een Keukenmeid. D. C. BOUWENSE, K. Delft 93. BIJBELS EN KERKBOEKEN. Godsdienstoefeningen „DE GROENE DRAAK" LIMONADES NAAIMACHINES Hypothakeii&Meten Firn lui. F. 0» W ta 6011 UIT BRABANT. BOEKAANKONDIGING. Gezelle Meerburg» Christelijke Scheur kalender. Boüma. Stemmen des Tflds. Maandschrift voor Christendom en Cultuur. Afl, 11., Sept. 1921, Utrecht, G. J. A. Ruys. Kebkhof. VEREENIGINGSLEVEN. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op Z0HDAG 25 SEPTEMBER 1921. Class* Middelburg, Class* Zierikz**. Class* Thol*n, Class* Go«s. Class* A x*1. 10 en 2uur Lezen eener Leerr. Sohoohdijkb 10 uur Lezen eener Leerr. Tirnbuiin 9% en 2xk uur ds. S. Groeneveld Zaamilag 9l/i en 2V% uur ds. J. de Vries Getronwa: D.V. zal op WOENSDAG 28 SEP TEMBER a.s. en volgende dagen der week de Jaarlij ksche Unie-Collecte langs de huizen gehouden worden. Namens het Lokaal-Comité, P. J. DE KRUIJTER, Voorz. A. BLIJDORP, Secr. Gebruikt voor Uw ontbijt de van ouds bekende zuivere nit het Magazijn Middelburg. Smakelijk - Voedzaam - Versterkend Verkrijgbaar in pondspabjes. H.H. Winkeliers genieten reductie, GASTHUIS M1BDELBÜRG. Aan alle Kerkeraden ia toegezonden de vol gende circulaire van de Particuliere Synode van Noord-Brabant en Limburg, welke wü ook ter kennis van de gemeenteleden willen brengen het is wensehelük, dat zü ten nauwste mee leven met de zusterkerken van onze genabuurde provincie, die met ons meearbeidt in het Zen dingswerk Weleerwaarde en Eerwaarde Broeders Ook dit jaar moesten de Deputaten voor den Evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Lim burg aan de Particuliere Synode het voorstel doen om den steun van alle Geref. Kerken in ons vaderland te vragen bij den omvangrijken arbeid, maar ook zoo rflk door den Heere ge zegend, die in deze Provinciën wordt verricht. Onze kerken uit den Evangelisatie-arbeid ontstaan blijven als middelpunten van dien arbeid steun behoeven, om ieder haar groot gebied ook maar eenigszins te kunnen bewer ken, door en onder leiding van een Dienaar des Woords. Het getal kerken is dit jaar weer met één. vermeerderd, n.l. Roermond waar een eenvoudig kerkje wordt geplaatst. Met dank aan den Heere en aan de Broeders en Zusters, die op de vraag van Roermonds Kerkeraad een bijzonder offer afstonden, kunnen wü zeggen, dat dit kerkgebouw, ook door gelde- lijken steun uit de Kas der Deputaten tot stand is gekomen. Door bijzondere ontvangsten het vorig jaar (o. a. een legaat van ruim f5000 konden Deputaten ook gelden voor dezen bouw beschikbaar stellen. Sloten wü het jaar met een tekort, ge lukkig is dit niet zoo groot, dat het zorgen baart. Tegen een ontvangst van f18721.36% stond een uitgaaf van f 18755 96lA. Maar vrèl is dit tekort nog pünlijk, daar veel, dat voor meer intensan arbeid onder verstrooiden, afge weken Protestanten en Roomschen noodig ge schieden moest, nog maar voor een klein deel kon geschieden. Rome arbeidt onder de Protestanten, vooral in de latere jaren, met bijzonderen ijver. Tal van geschriften worden er voor uitgegeven en verspreid. In week- en dagbladen worden stuk ken geregeld geplaatst tot bestrijding van den Gereformeerden godsdienst, vooral in Brabant en Limburg. Daarop ziende, zeggen wü „door de genade Gods zün wü in Brabant en Limburg nog, die wü zün!" Want dat ons getal door zulk een bestrÜding niet ernstig verminderd, hebben wü aan de bewarende hand Gods te danken. Wü moesten daartegen tot heden meer ver dedigend, dan aanvallend werkzaam zün. De omstandigheden leiden er echter thans toe te pogen, hierin wüziging te brengen. Bgzonder worden we gemaand, voort te varen in den Evangelisatie-arbeid. En waar voor den loopenden arbeid een be drag van ruim f 11.000 dit jaar noodig zal zün een bedrag dat merkelük diende verhoogd, indien we iets meer nog willen doen, dan tot nu toe, dan is het u duidelük, dat wü uwen broederlüken en zusterlüken steun niet onnoodig inroepen. En wü durven dat ook vrü'moedig doen in het vertrouwen en met de ervaring, dat onze kerken een warm hart en een milde hand hebben voor den arbeid der Evangelisatie van de Brabantsche en Limburgsche Kerken, die zeiven doen wat in haar vermogen is. Geliefde Broeders 1 wü vertrouwen, dat onze bede bü U ingang zal vinden, om ook nu weder ons steun van gaven en gebed te verleenen, als gÜ deze mededeelingen verneemt. Helpt ons door een vaste bg'drage. Of wilt ge voor ons een collecte of een inzameling van contributies bü da leden Uwer gemeente houden onder nadruktelüke aanbeveling uwerzü'ds? De Part. Synode besloot, dat elk der predi kanten in Brabant en Limburg één Zondag zou worden afgestaan voor een aanbevelend woord aan zulke Kerken, die behalve een ho norarium, ook een goede collecte in uitzicht konden stellen. Onze Penningmeester voor den Evangelisatie- arbeid de Heer L. J. Schalekamp te Klundert (Postrekening No. 41998) zal gaarne Uw bü- drage en collecte in ontvangst nemen voor den algemeenen Evangelisatie-arbeid, nu de bouw te Roermond een afzonderlüken steun niet meer behoeft. Verzoeken om een spreekbeurt in de week of op een Zondag ter aanbeveling van een collecte voor onzen arbeid kunnen gericht worden aan den Seriba. Mogen wü spoedig iets van uw medewerking vernemen: „alzoo ook gglieden medearbeidt voor ons" (2 Cor. 1 11). Ook gü hebt onze Koning der Kerk en zün zwakke leden lief, niet waar? Namens en op last der Part. Synode voornoemd Ds. W. Bcsch, h. Syn. Piaeses. Ds. J. H. Donneb, Assessor. Ds. L G. Gobis, Scribal. Ds. J. de Vbies, Scriba II. Zevenbergen, 31 Aug. 1921. De Uitgeversmaatschappü E. J. Bosch Jbzn. te Baarn biedt een Scheurkalender aan, die reeds jaren onder ons bekend is onder den naam van Gezelle Meerburg. Het schild stelt het moment voor waarop een licht van den hemel Saul en zü'n mannen omstraalde, waar door de vervolger der Christenen ter aarde ge worpen werd en de Koning der bedreigde kerk tot hem zeideSaul, Saul, wat vervolgt gü Mü Voorts geeft hg' „manna voor iederen dag," want elk blaadje geeft behalve den datum en den tüd van zons- en maans-op- en onder gang een text met een korte en toepasselijke verklaring. Daarbü komt nog een aardig ver haal of een versje op de aehterzflde. Wü kunnen dezen Kalender, welke 75 cent kost met vrü'moedigheid aanbevelen. Bü dezen Kalender is ook nog gevoegd een premieboek YESTER een levensgeschie denis door Vartinie naar de Duitsche bewerking van Elisabeth Franeke, waarin een episode verhaald wordt over 't lüden van de Armeniërs onder de Turksche heerschappü en dat onwil lekeurig de vraag doet opkomen, wanneer zal het lüden van dit zoolang geplaagde en ver drukte volk eens een einde nemen. Wanneer men dit boek er bü verlangt, moet men f 1,70 voor beide betalen. Ook dit werk is goed geschreven en laat zich gemakkelgk lezen. Deze aflevering wordt geopend met een in menig opzicht treffend en voortreffelg'k opstel ter nagedachtenis aan Dr. H. Bavinck, van de hand van prof. Dr. W. J. Aalders. De groote waardeering van Bavincks persoonlükheid en wetenschappelüke voornaamheid wordt hier op sympathieke wg'ze uitgesproken. Toch voelt een Gereformeerd lezer, dat prof. Aalders Bavinck niet geheel heeft begrepen. Het is of hü aan diens in kern Gereformeerd-zü'n eigenlgk niet best aan wil. Het is ons een raadsel hoe hfl durft schrüven „Dr. B. heeft zü'ne dogmatiek niet bügehouden", (blz. 136), en„Ik twüfel er sterk aan of Dr. B. in züne laatste jaren alles nog voor züne rekening nam, wat hü in de eerste uitgave van züne dogmatiek heeft geschreven." Beide uitspraken worden m.i. het best weersproken door de in den derden druk bg'gevoegde lite ratuur, o.a. in de noten, waaruit juist blükt, dat prof. B. alles bühield tot op den laatsten dag. Naar ons oordeel is Dr. B. in zün vaste overtuiging juist niet veranderd, En voor B. 's arbeid op ander terrein bleef altoos zün dogmatiek het vaste fundament. Orerigens hebben we voor dit schoone opstel van prof. Alders niet anders dan dankbare erkentelükheid: Voorts levert in deze aflevering Mej. Eogel- berts het vervolg van haar novelle: „Friesche Jayke." In het artikel „Koersverandering wjjstde heer P. Keulemans op het gevaarlgke spoor, dat we op het gebied van sociale ver zekeringswetten opgaan, zoo afgeweken wordt van de beginselen door Talma geponeerd door nu het stelsel Posthuma-Kuipers te accepteeren. Hü eindigt met de zinsneewat met zooveel moeite bü de behandeling van Talma's wet in de Tweede Kamer voor het particulier initiatief is verkregen, wordt roekeloos weer de deur gewezen." Dr. W. Leendertz behandelt in: „De Jonge ren" de kwestie, wat heden ten dage de kerk moet doen om haar invloed op de jongeren niet te verliezeneen moeielük vraagstuk, vooral wanneer het er op aankomt om aanbe volen geneesmiddelen in praktük te brengen. In de Buitenlandsche Kroniek bespreekt de heer Baarbé „Hardings initiatief en Amerika's oogmerken." Met eenige boekbeoordeelingen wordt dit nummer geëindigd. Na het afsterven van Dr. A. Kuyper is van verschillende zü'den de wensch geuit, dat er toch zou worden overgegaan tot het her drukken dar grootere Uitgaven van onzen onvergetelüken Leider, welke reeds laDgeren of korteren tü'd waren uitverkocht. Naar wü vernemen zal deze wensch in vervulling gaan. De Uitgever van Kuypers werken, de heer Kok, zal deze boeken achtereenvolgens gaan herdrukken en is reeds begonnen met de Ge meente Gratie. Het eerste deel zal reeds in September het licht zien, en dan zal het werk tevens in afleveringen worden aangeboden, om ook de minder-koopkrachtigen op gemakkelüke wüze in de gelegenheid te stellen zich dit Standaardwerk aan te schaffen. De andere deelen zullen dan ook achter elkaar het licht zien. En na den herdruk van de Gemeene Gratie zal de derde druk van E. Yoto ter perse worden gelegd. De Geref. Jong. Vereen. „Herman Faukeel" vergadert eiken Zondagavond te kwart over acht in do consistorie der Gasthuiskerk, Mid delburg. Rooster voor a.s. Zondag Voor de pauze Paulus 2de Zendingsreis door J. P. Baan. Na de pauze: „Middenstand" door M.Maas. Joh. J. Schuman, Voorzitter. P. v. Dijk, Seoretaris. KRINGVERGADERING van de „KRING WALCHEREN" der Meisjes Vereeni- gingen op Geref. Grondslag op Donderdag 29 September des avonds om 7 uur in de Gereformeerde Kerk te Serooskerke. Onderwerpen „Johannes de Dooper" door de Vereeniging van Middelburg. „Het huisgezin" door de Vereaniging van Serooskerke. Het Bestuur. MIDDELBURG Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Cath. Zondag 32. (Vr. 88, 89 en 90). Gasthuiskebk 9Vj uur 6 uur HoFPLIINKIBK 9^ uur 2 uur Noobdbbkbbk 9% uur 6 uur Gesloten ds. Siertsema van Zeist, ds. Siertsema ds. L. Bouma ds. L. Bouma Voorber. H. A. ds. J. H. Telkamp VL1SSINGEN. Middelkhbk 9Vi en 6 uur ds. J. Brinkman Collecte plaatsel. fonds emeriti. Abnhmuidbn 91A en 2 uur Lezen eener Leerr. Dombubg 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapihgb 9i/l en 2 uur ds. J. Runia Gbijpskbbkb 9 en 2 uur ds. G. de Jager Koudbkibki 9 en 2 uur ds. A. C. Heü St. Laubbns 9% uur Lezen eener Leerr. 2 uur Gesloten 6% uur ds. J. Runia Mbliskbbkb 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. Brinkman Oostkapbllb en 2 uur Cand. P. v. d. Spek van Voorburg. Sbbooskbbkb 9 en 2 uur ds. W. Faber Soubübg 9Vi en 2 uur ds. Kerkhof Vibbb 9Vs en 2 uur ds. I. K. Wessels Vboüwbnpoldbb 9% en 2 uur ds. F. W. J. Wolf Wistkapbllb 9Vi en 2 uur Lezen eener Leerr. Bboüwhbshavbn 9% en 2 uur Lezen eener Leerr. Bbuinisbb 10 en 5 uur Cand. van Munster van Amsterdam. Colijnsplaat 9*a en 6 uur ds. F. Staal 2 uur Lezen eener Leerr. Gbbbsdijk 9Vi en 2 uur Lezen eener Leerr. 7 uur ds. W. Goedhugs. Haamstede 10la en 3 uur Lezen eener Leerr. Kampibland 10, en 3 uur ds. F. J. v. d. Ende 7 uur Lezen eener Leerr. Nibuwibkhbk IOMi, 3 en 61/» uur ds. J. van Es van 's Gravenhage. Oostbblahd 10 en 3 uur ds. G. H. Toebes nam. Oogstpreek. 7 uur Lezen eener Leerr. Schabendijkb ÏO1^ en 3 uur ds. G. Laarman Wissbkbbkb 10Vi en 3 uur ds. W. Goedhugs Zibbikzbb 10 en 6 uur ds. C. J. Wielenga Zohnbmaibb 9% en 2 uur ds. Z. Hoek AhnaJacobaPoldbb 9^ en2uur ds.J.D.Wielenga Bbbgbh op Zoom 9^ en 5% uur ds. A.H.v.d.Kooi Kbabbbhdijki 9 en IV» uur Lezen eener Leerr. Poobtvlibt 9%, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9 en l1/» uur dhr. B. W. de Graaf Tholbn 9*A en 2 uur ds. A. Bolwün Odd-Vobmbbb 9% en 2 uur ds. C. Staal Bed. H. Av. en Dankz. Baarland 10 en 2lh uur ds. R. Brouwer Dbibwbgbh 9% en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapbllb-Biuzblingb 9% en 2 uur ds. A. Scheele Bobsblb 9 en 2 uur ds. H. Brouwer Gois 9% en 6 uur ds. R. J. v, d. Veen 's Gbavbhfoldbb 10 en 2% uur Lez eener Leerr. Hiinkbnszand 10 en 21/» uur ds. P. van Dük Ibbsbkb 9tt en 2 uur ds. B. Meg'er Wbmbldingb ÏO1^ en 3 uur Lezen eener Leerr. Kbuiningbn 9xa en 2 uur Lezen eener Leerr. Nibuwdobp 10 uur ds. G. Doekes 2Vi uur Lezen eener Leerr. Wolphaabtsdijk 9% en 2lA uur ds. A. P. Lanting Axil 9% en 2*£ uur Hon 10 en 3 uur Oobtbübg 10 uur 2Vi uur ds. A. Thielen Lezen eener Leerr. ds. J. R. Goris Lezen eener Leerr. OesTBUBG (dienst Aabdbnbubg) 3 uur ds. J. R. Goris van Tilburg. Advortentlën. I. TIMMERMANS eb G. J. JONKMAN, die mede namens wederzüdsche familie hartelgk dank zeggen voor de vele blgken van belangstelling voor en bü bun hu- welük ondervonden, Middelburg, 21 September 1921. Roomboter-Melan ge DE ZEEUWSCHE BOERIN. Waarom onze Boter-Melange zoo ge wild is, kan de geregelde verbruiker U het beste zeggen. Heer en-Modemagazü n AU BON MARCHÉ, Langedelft H 26, in Hoeden, Petten, Hemden, Boorden, Dassen, Bretelles, Sokken en aanverwante Artikelen. koopt U het best bü W. P. MALJERS, Markt. Nieuwe Zoutevisch f 0,20, f 0,25, f 0.30 f 0 50 en f 0.65 per pond. DROGE SCHARREN en KOOKSCHOL. GEBR. VAN DORT, Segeerstraat 73 Middelburg. De wereldberoemde uit de Fabrieken der Firma FRISTER en ROSSMANN, a f55,— en f68,—. Zün verkrügbaar bü P.S. 5 jaar garantie en gratis onderricht. Kapitaal beschikbaar. Inlichtingen ver strekt O. B. Epker, Administrateur. Mariaweg 3, Oosterbeek, Telefoon Oos terbeek Nr. 101. Het Filiaal van ZADEN van de is gevestigd te Middelburg VLASMARKT, en dagel|ka geopend van 7 tot 9 mnr. Aanbevolen adres voor Firma F. P. D'HUIJ, Burgt, Middelburg. A. Z. E. M. Middelburg. Aansluiting voor Licht en Kracht. Gevraagd half October Salaris f 375.—.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1921 | | pagina 3