Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op Z0HDA6 25 HEI 1924. KERKNIEUWS. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. INGEZONDEN STUKKEN. Vereenigingsleuen Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel k voetspoor der N. T. Bijbelschrijverswijze van den strijd om de verderfelijke kroon op de onverderfelijke, en spore aan om te loopen in de loopbaan, ziende op den oversten Leidsman en Voleinder des geloofs, Jezus Christus, die 't Kruis verdroeg, de schande verachtte en nu gezeten is aan de rechterhand Gods. (Slot volgt). TWEETAL TE NaardenJ. Oosterveen te Wilnis, S. J. Vogelaar, dir. de Glindhorst. te MiddelburgW. Bech te Pqnacker. R. Hamming te Doorn. BEROEPEN TE AxelJ. II. Rietberg te Maassluis. Onderdendam J. W. v. Tol, cand. te Assen. Hoek (Z.) en Westmaas: D. Bremmer, cand. te Gorinchem. Aalten (3de pred. pl.)dr. D. K. Wielenga te Baambrugge. Apeldoorn (2e maal)P. C. de Bruin van Oudewater. Hoogeveen(vac. Bramer) R. Hamming te Doorn. (vac. Gravendqk) H. Veldkamp te Anna-Jacoba-Polder. BEDANKT VOOR Voorthuizen J. H. Kuiper te Winsum. AFSCHEID VAN Hqlaard door ds. J. Visscher met Fil. 1 6. Beroepbaar. De heer J. B. Vanhaelen stelt zich nu beroepbaar. Zqn adres isbq den heer H. J. te Boveldt, Alblasserdam. De heer Biersteker te Krabbendam stelt zich nog niet beroepbaar. Peremptoir examen. Cand. Y. K. Vel- linga, beroepen pred. te Oosterzee werd per. geëxamineerd. Emeritaat. Ds. H. Scholten te Zuidhorn zal met 1 Juli zqn ambtswerk neerleggen. Ds. A. Voogel te Kamerik ontving tegen 1 Nov. eervol emeritaat. Ds. L. G. Goris heeft zich gevestigd te Amersfoort, van Blankenheimstraat 13. Jubilea. Ds. J. G. Reqenga te Ureterp herdenkt 28 Mei zqn zilveren ambtsjubileum. Hq diende achtereenvolgens de kerken van Zalk, Leerdam, Siddeburen, 't Zand (Gron.) en Ure terp. Ds. N. Duursema te N. Amsterdam herdenkt 26 Mei dat hq 12l/2 jaar arbeidde in N. Am sterdam en 4 Juni a.s. dat hij voor 25 jaar werd bevestigd te Pieterburen, welke kerk hq ook 121/2 jaar mocht dienen. Tweeden predikant. Te Rqnsburg koes tert men den wensch een tweeden predikant te beroepen, welke wensch begrqpelqk is als men er op let dat deze gemeente 2225 zielen telt. Men doet er zelfs meer dan wenschen, men hoopt een tweede pastorie te bouwen. Geen nieuwe kerk en pastorie. Het bericht, dat de Geref. kerk van Bergen op Zoom een nieuwe kerk en pastorie zal bouwen is onjuist. Nieuwe kerk in gebruik genomen. Dit geschiedde te Voorschoten. De pastor loei sprak over Ez. 48 35. Evangelisatie. De Geref. kerk van Sche- veningen zal weer de strand-evangelisatie ter hand nemen. Onder de badgasten hoopt me tractaatjes en boekjes uit te deelen. De Studenten-tooneel uitvoering. De ker keraad van Utrecht besloot zich tot Deputaten voor het verband met de Theol. Fac. der V.U. te wenden met de vraag, of wellicht art. 12 van het contract tusschen de Ger. Kerken en de Vereen, voor H. O. op G. G. hun ook aan leiding geeft, in dezen op te treden. Prof. Dr. V. Hepp naar Noord-Amerika- De bladen vermelden als het reisplan van Prof. Hepp het volgende1025 Augustus Paterson en omgeving25 Aug.5 Sept. Chicago e. 0.5—20 Sept. Wisconsi en „The Middle West"20 Sept.15 Oct. Denver en „The Far West" en 15 Oct.15 Nov. Michigan. Hq hoopt daar onderscheiden redevoeringen te houden. Toen we hiervan kennis namen sloegen we nog eens op de uitnemende biografie van Prof. Bavinek van de hand van Prof. Hepp. En daar lazen we weer op bl. 130 over Prof. Bavinekvacantie nemen kon voorloopig uit tqdgebrek niet lqden". En iets daarboven op dezelfde bladzijde „Zqn leven was verdeeld tusschen de studeerkamer en de collegezaal". Op bl. 134: „Eerst in 1886 (dat is drie jaar na zqn inaugureele oratie) kon hq het met zijn geweten overeen brengen om zqn studeer kamer voor langeren tqd tegen een buiten- landsch verblqf in te wisselen". Eenig verschil tusschen Prof. Bavinek en zqn opvolger valt alzoo niet te miskennen. Onaangename cqfers. Cijfers zqn dorre dingen, zegt ds. W. Breukelaar in het Zen dingsblad. Maar zq kunnen verbazend wel sprekend zqn. Berekend naar de beste gegevens wordt door het protestantsche deel der bevolking gemid deld per 1000 inwoners voor de Zending per jaar bqgedragen in Noorwegen f 708.in Zweden f 504.in Denemarken f 350.en in Nederland f 210. Genoemde landen hebben geen ofbqnageen koloniën. Nederland heeft het prachtige Insu- linde, waaraan het voor een aanmerkelqk deel zqn beteekenis te danken heeft. En dat Indië roept luide om het Evangelie. En toch doet het protestantsche deel van Nederland gemid deld voor de Zending nog niet een derde van wat Noorwegen doet, nog niet de helft van wat in Zweden geofferd wordt, en maar ruim de helft van wat in Denemarken wordt opge bracht. Per ziel geven de Protestanten in Noorwegen 70 cent per jaar, in Zweden 50 cent, in Dene marken 35 cent en in Nederland 21 cent. Beschamend voor Nederland. De Christen en de Vakorganisatie. De raad der Geref. kerk te Utrecht besloot bq het huisbezoek aan te dringen op aansluiting bq de ehristelqke vakorganisatie. Middelburg. Tot het in ontvangst nemen der vrijwillige bijdragen zal de Commissie van Beheer niet zitting houden Donderdag (Hemel vaartsdag), maar Woensdag 28 Mei van 1—2 1 uur. Ook is 's avonds de gelegenheid tot be taling opengesteld. Het Bestuur. Vacaturebeurten JuliSeptember 1924. DOMBURG. 3 Augustus ds. Douma. 21 September ds. Wessels. ST. LAURENS. 17 Augustus ds. van der Vliet. 31 Augustus ds. Telkamp. VROUWEPOLDER. 3 Augustus 7 September ds. Heij. ds. Faber. GRIJPSKERKE. 13 Juli ds. Faber. 3 Augustus ds. Wessels. 24 Augustus ds. Telkamp. MIDDELBURG. 10 Augustus ds. van Hoven. 17 Augustus ds. Runia. SOUBURG. 6 Juli 27 Juli ds. Heij. ds. Bouma. GAPINGE. 13 Juli 7 September ds. van der Vliet, ds. Douma. WESTKAPELLE. 20 Juli ds. Runia. 17 Augustus ds. van Hoven. 21 September ds. Bouma. Namens de classis, I. K. Wessels, Deputaat ad hoe. KERKERAADSVERGADERING, Middelburg 22-5-'24. (Breed). 1. Opening, voorz. ds. Bouma. 2. Gezang, schriftlezing en gebed. 3. Praesentie: afwezig 4 oud. waarvan 3 m. k. en 5 diakenen. 4. Afscheidsgroet aan de aftredende leden en welkomstwoord tot de nieuw gekozenen de eerste wordt beantwoord door br. v. Dijk (oud.) en br. Stevense (diak.). 5. Ingekomen: a) een schrqven van Gener. Deput. voor de zending over het in kaart brengen van dit zendingsterrein. b) een mededeeling van de Diaconie over de nieuwe samenstelling van haar bestuur v. Driel, voorz., Vereist, scriba, J. J. Dronkers, penningm. c) verzoek Comité ter behartiging van de belangen der Vrije Universiteit, om Zondag a.s. aan de gemeente mededeeling te doen van f'e openbare vergadering te Goes, 29 Mei te 2 uur wordt ingewilligd. d) verzoek van br. J. Corré, om ontheffing van de regeling van het logies der predikanten wegens zqn aftreden als diaken wordt verleend met dankbetuiging voor zqn arbeid en het verzoek dezen arbeid voort te zetten totdat een plaatsvervanger is aangewezen. 6. Woensdagavondcommissie: 3 attestaties ingek., 1 aangevraagd en 2 doopaanvragen. 7. Beroepingswerk a) rapporten over pre dikanten, die in eigen gemeente zqn gehoord. b) tweetal ter vervulling van de vacature ds. W. Bech, Pqnacker en ds. R. Hamming, Doorn. c) stemming Maandag 8 uur Gasthuiskerk zitting stembureau voor op-den-avond-wettig verhinderden 23 uur in de consistorie dier kerk. 8. Candidaatstelling voor één ouderling. Aangewezen worden de beide broeders, die bq eerste stemming door de gemeente van de niet- gekozenen der candidatenlqst het grootst aantal stemmen verwiervende brs. A. v. Dqk en W. B. Kroeze. Stemmingzie 7c. 9. Rapport classis. Haar advies, om een be paald bedrag te doen toekomen aan Gen. Dep. voor onze militairen zal worden opgevolgd, indien nadere inlichtingen worden verstrekt over het doel, waarvoor die gelden noodig zqn. 10. Rapport Commissie voor aanvragen van buiten. 9 verzoeken worden niet ingewilligd, 1 verwezen naar de Diaconie, twee collecten zullen gehouden worden a. de gewone voor de verstrooide Gereformeerden in N.-Indië en b. voor versterking van het Geref. leven in Duitsch- land, terwql gevoteerd wordt voor Gronau (10,N.-Brabant en L. (extra 5,Geref. theolog. studenten in Hongarqe (20,Ned. Milit. Bond (15,—), Evangelisatie Z.O. Fries land (5,Effata (10,Geref. Milit. Tehuis den Haag (5,—), Christel, school te Pqnacker (5,—), Geref. kerk Tilburg (10,—), Christelqk instituut voor blinden, Zeist (10,Geref. on- derwqs Heerlen (5, In deze commissie worden benoemd de brs. Coulon en van Driel. 11. Rondvraag: op voorstel van een der leden besluit de kerkeraad zich te wenden tot de Generale deputaten voor oefening van het verband met de Theol. Faculteit der Yrqe Uni versiteit, om adhaesie te betuigen aan de vraag tot hen gericht door den Raad der Geref. kerk van Utrecht „of wellicht art. 12 van het con- I „tract tusschen de Geref. kerken en de Vereen voor H. O. op Geref. grondslag hun ook aan leiding geeft, op te treden in de bekende zaak van het tooneelstuk „Saul en David". 12. Volgende vergadering „smal" Donderdag 5 Juni. 13. Dankgebed en sluiting. De Kerkeraad. Middelburg. Met dank ontvangen door be middeling van ds. Bouma van een thans over leden zuster f5,—. Boekh. C. v. B. In dank ontvangen voor de Stichting te Blondo uit Vlissingen opbrengst prikkaarten f44,50, uit Nieuwdorp collecte f 61,625, uit Kamperland f 36,30 opbrengst prikkaarten inge zameld door de Meisjesvereen. op Geref. grondslag aldaar. De penningm. der Zending op Java, C. J. Hondius. Comité tot versterking van het Geref. leven in Duitschland. In dank ontvangen van de Geref. kerk te St. Laurens f7,68, idem Vrouwepolder f23,51. H. Veldkamp, quaestor. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank mogen wij de ontvangst melden van een gift van twee gulden voor de armenkolonie te Blondo, zoo mede vijftig cent voor de Zending onder de Joden. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Geref. Rusthuis Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen portret wijlen Ds. A. Littooij, een rieten ruststoel en een Barometer. Vader I. Belksma. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. PADVINDERIJ. Geachte Redactie! Eenige weken geleden werden de lezers van dit blad vergast op een tweetal artikelen over bovenstaand onderwerp. Tevergeefs heb ik gewacht of naar aanleiding daarvan soms het reeds een jaar geleden toege zegde tweede artikel zou verschijnen over het kampleven op Zondag. Zeer sympathiek sta ik tegenover de Pad vinderij. Zij beoogt inderdaad veel goeds. Maar groot bezwaar heb ik tegen het kam peeren op den Dag des Heeren. God heeft ons dezen dag niet gegeven om in spel en ledigheid door te brengen. Christenouders, weet gij hoe uw zonen zich dien dag onledig houden Gij behoort het te weten Hun tenten zijn opgeslagen in de duinen van de „Oranjezon." Niet ver daarvan verwijderd vindt men gelegenheid om zich met de gemeente des Heeren te scharen onder de verkondiging van Gods Woord. De Padvinders hebben daaraan geen behoeftehet sportleven gaat boven hun zieleheil. Zij vermaken zich met spel (voetbal enz.), baden, zwemmen. Ouders, ziet toch toe hoe uw kinderen den Rustdag doorbrengen! Waakt over hen, zooals Gij plechtig beloofd hebt! Laten onze predi kanten in prediking en geschrift eene ernstige waarschuwing doen hooren tegen het kam peeren op Zondag en aanwijzen de gevaren daaraan verbonden. Ligt hier ook geen arbeid voor onze Jeugdouderlingen Ffn Vadfr Middelburg, 9 Mei 1924. Geref. Meisjesvergadering „Nunia." Agenda: Bijbelsche Gesch. Marcus 2 23—3 19. Kerk Gesch. Bedelmonniken. Ger. Knapenvergadering „Samuel". Agenda Bijbelsche Gesch. Johannes 4, door J. Pouwelse. Vaderl. Gesch. „Oranje onder", door A. Moens. MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Ilofpleiukerk. Heidel b. Catech. 38. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. L. Bouma Hofpleinkerk 2 uur ds. J. H. Telkamp D. 9.30 uur ds. J. H. Telkamp Zitplaatsen vrq. Noorderkerk 9.30 uur ds. L. Bouma 6 uur ds. A. C. Heq Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia D. 9.30 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 uur Geen dienst 2 uur (Herv Kerk) ds. E. Douma D. Gapinge 9.30 en 2 uur D. 9.30 uur Grqpskerke 9 uur 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur D. 9 uur S' Laurens 9.30 uur 2 uur 6.30 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. P. van Hoven Lezen eener Leerr. ds. A. C. Heq ds. A. C. Heq Lezen eener Leerr. Geen dienst ds. F. A. den Boeft van Kruiningen. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. van Hoven Openb. Bel. en Voorb. H. Av. D. 9.30 uur ds. P. van Hoven Oostkapelle 9 uur ds. E. Douma 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Faber D. 9.30 uur ds. W. Faber Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. v. d. Vliet Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels D. 9.30 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet D. 9.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrouwenpolder 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. C. J. Wielenga Bruinisse 10 en 5 'uur Cand. Kremer ber. Pred. te Gees. D. 10 uur Cand. D. Bremmer van Gorinchem. Colqnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdqk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 10.30 en 3 uur ds. W. Goedhuqs D. 10.30 uur ds. W. Goedhuqs Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 10, 3 en 6.30 u. Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Seharendqke 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Geen opgaaf ontv. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds. H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 uur Lez. eener Leerr. 6 uur Cand. Vanhaelen van Alblasserdam. D. 9.30 uur ds. C. B. Bavinek van Rotterdam. Krabbendqke 10 en 3 uur Lezen eener Leerr. D. 6.30 uur ds. R. J. v. d. Veen van Goes. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Tholen 10 en 6 uur ds. A. Scheele van Kapelle-Biezelinge. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Baarland 9.30 en 2 uur ds. A. Wqngaarden D. 9.30 uur ds. A. Wqngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer D. 9.30 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen D. 9.30 uur ds. A. Scheele Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpolder 10.30 en 3 u. ds. B. Meqer Heinkenszand 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. D. 10 uur ds. F. A. den Boeft Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur ds. B. Meqer Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. Bos van Apeldoorn. D. 9 30 uur ds. S. O. Los van Den Haag. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Nieuwdorp 10 en 2.30 uurds. F. A. den Boeft Wolphaartsdqk 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 uur ds. J. J. Bouwman van Urk. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Voorber. H. Av. 2.30 uur Lezen eener Leerr. D. 10 uur ds. W. Moene Oostburg (dienst Aardenburg) 10 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. W. Moene Bed. H. Av. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. W. Moene Openb. Belqdenis. D. 10 uur Lezen eener Leerr. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur ds. S. Groene veld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. P. van Dqk D. 10 uur Schoondqke 10 uur 3 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1924 | | pagina 3