Godsdienstoefeningen Verantwoording van Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING De Levensavond van Dr. 1. Roy per, door H. S. S. en J. H. Kuyper. Geïllustreerd. Kampen. J. H. Kok. 1921. Prijs f 2,25, geb. f 3,40. Menigerlei Genade. Tiende Jaargang. Meisjesleven. Christelijk Tijdschrift voor onze vrouwelijke jeugd. Uitgave van de Uitgeversmaatschappij E. J. Bosch Jbzn. te Baarn. Christelijk Vrouwenleven, uitgave van de Uitgeversmaatschappij E. J. Bosch Jbzn. Baarn. VEREENIGINGSLEVEN Uw Familieberichten behooren in de „ZEEUWSCHE KERKBOD E". Zij komen dan onder de oogen van duizenden lezers, die belang stellen in elkanders lief en leed. in de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ZONDAG 23 JANUARI 1921. Glass® Middelburg, Class® Zierikze®. Glass® Thole n. Glass® Goes. G 1 a s s A x 1. Middelburg. Dinsdag 25 Jan. a.s. des avonds van 7Vj9 uur houdt de plaatsencommissie zit ting in de consistorie der Noordorkerk voor het verhuren van zitplaatsen in de kerkge bouwen. De Comm. voorn. J. W. den hollander. C. v. d. Kleijn. W. v. d. Kleijn. Zaamslag, 18 Jan. Op Zondag 16 Jan. nam ds. de Walle na een verblijf van nagenoeg acht jaren afscheid van onze gemeente, en wel naar aanleiding van 2 Thessal. 2 1517. Het overigens zoo ruime kerkgebouw, kon de groo te menigte die van heinde en ver was opge komen, haast niet bevatten. Stelle de Koning der Kerk ds. de Walle en geziü, tot rijken zegen van Oenkerk, en geve de Heere God, onze gemeente spoedig den man Zijns raads. Namens den Kerkeraad. Het adres des kerkeraads isJan Deesvan Liere, Scriba. Met onderschrift „Uit dankbaarheid" ontving ondergeteekende per brief de som van f85, met verzoek aldus te verdeelen f 40,voor Zendiüg ds. Merkelijnf10,voor Vrederust, Bergen op Zoom f 25,voor Armen en Kerk, Neuzen f 10,voor Kerk Aardenburg. Met hartelijken dank voor deze giften Neuzen. Ds. S. Geokneveld. Vrijdsgavond 14 dezer vierde de Jongedoch- tersvereeniging „Tabitha" te Serooskerke in de Consistoriekamer der Ger. Kerk haar 4de jaar feest. Ten half 7 ure opende de presidente mej. E. van Hekkeu, met een kort en pittig wel komstwoord de vergadering en gaf daarop de verdere leiding over aan ds. Faber, die na een ge deelte van Handelingen 9 te hebben voorgelezen, verder de vereenigiDg voorging in den gebede, in welgekozen woorden „Tabitha" gelukwerschte, met dit haar 4de jaarfeest. Alsnu bekwam het woord mej. P. Louwerse Jd., secretaresse, die in een keurig gestyleerd verslag, een overzicht gaf van den stand en de werkzaamheden door „Tabitha" gepresteerd en waarin webeluisterden, dat ze thans telt 17 werkende leden en 117 begunstigers en in het afgeloopen jaar vervaar digde 92 kleedingstukken, voor 't meerendeel groóte stukken, als lakens, hemden, etc. Hierna droeg de presidente deze gemaakte goederen ter uitdeeling aan de behoeftigen over aan de Diaconie. Diaken br. Joh. Wondergem bracht namens de Diaconie hiervoor zyn warmen dank. Verder bracht Mej. Ma. Jobse, penningmeeste- resse verslag uit van den staat der Ontvangsten en Uitgaven, waaruit bleek, dat „Tabitha" in derdaad veel heeft gepresteerd, wat stoffe tot dank geeft. Wegens droeve familieomstandig heden verlaat ds. Paber de vergadering na de verdere leiding te hebben overgedragen aan ouderling Melis. Het verdere van dezen gezel- ligen avond wordt doorgebracht met het leveren van keurige opstellen, aangename voor drachten in Proza en Poëzie, leuke samenspraken enz. Tot de genoodigden merkten wy op den Kerkeraad en de ouders der jongedochters. Uit het geleverde bleek dat „Tabitha* zeer vooruitstrevend is, en in bloei toeneemt. Ook afgevaardigden van corporatiën brachten hun felicitatiëa over. Gul en gastvry werden ver- verschingen toegediend, afgewisseld door het orgel, bespeeld door J. de Visser Pz. Na het zingen van Ps. 66 vs. 10 sloot br Melis met dankzegging deze vergadering. Namens de Jongedochtersvereeniging „Tabitha", P. Louwbbse Jd., Secretaresse. Serooskerke, 14 Januari 1921. ZENDING. In dank ontvangen door ds. Wolf namens dhr. P. Melse Gz. f 1,voor den kerkbouw te Magelang, die ik aan den Penningmeester der Zeeuwsche Zending heb afgedragen, en van Adr. De dame van het stationswerk liep vlug een publieke telefooncel binnen. „4445*. „Hallo Bureau Middernachtzending „Ben jy dat, Anna?" „Mooi, met Gretha. Zeg, ik heb hier een ge val. Wil je eens even nazien, of mevrouw A. in de Viachssraat 89 soms bekend staat? Ik ontmoette zooeven een buiten meisje, die zich daar wilde verhuren". „Wat? Hoef-je niet op te zoeken? Ken-je 'er heusch Weet je het zeker? Mooi, prachtig dan. Wat is het voor een menseh?" „Een weduwe ?En nu pensionhoudster Niets op aan te mérken, naar je weet? Da's een pak van myn hart. Het kind is zoo onschuldig en neïef, dat je er om glimlachen zou, als het niet zoo ernstig was. Zyn er heeren op kamers, voor zoover je bekend is? „Een paar studenten, dacht ze Even betrok het open, vriendelijk gelaat der dame. „Ik weet genoeg. Ben je thuis vanavond?" „Tot vanavond. Daag". Zy moest geruimen tyd wachten, eer Marie terugkeerde. „Ik was bang, dat u er niet meer zyn zoudt", Willemse Jz. te Vrouwepolder 150 „gespaarde halve centen", van Piet Wattel een zakje zil verpapier en capsules en van N. N. een .zakje zilverpapier en capsules. Mej. C. Littooij, Middelburg, Molstraat F 90 f 2,50 ontvangen door middel van br. Baan, van een Wed. welke niet in staat is de diensten by te wonen. De commissie van Beheer te Middelburg. Ontvangen voor de Zending f 1,van P. M. te Serooskerke door tusschenkomst van Mej. C. Littooij en f 10.van de Zeudings- eomm. der Geref. kerk Driewegen. De penningmeester, C. J. Hondius. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie L. S. Op de Gemeenschappelijke besturen Verga dering der vier samenwerkende Geref. Studenten- corpora deze maand te Amsterdam gehouden, is onder meer besloten dezen zomer met het z.g.n. „jongenswerk" te beginnen. Reeds meermalen was dit onderwerp ter sprake gekomen, maar telkens waren we door allerlei omstandigheden verhinderd onze gedachten in dit opzicht te verwezenlijken. Nu we echter in deD laatsten tyd meer en meer de dringende noodzakelijkheid inzagen en ons van de zyde der ouders gevraagd werd ter hand te nemen, hebben we als G. B. V. eenparig besloten dezen nieuwen arbeid te aanvaarden. Wat bedoelen we met dit jongenswerk Niet anders dan dit als Geref. studenten willen we leiding geven aan gymnasiasten en H. B. S. 'ers van Geref huize. Onmiddellijk rjjst hier een tweetal vragen. In de eerste plaats Is dit jongenswerk nood zakelijk Is het noodig dat naast de ouders, predikanten en leeraren ook nog studenten leiding gaan geven Natuurlijk willen we niet dringen in de plaats van ouders, predikanten of leeraren. Wij hopen slechts hun werk te kunnen aanvullen. Want wie de jongensziel eenigszins kent weet dat daarin diepten verscholen liggen, waarin hij ouders, leeraren of zijn dominé hoogst zelden een blik laat slaan. Een jongen uit zich uiterst moeilijk, vooral wanneer het zyn gods dienstig en zedelijk leven betreft. En toch is zijn hart vooral door de studie vaak vol van allerlei vragen. Wat de jongens nu zelfs aan ouders niet vragen en zeggen kunnen, of durven of willen, zullen ze bespreken met ons, studenten, van wie ze gevoelen dat wij hen begrijpen, omdat wy nog dicht by hen staan, en tegen wie ze genoeg opzien om van ons raad aan te nemen. De ervaring verleent de vrymoedigheid dit te schrijven. De tweede vi aag die ongetwijfeld beantwoord moet worden is deze. Zyn de studenten nu wel de geschikte leiders voor de jongens, zyn ze daar wel ryp genoeg voor Hier moet onderscheiden worden. Niet iedere student is daartoe geschikt. Maar er zyn velen die het wel kunnen en reeds in eigeu kring mee bezig zyn. Deze zyn de geroepen leiders. Dit alles overwegende heeft de G. B. V. be sloten dezen zomer een kamp te huren, waar plaats zal zyn voor ODgeveer 100 jongens en 10 a 15 leiders. Daar willen we met de jongens ongeveer een week vertoeven. Met afwisseling van fiets- en wandeltochten zullen we ons in toespraken tot hen richten en in persoonlijk onderhoud met hen spreken. Na het kamp zal op een of andere manier getracht worden de band tusschen ons en de jongens aan te houden. Dit jaar heeft de G. B. V. besloten tot het kamp alleen toe te laten gymnasiasten en H. H. S.'ers van de 4dè 5de en 6de klas en van lagere klassen zy, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt. zei deze, eindelijk weer arriveerend. „'t Heeft n^g al lang geduurd". „Dat is niet erg, hoor. Zyt gij geslaagd?" „Ik zou den eersten van de volgende maand in dienst treden". En zich het gesprek herin nerend, dat by het heengaan gevoerd werd „Ik geloof, dat die Mevrouw wel eerljjk en vertrouw baar is. Zs was zoo aardig en vriendelijk". „Menschen kunnen zich aardig en vriendelijk voordoen", zei de andere droogweg. „Overigens kan ik u in dit geval gerust stellen. Op Mevrouw A. is niets aan te merken, naar ik vernomen heb. Ze is weduwe en houdt heeren op kamers. Als ge van plan zyt te komen, dan hoop ik, dat het u er zal bevallen. Hier is myn adres. Ten allen tyde kunt u, indien noodig, myn hulp in roepen. Verder heb ik hier nog een adres van een tehuis voor dienstboden, waarheen ge, zoo ge wilt, op uw vrijen avond kunt heengaan. Onderweg praten we nog wel verder. Je zult wel trek hebben. Ik zal u naar een lunchroom brengen en dan wordt het tyd naar het station te gaan, dunkt me. HOOFDSTUK VIII. Mr. Albert van Oostrum had zoo juist gedi neerd en lag vadserig in een fauteuil naar buiten te staren, een sigaar opstekend. De hospita kwam de tafel afnemen. Hy maakt met haar een praatje over het minder-mooie weer. Maar de hospita was niet zoo vertrouwelijk met hem. (Wordt vervolgd). Binnenkort zullen in iedere provincie stu denten daartoe aangewezen, zich in verbinding met de jongens stellen. By hen kunnen zij zich dan opgeven en allerlei nadere inlichtingen inwinnen. Wy twyfelen er niet aan of gy, Geref. ouders zult ons werk met sympathie begroeten, ons Uw jongens toevertrouwen, ons steunen met Uw gebed en zoo noodig, met Uw geld. Wy beginnen dit werk in het geloof dat God ons hiertoe roept. Hy geeft ons het voorrecht dat wy het mogen doen en wy doen het gaarne. Want wy willen hun zeggen hoe heerlyk het is hun frissche bloeiende jongensleven te wijden aan den God en Vader van onzen Heere Jezus Christus. Namens de uitvoerend* Commissie, P. Kbuiswijk, Praeses. A. Wijngaarden, Ab. actis. F. Veldstra, Fiscus, Kampen, Januari 1921. In stemmig rouwgewaad uitgegeven. Een urn op 't titelblad. Een gouden kleinood voor „onze menschen*. Door bevoegde handen worden we hier in geleid in het intieme leven van dr. A. Kuyper in zyn levensavond. Het motto luidt Zach. 14 7„Het zal ge schieden ten tyde des avonds, dat het licht zal wezen." Donker was Kuyper's levensavond, omdat hy niet meer arbeiden kon. Stuk voor stuk werd zijn levenswerk hem uit handen genomen. Maar heerlyk licht was zyn levensavond door de ryke overvloeiende genade God*. Op teedere wyze wordt ons dit hier verhaald. We zyn de schrijfsters dankbaar voor haar arbeid. Omdat haar vader vóór alle dingen de leider was voor ons Gereformeerde volk, heb ben zy dat volk ook willen inwijden in zyn laatste levensdagen. We twyfelen er niet aan, of ons volk zal met piëteit dit boekske ter hand nemen en lezen. De foto's zyn welgeslaagd. Wekelyksche leerredenen. No. 2130. Kampen. J. H. Kok. Deze preeken kwamen in 't licht van 14 Sept. tot 16 Nov. 1920. In de maand October werd gegeven een Voorbereidings- en een Dankzeg- giDgspredikatie Maar in November geen pre dicate voor Dankdag voor het gewas. Vacante kerken zullen dat gemis allicht gevoeld hebben. Overigens uitnemende predicates, over zeer afwisselende onderwerpen. Kebkhof. Het eerste nummer van het pas begonnen jaar ziet er goed uit. „Wandelen in het licht" is een vriendelijke uitnoodigiDg om het rechte schijnsel op zyn weg te hebben. „De vrouw in het buitenland" verruimt den kring onzer be langstelling en kan onze meisjes nopen om het goede te waardeeren en het leelyke te vermij den. „Beroepskeuze" biedt wenken welke voor het leven nuttig. Alle onderwerpen zal ik maar niet noemen, want dan zou ik ook iets moeten zeggen over „Handwerken" en allicht een dom heid begaan. Maar wel kan ik er nog aan toevoegen, dat al de artikelen op een wyze geschreven zyn, waardoor men vanzelf ze met genoegen leest. Ook ditmaal is er een fijn plaatje in, dat het onderschrift „sneeuw" draagt. Het blyft een keurig Tijdschrift. Voldoende is 't de aandacht er op te vestigen. Het is reeds een oude bekende, waaraan onze vrouwen en onze dochters gehecht zyn. Het blyft voortdurend goed, door zich rekenschap te geven van wat onze vrouwen thans weten moeten. Vandaar dat elk het graag verschijnen ziet en ieder er naar grypt om het te lezen. Bouma. De Geref. Jong. Vereen. „Herman Faukeel" vergadert eiken Zondagavond te kwart over acht in de consistorie der Gasthuiskerk, Mid delburg. Rooster voor a.s. Zondag Voor de pauze Schriftstudie door A Lavooy, Na de pauze: Anarchisme door C. de Wolff Chr. de Bbuijn, Voorzitter. P. v. Dijk, Secretaris. MIDDELBURG Bediening van den H. Doop in de Hofpleinkerk. Heidelb. Cath. Zondag 14. Gasthuiskerk Gesloten Woensdagav. 7 uur ds. C. Sandermeyer van Ritthem. Rede in het belang van „Vrederust". Hofpleinkerk 9Vi uur ds. L. Bouma 2 uur ds. J. H. Telkamp Noobdbrkbbi 91/* uur ds. J. H. Telkamp 6 uur ds. L. Bouma VL1SSLNGEN. Middklkebk Wh en 5lA uur Abnbmuidbn 9Vi en 2 uur ds. J. Runia Voorber. H. Av. Domburg 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinoe 91/j en 2 uur ds. D.H.Th.Vollenhoven Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. G. de Jager Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerks 9 en 2 uur ds. A. C. Hey St. Laurens 9Vi en 2 uur Lezen eener Leerr, Mblisrbrke 9 en 2 uur ds. J. Brinkman Oostkapbllb 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9 en 2 uur ds. W. Faber Souburg 9Vj en 2 uur ds. G. F. Kerkhof Voorber. H. Av. Vbbbb 9Vt en 2 uur ds. I. K. Weasels Vrouwenpolder 91/j en 2 uur ds. F. W. J. Wolf Voorber. H. Av. Wb8tkapbllb Wh en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende Bed. H. Av. en Dankz. Brouwershaven 10 en 3 uur Bruinibsb 9lA en 2 uur 0 lijh8plaat 10 6D 6 UUr 2 uur Gbbbsdijk Wh en 2 uur Haam8tedb Wh en 2 uur Kamperland 9, 2 en 6 uur Nieuwbrkbrk 9Vi en 2 uur Oostbbland Wh en 2 uur schabbndijkb 9Vt en 2 uur WissBKBRKB 91/! en 2 uur ZiBRiKZBB 10 en 6 uur Zonnbmaibb 9*£ en 2 uur ds. F. Tollenaar Lezen eener Leerr. ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. W. Goedhuys Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Lez eener Leerr. Lez. eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. C. J. Wielenga ds. Z. Hoek AnnaJacobaPoldbr 9Vi en2uur ds.J.D.Wielenga Bergen op Zoom 9lA en 5*A uur ds.A.H.v.d.Kooi Kbabbbndijkb 9 en 2 uur Cand. H.A.Wiersinga van Leiden. Poobttlibt 9^ en 2 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9 en lVi uur dhr.B.W.deGraaf Tholbn 9% en 2 uur ds. A. Bolwyn Oud-Vosmbbb 9lA, 2 en 6 uur ds. C. Staal Voorber. H. Av. Baarland 9*A en 2 nar ds. R. Brouwer Driewegen 9tA en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Bibzelinge 9lA en 2 uur Cand. Bouma van Middelburg. Bor8ele 9Vj en 2 uur Lezen eener Leerr. Gobs 9l£ en 6 uur ds. R. J. v. d. Veen Voorber. H. Av. *6 Gravenpolder Wh en 2 uur Lez. eener Leerr. Hbinkenszand 9*/i en 2 uur ds. P. van Djjk [brsbki 9Vs en 2 uur ds. B Meyer Wbmbldingb 9Vi en 2 uur ds. A. Scbeele Kruiningen 9la en 2 uur Lezen eener Leerr. Nibuwdorp Wh en 2 uur ds. G. Doekes Wolphaabtsdijk 9lA en 2 uur ds. A P. Lanting Axel 9 en 2 uur ds. A Thielen Hobb 9 en 2 uur ds. H. v d. Wal Oostburg 91/i en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostburg (dienst Aardbnbubg) Wh en 6l/i uur Lezen eener Leerr. Schoondijkb 9Vi en 2 uur ds. J. R. Goris Tbbnbuzbn 9xA en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Geen opgaaf ontvangen

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1921 | | pagina 3