te zenden naar de verschillende kampementen. Daar waren echter zooveel bezwaren tegen, ook van de zyde van het Departement, dat dit plan, althans voor- loopig, moest worden opgegeven. Daarna werd besloten om tydens de her halingsoefeningen in September in de drukste garnizoenen een Dienaar des Woords tot hulp en bijstand van de plaatselijke kerkeraden te zenden, indien zulks begeerd werd. Drie Kerkeraden spraken hun begeerte daartoe uit: die van Bergen op Zoom, Breda en Ede. Wanneer men weet, dat by v. in Breda 1525 September 700 Geref. Militairen onder de wapenen komen, dan gevoelt men, dat in de I eerste plaats des Zondags extra predikdiensten I, moeten worden ingesteld, en dat in de tweede |j plaats ook in de week veel buitengewone arbeid j, moet worden verricht voor onze zonen, i In Bergen op Zoom hoopt namens den Kerkeraad aldaar in dien tyd onder de mili tairen te gaan werken ds. N. Diemer van Vijf huizen zjjn adres zal zijn - Wouwsche weg 73. In Breda ds. Jac. van Nes van Den Haag adres: Huize „Talenkamp," Oranjelaan B 108g, Ginneken. In Ede ds. J. Ubels van Varsseveld, adres Stationsweg 12. De Geref. Militairen, die in die garnizoenen onder de wapenen komen, kunnen zich aan die adressen vervoegen, indien ze steun en voorlichting behoeven. En ouders of kerkeraden kunnen zich zoo noodig eveneens tot die predikanten wenden. Voorts heeft vooral ds. Diemer gevraagd om toezending van goede lectuur (Schouwvenster, Spiegel, etc.) Deputaten v.u. A. H. van Minnen, Praeses. T. J. Hagen, Secretaris. Ring Middelburg van J.-V. op G. G. Vergadering op D. V. Donderdag 11 Sept. a.s. in de Ger. Kerk te Koudekerke. Aanvang acht uur. H. B. Woltering, Secr. Ger. Knapenvergadering „Samuel". Agenda J. Krijger, Bijbelgesch. Gij zijt de Christus. De verheerlijking op den berg. Ver. „Meisjesroeping". Agenda: Gewijde Geschiedenis Markus 522—43. Geloofsleer. B. en B. 1 April '24. Vereeniging „Doet wel aan allen" hoopt D.V. Woensdag 10 Sept. 's avonds half 8 uur haar arbeid weer te hervatten. Trouwe opkomst gewenscht. Namens het bestuur, W. S. Le Cointre, Presd. CORRESPONDENTIE. V. te G. De zaak, waarover uw ingezonden stuk gaat, moet ter plaatse worden behandeld. J. W. K. Dank voor uw schrijven. Evenwel lijkt het ons beter deze zaak, althans nu, nog te laten rusten. Redactie. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Gasthuiskerk. Heidelb. Cath. Zondag 52. Gasthuiskerk 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Hofpleinkerk 9.30 uur ds. R. J. v. d. Veen van Goes. 6 uur ds. J. H. Telkamp Noorderkerk 9.30 uur ds. J. II. Telkamp 6 uur ds. R. J. v. d. Veen Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 en 2 uur ds. E. Pouma Grypskerke 9 uur ds. P. vau Hoven 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Ilejj 3 Laurens 9.30 uur Lezeu eener Leerr. 2 uur Gesloten 6 uur ds. P. van Hoven Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. van Hoven Oostkapel le 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Faber Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. A. C. Iley Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet Vrouwenpolder 9.30 uur Lez. eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr. Bruinisse 10 en 5 uur Lezen eener Leerr. Colynsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdyk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 10.30 en 3 uur ds. W. Goedhuys Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendyke 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zonnemaire 10.30 en 3 uur Lezen eener Leerr. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. da.H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5 u. ds. Bakker van Gron.au. Krabbendyke 10 en 3 uur ds. G. Diemer van Roden. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur dhr. D. Bremmer Ber. pred. te Bruinisse. Tholen 10 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Baarland 9.30 en 2.30 uur Cand. Wurth Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Cand.deFeyter van Axel. Borssele 9 en 2 uur ds. H. Brouwer Goes 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. H. W. v. d. Vaart Smit van Zuid Beyerland. 's-Gravenpolderl0.30 en 3 uur Lez. eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. C. W. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meyer Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. H. W. v. d. Vaart Smit van Zuid Beyerland. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. A. den Boeft Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Lez. eener Leerr. Wolphaartsdjjk 10 en 2.30 uur ds. A.P.Lanting Axel 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Hoek 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr- Oostburg 10 en 2.30 uur ds. W. Moene Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg (dienst Aardenburg) 10 en 3 uur Lezen eener Leerr. Schoondyke 10 en 3 uur dhr. K. Sietsma Theol. Cand. te 's Gravenhage. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. P. van Dyk A Heden nam de Heere na een kortstondige ziekte tot Zich onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. CORNELIA JOHANNA DE RUIJSSCHER, Wed. van den Heer Iz. Catsman,: in den ouderdom van by na 67 jaar. De zekerheid, dat zy thans by haar Heiland is, troost ons in onze diepe smart. Brouwershaven I. A. CATSMAN. A. CATSMAN—Schut. Aardenburg A. I. CATSMAN. J. M. CATSMAN—Lefévek. Oostburg W. A. CATSMAN. W. C. CATSMAN-de Hullu. Aarden burg A. C. CATSMAN. S. N. CATSMAN- van overbeekk. Oostburg CATH. J. CATSMAN. Woerden C. M VERGEER—Catsman. J. VERGEER. Bandoeng (N.-I.) C. W. CATSMAN. CHR. A. CATSMAN— Ribbens. Oostburg P. C. CATSMAN. S. M. CATSMAN-Prins. M. O. CATSMAN en Kleinkinderen. Oostburg, 2 Sept. 1924.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3