iTheïmb Ruw© Firma Wal. P. la Jail la Gaas Dr. S. RUTHERFORD. Bllil tt DE KLER Leila, PÜROL. Dr. J. BRINKMAN Tal la Val ea la Gelpais. GEEN BETEREN RAAD tabletten Boekhandel FANOY, Burg 16. Bijbels en Kerkboeken, Ruim voorzien in Droge en natte VERFWAREN, en VERNISSEN Voor Bijbels en Kerkboeken „In den Hercnles", Borg 109 lisll Olfieiëolt Btrkhttn. Classis Middelburg. 10, Verantwoording van Liefdegaren. Diaconaal Hulpbetoon. INGEZONDEN STUKKEN. Het hongerend Duitschland, BOEKAANKONDIGING VEREENIGIN GSLE VEN. Mej. Cornelia den Boer, Wed. K. by de Vaatf, Maria Pieternella Grijspeere, Wed. Abraham van der Welle. Voor de Jaar verg. van dei Ring „Serooskerke en Omstreken", hoopt op DONDERDAG 5 FEBRUARI op te treden De Weleerw. Zeergel. Heer va* VLISSINGEN. Onderwerp Aanvai g 7 nnr. Het Bestuur. kan ik U ge ven,dan bij HÖEST VERKOUDHEID HEESCHHEIDen PRIKKELING in de keel direct te gebruiken. Bij Apothien Drogisten doozen van50en90ct in Christelijks Scheurkalenders, Hiddelburgsche Almanak, Jaarboek Geref. Kerken. Heden verscheen Christus stervende en zondaren - tot zich trekkende Drogerijen, Chemicaliën, Droge en Katte Verfwaren, Lakken, Vernissen. Ruime keuze Behangselpapier. Minzaam aanbevelend, B. C. VAN DOORN UM, Varkensmarkt, hoek M. FEIJ. De diaconale conferentie der classe Axel nam het initiatief, om te komen tot een Zeeuwsche provinciale diac. conferentie. Deze zal D. V. naar alle waarschijnlijkheid op 8 Juli a. s. te Goes plaats vinden. De diaconieën der Ger. en Herv. kerk te Apeldoorn en het Loo zjjn ten opzichte van gemengde huwelijken overeengekomen, dat de kerk, waartoe het hoofd des gezins behoort, zoo ncodig ondersteuning zal verleenen. De N. R. Ct. bepleit het invoeren van religieuse dansen. De Heraut zegt er o.a. van Men krijgt dan na de preek een roligieusen dans, waarbij de predikant den pas seul inzet en de gemeente hem nahuppelt. En de dans- lustigen kunnen ook in de kerk bevrediging vinden. Te Amsterdam is een comité opgericht van leden der Vrijzinnige Stud. Ver. en der N. C. S. V. (Ned. Christen Stud. Ver.) met het doel Academiepreeken te laten houden. Reeds trad de moderne prof. Roessingh op. Ook hieruit blijkt weer, dat er groote, zoo niet onoverkomelijke bezwaren verbonden zijn aan het lidmaatschap der N. C. S. V. voor onze Ger. studenten. Ds. J. Bakker te Ernmen heeft emeritaat aangevraagd na 48 dienstjaren. Afscheid van Nieuwerkerk aan de IJsel, wegens emeritaat, ds. G. Dalhuijsen met 1 Petr. 1 24-25. W. I 1 -l.~_ Op de a.s. vergadering zullen bij mij Zen- dingskaarteu verkrijgbaar zgn tegen één gulden. Kerkhof. Arnemuiden 28 Jan, 1920. Do Diaconie der Geref. Kerk te Arnemuiden maakt met dank melding dat door wijlen Johanna Odding ge woond hebbende en overleden aldaar Sept. 1919, aan de Daiconie der Geref. Kerk is gelegateerd een som groot f 250, vrij van successierechten. Namens de Diaconie der Geref. Kerk te Arnemuiden. C. Jobsb, Voorzitter, AGENDUM Classic, verg. Zierikzee Woensdag 4 Februari. Aanvang 's morgens 11 uur. Praeses. Ds. F. Bruinsina. Opening. Onderzoek Credentie-brieveii. Aanwijzing Moderamen. Notulen. Ingekomen Stukken. Rapporten. Instructie n. Onderzoek naar art 41 K. O. Regeling vac. beurten. Omvraag. Bezing korte* notulen. Sluiting, de pauze storting collecten. Namens de roepende Kerk. C. J. Wielknga, praeses. D. Mulder, scriba. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, In MeliskerkeAlhier is tot Hhrder en Leer aar beroepen ds. G. Doekes van Nieuwdorp. KORTE NOTULEN der classis Goes van 15 Jan. 1920. 1. Namens de roepende kerk, Nieuwdorp, opent ds. Doekes de vergadering. Hij laat ziagen Ps. 68 :17, leest Eph. 2:1122, en gaat voor in gebed. 2. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Wemeldinge zond één afgevaardigde. De re denen gehoord, berust de vergadering hierin. Wolphaartsdijk wordt geluk gewenscht met den Dienaar, die eerlang tot haar komen zal. 3. In het moderamen nemen naar toerbeurt zitting: ds. Scheele, praeses, ds. Van der Veen, assessor, ds. Brouwer, scriba. 4. De notulen van de laatst gehouden ge wone en buitengewone vergadering worden gelezen en vastgesteld. 5. De kennisgeving der classis Middelburg dat zij met medewerking der Prov. Depp, naar art. 11 K.O. ds. J. B, Netelenbos van zijnen dienst heeft moeten afzetten op grond van de artt. 79 en 80 K.O., wordt met leedwezen ver nomen. 6. De kerken worden opgewekt om hare zus ters in Rijn-Pruisen finantieel te willen steunen. 7. Ds. van Dijk rapporteert dat hij de clas sis vertegenwoordigd heeft bij het 25-jarig ambtsjubileum van ds. Brouwer op 17 Dec., waarvoor hem de dank der vergadeaing gebracht wordt. 8. Oudl. Donner deelt mede dat in op 2 na alle kerken de tractementen der Dienaren verhoogd zijn. De praeses dankt hem voor zijn arbeid. 9. De vergadering maakt eenige bepalingen voor de consulentsdiensten en vacaturegelden. 10. De boeken van den penningmeester ea van de deputaten voor Hulpb. kerken en Eme riti worden nagazien en in orde bevonden. 11. Wordt besloten ook dit jaar een zen dingsdag te houden. Commissie D.D. Doekes, Scheele en Van Dijk, Ouderl. G. de Jager en J. Donner. 12. Inzake het concept voor de prov. regeling van emeritaatsgelden heeft geene der kerken eenig nader voorstel. 13 De vacaturebeurten worden officieel als volgt geregeld 's GravenpolderD.D. Brouwor, Doekes, Van Dijk. Wemeldinge D.D. Van Djjk, Meijer, Scheele. BorsseloD.D. Brouwer, Doekes, Van Dijk. Driewegen: D.D. Doekes, Brouwer, Van der Veen. Wolphaartsdjjk D.D. Doekes, Van Dijk. Kruiniogen D.D. Scheele, Van der Veen. 14. Eene der kerken vraagt of opnieuw ge kozen ambtsdragers met het, formulier bevestigd moeten worden r De vraag wordt naar den kerkeraad teruggewezen om met den consulent behandeld te worden. Dezelfde kerk vraagt hoe haar houding moet wezen ten opzichte van] „plaatselijke keuze". De classis laat dit aan de prudentie der kerk over. Een andere kerk vraagt en ontvangt inlich tingen over 't notulenboek. 15. De classis] besluit in 't vervolg voor Tt praeparatoir examen geen buitengewone ver gadering te houden wanneer de candidaat zich toch voorloopig niet beroepbaar stelt. 16. De e.k. vergadering wordt bepaald op 15 April roepende kerk Wemeldinge. 17. De korte notulen worden gelezen en vastgesteld. 18. De praeses laat zingen Ps. 982, gaat voor in dankzegging en sluit daarna de ver gadering. In naam en op last der classis, R. J. van der Veen, assessor. Goes, 15 Januari 1920. Met vriendelijken dank ontvangen door be middeling van dhr. A. 50 halve centen van Zwanette Melis en 100 halve centen van Mag- dalena Huijssoon, SeroosFerke, van Mej. J. de K. 1 pakje capsules, vau „een oude zuster der gemeente" 150 halve centen en van Maatje Geertse te Aagtekerke 80 halve centen. Mk.t. C. Littooi.t. Molstraat, Middelburg. Gevonden in de Collecte f 10.voor de Diaconie, letter V., voorts f 10.te bestem men als volgtf 6.voor de armenf 2. voor de Kerk f 2.voor de School Graven straat, (met bijschrift Haggai 2 9.) Daarvoor dank. Diakenen der Geref. Kerk te Middelburg. Door bemiddeling van koster Holthuizen, ontvangen f 2,50 voor de Kerk en f 2,50 voor de armen van A. W. D. Siktzkma, penniugm.. der Geref. Kerk Middelburg. Vli&singen. Gevonden in de collecte van Zondag 25 Jan. voor de Stichtingen „Eff-itha" en Vrederust ieder f 1.Met dank aan den govor of geefster maakt hiervan melding. De Scriba, G. J. Fros. Domburg. Met dank aan den gever of de geefster voor de extra gift in de collecte van Zondag namiddag j.l. voor kerk en armen en Emeritus Predikanten, Wed. en Weezen. J. Moens, Penningmeester. Met vriendelijken dank ontvangen door tus- schenkomst van Mej. Stevense van Mevr. v. A. f2,50; van Mevr. D. f5,van Mej.R. fl, Mej. J. J. de RidderLakrnoks, w.n. penningmeesteresse. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redactie Dezer dagen trad een spreker in onze om geving op voor een kring van Hervormde Broeders. Hij zou spreken over Ethisch-Geréfor- meerd. De niet-talrijk aanwezige hoorders werden onthaald op verschillonde geestigheden. Want wat is er geestiger dan met een Kerk te spotten? Geachte Redactie, zou U ons kunnen inlichten wat de spreker zou bedoeld hebben met „het spook van Dordt?" En is waar wat spreker zei, dat een Ethisch Dominé is een Dominé waaraan ni6n een heke! heeft In mijn onkunde dacht ik heusch, dat Ethisch een geheel andere beteekenis had. Hopende op Uwe onderwijzing, teekent, hoog.- achtend, Waarheidzoeker. Somber is de nacht, die hangt over Midden- Europa. Een nacht van ellende en wanhoop. En uit het donker van dien nacht klinken jammerklachten op, die ons hart met schrik vervullen. Kreten van pijn, kreten van gebrek en honger, vau honger vooral. Ondergeteekende vraagt vriendelijk hem te helpen, door Duitscbe kinderen eenigen tijd in uw gezin op te nemen en te voeden. Men schrijft ons, dat kinderen, die hier een paar maanden geweest zijn, weder zooveel krachten verzamelden, dat ze een jaar lang den strijd tegen de groote ontbering konden volhouden. Yele, vele kiüderen gaan onder en sterven. Denk u dat in wat dat is voor die ouders. O, gij die een kind kunt opnemen, doe het. Geef ons uw adres en help ons. Er zijn er, die om welke oorzaak ook, geen plaats hebben voor een kind in hun woning, maar wel een hart. Help gij ons met geld, iedere kleine gift is welkom. Er is soms geld noodig voor de reis en ook voor kleederen en schoenen die versleten zijn te herstellen, of nieuwe aan te schaffen. Help ons, de nood is zoo angstwekkend groot. Ondergeteekende verschaft gaarne alle in lichtingen. Namens het comité van Middelburg voor vacantiekindereu uit Duitschland, J. Olthoff, Mfddelburg, 29 Jan. 1920, Spanjaardetraat. Wij vernemen dat er bij den Uitgever J. H. Kok te Kampen weldra een uitgave het licht zal zien, die zeer zeker allen die met ons leger in eenige verbinding staan, ten zeerste zal in teresseeren. Het is getiteld Do Nederlandsche Soldaat en zijne rechten in zake geestelijke en lichamelijke verzorging in militairen dienst, en het is een boekje dat in elk geval moet ko men in het bezit van al onze Christen-soldateD. De Heer T. de Jong, Serg.-Maj. der Infan terie heeft het boéhje met zorg samengesteld, en h\j moest daarvoor met buitengewoon veel moeite alle Legerorders, in den loop der jaren te dezer zake uityaardigd, verzamelen. In handig formaat gedrukt, is het de bedoe ling dat b.v. Kerkeraden en Vereenigingsbestu- ren zorgen dat alle onder militairen dienst opkomende jongelui dit boekje in bezit zullen krijgen. „RING SEROOSKERKE EN OMSTREKEN". Jaar verg. op Donderdag 5 Febr. in de Geref. Kerk te Grijpskerke aanvang 7 uur. Agenda: Rede Ds. Brinkman, zie de advertentie in dit: nummer. Verslagen Secr. en Penningm. Bespreking resultaat van de „Uitbouw werk zaamheden". Bergplaats voor Rijwielen bij Dhr. W. Poppe, nabij J© kerk. W. de Buck, Voorzitter. K. Louwhrsk, Secretaris. De Geref. Jong. Vereen. „Herman Faukeel" vergadert eiken Zondagavond te kwart over acht in do consistorie dor Gasthuiskork, Mid delburg. Rooster van a.s. Zondag Voor de pauze Art. 9 Geloofsbelijdenis door P. van Dijk. Na de pauze A. R Art. 7 door Maast F. Veldwijk, Voorzitter, f A. Geervliet, Secretaris. CORRESPONDENTIE. J. C. do M. te K. De uitgever is door mij vermeld. Iedere Boekhandelaar levert 't u op bestelling. Kerkhof. W. te S. Daarover hoop ik wel eens een artikel in onzo Kerkbode te schrijveneen beetje geduld. Kerkhof. AdTorttiiUëM. Nog treurende over het verlies onzer geliefde Zuster, werden wij heden opnieuw smartelijk getroffen doordat de Heere onze zeer ge liefde en zorgzame Moeder-, Be huwd- en Grootmoeder tot zich nam, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Zierikzee, 23 Januari 1920. Uit aller naam, G. M. BIJ DE VAATE Heden ontsliep in den ouderdom van 75 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Iu de hope des eeuwigen levens. Dit te weten lenigt onze smart. J. J. ARNOLDI. L. ARNOLDI— van der Welle, Middelburg, 27 Jan. 1920. Pluimstraat E 225. Voor de vele en treffende blijken van belangstelling op 23 Jan. ondervonden, zeg ik hartelijk dank. Anna Jacobapolder. J. D. Wiklenga. huidj barsten, kloven en springende lippeD, winterhanden en winter voeten. Gebrnik Het Filiaal van ZADEN van de is gevestigd te Middelburg VLASMARKT, en dagelfks geopend Tsua 7 tot 0 nar. Weer een prachtcollectie Dweilen en Borstelwerk, ontvangen in 't „KLEIN WARENHUIS, K. Noordstr. Middelburg in verschillende formaten en prijzen. In 2 deelen. Vertaald door C. B. v. WOERDEN. Prijs ingenaaid f 5.50. Fraai gebonden f 7.80. Verkrijgbaar in den Boekhandel en bij de Uitgevers. Bijzonder goed gesorteerd in Wasch- borden en Wasehkuipen in alle maten, „KLEIN WARENHUIS". Middelburg. Aanbevelend, F. H. J; DAMEN. is het BESTE ADRES MIDDELBURG. Alle ledersoorten en bindwijze voor radig en fijne gouden haakjes en slootjes. Uw naam wordt gratis inverguld. Aanbevelend, In het Christelijk Gesticht voor Krank zinnigen „VREDERUST" te Bergen op Zoom bestaat gelegenheid voor om opgeleid te worden in de verpleging. Aanvangsalaüs f 300.met vrije boven- kleeding en vacantiegeld. Sollicitaties aan den GENEESHEER DIRECTEUR. goed loon «n 's Zondags viqjl Adres Mej. van Siuijs, Korte Nóord- straat EU Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1920 | | pagina 3