Weet U al Menigerlei Genade BIJBELS en KERKBOEKEN, Godsdienstoefeningen In dn Gereformeerds Kerken ln Zeeland op ZONDAG 6 MEI 1923. Boekh. FANOY, Burg B 16, IN DEN HERCULES, Middelburg. te Arnemuiden bij J. J. BOONE, Officiëele Berichten. Verantwoording uan Liefdegauen. Vereenigingsleoen. Classe Middelburg Classe Zierikzee Classe Tholen Classe Goes Classe flxel Prijs f 8.00 per jaar. H. SUKKEL, Spanjaardwtraat E 84, Middelburg, HUISSCHILDER, DECORATIESCHILDER. Db DlaconlBn der Gerst Kerken ln de Provincie Zselsnd die stenn verlangen van het Idlotenfonds, moeten hnnne aanvragen Inzenden vöör den 15 MEI a. e. hl] den Pen' nlngmeestsr van genoemd fonds, den Heer Ph. WESSELS te Goes. goedkoope Matten, Zeilen en Behang kunt koopen Emeritaat. Op het agendum van de classis Gorinchem komt voor een voorstel-Leerdam, luidende „De classis Gorinchem besluit bij de Parti culiere Synode van Zuid-Holland Z. G. in te dienen met verzoek daaraan haar adhaesie te willen schenken en bij de Generale Synode in te dienen en bij haar aan te dringen aan het sub 1 van de conclusies van het rapport naar Art. 13 K. O. toe te voegen„wanneer een emeritus-predikant zich verbindt aan een kerk om hier geregeld den arbeid van een dienst doend predikant te verrichten, zoo kan hij niet langer als emeritus-dienaar beschouwd worden". Niet alleen ds. W. H. Oosten, maar ook ds. H. J. Heida, van Vlaardingen, zal naar Lerwick gaan ten dienste der haringvisschers. KORTE NOTULEN van de Classis Goes 26 April 1223. 1Wemeldinges consulent, ds. Scheele, opent de vergadering; laat zingen Psalm 119: 67; leest Titus 3: 1—8 en gaat voor in gebed. 2. Ds. den Boeft en Öuderl. van Vessem zien de credentiebrieven na, die in orde zijn. Moderamen: ds. B. Meijer, praesesds. R.J. van der Veen, scriba en ds. A. Scheele, assessor. 3. Lezing Notulen vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. 4. Ingekomen stukken worden gelezen en besproken. 5. Vacature beurten geregeld en aan de Kerk van Nieuwdorp voor 3 maanden hulpdiensten toegezegd. 6. Afvaardiging Particuliere Synode van Zeeland Primids. G. Doekes en ds. R.J. van der Veen, Ouderling A. Geelhoedt en L. van Vessem. Secundids. B. Meijer en ds. A. Scheele, Ouderl. C. Geschiere en M. Quakkelaar. 7. Enkele mededeelingen worden gedaan inzake den Zendingsdag D. V. te houden 2en Pinksterdag te Kloetinge. Sprekersdr. B. J Esserds. P. Ch. van der Vliet en ds. A. Lauwers, terwijl ds. den Boeft een openingswoord spre ken zal. 8. Rapport Zending door ds. Doekes. Ds. M. treedt op als consulent op het terrein van ds. Netelenbos, die repatrieert. Ingekomen is bij deputaten het visitatierapport, dat zeer gunstig luidter rust zegen op den arbeid en men begint te denken over de instelling der ambten. Er er zijn 137 belijdende leden en 108 doopleden. 9. Subsidie aanvrage van B. en D. uit de kas H. K. en steun bij de aanvrage uit de Prov. Kas wordt beloofd. 10. Rapport Art. 41 D. K. O.niets bijzonders. 11. Ds. Lanting brengt verslag uit van het 25-jarig ambtsjubileum ds. Doekes. 12. Buitengewone classisvergadering D. V. 22 Mei 1923, 's middags 2 uur ter bespreking van verschillende Rapporten. „De Heere heeft groote dingen met ons ge daan dies zijn wij blij!" In dezen blijden uitroep kan ik ook mijne dankbare gevoelens uiten, indien ik aan mijn optreden in de Geref. gemeenten Koudekerke,Grijpskerke, Middelburg, Meliskerke, Vlissingen en Axel terugdenk. Wat hebben de broeders in deze gemeenten op mijn woord, dat ik in 't belang van de hongaarsche kinderen tot hen sprak een antwoord uit hunne harten gegevenIk ben zoo echt van harte dankbaar voor de heusch zeer groote hulp, die ik door U ontvangen heb voor de zaak, die ik vertegenwoordigde. Ik kreeg immers om maar ronde cijfers te noemen f 100 van Koudekerke, f 70 van Grijpskerke, f 106 van Middelburg, f 81 van Meliskerke, f 180 van Vlissingen en f 191 van Axel voor de hongaarsche kinderactie en voor de evange lisatie in Hongarije. Ook kon ik een vijftiental kinderen geplaatst krijgen in huisgezinnen en daarvan alleen in Koudekerke tien. Het zijn werkelijk heel verblijdende resultaten voor mij, die mij dankbaar maken. En in mijn blijdschap en dank deelt ook het Centraal Comité voor Hongaarsche kinderen in Den Haag, waaraan ik de resultaten rapporteerde. Ik stuur aan al de broeders die mij in 't bereiken van mijn doel geholpen hebben ook in den naam van de hongerlijdende hongaarsche kinderen mijnen meest innigen dank. Meer dan dat en onze heilbede voor U kunnen wij niet geven. Maar deze dan uit den diepsten grond onzer harten. Zeelands groote zoon De Ruijter heeft eens hongaarsche predikanten van de roomsche ga leien in Napels verlost. Met den diepsten dank merken wij Hongaren nu, dat de Ruijters geest verder leeft en werkt in de Zeeuwen en zich uit in het redden van hongaarsche kinderen. Weest allen van harte bedankt ervoor. Dr. K. KaLLAY. Den Haag, 19 April 1923. De Kerken der Classis Middelburg worden verzocht a.s. Dinsdag te storten de eerste helft der bijdrage voor de Hulpbehoevende kerken in de Classis. De Penningmeester. KERKERAADSVERGADERING („breed") Middelburg 3-5-'23. 1. Opening Voorz. ds. Bouma. 2. Psalmgezang, Schriftlezing, gebed. 3. Praesentie: afwezig 3 oud. (2 met ken-) nisgeving) 6 diakenen (1 met kennisgeving). 4. Notulen. 5. Verschillende verzoeken om finant. steun worden verwezen naar de Comm. voor aanvr. v. B. 6. Kerkvisitatierapport over Magelang, uit gebracht door de dii. K. van Dijk en L. Nete lenbos, in opdracht van „De vergadering van mission, arbeiders op midden-Java". Dit luidt zeer bemoedigend. 7. 4doop-aanvragen7attestaties; 11 doop- attesten. 8. Alle onlangs benoemde ambtsdragers be richten fcitting te zullen nemen, behalve 'n 2-tal ouderlingen, wier objectieve bezwaren, gehoord de commissie's voor samenspreking, door den Kerkeraad worden erkend. Bij monde van den Voorz. spreekt de vergadering haar blijdschap uit, dat geen enkel geval van on willigheid om zitting te nemen behoeft ge constateerd. Nog zal 'n 2-tal ouderlingen moeten worden benoemd, omdat de taak der aan te wijzen jeugdouderlingen te omvangrijk wordt geacht, om deze aan het gewone huis bezoek te verbinden. 8 candidaten worden gesteld. De stemming hierover door de gemeente zal D.V. plaats hebben Vrijdag 11 Mei te 8 uur, Gasthuiskerk. Zitting van het stembureau van wettig-verhinderden dien dag van 2—3 uur, Consistorie Gasthuiskerk. 9. Uit het voorstel van de daartoe benoemde Commissie blijkt, dat de zittingsduur der ambts dragers vanaf heden tot 4 jaar beperkt kan worden, indien verschillende broeders, die voorheen voor 7 jaar werden gekozen, afstand doen van 1 a 2 jaar. Hierin wordt algemeen bewilligd, zoodat voortaan jaarlijks 7 oud. en 5 diak. aftreden, met uitzondering na telkens het 4e jaar, waarin 6 oud. aftreden (3 maal 7 en 6 is 27 Oud. en 4 maal 5 is 20 diakenen.) 10. Op voorstel van de Commissie ter voorbereiding van het beroepingswerk zullen enkele predikanten worden bezocht, waartoe 'n commissie wordt benoemd, die D.V. Don derdag 31 Mei verslag zal doen. 11. Donderdag 11 Mei geen vergadering, 18 Mei Kerkeraadsverg. „smal", 25 Mei geen vergadering, 31 Mei „breed". 12. De bespreking over de vraag, of ook andere dan leden van Geref. kerken in het Rusthuis 'n plaats zullen kunnen verkrijgen wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. 13. Dankgebed. 14. Sluiting. De Kerkeraad. De Raad van de Geref. kerk noodigt de stemgerechtigde leden vriendelijk ter vergadering tegen Vrijdag 11 Mei, te 8 uur in de Gast huiskerk. Zie persverslag Kerkeraadsvergadering No. 8. Voor wettig verhinderden zal dien dag van 2—3 uur gelegenheid zijn schriftelijk te stemmen (Consistorie Gasthuiskerk). Het ministerie van predikanten bericht, dat Dinsdag a.s. geen catechisaties kunnen worden gehouden wegens classisvergadering. Middelburg, 3-5-'23. 's HEEREN LOO gesticht tot opvoeding en verpleging van idioten, ontvangen het busje van Simon de Vos, Seisweg inhoudende f 5,9872en van Marinus Breel, St. Pieterstraat inhoudende f 9,13. Wij bevelen dit busje beleefd aan daar deze kinderen verpleegd op 's Heeren Loo en Lozen- oord, zooveel missen, wat onze kinderen mogen genieten, met vriendelijken dank voor de milde gever(sters). J. CORRÉ, Correspondent. O. en W. Souburg In hartelijken dank ont vangen voor de zending, een pak zilverpapier van de kinderen der Geref. Zendingsschool. Namens de Zendingscomm. A. J. v. Noorden, Penningmeester. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen van Mej. C. Littooij, Molstraat f 41,00, dat helpt! Waar blijven de anderen Er zijn er nog maar 7 geweest. Wij zijn nog niet aan het bedrag dat wij moeten storten, daarom al is het niet veel, brengt het toch, vele kleine maken een groote. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningmeester. Gevonden in de collecte: le. f 10,—, 2de f 5,— voor Hongarije, welk bedrag werd over handigd aan den heer den Hartigh. Voor deze gaven onzen dank. Diakenen der Geref. Kerk te Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen voor het Rusthuis een Ziekenwagen en 4 boeken. J. Belksma. Voor Hongarije. Tweede verantwoording. Gevonden in de kerkcollecte f 1,—, en voor prof. Kallay f 2,50. Van de leerlingen 3de klas Kasteelschoolstraat te Vlissingen f 4,0872 en 1000 kronen. Door bemiddeling van Ds. T. 150.000 kronen. Eerste verantwoording f71,11. Totaal f 78,091/2 en 151.000 kronen. S. den Hartigh, Penningmeester. Zondag a.s. 6 Mei te 7 ure in het Verenigings gebouw de Geref. Jong. Ver. Pred. 12 la te Koudekerke een openbare vergadering te houden. Rooster: 1 Samuel 1—3 door Js. de Witte. A. R. B. Art. 18 door J. Aarnoutse Wz. Geref. Knapenvergadering „Samuel". Agenda: Bijbel. Gesch.1 Konin. 13 en 14, door C. Roose. Vaderl. Gesch.: „Leiden" door A. Alewijnse. Meisjesvergadering „Nunia", Agenda: Bijbel. Gesch. 1 Kon. 1—2. Vaderl. Gesch.: „De Landvoogdij van Don Juan". MIDDELBURG. Bediening van den II. Doop in de Gasthuiskerk. Zondag 45. Collecte Aflossing Pastorie. Gasthuiskerk 2 uur ds. T. Gerber Hofpleinkerk 9.30 uur ds. H. Koffieberg van Bolnes. 6 uur ds. J. H. Telkamp Woensdag 10.30 en 2.45 u Huwelijksbevestiging Donderdag 9.30 uur ds. L. Bouma Vrydag 10.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur ds. T. Gerber van Assen. 6 uur ds. II. Koffieberg Vlissiugeu 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v.d. Vliet D. 9.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. J. Runia D. 9.30 uur ds. J. Runia Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur d*. J. H. Telkamp 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Grypskerke 9 en 2 uur ds. W. M. le Cointre van Woubrugge. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Hey Bed. H. Av. en Dankz. D. 9 uur ds. A. C. Hey St. Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. H. Telkamp Meliskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9 uur ds. P. van Hoven Oostkapel le 9 en 2 uur ds. L. Bouma Bed. H, Av. en Dankz. D. 9 uwr Cand. Polman van Hoogkerk. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. Faber D. 9.30 uur ds. W. Faber Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. J. Runia Openb. Bel. Veere 9.30 en 2 uur ds. I. K. Wessels Vrouwenpolder 9.30 uur Lez. eener Leerr. 6 uur ds. T. Gerber van Assen. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Westkapel le 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brouwershaven 9.30 en 2 u. Lez. eener Leerr. Bruiuisse 9.30 en 5 uur Lezen eener Leerr. Colynsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdyk 9.30, 2 en 5.30 uur Lez. eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur ds. W. Goedhuys Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Goedhuys Openb. Bel. en Bed. H. Av. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Seharendyke 9.30 en 2 uur ds. G. Laarman Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur ds. C .J. Wielenga Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 u. ds. H.Veldkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5 u ds. A.H.v.d.Kooi Krabbendyke 9 en 2 uurds. P. H. de Jonge Poortvliet 9.30, 2 en G uur Lezen eener Leerr. Rillaud-Bath 9.30 en 2 uur ds. B. W. de Graaff Tholen 9 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Staal 6 uur Lezen eener Leerr. Baarland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. R. J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezeliuge 9.30 en 2 u ds. A. Scheele Bed. H. Av. en Dankz. Borsele 9.30 en 2 uur ds. H. Brouwer Voorber. H. Av. Goes 9.30 en 6 uur ds. R. J. v. d. Veeu 's-Gravenpolder 9.30 en 2 u ds. F. A. den Boeft Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Ierseke 9.30 en 2 uur ds. B. Meyer D. 9.30 uur ds. B. Meyer Weineldinge 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Kruiningeu 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 uur ds. G. Doekes 2 uur ds. A. P. Lanting Voorber. H. Av. Wolphaartsdijk 9 uur ds. A. P. Lanting 2 uur Lezen eener Leerr. Axel 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Hoek 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. W. Moeue Oostburg (dienst Aardenburg,) 9.30 en 6.30 uur Lezen eener Leerr. Schoondyke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. P. v. Dyk Getrouwd G. H. TOEBES en GESINA C. VAN DER KLEIJN, die ook namens hun wederzydsche Ouders en familie vriendelyk dank zeggen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Middelburg, 2 Mei 1923. Den 11 den Mei D.V. hopen inyu geliefde Ouders MARINIS BOUCHERIE en WILLEM IN A VADER den dag te herdenken, waarop voor 25 jaar hun huwelyk is vol trokken. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hun dankbaren zoon, C. BOUCHERIE en Verloofde. Koudekerke, 4 Mei 1923. N. Vliss. weg C 203. Heden overleed in haar Heere en Heiland tot onze diepe droefheid, - onze geliefde Echtgenoote en zorg volle Moeder, EVERDINA DE WIT-Kleinhout, in den leeftyd van ruim 60 jaar. H. G DE WIT. GERRIT. HERMAN. Vlissingen, 3 Mei 1923. Bouwen Ewoutstraat 68. De NIEUWE JAARGANG van IS BEGONNEN. Men abonneert zich bij MIDDELBURG. Alles wat verschynt in vindt U voorradig Ook passende GOUDEN HAAKJES en SLOOTJES. Uw naam wordt gratis ingezet. dat ge NAAST HET STADHUIS, Gekleurde Matten 35 cent, de zwaarste kwaliteit 55 cent per el, Blokjes f8.50, Biezen 4.95 per rol. Tafelmatten f 1.60, yzersterke Deurmatten 1.20 per stuk. Vloerzeilen in alle breedten vanaf Va tot 3 el breed. 272 el breed kost fl.60 per el. Loopers 50 cent per el. Behang papier 12 cent. Mooi Kamerbehaug 15 cent per rol, alles met bypassende randen in voorraad.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1923 | | pagina 3