Wijhescha Ledikanten- en Matrassenfahriak. 8 Do's Bankiers- en HenUoor. EEN DEGELIJK EN SOLIED RECLAME STEL No. 1. BEGLÜMg STEL No. 2. TOor,^R{Kx^^3^r.,71!'50, Fa. Huisman ZnWIJHE(Overijsel) Oflictëda JBeriohten. Verantwoording van Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. Zondigirmt. Vraagt Geill. Prijscourant, welke gratis wordt toegezonden. Rente van Gelden a Deposito met een dag opzegging thans 3% Voor langeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Aan- en Verkoop van Wissels op het Buitenland Open en gesloten Bewaarneming van Effecten. Aan- en Verkoop van Fondsen. LIPS-SAFE - DEPOSIT. Het booze doel van die vergaderingen is om den Bijbel aan te randen en don Christus Gods bespottelijk te maken. Er wordt de meest godslasterijke taal gesproken. Eu ook worden tractaatjes verspreid en brochures verkocht, waarin met allerlei schijnargumenten het ge loof in Gods Woord wordt aangerand, en stel selmatig tot ongeloof wordt verleid. Zelfs ver schijnt er een periodiek, een maandschrift, waarin met zoogenaamde bewijsredenen het geloof wordt weggeredeneerd, en waarin men de menschen wil vrij maken van de banden van den godsdienst. De onderwerpen waarover deze propagan disten van het Ongeloof bjj voorkeur spreken zijn de Godheid van Christus de opstanding uit de dooden van Jezusde geboorte uit eene Maagdde leer der Heilige Drieëenheid de autoriteit van den Bijbel. En men poogt dan door allerlei schijnargumenten en drogredenen te bewijzen (let wel te „bewijzen") dat niets waar is van wat de Christenen dienaangaande gelooven en belijden. En wat van deze Amerikaansche propagan disten ook verschrikkelijk is, is dat zij er op hun manier Zondagsscholen op nahouden waarin deze verdorvenen van wat voor Christenen het dierbaarst is, opzettelijk en stelselmatig do kinderen onderwijzen, dat de Bijbel niet waar is, dat Jezus een gewoon mensch was, en dat de Christelijke leer niets dan een groot be drog is. Dat zijn wel verschrikkelijke dingen die we hier van het groote land overzee hooren. Hier is een macht van Satan zich aan het open baren op do meest snoode wijze. Het teekent zoo dat Satan hier heeft afgelegd de gestalte of de gedaante van een engel des lichts, en dat hij zich onbeschroomd openbaart in zijn zwarte afgrijselijkheid. W« hebben bij het lezen van deze dingen te letten op de teekenen der tijden. Het is de geest van den Anti-Christ, van den geest die zich tegen Christus en tegen God op de meest snoode wijze openbaart Het is een bewijs van den boozen afval, die geprofeteerd is dat ko men zal. Zoo systematisch als in New-York, wordt nergens in heel de wereld de propaganda ge dreven van de vijandschap tegen God en Zijn dienst. Als men het in Amerika doet, doet men het op zijn Amerikaansch. Eu dat heeft in deze schrikkelijke dingen zijn heilzame gevolgen. Wel leven we in ernstige tijden Yan alle kanten hebben de teekenen ons zooveel te zeg gen. Die oorlogen over heel de wereld, die revoluties tegen het monarchaal gezag, die aardbevingen op verscheidene plaatsen. En nu weer die satanische propaganda voor het on geloof Er is reden te over om ernstig te zijn en het oog op God geslagen te houden. GerefKerkbode v. Rotterdam. A. K. Jr. Kurk» en SchoolaieBwu. TWEETAL ie Koudekerk a.d. Rijn J. Ozinga te Hasselt J. Sybesma te Zierkzee. BEROFPEN 5 te Willemstad E. J. v. Voorst te Driewegen te Zuidbroek en Spijkenissedr. H. W. Smit cand. te Ierseke te Werkendam (A*A. Andree te Schoonhoven te Heinkenszand H. Brouwer te Sclioondijke te Amerongen G. Merken cand. te Driebergen te Bolnes A. Brouwer te Zwartsluis. AANGENOMEN naar WesterborkH. Brouwer te Heteren Randwijk naar Smilde (A)N. G. Kerssies te Enschedé naar Oosterzeecand. A. J. Fanoy te Middel burg. BEDANKT voor 'sGraveland: J. Hoekstra te Vries; voor Zweeloo D. Ligter te Pieterburen voor StroobosH. H. Binnema te Munnekezijl voor Leeuwarden: dr. K. Dijk te den Haag; voor N. Weerdiuge en Ten Post: G. H.Dijk stra te Lioessens voor SliedrechtH. v. d. Zanden te Harmeien voor Schettens, Appelscha, Wijckel en Balk, Loenen en Vreeland en Sleen cand. A. J. Fanoy te Middelburg. Afscheid van Onstwedde E v. d. Laan met 1 Petr. 5 10 en 11. Beroepbaar verklaard door de classe 's Gravenh3ge de heer W. Bech, Theol. cand. te 's Gravenhage. Aan ds. W. Ringnalda te Haarlem is door do classe Haarlem eervol emeritaat verleend wegens voortdurende ongesteldheid. Heinkenszand. Onder leiding van onzen ge- achten consulent den WelEerw. heer ds. G. de Jager van Wolphaartsdijk werd Zondag 1.1. na gehouden stemming door de manslidmaten, door den kerkeraad tot Herder en Leeraar dezer gemeente beroepen de WelEerw. heer ds. H. Brouwer H.Mz. van Schoondijke. Geve de Ileere Z.Eerw. licht en wijsheid in dezen een keuze te doen Zijnen Naam ter eere en de beide kerken tot heil. Namens den Kerkeraad, L. van Vessem, Scriba. Veere, 11 September 1917 Zondagmorgen na den dienst, maakte onze geachte leeraar de WelEerw heer ds. A. Scheele aan de gemeente bekend, eene roeping te hebben ontvaEgen van de kerk te Kapelle-Biezelinge. Geve de Heere Z.Eerw. licht en wijsheid om Hem een welbe- hagelijke keuze te doen. Moge onze gemeente woldra worden verblijd door van hem te ver nemen, ik blijf bij U. Namens den kerkeraad, A. Volkers Azn., Scriba. Schoondijke9 Sept. y17. Zondagmorgen maakte onze geachte leeraar ds. H. Brouwer aan de gemeente bekend, dat hij voor de roepiug naar de Geret. kerk te Hendrik Ido Ambacht had bedankt. Geve de Heere dat Zfjn zegen op dit voor ons verblijdend besluit moge rusten. Namens den kerkeraad, A^ Qüaak, Scriba. In opdracht van de classe Middelburg dee- len wij aan de kerken in de classe mede, dat de Evangelisatie dag D.V. zal gehoudeu worden op Woensdag 26 Sept. a s., des namiddags om 2 uur in de Gasthuiskerk te Middelburg. Den kerkeraden wordt verzocht minstens twee af gevaardigden te zenden. De vergadering is toegankelijk voor alle belangstellende leden der Geref. kerken. Referaten zullen gehouden worden door ds. Wielenga overDe kerk en de Evangelisatie, en ds. Netelenbos over De rechte methode der Evangelisatie. De commissie, Dr. G. J. Colder. Ds. J. B. Netelenbos. Ds. J. D. Wielenga. Middelburg, KORTE NOTULEN van de vergadering der Classis Zierikzee, gehouden 12 Sep tember 1917. Artikel. 1. Ds. P. J. Baaij verzoekt als praeses de vergadering te zingen Ps. 62 1 en leest voor Psalm 62, gaat daarna voor in gebed. Art. 2. Ds. Z. Hoek en br. Bastmeijer doen onderzoek naar de credentiebrieven welke in orde worden bevonden. De kerk van S. heeft een instructie. Art. 3- Het moderamen wordt aldus vastge steld Praeses ds. P. J. BaaijAssessor ds. F. Tollenaarscriba ds. F. Staal. Art 4. De notulen der voorgaande vergade ring worden voorgelezen en onder dankzegging aan den scriba dier vergadering gearresteerd. Art. 5 De begrooting voor de onkosten der classis, afgevaardigden der provinciale Synode, deputaten enz. wordt vastgesteld. Art. 6. De ingekomen stukken worden voor gelezen. Art. 7. Er wordt voorlezing gedaan van de rapporten der br. Deputaten voor de kerk visitatie. Art. 8. Van de zending kon geen rapport uitgebracht worden wegens gemis aan corres pondentie. Art. 9. Van de Evangelisatie valt niets te rapporteeren. Art. 10. De kerk van S. vraagt 12 duurte- toeslag voor haar Emeritus predikant. Art. 11. Onderzoek wordt gedaan naar art. 41 D. K. Art. 12. De vacaturebeurten worden vastge steld. Art. 18. Omvraag. Art. 14. De volgende vergadering wordt vast gesteld op 21 November a.s. Art. 15. De korte notulen worden vastgesteld. Art. 16. De Assessor gaat voor in dankgebed. Art. 17. Sluiting. Op last der classe, Ds. F. Tollenaar, h. t. Assessor. Zilverpapier en capsules ia dank ontvangen van Adriaan V. Nu heb ik den geheelen voorraad verkocht en ontving daarvoor f 4,25,^hetgeen bestemd werd voor onze Zeeuwsche Zending. Gaarne zal ik weer opnieuw verzamelen. Mej. A Kerkhof. Kerkbouw Magelang. Met vriendelijken dank ontvangen van Mej. N. te Middelburg f 1,en 100 halve centen opgespaard door Mej. B. d. V. te Middelburg J. D. Wielenga. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Dankbaar, maar De vorige oproep van „Vacantie Buiten" bracht flink wat adressen in. Hartelijk dank aan allen, die reeds huis en hart openden voor onze bleeke stads-christelijke-school-kinderen. Nu wachten er nog pl.m. 80 jongens enpl.m. 60 meisjes. „Vacantie Buiten" heeft een harden dobber dit jaar. Toch is 't moeilijk te gelooveD, dat, nu in ons land schatten gelds z\jn verdiend, nu aan groote scharen kinderen uit den vreemde huisvesting en verzorging word verleend, onze eigen Chr. school-kinderen, die 't zoo bitter hard noodig hebben, daarbij zouden moeten toezien. Men bedenke toch, dat 't juist nu zoo begint te nijpen in de groote steden, terwijl er te platten lande veelzins overvloed is. „Vacantie Buiten" getroost zich gaarne allen arbeid, om U ia staat te stellen, aan deze be hoeftige kinderen wel te doen. Stelt ons niet teleur De Heer G Muus, Van Oldenbarneveldtstr. 18 te Amsterdam, ziet elke post met groot verlangen uit, of hij uw adres nog niet ont vangt, met het berichtzend mij een jongen, e6n meisje of twee jongens, twee meisjes of wel van beiden een. Maar vrienden, nu niet langer dralen, want het is al laat genoeg. Toch kan 't nog wel. September brengt meest nog mooie weken. Als w\j al onze bleekneuzen toch nog uit mochten zenden, dan zouden wij niet alleen dankbaar zijn, maar hoogst voldaan. Denkt vooral aan onze jongens Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. Th. R. Schredder, Voorzitter. H. A. Scholtz, Vice-Voorzitter. G. Muus, le Secretaris. J. Klopper, 2e Secretaris. J. v. d. Sluis, le Penningmeester. K. v. d. Berg, 2o Penningmeester. Dr. W. J. Kolkkrt, Algem. Adjunct, Het Christendom in woord en beeld door ds. B. Rogge, bewerkt door Prof. dr. H. M. van Nes. Uitgave van J. M. Bre- dée's Boekhandel- en Uitgevers-Maat schappij te Rotterdam. De laatste ons toegezonden aflevering handelt over de Protestantsche Kerk na den 30-jarigen oorlog en maakt een begin met „De Katho lieke Kerk na de eeuwen der Hervorming. De beschrijving van de toestanden op kerkelijk gebied worden kort, maar helder geteekend. Behalve onderscheidene duidelijke portretten o. a. een van Louise Henriette van Oranje vindt men een paar schoone platen. Onder de eene staatDe groote Keurvorst troost het landvolk na den dertig-jarigen oorlog". Z\j geeft een tafereel uit die dagen weer vol leven en kleur, zoodat zij uw oog boeit. En de andere is ook inderdaad schoon. Jezus wan delende op de zee. Uit haar spreekt stille majesteit. Dit werk verdient een eereplaats in uw kamer. De Trappen des geestelijken levens door Th. a Brakel. Uitgave van Buurmanen de Kier te Leiden. Dit boek was vroeger algemeen in onze kringen bekend. De inhoud is van den ouden Brakel, die langen tijd predidant te Makkum is geweest, waar zijn naam nog in eere is. Vóór jaren wees men mij nog de pastorie, waarin hij gewoond had. Hij was de vader van den later beroemden predikant van Rotterdam, wiens werk „de Redelijke godsdienst" nog wel gelezen wordt. Het werk is een samenspraak tusschen vader en zoon en handelt voorname lijk over deze drie zaken 1. Waarin de rechte gelukzaligheid en god zaligheid bestaat: hoe ik het best recht god zalig leven kan met een gerust geweten en met vreugde voor God wandelen. 2. Hoe ik daarin het best kan toenemen en aanwassenwant ik bevind, dat ik daarin weinig kan toenemen. 3. Hoe zulk een godsdienstige ziel gesteld is, dewijl ik dikwijls vele en groote verande ringen in mij bevind, waarover ik dikwijls verslagen ben of ik wel een recht geloovige ben. Uit deze opgave kan ieder zien, welke lec tuur ons hier aangeboden wordt en wie de begeerte heeft om een godzalig leven te leiden, zal bij de lezing telkens goede wenken ont vangen en aansporingen om in 's Heeren kracht voort te gaan. Aan het slot wordt ons verhaald, hoe de schrijver gestorven is. Die laatste uren zeggen ons, dat de godzaligheid de belofte heeft voor dit en het toekomend leven. Onder den zegen des Heeren kan het ook nu nog tot vermaning, tot bemoediging en tot vertroosting dienen. Het goede zien. Tijdpredikatie gehouden op Zondag 5 Augustus 1917 door ds. D. Pol, V. D. M. bjj de Gereformeerde kerk van Boskoop. Uitgave van A. Blonk Jr. te Boskoop. Deze predikatie handelt over Psalm 4 7, geeft als hoofdgedachte Het goede zien en gaat dan na I. Hoe daarnaar twijfelachtig wordt gevraagd. II. Hoe dat geloof krachtig wordt beleden. III. Hoe dat zegenrijk werd genoten. De uitwerkiDg van deze opgegeven deelen is goed; heel de preek is een stichtelijk tijd woord en de vorm waarin de gedachten gekleed werden zou naar mijn gedachte nog beter zijn geweest, wanneer er een weinig meer eenvoud had geheerscht. Het is voor zulk een goede preek te betreu ren, dat de voorrede niet nauwkeuriger geweest is, want nu zijn er fouten ingeslopen, welke licht vermeden hadden kunnen worden. Ik vond er onderscheidene, maar wijs enkel op bladzijde 12 bovenaan, waar vasteRjk inplaats van vorstelijk staat. De uitgever heeft overigens voor een goed formaat, voor stevig papier en voor een heldere letter gezorgd. De vele vrienden, die ds. Pol in Zeeland heeft, zullen deze preek graag in hun bezit hebben, maar ook alle anderen mogen haar gerust koopen en lezen. Bouma. Gereformeerd Theologisch Tijdschrift. Afi. 4. Aug. 1917. Bosch, Nijverdal. liet nummer in de vacantiemaand beslaat slechts één vel druks en bevat behalve een paar recensiën een artikel van dr. D. J. van Katwijk over „De Boom des Levens", waarin hij als resultaat van zpn beschouwing geeftdat de boom des levens, evenals de boom der kennis, des goeds en des kwaads geweest is een ge wone boom, in dit opzicht verschillend van de andere boomen in Eden, dat God dezen aau Adam had aangewezen als onderpand van het eeuwige, zalige leven dat zijn deel zou wor den, wanneer hij Gods eisch met betrekking tot den boom der kennis, des goeds en des kwaads zoude hebben gehoorzaamd. Kerkhof. Levensbeschrijving Dr. F. L. Rutgers en Dr. J. Wolijer. Naar wjj vernemen zal vau de hand van ds. J. C. Rullmann bij Drukkerij Libertas te Rotterdam eene levensbeschrijving verschijnen van de Hoogleeraren Dr. F. L. Rutgers en Dr. J. Woltjer. Christelijk tijdschrift voor jongens en meisjes. Onder redactie van mejuffrouw J. L. F. de Liefde en den heer A. L. Gerritsen zal D.V. te beginnen met 1 October a s. b\j den uitgever E. J. Bosch Jbzn. te Nijverdal, verschijnen eeu tijdschrift voor jongens en meisjes onder den titel „Vrij en Blij." Als medewerkers treden op de meest bekende van onze schrijfsters en schrijvers voor kinderen, o a. Mevr. BlombergZeeman, Johanna Bree- voort, Cédé, Ari Dane, J. J. Deetman, W. Gilles, Hermanna, Aletta Hoog, Henri Hoog- laudt, W. G. v. d. Hulst, A L. van Hulzen, P. Keuning, J. Lens, C. L. de Lille Hoger- waard, Mevr. Maks, Mevr. A. NorelStraatsma, E. Paimo, Mej. H. Rieinens, G. .Schrijver, Mej. J. Voorhoeve (Jacoba), Mevr. J. M. Wester brinkWirtz. De afleveringen, elk van 32 pagina's, in gekleurd omslag, geteekend door C. Jetses, verschijnen tweemaal per maand en geveu naast een „vervolgverhaal" in ieder nummer een op zich zelf staand verhaal. Voorts versjes, grappen, spelletjes, kunstjes, handwerken, slüjd, raadsels, wetenswaardigheden, briefwis seling, iets voor de kleintjes. Alles met een overvloed van teekeniögen van bekende teeke naars. De abonnementsprijs is gesteld op f 1.95 per half jaar. CORRESPONDENTIE. Aan het bezwaarde lid te H. Mag ik eerst uw naam weten Dan wil ik wel per brief antwoorden. Niet alles behoort in een Kerkbode. Kerkhof. Enkele weken zonden we aan eenige adres sen te I. een exemplaar van dit blad ter ken nismaking. Mochten geadresseerden zich niet wenschen te abonneeren, dan willen ze wel zoo vriendelijk zijn het blad te weigeren. De Administratie. Voor a s. Zondag is de volgende apotheek opengesteld Te MIDDELBURG die van den heer L. K. van der Harst. Te Vlissingen die van den heer C. Gt Baert. ADVKBT1NTIEN. Wij verzenden FRANCO naaste Spoorstation ONDER REMBOURS door geheel Nederland. (2 PERSOONS). 1 Pitch Pine of Notenhout Ledikant, 2 Stroomatrassen, 1 Kapokmatras, Peluw en 2 Kussens voor f55,—. MET ZEEGRAS GEVULD f 37.50, 45 f 55.—, en f 65.—. Verder Ruime Keuze HOUTEN LEDIKANTEN (2 persoons) vauaf 9, Kleur Pitch Pine of Noten. MIDBELBUBG.ISLIllf».OOSTRl)K€i.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1917 | | pagina 3