WANDELSTOKKEN. A. GEEN8EN, Verantwoording yan Liefiegaven. Andries Verschuure, Andries Verschuure, A. J. Magendans-Harmsen. Zoo juist ontvangen een fijne collectie WANDELSTOKKEN, ook met zilveren knoppen. Van af heden extra koopjes in PARASOLS in alle mogelijke mo dellen en kleuren hij Mocht het ongunstig weder zyn, dan zien wij elkander D V. in de Gereformeerde Kerk van Goes. Nog ietsieder helpe zelf mee, dat er een goede orde zij, zoodat niemand in spreken of hooren bemoeilijkt worde. A. scheele. Kapelle-Biezelinge, 15 Mei 1918. fiirk- an Schoolnleiiwi. TWEETAL te Zierikzee J. It- Goris, cand. te Zevenber gen C. J. Wielenga te Hazerswoude. DRIETAL te Leeuwarden II. 8. Bouma te Hoogeveen J. Mulder te Gorinchem W. van 't Sant te Voorthuizen. BEROEPEN te Zierikzee, Tholen, Giesen O. en N. Kerk en VelseroordJ. R. Goris cand te Zevenbergen te Stad a.h. Haringvliet: J. Vesseur te Ouder kerk a.d. IJsel; te Delfzijl: M. Metering te Wildervank te N. LoosdrechtJ. L. v. d. Wolf cand. te Gouda. AANGENOMEN naar Witmarsum J. Ubels cand. te Assen. BEDANKT voor Wilnis: J. Oosterveen te Geesteren c. a. voor Enschedé: H. S. Bouma te Hoogeveen; voor Koudekerke G. M. v. Rennes te 's Gra vendeel. Ds. Joh. v. d. Linden, herdacht op Hemel vaartsdag dat hij vóór 25 jaar aan da kerk van 's Gravenhage werd verbonden. Intree te Klaaswaal ds. E. J. v. Voorst met Hebr. 6 19 en 20. Ds. J. C. C. Voigt te Oudewater neemt in beterschap toe. Intree te Koudum ds. O. Boersma met 1 Cor. 3:9, na bevestigd te zfo'n door ds. J. Voerman van Warns met Matth. 13 19. Afscheid van Reitsum ds. R. v. Reenen met Matth. 28 20 lu de Dinsdag gehouden Class. Verg. te Middelburg, zijn tot afgevaardigden ter Part. Synode van Zeeland gekozen, als priiniDs. A. van Schelven en Ds. G. F. Kerkhof. en de ouderlingen A. Geschiere en K Melis. als secundi: Ds. L. Bouma en Ds. K. Veen. en de ouderlingenF. de Rijke en J. Verhagen. Oifioië«le Berichten. VERGADERING der Classis Zierikzee gehouden 1 Mei 1918. Ds. Hoek opent de vergadering, laat zingen Ps. 8112, leest Ps. 146 en gaat voor in 't gebed. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Ds. Tollenaar is met kennisgeving wegens familieomstandigheden afwezig. Het moderamen constitueert zich als volgt ds. Hoek praeses, ds. Baay scriba en ds. Brouwer assessor. De notulen worden voor gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. De praeses dankt de vergadering voor het blijk van waardeering bij Z.Eerw. ambts jubileum. De praeses feliciteert br. Mulder met het voorrecht hem geschonken waar hij 50 jaar in het christelijk onderwijs mocht werkzaam zijn. De vergadering zingt br. Mulder toe Ps-134 3. De jubelaris spreekt een woord van dank. Ingekomen is een schrijven van br. Donner uit Goes met het verzoek om steun voor de geestelijke verzorging der militairen. Aan de afgevaardigden wordt dit verzoek meegegeven naar de verschillende kerken. Ingekomen een schrijven van ds. PI. v. A, met dankzegging voor verleenden steun. Inhekomen de kennisgeving van het over lijden van br. de Boer uit Brouwershaven. Den scriba wordt opgedragen een schrijven van rouwbeklag aan de familie te zenden. Ingekomen een schrijven van een broeder uit TL. Deze broeder zal geantwoord worden. Tot afgevaardigden naar de Prov. Synode worden gekozen de D. d. W. Primi ds. F. Bruinsma, secundi ds. R. Brouwer, primi ds. F. Staal, secudi ds. P. J. Baay. Als ouderlingen Primi br N. Bastmeijer, secundi br. W. den Boer, primi br. D. Mulder, secundi br. H. S. v. Waveren. Art. 4 K O. Een enkele kerk vraagt en ontvangt adres. Regeling vacaturebeurten. De assessor spreekt namens de classis zijn blijdschap uit dat ds. Hoek vrijmoedigheid heeft ontvangen om voor het beroep naar Krimpen a/d Lek te mogen bedanken. Rondvraag. De kerk van Z. heeft een ver zoek, dut door de classis nair die kerk wordt terug gewezen. Volgende vergadering D.V. 25 Sept. Ds. Baay eindigt met dankzegging. Namens de Classis, R. Brouwer, assessor. Particuliere Synode van Zeeland. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Middelburg uoodigt de classis der Geref. Kerken in Zeeland uit tot het zenden van afgevaardigden naar de Particuliere Synode D.V. te houden op Woens dag 12 Juni 19.8 in de Gasthuiskerk te Middelburg. De namen der afgevaardigden en stukken voor het inzenden worden ingewacht bij ondergeteekendo vóór Zaterdag 25 Mei a s. Namens den Kerkeraad voornoemd, J. D. Wielenga. Vacature-diensten in de classis Middelburg gedurende de maanden Jnli-September. GAPINGE. 7 Juli Ds. de Kruijter. 28 Wolf. 18 Augustus B Toebes. 8 September de Jager. 29 v. d. Ende. VEERE. 21 Juli Ds. Runia. 4 Augustus Veen. 1 September Netelenbos. VLISSINGEN. 21 Juli Ds. Wielenga. 4 Augustus Kerkhof. 1 Sept. Wolf. KOUDEKERKE. 30 Juni Ds. v. Schelven. 11 Augustus Bouma. 15 September Kerkhof. Hulpdienst Serooskerke (W.) in de maand Juni. 2 Juni Ds. Wolf. 9 Wielenga. 16 a a Runia. 28 a Kerkhof. 30 a Veen. Namens voorn, classis, K. Veen. Meliskerke, 15 Mei 1918. VERGADERING der Classis Klunderfcte Breda op 1 Mei 1918. 1 Ds. P. Nomes opent als praeses de ver gadering na psalmgezang en het voorlezen van Prediker 3:113 met gebed. 2. De aanwezige kerken zijn blijkens rapport der bbs. Vermolc.n en de Frel wettig vertegen woordigd eene kerk zond een secundus. Later komt de kerk van Breda, terwijl dia van Dinteloord afwezig bleef. 3. Inplaats van den aangewezen assessor, neemt Ds. Sikkel zitting in het moderamen. Notulen zijn niet aanwezig, en moeten dus op een volgende vergadering worden gelezen. 4. Ingekomen is de kennisgeving van de e.k. Part. Syn. te Almkerk op 12 Juni e.k. 5. Bespreking van het rapport inzake Hulpbeh kerkeD wordt aangehouden. 6. Van den Evang.-arbeid wordt de schrale stand der kas medegedeeld en dringend opge wekt daarvan in de kerken kennis te geven. 7. Het gehoord rapport over steun volgens art XIII K. O. geeft aanleiding tot de vraag of één der gesteunde kerken, wel alle krachten inspant, die echter wegens niet genoegzaam bewijs, ter onderzoek wordt aanbevolen. 8. Het rapport der commissie over een pro test uit M. biedt als conclusie, dat het protest wordt afgewezen. 9. Benoemingen: Voor approbatie en los making de K.K. Drimmelen en Breda. Als afgevaardigden naar de Partic. Synode D.D. P. Nomes, J. J. Koopmans en D. Sikkel. Ouderlingen A. Bax Gz J. W. v. d. Dries en P. VermoleD. En als secundiDD. H. N. Basoski, L. G. Goris en H. Hummelen. Ouderlingen A. C. van Drimmelen, W. E. Janson en A. de Visser. Voor Evang.-arbeid worden aan de Part. Syn. voorgedragen Ds. L. G. Goris en de ouderlingen A. C. van Drimmelen en L. J. Schalekamp. 10. De kerk van Fynaart brengt gunstig rapport over des Quaestors beheer. Aan deze kerk wordt dezelfde opdracht voor de e.k. rekening gegeven. 11. De aanvraag om fiaaatieelen steun door een tweetal kerken aan de Partic. Synode, wordt door de Classis aanbevolen. 12. Vacatuurdiensten zullen worden vervuld te Drimmelen door ds. Basoski en ds. Nomes; te Willemstad door ds. HummeleD, ds. Goris, ds. Sikkel en ds. Koopmans. te Roosendaal door ds. Ruiis. 13. De Zendingsdag zal dit jaar weder te Breda en wel op 10 Juli worden gehouden. 14. By de rondvraag wordt aan een twee tal kerken advies gegeven over piedikatie's en het optreden van een br. Oefenaar. 15. Met den gelukwensch aan ds. Nomes, wegens het bedanken voor de beroepen naar S. en H., hem door den Assessor gebracht, stemt de vergadering in. 16. De e.k. vergadering wordt bepaald op 4 September te Breda, saam te roepen door de kerk van llaamsdonk. 17. Na lezing der korte notulen en dank gebed, waarin de Scriba voorgaat, sluit de Praeses de vergadering. Namens de Classis, L. G. Gobis, h.t Scriba. Zevenbergen, 3 Mei 1918. KORT VERSLAG van den arbeid van het Zendings-Comité der Gerefor meerde Kprk te Koudekerke over het jaar 1917. Laat ik eerst eens iets zeggen over de inrich ting en de werkwijze van ons Comité. Het ZendiDgs-Comilé bestaat uit 15 leden en staat onder directe leiding van den kerkeraad* de Praeses van den kerkeraad is ook Praeses van ons Comité en de leden worden door den kerkeraad benoemd en (of) ontslagen. Iedere iniand worden ongeveer 120 Z«uidings blaadjes door het Comité verspreid, zoo lat in ieder gezin het ZendiDgsblad wordt gelezen en zoo op de hoogte worden gehouden van den arbeid der Zending, ook worden jaarlijks 100 Zf-n- dings-Kalenders verspreid, van de verspreiding der Zendingsblaadjes heeft de kas meer schade dan voordne', de Kalenders int-gendeel leveren altijd een klein voordeeltje voor de kas. Alle 3 maanden wordt de con'ributie opgehaald door de leden, ieder in zijn wyk, en in de eerste week van eik kwartaal vergaderen we om de göinde contributie te storten, en verder onze werkzaamheden te regelen. Ook onze plaat selijke Zendigsarbeid ondergaat ook^ den druk der tijdsomstandigheden doch wij willen daar over nu eens niet mopperen Ook onze uitgaven vermeerderden en onze inkomsten verminder den de contributies beliepen over 1917 f 150 79G de ontvangsten van de Zendingsbladen en Kalenders waren f53.52; de busjes brachten op f31.246; giften en andere inkomsten f 15.14 de uitgaven waren Classicale bijdragen f200. voor 120 Zendingsblaadjes en 100 Zendings kalenders f55.575; voor den Kerkbouw op Magelang f 20.-andere diverse uitgaven f 15. Namens het Bestuur van het Zen- dings-comité der Gereformeerde kerk te Koudekerke. D. de Bock, Voorzitter. fi de Geoot, Secretaris Met vriendelijken dank bericht ik door deze van N. N. door bemiddeling van ds. Bouma te Middelburg, voor het werk in N. Brabant en Limburg tien gulden te hebben ontvangen. VILsingen, 14 Mei 1918. A. A. van SciIELVFN. Zending Magelang. In hartelijken dank ontvangen uit het Zen- diDgsbpje van de familie M. te Middelburg f 6-30 en afgedragen aan den plaatselijken penningmeester den heer S. Verlare. J. D. Wielenga. Middelburg. De commissie van beheer maakt, met dank aan den gever, bekend, dat in da collecte gevonden werd een gift van f 65, te verdeelen als volgt: voor de kerk f 25, voor de armen f 30,voor de zending f5, voar hulpbeh. studenten f 5,-—. A. J. Remijn. Ylissingen. Ontvangen de som van f 10, Yan de Chr. Knapenvereeniging aObadja". De Scriba, G. J Feos. Met hartelijken dank melden wij, dat de inhoud van het bufje der Jongedochtersver. „Doet wel aan allen, enz." bedroeg f 6,50. De Zendingscommissie, S. Verlaee, penningm. BOEKAANKONDIGING Vorst Messias. Opgespoord uit d* rollen der Profeten. Een ware en oprechte belijdenis der Christelijke waarheid, tegen de dwaalleer en ongelukkige uitlegging der Schriften van het tegen woordige Jodendom, door Jacob Fun- dam, vroeger fen Jood van de secte der Fharizeeën, thans door Gods ge nade, door belijdenis en doop een Christen. Naar de oorspronkelijke uitgave van het jaar 1726, uitgave van Buübman en de Klee te Leiden. Dit is een merkwaardig boek. Allereerst omdat de schrijver vroeger een Jood was en behoord heeft tot de secte der Fharizeeën. Het komt in den regel weinig voor, dat een Jood zich bekeert tot den Messias der vaderen en dat hij na zyu bekeering bij machte is om zulk een getuigenis van zjjn geloof af te leg gen. Vervolgens omdat we in dit werk een zeer duidelijke verklaring van de beloften in liet O. Testament vinden, terwijl we tevens herinnerd worden aan de uitlegging, welke onderscheiden beroemde Joodsche Rabbijnen vroeger en later gegeven hebben. Elke blad zijde geeft een sprekende proeve van de bele zenheid des schrijvers, die niet alleen de profetiën blijkt te kennen, maar ook thuis is in de Joodsche literatuur. En eindelijk, omdat het ons doet zien, met welken ijver deze be keerde Jool zijne broederen naar het vleesch poogt te overtuigen, dat Jezus de ware, beloofde Messias is. Het ware te wenschen, dat dit boek ook nu nog kwam in de handen vaa vele joden, die nog vasthouden aan Mozes en de Profeten, maar die door den Talmud op een dwaalspoor geleid zyn, wijl het onder den zegen des Hee- ren hun oog zou kunnen openen voor de waar heid des evangelie?. Voor Christenen is het ook goed, aangezien het hun inzicht in de voorspellingen verhel deren en hen in hun overtuiging versterken lean. Tevens kan het "hun wapenen verstrekken, die wel eens met de Joden over dit belangrijk punt spreken. Ofschoon het reeds in het begin van de 18s eeuw is geschreven, toch heeft het zjju waarde nog niet verloreD. Advertentiën» 1893 -1918. Den 21sten Mei hopen D. V. onze geliefde Ouders JOHANNES DEKKER en NEELTJE LCUISSE hunne 25 jarige Kelitvereeniging te berdenken. Dat de Heere hen nog lang voor ons moge sparen, is do wensch hunner Dankbaee Kindeern. Vlissingen, 17 Mei 1918. 1868. 1918. Ps. 103 1 (berijmd). D. V. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders C. HONDSMERK en J. C. HONDSMERK-v. Loo op 20 Mei a.p. hunne 50-jarIge Eclitvereenlgiog te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hofplein E 9. Heden morgen omstreeks 7 uur behaagde het den Heere van ons weg te nemen onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader in den gezegenden ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. In volle verzekerdheid des geloofs mocht hij getuigen, dat het leven hem Chris tus was, hetwelk ons aller troost is in deze diepe smart. Zyn diepbedroefde Echtgenoote Wed. A. VERSCHUURE- van Tatenhovb, Kindeeen, Behuwd- in Kleinkinderen. Wolfaartsdijk, 10 Mei 1918. In Jezus ontslapen onze harte lijk geliefde Broeder in den ouderdom van 77 jaren. Vele jaren heeft hy de kerk van Wolpbaartsdyk in het ambt van ouderling met vele toewijding ge diend. Sions welzyn was de vreugde zyns harten. Lang en zwaar was zijn lydeD, maar het werd verzacht door de wetenschap, dat het lijden van dezen tegenwoordigen tyd niet te waar- deeren was tegen de heerlijkheid, die aan hem geopenbaard zou wor den. Op zyn ziekbed had hij ver langen om ontbonden te worden en met Christus te zijü. De Heere schenke aan zyn be droefde weduwe en kinderen in ryke mate de vertroostingen van dan Heiligen Geest. Namens den Kerkeraad van Wolphaartsdyk, G. DE JAGSR, Praeses. A. NAGELKERKE, Scriba. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze hartelijk geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw Wagenborgen W. K. H. MAGENDANS. Middelburg J. F. MAGENDANS. J. C. F. H. 1 IELEMAN— Magendans. Mr. P. DIELEMAN en Kinderen. Cnderdendam H. S. BRCNSMagendans W. BRONS en Kinderen. Wagenborgen A. J. MAGENDANS. 16 Mei 1918. Rouwbeioeken kunnen niet wor den afgewacht. Eenige kennisgeving. Noordstr. b.b. Postkantoor, Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1918 | | pagina 3