Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 30, MAANDAG 31 DEG. 1923 en 1 JANUARI 1924. Vereenig ingsleuen. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe Axel Ondergeteekenden wenschen bU de Intrede ren het Jaar 1924 Vrienden, Bekenden en Be gunstigers Gods onmlsbaren zegen toe. Bijbel beschikbaar te stellen. De band is reeds aantrekkelijk, zoodat men onwillekeurig uitge lokt wordt om het boek te openen. Ook het papier en de druk zijn goed. Hoe zou 't haast anders kunnen van zulk een uitgever. Ditmaal bevat het deel de brieven van de Colossensen en aan de Thessalonisensen, opnieuw uit den grond- text vertaald en verklaard door dr. J. A. C. van Leeuwen. De vertaling is duidelijk en de verklaring kort. Dit is een groote deugd. Men behoeft geen bladzijden te lezen, wanneer men de ge voelens van den schrijver over eenig vers of een grooter gedeelte wil weten. Men wordt niet gehinderd door een groot vertoon van geleerdheid, terwijl men bij aandachtige lezing toch zeer goed merken kan, dat een deskun dige aan 't woord is. Ook vinden we het practisch, dat er nog een aanhangsel gegeven wordt over II Thess. 2 3—8. In deze verzen komen moeielijkheden over de uitlegging voor, welke aanleiding ge geven hebben tot breedvoerige en uiteenloo- pende verklaringen. Daarover worden we inge licht in een apart gedeelte, dat ook weer kort maar zeer klaar geeft wat er zoo al ten beste gegeven is. Dit heeft het voordeel, dat we eerst kennen de gedachte van onzen exegeet, en dat we daarna toch op de hoogte gebracht worden met de onderscheiden meeningen. Het bezwaar, 't welk aan zulk een korte ver klaring verbonden is, bestaat hierin, dat men bij enkele gedachten wel eens iets meer zou willen weten. Wij zijn echter dankbaar, dat de heeren die aan deze vertaling en verklaring der H. Schrift arbeiden, ons zulk degelijk werk leveren, en het is werkelijk veel waard tot recht verstand van den Bijbel, een voorlichting van zulke bekwame mannen te ontvangen. Bouma. Levensbericht van Dr. A. Kuyper door H. Colijn. Overgedrukt uit de Levens berichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1922—1923. Uitgave van J. H. Kok te Kampen. Uitgenoodigd door de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden voor haar jaarboek een Levensbericht van Dr. A. Kuyper te geven heeft de Schrijver lang geaarzeld aan dat verzoek te voldoen. Wat begrijpelijk was, omdat het buitengewone bezwaren meebracht een rijk leven als van Dr. Kuyper in enkele bladzijden te beschrijven. We zijn dankbaar, dat de heer Colijn er ten slotte toch toe be sloot en waar hij zich beperken moest Dr. Kuyper teekent als nationale figuur. Hij verbloemt daarbij allerminst dat Dr. Kuyper partijman was, maar bewijst dat Dr. Kuyper, niet ondanks maar juist krachtens zijn arbeid als partijman van groote nationale beteekenis is geworden. Deze brochure moet gelezen worden door alle anti-revolutionairen, die zich helder willen rekenschap geven van de plaats die onze a. r. partij in het verleden innam en van de taak, die voor de toekomst haar nog wacht. Uit den Schat van Neerlands ver leden, wat ieder van „onze geschie denis" weten wilbijeengebracht door J. Schouten, geïllustreerd. Uitgave van J. H. Kok te Kampen. Van den Troon naar het Schavot, de geschiedenis der Fransche revolutie aan ons volk verhaald door J. Schouten, geïllustreerd. Derde druk. Uitgave van J. H. Kok te Kampen. Beide werken kunnen we van harte aanbe velen. Ze geven geschiedenis in aangenamen, boeienden vorm. En nooit genoeg kan er op aangedrongen worden de geschiedenis niet te verwaarloozen. „In 't verleden ligt het heden in het nu wat worden zal". De geschiedenis van de Fransche revolutie bevat menige waar schuwende les voor het heden, waarin de be ginselen van die revolutie hoe langer hoe meer doorwerken en dreigen dezelfde en nog grootere ellende te brengen. En de geschiedenis van ons eigen Neerlands leven blijft luide spreken van den zegen, die genoten wordt wanneer gerekend wordt met den Potentaat der poten taten, en wijst den weg waarin ook nu nog „Ja, niet zoo heet gebakerd, want nu komt het voornaamste nog Niet zóó heet gebakerd, dacht Albert. En dat zegt iemand, die zelf zoo driftig is. „Het is Amsterdam." Hy sloot half de oogen, om de uitwerking te zien. Albert kleurde er van, wat de heer Hermes met genoegen zag. Hy mocht, evenals de heer Landzaat, graag zyn personeel vooruit helpen en was kinderlijk verheugd, indien dit werd op prijs gesteld. „Nu?" vroeg hij. „Hoe denk je over?" „Aan Amsterdam had ik heelemaai niet kunnen denken", zei Albert, nog overstuur. „Het is een van onze grootste filialen. Ik weet niet, of ik daartoe bekwaam ben". „Als je hadt gezegd: het zal wel gaan in Amsterdam, had ik myn besluit ingetrokken. Maar nu moet je maar gaan. Je zult wel be kwaam worden. Welnu, je slaat toe?" „Ja", zei Albert „In orde. Het is maar voorloopig. Want de chef is ernstig ziek. Het is een ziekte ver moedelijk van langen duur. Tenminste volgens den brief, dien ik ontving. Ik zou volgende week maar vertrekken. Wy moeten daar niet lang zonder chef zitten. Morgen moet je maar alles overleggen met mijnheer Jansen, die rniin aandacht op je heeft gevestigd." Albert wilde hem bedanken, maar hy voor kwam het door te zeggen „All light. Goed onze zaken behartigen. Meer dank verlang ik niet". Daarop keerde hy zich naar zijn schrijftafel en Albert ging heen, nog vol van de geweldige voor land en volk het heil te verwachten is. Deze beide boeken behooren in de bibliotheek van elke jongelingsvereeniging. En ouders, die hun kinderen ook wel eens een boek cadeau doen en we hopen dat dit met vele het geval zal zijn willen we ernstig aanraden hun keuze dan ook eens bij deze beide werken te bepalen. Heij. Geref. Meisjesvergadering „Nunia." Agenda: Bijbelsche gesch. Job. Vaderlandsche gesch. „Karei de Stoute". Vereeniging „Meisjesroeping." Agenda: Gewijde geschiedenis, Joh. 1 1—52. Kerkgeschiedenis, de Pauselijke macht daalt. Geref. Jongel.-Vereeniging Middelburg. Afd. „Herman Faukeel." Gel. Bel. art. 15 door W. Barentsen. Vad. Gesch. Schets 8 door L. Bouma. „Dr. Lützen Wagenaar". Gel. Bel. art. 16 door P. Koole. Maatsch. Ond. 7a—7b door P. Ton. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Cath. Zondag 21 (vr. 55 en 56). ds. J. H. Telkamp ds. L. Bouma ds. I. K. Wessels Gesloten ds. J. II. Telkamp ds. L. Bouma j ds. J. II. Telkamp Gasthuiskerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Hofpleinkerk N. 9.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur O. 7 uur ds. L. Bouma In de diensten op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsmorgen zyn de zitplaatsen vry Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia O. 6 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 6 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Cand. Keur van Driebergen. 2 uur ds. W. Faber O. 6 uur Lezen eener Leerr. Grypskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma O. 6 uur ds. J. H. Telkamp N. 9 uur ds. L. Bouma Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij O. 6 uur ds. A. C. Hey N. 9.30 uur ds. A. C. Hey 3 Laurens 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. O. 6 uur Meliskerke 9 en 2 uur O. 6 uur N. 9 uur Oostkapelle 9.30 uur 2 uur O. 6 uur N. 9.30 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur O. 6 uur N. 9.30 uur Souburg 9.30 en 2 uur 6.30 uur ds. G. H. Toebes ds. P. van Hoven ds. P. van Hoven ds. P. van Hoven ds. E. Douma Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. E. Douma ds. I. K. Wessels Lezen eener Leerr. ds. W. Faber ds. W. Faber Cand. Rullmann ds. A. C. Hey Oudejaarsavond-dienst. verrassing, waarop hy nu nooit had kunnen rekenen. Dat was eens carrière-maken De procuratiehouder had de aandacht op hem gevestigd, zei de patroon. Een beste kerel was datMaar hy had het toch ook te danken aan zyn werkkracht en zyn ijver, dien hy altijd had ontwikkeld. Als hy niet voor zyn taak berekend was, zou hy niet aanbevolen zyn geworden, Hy had het toch maar aardig ver gestuurd Chef van het filiaal in AmsterdamHet was geen kleinigheid Plots dacht hy dan aan huis. Hy had in 't geheel niet aan zijn moeder en Ida gedacht, toen de patroon met hem sprak over zyn nieuwe functie. Zy konden toch weer niet gaan verhuizen. In Amsterdam was de woningnood al even groot als hier. Het zou wat moeite kosten iets geschikst vast te krijgen. Hy zou maar trachten, haar hier te houden. Dat was veel beter. Dan had hy in Amsterdam de handen ook vry. Hy was hier zoo gebonden, want hy wilde maar zooveel mogelijk thuis zyn! Moeder had dat liever, al vond hy het niet zoo prettig. Hy had nooit eens wat. Vroeger zocht hy wel eens plaatsen van vermakelijkheid op, maar sinds moeder te Rotterdam woonde, deed hy dat maar niet meer. Hij sprak er ook maar niet over. Dat was veel beter. Want ze zouden maar gaan preeken, alsof het nog zoo ver schrikkelijk was, wat-ie deed. (Wordt vervolgd). Veere 9.30 uur ds. W. Faber 2 uur ds. I. K. Wessels O. 6 uur ds. I. K. Wessels N. 9.30 uur ds. I. K. Wessels Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet Collecte Theol. Fac. V. U. O. 7.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrouwenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Cand. Keur O. 6 uur Lezen eener Leerr. N. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 en 2 uur Cand. E. de Jong van Rotterdam. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdyk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuys Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 u. Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendyke 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds. H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 uur ds. A. H. v.d. Kooi Voorber. H. Av. 6 uur ds. P. H. de Jonge O. 7 uur ds. A. H. v. d. Kooi Bevestiging Ouderlingen. N. 9.30 uur ds. A. H. v. d. Kooi Krabbendyke 9 en 2 uur ds. P. H. de Jonge Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2.30 uur ds. P. J. Baay Em. pred. te Veere. O. 6 uur ds. S. de Bruyne van Ryswyk. N. 9.30 uur ds. S. de Bruyne Oud-Vosmeer 9.30, 2 en 6 u. ds. C. Staal Baarland 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer O. 6 uur ds. A. Wijngaarden N. 9.30 uur ds; A. Wijngaarden Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 6 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele O. 6 uur ds. A. Scheele Borssele 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden O. 6 uur Lezen eener Leerr. N 9.30 uur ds. II. Brouwer Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen 's-Gravenpolder 9.30 en 2 u. ds. A. P. Lanting Ileinkenszand 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. O. 6 uur Cand. Keur van Driebergen. N. 9.30 uur Cand. Keur Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Wemeldiuge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. Scheele Oudejaarsavondpreek. N. 9.30 uur Lez. eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdyk 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur O. 6 uur N. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Lez. eener Leerr. ds. W. Moene Lezen eener Leerr. ds. W. Moene ds. W. Moene Oostburg (dienst AardenburgJ 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur ds. W. Moene O. 6 uur Lezen eener Leerr. N. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondyke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. O. 2 uur ds. W. Moene N. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Terneuzeh 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. van Dyk P. Remyn en Echtg., 't Zand D 129. J. Adamse, Segeerstraat II 78. P. Baan, Londensche Kade M. de Regt, Molstraat. J. van Ouwerkerk, Bree. J. Dijke, Langeviele. W. A. de Rycke Sr., in Manufacturen. J Alewijnse, schoenmaker, Nieuwstraat. W. P. Maljers, Markt. Wed. Meyers, St. Jorisstraat. Wed. Cornelisse, St. Jorisstraat. P. Boone Sr. en Echtg., Huize „De Parel". H. Janse en Echtgenoote, 't Zand. F. A. de Jonge, Balans E 108. 1924. LITTOOIJ OLTHOFF. p. f. Ondergeteekenden wenschen Vrienden en Bekenden by den aanvang des jaars Gods ryken zegen toe. G. MIDAVAINE Middelburg. en Echtgenoote. Gods beste zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden en Begunstigers by den aanvang van het jaar. B. C. VAN DOORNUM. Varkensmarkt. Drogisterij. Gods beste zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden en Begunstigers by den aanvang van het jaar. G. JACOBSE. Vlissiugschestraat. Middelburg. 1924. G. M. FEIJ. „In den Hercules". Lange Burg. Middelburg. p. f. Aan Begunstigers en Vrienden Gods beste zegen toegewenscht. W. J. DE SCHIPPER en Echtgenoote. Langeviele. I. VERELST. Kapper. Potten markt. p. f. FAMILIE DIERMANSE. p. f. Veel heil en zegen in het Nieuwe jaar toegewenscht aan alle Clientèle. B. GOUDSWAARD, Rietmeubel- en Mandenmakery, Korte Noordstraat Middelburg. Gods beste zegen toegewenscht aan Vrienden, Bekenden eu Begunstigers bij den aauvaug van het jaar. C. BOONE en Familie. Beenhouwerssingel K 78. De beste wenschen voor 1924. A. LITTOOIJ. Dam, Middelburg. By de intrede van het jaar 1924 's Heeren beste zegen toegewenscht. FAMILIE VAN DRIEL, Langeviele, Middelburg. Een gelukkig jaar wenschen wy onze Cliè'ntèle en kennissen. GEBRs. SCHUMAN. Wijnhandel „Het Wapen van Zeeland". Rouaansche Kade 160 Middelburg. By de intrede van 1924 's Heeren beste zegen toegewenscht. C. GOVERSE en Echtgenoote. Nieuwstraat, Middelburg. Familie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. L. A. TANGE, Schoenmaker. Domb. Schuitvlot Q 208. GEBRS. VAN DORT\ Segeerstraat. Middelburg. p- f- Aan al onze Vrienden en Begunstigers des Heeren onmisbare zegen toegewenscht by de intrede van 1924. Familie ADRIAANSE. Kosterij Gasthuiskerk. Aan al onze Vrienden en Begunstigers des Heeren onmisbare zegen toegewenscht by de intrede van 1924. Familie LAVOOIJ. Gortstraat. M. H. ANNOT. Schoenmaker, p. f. Oude Kerkstraat B 82. Aan Begunstigers en Vrienden Gods beste zegen toegewenscht. J. JANSE Jzn. Vlissingschestraat.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1923 | | pagina 3