Godsdienstoefeningen In de Gereformeerde Kerken ln Zeeland op ZQRD4G 23, DINSDAG 25 en WOEHSDAG 26 DECEMBER 1923. Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleuen. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel HonselersdijkJ. Bosch te Westbroek. W. van Gelder te Langeslag. BEROEPEN TE OoltgensplaatW.'H. Bouwman te Lopik. Batavia (2de predplaats): J. A. C. Rullman [cand. te Ermelo. AANGENOMEN NAAR: BrusselD. J. Couvée te Meppel. TzumW. S. de Vries te Tzum. BataviaJ. A. C. Rullman cand te Ermelo. BEDANKT VOOR LutjegastO. Boersma te Koudum. Raard, Scharendijke en WestergeestW. S. de [Vries cand. te Tzum. KatendrechtD. B. Hagenbeek te Vlaardingen. Aarlanderveen, Arum, Joure, Kollumerpomp, Opeinde-Nijega en Zwammerdam W. S. de Vries cand. te Tzum. NaardenO. Boersma te Koudum. Middelburg. Vergadering Commissie van Beheer Vrijdag 28 December, 's avonds 7 uur. Het Bestuur. Vrouwenvereeniging „Bid en Werk". Woensdag 12 Dec. j.l. hield bovengenoemde vereeniging haar 10e jaarvergadering in de Bogardzaal. Met den aanvang 's avonds half acht waren de leden en velen der begunstigers aanwezig, benevens afgevaardigden van Zuster en Meisjesvereenigingen, van de Ned. Chr. Vr. Bond (afd. Middelburg) en als afgev. der Diaconie br. v. Driel en br. Moolenbroek. De leiding van dezen avond was toever trouwd aan de goede zorgen van ds. Bouma, die de vergadering opende door te laten zingen Ps. 84 6, ging daarna voor in gebed, las vervolgens 't laatste gedeelte uit Hand. 9: de opwekking van Tabitha door Petrus, sprak naar aanleiding hiervan een zeer toepasselijk woord. Hierna kreeg de Pres. Mej. Vleugel-Florusse het woord, en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, sprak allereerst de afgev. van Kerk en Diaconie toe, daarna in welgekozen woord- n de afgev. van de verschillende vereenigingen, sprak daarna een woord van dank tot de be- gunstigsters, die ons in staat stelden, mede door de hulp der leden ieder jaar den nood der armen eenigszins te mogen verlichten. Daarna kregen wij te hooren een keurig ver slag van onze w.n. Secretaresse Mej. den Hol- lander-v. Aartsen die ons in het kort een schets gaf, hoe de vereeniging is ontstaan en de groei en bloei in de 10 jaar dat ze bestaat. Hoe ze uit een teer plantje een sterke plant is ge worden die ieder jaar rijker vrucht geeft. Dit jaar konden wij br. Diakenen ter hand stellen 153 stuks gemaakte goederen, benevens 6 molton Dekens. De gemaakte goederen zijn deze 9 mansborstrokken, 6 mansbroeken, 12 mans hemden, 6 mansflanellen, 6 boezeroens, 12 paar kousen, 13 vrouwenhemden, 13 vrouwenbroeken, 7 meisjesrokjes, 6 vrouwenrokken, 8 nacht zakjes, 7 meisjesschorten, 6 meisjesbroeken, 24 kussensloopen, 18 lakens. Na dit verblijdend verslag, waarover br. Diakenen genoeglijk glimlachte, kreeg Mej. v. d. Kuip—Potappel het woord, die als Pen- ningmeesteresse der vereeniging ons den stand der finantiën meedeelde, zij kon ons een ver slag geven dat eindigde met een batig saldo. Hierna kregen wij pauze waarin aan belang stellenden gelegenheid werd gegeven de ge maakte goederen te bezichtigen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Daarna spraken de afgev. hunne gelukwen- schen uit voor onze vereeniging. Daar ds. Bouma een vroeger uur de verga dering moest verlaten werd br. van Driel de verdere leiding opgedragen. De avond werd verder gezellig doorgebracht, enkele opstellen en samenspraken door zusters der vereeniging, afgewisseld door enkele zang stukjes, gezongen door Mej. v. Driel. Door br. Mooienbroek werd namens de Dia conie een woord van dank gebracht voor al het werk dit jaar weer door de vereeniging voor de armen gedaan en wenschte haar geluk met haar 10-jarig bestaan. Wij hopen als vereeniging het volgend jaar weer niet te vergeefs bij onze begunstigsters aan te kloppen om hun geldelijken steun voor dit mooie werk. Ook nu brak het uur van scheiden aan daar het inmiddels zeer laat was geworden. Br. v. d. Kuip werd verzocht te eindigen en dankte God na het zingen van Ps. 72 11. Namens het Bestuur, Mej. Vleugel-Florusse, Presidente. Mej. v. Dort—'Tange, Secretaresse. De leden der Geref. Kerk te Middelburg, worden dringend verzocht bij verhuizing, dit op te geven aan M. B. Fanoy, Lange Burg 16. Oostkapelle. Vrijdagavond 14 Dec. hield de Meisjesvereen. op Ger. grondslag „Martha" haar 5de jaarvergadering met begunstigers en be gunstigsters. De Presidente M. Laansma opent met te laten zingen Ps. 138 1 en 3 las ook deze psalm voor en sprak vervolgens een wel komstwoord tot de aanwezigen. Zij roept in 't bijzonder ds. en mevr. Douma een hartelijk welkom toe, en bood mevr. Douma het eere presidentschap aan, en gaf dan de leiding over aan ds. Douma, die dan voorging in gebed. Daarna volgden de verslagen, de vice-presidente bracht verslag uit van hetgeen dit jaar ver vaardigd was, en droeg dit over aan br. dia kenen. In de pauze werd gelegenheid gegeven de vervaardigde kleedingstukken te bezichtigen. Er waren dit jaar 105 stukken afgewerkt. Door een der diakenen werd den dank daarvoor uitgesproken en een zegen toegewenscht. Van den Kerkeraad, Schoolbestuur en Jong. Vereen, kregen we ook een mooie felicitatie ten ge- hoore. Verder werd de avond gezellig doorgebracht door afwisseling van zang, voordracht en samenspraken. Ook werden enkele opstellen ten beste gegeven, in de pauze werden ver- verschingen aangeboden. Aan het einde van den feestavond sprak ds. Douma het slotwoord, tevens de Ver. wijzend op haar taak om als Ger. meisjes de Calvinistische beginselen uit te werken en te belijden, om volgens ons devies te bouwen en te bewaren. Nadat nu Ps. 150 1 was gezongen eindigt ds. Douma met dankzegging en keerden allen wel voldaan huiswaarts. Namens het Bestuur, M. Laansma, Presidente. L. de Visser, Secretaresse. Gevonden in de collecte: f 1,— met onlees baar bijschrift. Dank voor de gave. Diakenen der Geref. Kerk te Middelburg. ZENDING. Vlissingen. In dank ontvangen van een dooplid een honderd halve centen en van Willem en Sientje van der Hoeven een pakje zilverpapier. Er zijn nog zendingskalenders in voorraad dus zij die er een wenschen kunnen die bij ondergeteekende bekomen. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningmeester. Middelburg. In dank ontvangen van R. 76 halve centen. En uit het busje van Piet Vader Jacz. f 5,34. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningmeester. Oost-Souburg. In dank ontvangen van Prina Lorier pakje theelood en pakje zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, C. J. van Noorden, Penningmeester. Middelburg. In dank ontvangen voor de kerk van de Vrouwenvereen. Phöbe f 8,16. De Penningmeester, A. D. Littooij Az. Vlissingen. Br. diakenen maken met dank melding dat als nagift is ingekomen voor de Kerstcollecten f 1,— en van een broeder vroeger alhier en thans wonende te 's Gravenhage een gift van f 5,— met bijschrift „als dankoffer voor genoten weldaden". Namens de diaconie, Ph. J. Woltering, Scriba. Middelburg. In den brievenbus gevonden f25,— f 10.— hiervan voor de Theol. School, f 10,— voor den bouw dier School en f 5,— voor Maastricht. Voor de verzending dezer gelden zal zorg gedragen worden. Ds. L. Bouma. ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen 100 h. c. en een doosje zilverpapier van Martina Mesu, Gapinge en 100 h. c. van de kinderen Adriaanse. Mej. C. Littooij, Molstr. M'burg. Geref. Jongel. Vereen. Middelburg. Afd. „Herman Faukeel". Afd. „Dr. Lützen Wagenaar. Gecombineerde Ledenvergadering. Trouwe opkomst zeer gewenscht. Het Bestuur. De Jong. Vereen op Gereform. Grondslag „CALVIJN" te VLISSINGEN hoopt a.s. Zondag openbare vergadering te houden in de con sistoriekamer der Geref. Kerk. Aanvang der vergadering 8 uur. Behandeld zal worden Gew. Gesch.Daniël I, door vr. J. Steketee. Maatsch. Onderw.: „Christel. Vakorganisatie", door vriend A. de Klerk. Vergadering van den BondsringZEEU WSCH VLAANDEREN op Woensdag 26 December a-s. (2e Kerstdag) in de Chr. School te Sluiskil des namiddags te 1 uur. Onderwerp: „De Ring als organisatie in onzen Bond". (Zie punten in het JB1. 24-8-'23.) door vriend J. C. van Driel te Axel. Ringrapport door vr. W. J. de Hullu, Oostburg. Verslag Zomerfeest. Onderwerp„De Voorstudie op de Jonge- lingsvereen." door vr. A. J. de Visser te Zaamslag. (Reserve onderw.: „De tucht op de Jonge- lingsvereen." door vriend Th. Blokland te Antwerpen. MIDDELBURG. Bediening van den H. Doop in de Gasthuiskerk. Collecte Theol. Fac. V. U. Gasthuiskerk 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 2 uur ds. J. H. Telkamp Zondag 21 vr. 54 6 uur Prof. dr. H. H. Kuyper W. 5 uur Kerstfeestviering Zondagsschool Hofpleinkerk Gesloten D. 9.30 uur ds. L. Bouma Noorderkerk 9.30 uur Prof. dr. H. H. Kuyper 6 uur ds. J. H. Telkamp Zondag 21 vr. 54. D. 9.30 uur ds. J. H. Telkamp 2 uur Prof. dr. H. H. Kuyper W. 9.30 uur Prof. dr. H. H. Kuyper Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia D. 9.30 en 2 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en ,2 uur ds. de Putter van Axel. W. 9.30 uur ds. de Putter Gapinge 9.30 uur ds. W. Faber 2 uur Cand. Rullmann D. 9.30 uur Cand. Rullmann 2 uur Lezen eener Leerr. Grjjpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9 en 2 uur Cand. Allaart Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. He\j 1). 9 uur ds. A. C. Hejj 2 uur ds. P. van Hoven S'Laurens 9.30 en 2 uur ds. L. Bouma Bed. H. Av. en Dankz. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Meliskerke 9 en 2 uur ds. P. van Hoven Bed. IJ. Av. en Dankz. D. 9 uur ds. P. van Hoven 2 uur ds. A. C. Hejj Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma D. 9.30 en 2 uur ds. E. Douma W. 9.30 uur ds. W. Faber Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. W. Faber D. 9,30 en 2 uur ds. W. Faber W. 9.30 uur ds. E. Douma Souburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Prof. dr. II. H. Kuyper 2 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Veere 9.30 uur ds. I. K. Wessels 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels W. Geen dienst. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P.Ch.v.d.Vliet D. 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Vrouwenpolder 9.30 uur Cand. Rullmann 2 uur ds. I. K. Wessels D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Cand. Rullmann Westkapelle 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Brouwershaveu 9.30 en 2 u. Cand. Wesbouk van Winsuin. Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en 2 uur Cand. S. Wesbonk van Win sum. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdjjk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuys D. 9.30 en 2 uur ds. W. Goedhuys Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 u. Cand. de Jong van Rotterdam. D. 9.30 en 2 uur Cand. de Jong Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendyke 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga. Zonneniaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds. H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. H. Veldkamp D. 9.30 en 5 uur ds. A. H. v. d. Kooi Krabbendjjke 9 en 2 uur ds. P. H. de Jonge Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2.30 uur ds. A. H. v. d. Kooi Bed. H. Av. en Dankz. D. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur Lezon eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30, 2 en 6 u. ds. C. Staal Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. H. Brouwer Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. A. Scheele D. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur ds. H. Brouwer 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen D. 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen W. Geen dienst 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. B. Meijer Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Ierseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 en 2 uur ds. F. den Boeft D. 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. 's avonds ds. Soheele. Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. A. Wijngaarden Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. Pontier van Heerlen. 6.30 uur ds. Pontier Rede Evangelisatie N.-Br. en L. D. 9.30 en 2 uur ds. A. P. Lanting Axel 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Hoek 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moene D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. W. Moene W. 9.30 uur ds. W. Moene Oostburg (dienst Aardenburg) 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. P. van Dijk D. 9.30 uur ds. W. Moene 2.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. P. van Dijk Bed. H. Av. en Dankz. Verkiezing Kerkeraadsleden. D. 9.30 en 2 uur Cand. Kalkman van Rotterdam. W 5.30 uur Kerstfeestviering Zondagsschool. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Getrouwd: G. W. KOLLAARD en F. HUIZINGA, die, mede namens wederzijdsche familie, langs dezen weg hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van be langstelling ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 20 Dec. 1923. Heden overleed zacht en kalm, na eene kortstondige ongesteldheid, onze innig geliefde Man, Zoon, Broeder, Zwager en Oom ADRIAAN DE VISSER Jz. in den ouderdom van 60 jaren en 17 dagen. Wij mogen vertrouwen dat zijn heengaan in vrede was. Uit aller naam, Wed. A. DE VISSER, geb. Jansk. Oostkapelle, 16 Dec. 1923. Heden overleed op het aller on verwachts zacht en kalm onze ge liefde zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder SUZANNA MEIJERS geboren van den Bosse, in den gezegenden ouderdom van 78 jaren. Uit aller naam, J. DEN BOEFT, te Gorinchem. Serooskerke, 15 Dec. 1923. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig lijden onze ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mej. de Wed. P. TAVENIER— van db GrUITER in den ouderdom van bijna 78 jaar. Namens de Familie, J. VAN DE GRUITER. Middelburg, 15 Dec. 1923. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader den Heer A. BADEN, betuigen wij onzen dank. Uit aller naam, Wed. A. BADEN—Schi.jve. Schoondijke, 18 Dec. 1923.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1923 | | pagina 3