De Dood en het - Hiernamaals - BUURMAN DE KLER, Boekh FANOY, Burg B 16. Firma Vsl P. h Jont Is Bobs qjp J. M. YAN Trouwringen. W erkniansbroekeo. Een party gestreepte Moleskin WERKMANS- BHPKEN van goede kwaliteit en uitstekende afwerking wordt ver beneden fabrieksprijzen uitverkocht, M. H. BOASSON ZONEN. beriGht de ontvangst van al de Verantwoording van Liefdegaven. BOEKAANKONDIGING. INGEZONDEN STUKKEN. vereenigtngsleven" Jozias Davidse, Wed. van Cornelia de Visser, VERTROUWD ADRES VOOR in verschillende prijzen. MIDDELBURG. 13. Woensdag 7 Mei zal de volgende ver gadering worden gehouden. 14. De korte notulen worden gelezen en goedgekeurd. 15. Ds. F. Tollenaar aan wien Ds. Wielenga het Praesidum heeft opgedragen, sluit de vergadering en eindigt met dankgebed. Namens de Classis Ds. P. J. Baay. Middelbnrg. Wy mochten ontvangen door tusschenkomst van Mej. J. Walraven van N. N. 12 gulden. En uit de bus van Ds. Bouma een gift van f 1en een gift van f 2. Hartelijke daDk hiervoor. Namens de Zendingscommisse, L. A. Tange, Penningmeester. Heinkenszand Tot blijdschap van kerkeraad en gemeente werd Zondag 1.1. der gemeente bij monde van ds. Brouwer van Baarland medegedeeld dat de Eerw. Heer P. van Dijk, candidaat tot den Heiligen Dienst, de roepiüg naar deze gemeente had aangenomen. Ruste des Heeren zegen op dit besluit en brenge Hij Z Eerw. straks tot ons met een rijken en vollen zegen des Evangelies Namen den kerkeraad, L. van Vessen, Scriba. School Gravenstraat Middelburg. Ouders, die voor hun kinderen op deze school voor den nieuwen cursus van het Suppletiefonds willen genieten, dienen hun aanvraag daartoe te doen bij ééa der heeren J. Goote, S. den Hartigh, A. Blydorp. Middelburg, Woensdag 9, en Vrijdag 11 April as. des avonds van 7Vs9 ure hoopt de Plaatsencommissie zitting te houden tot het ia ontvangst nemen der Plaatsgelden der Noor- derkerk, in de consistorie dier kerk. Namens voorn. Comm. J. W. den Hollander. De roepende kerk van VlissiDgen stelt aan de kerken in de Prov. Zeeland voor de Partic Synode te houden de 3e week in Juni. Als geen btzwaren inkomen vóór 15 April, zal de kerk tegen genoemde week oproepen. G. J. Fros, Scriba. KLASSIS KLUNDERT. Voor de Heidenzending ontvangen collecte te Roosendaal f 15 69 Zevenbergen overschot Zendingskalenders (40 st.) f 7.20; Dinteloord batig saldo van 50 Zending9kaleaders '19 f 5.42Vs 33 Zendingsbladen '18 f 7.22 Willem stad gift van de Zendingscommissie f 40. Klundert van de Gecornm., uit de Zendingskas f 290.Breda van de Zend. comm f 10. L. G. Goris, cl. dep. Zevenbergen, 31 Maart 1919. Met hartelyken dank ontvangen voor Barti- muësaan giften en eontrib. uit Terneuzen, f 38,50 door de dames Koelmans en Pioos v. Amstel. Hoofde rrespondente voor Zeeland, Goes 2 April '19 J. J Donner. Kerkbouw Magelang. Met hartelyken dank ontvangen als steentje voor de te bouwen kerk te Magelang f 1,van nipj. E. te Middelburg. (Jit ontvangen berichten bleek ons, dat in Februari j.l. de eerste steen der kerk moet zijn gelegd. J. D Wielbnga. Zending. De leerlingen der Chr. School te Serooskerke (W). zonden voor de Zending te Magelang een kistje zilverpapier en f7.46Vs Hartelijk dank voor de yvere verzamelaars en verzamelaarsters! Van Jaantje L. te Middelburg ontving ik een pakje theeloodeveneens veel dank. J D. Wielenga. visscher, koffie te gebruiken. En dat nu is het aantrekkelijkste desl van de tocht, want dat brengt hem in de nabijheid van Eeltje van Barend. Eeljte hoe schoon is zij, hoe lang heeft h\j haar ongemerkt bespied, als zij bood schappen moest doen op het dorp. Hoe gaarne zou hij haar aangesproken hebbeD, om haar van zijn liefde te getuigen. Zijn liefde ja, ongetwijfeld had by Eeltje lief. Hoe kon anders zijn hart zoo bonzeD, als hij haar in de verte zag, hoe zou hy zonder liefde verlangen om haar te ontmoeten eiken keer als by den weg langs de kreek passeerde Reeds lanar had hy het plan opgevat haar te schrijven. Maar dat denkbeeld had hy als te belachelijk van zich geworpeD, schrijven, wie schreef hier nu als hy een meisje wilde vragen Dat werd altyd mondeling gedaan. En dat zou hy óók doen, straks als de jachttijd er was, als hy by de kreek moest komen met 't gezelschap van den jonker, dan zou hy probeeren Eebje te sprekeD, zou hy haar vragen. Thans zyn de lang verwachte dagen aange broken, nu moet er gehandeld worden. Durft hy wel Is het vragen niet allergewichtigst De dorpelingen zien de bedrijvigheid van Gerard. Zy zyn voor het meerendeel afgunstig, dat hy het vertrouwen van jonker geniet. Toch hebben zy niet heelemaal ongelijk, als ze be wezen dat Gerard weer trotsch doet en den heer uithangt. „Zyn verwaandheid is op zyn gelaat te bezien" fluistert men. Ja, Gerard was trotsch, was vooral eerzuchtig. Hy had de H B. S. afgeloopen en had goede kans in de gemeente administratie flinke carrière In dank ontvangen een bankbiljet van f 25,uit het busje van Zwaantje Fros, gilt „voor de Zendiüg in Magelang". G. F. Kerkhof In dank ontvangen een zilverbon van f 1,waarvan de couvert gemerkt was met een F. Boüma. Middelburg. Door tusschenkomst van br. van Driel ontvangen van N.N. voor de armeD, over Maart 1.1. de som van f 5. Hiervoor dank. Stevknse, Boekhouder. Chr. Bewaarschool Middelburg. Met hartelyken dank ontvangen van N.N. een gift van f 10, C. W. v. d. Küip, Penuingm. Het Idealisme des Geloofs. Een lezing, door J. J. Knap Czn. Kampen J. H. Kok Reeds tijdens den oorlog werd deze leziDg gehouden, maar ze is ook nu nog geheel actueel. Aangetoond wordt allereerst hoe onze materialistische tyd het idealisme des geloofs wel noodig heeft. Mocht iemand nog noodig hebben overtuigd te worden, dat onze tyd materialistisch op en top is, dan leze hy de schitterende bladzijden 9 tot en met 12 dezer brochure! Vervolgens laat Ds. Knap zien, dat de wereld aan de geloofsiedalis^n een pyulyk lot bereidt. Als lype wordt hier voor gesteld Jozef, die door zyn broeders meester- droomer gescholden werd. Genesis 37 18 doet als mottotekst dienst boven de lezing. In het laatste gedeeltejegt de schrijver den nadruk op den zegen, welke 't geloofsidealisuie afwerpt voor de praktijk des levens, 't Is een pakkend en bezielend tijdwoord, dat wy ter lezing met warmte aanbevelen. Dr. H. Bivinck. Schepping of Ont wikkeling Tweede druk. Kampen. J. H. Kok. 1919 Deze in druk verschenen lezing van prof. Bavinck had in onze kringen sinds jaren reeds een zeker vermaardheid gekregen. Vandaar dat een tweede druk van deze lezing noodig werd Duidelijk wordt daarin tegen over elkaar gesield de tweiërlei wereldbeschou wing, van de christenen en van de voorstan ders der evolutietheorie. Ia drie deelen wordt de stof behandeld beide levensbeschouwingen worden getoetst aan hare beantwoording van de vragen naar den oor sprong, het wezen en het doel de dingeD. Die vergelijkenderwijze beschouwing richt zich op bevestiging van ons Christelijk geloof. Vooral voor jeugdigen, die studeereD, met namen voor leerlingen van H. B. S en gymn. en derg. inrichtingen van onderwys, is tot lezen en ver werken van dit boekje zeer aanbevelenswaardig. Het is in zoo populairen vorm geschreven, dat elk ontwikkeld gemeentelid met genot en bi - langstelling dit fcoekske zal lezen. Het is keurig mooi uitgegeven. Gereformeerd Theologisch Tijdschrift. 19de Jaargang. Afl. 11 Maart 1919 Uitgave van Bosch Baarn. Dr. J. Ridderbos levert als vervolg op zyne beschouwing over den boom des kennis des goeds en des kwaads, in deze afl een opstel over „de Boom des levens". Dr. A. G. Honig bespreekt uitvoerig het boek van Ds. v. d. Sluis over de Ethische Richting, waarin hy den samensteller lof geeft voor zyn arbeid, die van noesten ijver en .veel lezen getuigt, maar waarin by uitspreekt dat Cs. v. d. S. in zyne beoordeeling dier Eth. richting het kloeker en beslister had kunnen opnemen voor de gerefor meerde Theologie. Een artikel, dat wy allen predikanten ter lezing zeer aanbevelen, is dat vau Dr. T. Hoekstra over „de beste preek- methode". Zou de Kamper hoogleeraar ons nog met meer van die artikelen willen dienen Wy ik bedoel daarmee wy, dienaren des Woords houden ons voor zulke artikelen aanbevolen. Voorts worden in deze aflevering te maken. Dat was dan ook zyn plan. Zyn toekomst had hy al uitgestippeld en daarin draaide alles om de gedachte burgemeester te worden. Burgemeester dat was het meest be geerlijke ambt, dat men zich indenken kon. Dat gaf eer en aanzieü, dat bracht iemand, die flink spreken kon ongetwijfeld naar de Provinciale Staten, ja wellicht naar de Tweede Kamer Het was Gerard ernst om promotie te maken. Aan doo; zettingskracht ontbrak het hem niet. En vader was wel niet ryk, doch genoeg be middeld om hem de gelegenheid tot studie te verschaffen. Aan eer, aan roem, aan een mooie, eervoile positie in de maatschappij, daaraau dacht hy en daaraan dacht hy alleen. Dat deed hem te laag nederzien op zyn dorps- genooten, die van een vooruitziénden blik een verheven ideaal niets wisteD, die slechts ploeter den en werkten en tobden in een en hetzelfde kringetje. Lang reeds had hy zóó gedacht, zoo geredeneerd. Maar in den laatsten tyd had hy Eeltje van Barend mee opgetrokken in de hoogte van zyn idealen. Zy zou naad hem tronen, zou deelen in zyn geluk en glorie. En als zy weigerde. Och, Gerard hield er niet van om het zwaarste, het zwarte, het moeilijkste zich voor te stellen. Waarom zou zy weigeren? Hy was minstens evengoed a!9 de andere jongens van het dorp. Nou ja, Eel'je was streng ge- loovig, dat waren zo allemaal by Barend, by wist het goed. (Wordt vervolgd.) de bladzijden 407427 gevuld met meer of minder belangrijke recensiën. Sommige theol. periodieken leveren de rencensies ietwat com- pres gedrukt, zoodat ze minder papier ver slinden. Zou ons Geref. Theol. Tijdschrift dat exempel niet kunnen navolgen Kerkhof. [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De Bazain. De Commissie voor de uitgave van De Ba zuin, daartoe gemachtigd door het Curatorium van de Theologische School in zyn vergade ring van 2 Juli heeft tot de Kerkeraden van de Geref. Kerken in Nederland het beleefd en dringend verzoek gericht een abonnement te willen nemen op dit orgaan, hetwelk reeds byna 66 jaren wekelijks verschijnt. Hoewel De Bazuin niet is het officieel or gaan der Kerken, is het blad toch door de plaats, die het jarenlang innam, steeds geweest van groote beteekenis voor ons kerkelijk leven, en rog mog het van belaDg worden geacht deze „Stemmen uit de Geref. Kerken in Ne derland" te vernemen. Bovenal in deze voor alle bladen zoo dure tyden heeft De Bazuin behoefte aan krachtigen steur), dieu zy wellicht niet zonder grond van de kerkeraden mag verwachten. Reeds hebben onderscheidene kerkeraden aan ons ver/.oek willen voldoen. Mogen wy langs dezen weg de aandacht der anderen er nogmaals op vest'gen Het nieuwe kwartaal begon 1 October j.l. Ook ware het zeer gewenscht, zoo belang stellende leden onzer Kerken zich op De Ba zuin wilden abonneeren, gelyk wy onder hen nog vele lezers mogen tellen. Weest zoo vriendelijk uw, zoo wy hopen, gunstig antwoord te zenden aan het adres van den Secretaris der Commissie, met duidelijke opgave s. v. p. van het adres. Próf. Dr. J. Ridderbos, Voorzitter. Ds. A M. Donner. Ds. H. W. Lahan, Secretaris. Adres van den Secr. Assen, Molenstraat 14. De Geref. Jong. Vereen. „Herman Faukeel" vergadert eiken Zondagavond te kwart over acht in de consistorie der Gasthuiskerk. Rooster van a s. Zondag Het getal 666 door Ds. Wielenga. Wat is Christelijk Sociaal? door D. Goote. Namens het Bestuur. F. Veldwijk, Voorzitter. A. Geervliet, Secretaris. Ad F@rt@ntlën. Heden overleed zacht en kalm, in zyn Heere en Heiland, onze geliefde Vader, Behuwd en Groot vader, in den ouderdom van 78 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Uit aller naam, L DAVIDSE Koudekerke 'tZand, 31 Maart 1919. Heden verscheen dooe D» O. WIlHfi. Pr ij® ing. f 1.75, geb. f 2.25 met 5 pCt. crisistoeslag. Inhoud 1. Het Stervensvraagstuk 2. Het Bewjjs der Onsterfelijkheid 3. De Onsterfelykheidsleer in de H. Schrift 4 De Uitvaart der Ziel5. Het Sterf bed van Gods Kind 6. De Christelijke Begrafenis 7. De Leer van een Tusschen- staat; 8. Ceen Bekeering na den Dood; 9. Voorwaardelijke Onsterfelijkheid; 10. De Levensvorm aan de Overzijde 11. Is aan de Overzijde kennis van de Dingen hier? 12. Over Wederzien en Herkennen Hiernamaals13. Spiritisme14. De eeuwige Rampzaligheid; 15. De eeuwige Gelukzaligheid16. De Wederopstan ding 17. De vernieuwde Schepping 18. Zyt Gy voor de Afreis gereed Verkrijgbaar in den Boekhandel en bij de Uilgevero L E I O E N. ZEEUWSCHE MIDDENSTANDS CREDIETBANK. Londensche Kade 54, Middelburg. Hypotheken - Credieten. Deposito - Rekening-Courant. Incasso - Administratie. Het Filiaal van ZADEN van de is gevestigd te Middelburg VLASMARKT, en dagel|ks geopend van 7 tot 9 uur HOFJUWELIERS In het Christelijk Gesticht voor Krank zinnigen „Vrederust" te Bergen op Zoom bestaat gelegenheid om tot te worden opgeleid. Leeftijd 1830jaar. Aanvangsalaris f 200,—. Sollicitaties aan den Geneesheer-Directeur. MARKT b.d. GORTSTRVAT. DE DUIF nieuwe artikelen voor het Zomerseizoen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1919 | | pagina 3