Bijbels en Kerkboeken. Bekend adres voor Boekb. FANOY, Borg B 16. Firma van der Kuyl Sorter, te kragen mannen van naam en van goede reputatie in het midden van ons kerkelijk leven. Nadat onze ijverige Zendingsdeputaat ds. Doe- kes het openingswoord gesproken heeft, zal ds. Meijnen van Dordrecht optreden met het onderwerp: „Vreeze en vrede." Vervolgens zal ds. Oudkerk van Kralingen (in Zeeland geen onbekende) ons wijzen in een bemoedigend woord op „De vrucht der Zending." Waarna ds. Schuurman, de geliefde prediker in onze residentie-stad, ons bij onze heilige roeping in het stuk der Zending zal bepalen door ons voor te houden: „Gods hoogste gebod." Dit drietal sprekers levert den hoofdschotel voor den Zendingsdag. En in overeenstemming daarmede zal zyn het dessert, dat ons aan het eide zal worden voorgezet en voor welks bereiding een der Walchersche predikanten zorg zal dragen. Ds. Warmenhoven van Serooskerke nam op zich een bezielend slotwoord te spreken. Natuurlijk valt tusschen een en ander de traditioneele pauze, waarin genoegzaam gele genheid zai zijn vrienden en kennissen te begroeten, terwijl dorstige kelen zich dan ver kwikken kunnen in de consumptie-tent. Of hongerige magen daar ook voedsel kunnen ontvangen, weet ik niet met zekerheid, 'k Vermoed het wel. Dat is doorgaans gewoonte. Immers, velen komen bij zulke gelegenheden van verre. Breng in ieder geval uw broodkaart maar mee. En als ik nu ten slotte nog meld, dat het Chr. fanferecorps van Colijnsplaat het zingen der psalmen en zendingsliederen met zuivere tonen zal begeleiden, dan weet ge er zoo onge veer alles van. „Hosanna" (op onze Zuid-Beve- landsche openluchtmeetings anders altijd pre sent) was ditmaal zeker verhinderd. Maar de mannen van Colijnsplaat verstaan ook de kunst, 'k Hoorde voor een paar jaar dit corps op den Schouwen-Duivelandschen Zendingsdag te Oosterland en het kweet zich op gansch zeer uitnemende wijze van zijn taak. Alle3 belooft dus een kostelijken dag te geven. Maar hoe uitnemend de voorbereiding ook zij en hoe groot de verwachting, aan den zegen des Heeren is ten slotte alles gelegen. Moge Hij, de Schepper des ganschen aardrjjks, op den tweeden Pinksterdag heerlijk lenteweder ons schenken. Z\j Hij met zjjn genade in ons midden en beziele Hij de sprekers met zjjn geest. Brenge Hij een groote schare van heinde en verre te zamen. En kome zoo ook deze Zendingsdag ten goede aan het groote en gewichtvolle werk, dat Christus ten dage van Zijn hemelvaart ons op de handen heeft gezet en waarin wij allen getrouw bevonden mogen worden, opdat mede door ons gebed en door onze liefde alle geslachten Israels, mitsgaders de landen der heidenen, komen mogen tot Hem, Die staan zal tot een banier der volken. lerseke. B. Meijer. Joh. E. B Al klaar met de schoonmaak El. Liefb. Dank voor je raadsel ik zal het plaatseu. Joh. op 't H. Je oplossingen zijn goed. H. v. D. Zeg maar tegen je zusje, dat ze mee mag doen. G. J. Br. De school goed en wel verlaten S. v. D. Dank voor je briefje een antwoord staat al aan 't adras van je zus. Corn. St Kon je me niet zien, toen je zoo hoog was? M. M. O. Blij dat het naar je zin was. T. J. Doet het maar samen in een couvert. P. v. d. Z. Weer geheel hersteld Joh. v. VI. Ik wandel graag, als de Schelde er maar niet tusschen lag. Jacob le F. Nu word ik heusch bang en ben maar bl\i aan je verzoek te kunnen voldoen. Janna Br. Blij, dat je het niet vergeten hebt. Jannie Roth. 't Is me een genoegen je goed uitgewerkte oplossing te lezen. Jac. P. B. Je raadsel is wel leuk. Weet je het antwoord Anna en T. v. K. Ze zijn dicht in je buurt geweest. P. M. St We zullen maar hopen dat er van den winter het één zoowel als het ander ver krijgbaar is. J. en M. M. Dan ben je al aardig ver. N. A. Kallew. Ze waren zeer gemakkelijk. Jac. S. d. K. Een volgende keer wat meer. Sus. en S en Adr. v. K. 't Is nog later geworden M. Litt. Gelukkig dat het niet koud meer is. D. K. Zeker voor 't eerst, dat je meedoet? G. Akkerh. Dank voor je briefje uit Sl. Adr. L. Je vergist je een weinig. El. Catb. H. Blij, dat je weer meedoet. P. B. Neen, 't is alles maar schaars. P. B. 't Papier is ook zoo duur. Lena Str. Zeker geen goed licht gehad S. T. 'k Wist niet dat het zoo mooi was. Ant. B. Je bent zeker alle eens wezen kijken Uw Familieberichten behooren in de „ZEEUWSCHE KERKBOD E". Zij komen dan onder de oogen van duizenden lezers, die belang stellen n elkanders lief en leed. GEERSDIJK. 29 Juli ds. P. J. Baaij. 26 Augustus ds. F. Staal. 23 September ds. J. Sybesma. OOSTERLAND. TOOB DE JEUOD, Velen zullen wel gedacht hebben, waar blij ven deze keer de raadsels van onze Kerkbode. Het. is waar ze moesten er de vorige week al in gestaan hebben, ik haast me dan ook om ze deze week geplaatst te krijgen, dan z\jn ze er ten minste nog in de Meimaand. Nu het zulk heerlijk weer is, zullen de meeste ze niet zoo erg gemist hebben en ik hoop maar dat ook ditmaal er niet te veel achter zullen blijven, om aan de oplossing mee te doen. De voorraad prijzen die ik verdeelen mag is aardig gemin derd ik zal aan de uitgevers moeten verzoeken ze weer eens aan te vullen. Toch hoeft ge niet ongerust te z\jn want voor deze keer kan ik nog wel toekomen. Ik heb nog „De Maagd van Neurenberg" voor P. M. Staal te Colijnsplaat. „Was dat niet aardig voor Corrie L. Walraven, Noordweg S 238, Middelburg. „Urbi et Orbi" voor Tannetje Joosse, Wil- heiminadorp. „De heldin van Loos" voor de Zusjes van Keulen, Badstraat, Domburg. „De kleine Meubelmaker" voor Jacob le Feber Nieuwstraat G 40, Axel. „Mik en Dik" voor Anna v. Keulen, Bruinisse. De vorige raadsels waren zeer gemakkelijk de oplossingen zijn Amos. Onesymus. Simon van Cyrene. Raadsels. Wie bracht zjjn geld aan de voeten der apostelen en was later een reisgenoot van Wie drong aan op gematigheid tegen de christenen te Jeruzalem en wat zei hij tegen den Joodschen raad? Zet onder elkaar de namen van le een hofmeester van Achab. 2e eene vrouw van een Aartsvader. 3e ééne vrouw van een Efraimiet. 4e de moeder van Samuel. de beginletters vormen den naam eeuer Moabietiesche. Ingez. door Elisab. Liefbroer. Oplossingen vóór Donderdag 8 Juni a.s. aan den Jeugdredacteur p.a. Dhr. Littooij Olthoff, Spanjaardstraat, Middelburg. P. d. W. Het is goed hoor, doe maar mee. Joh. J. BI. Het bovenstaande geldt ook voor u. P. Q. Ik zal er eens aan denken, maar ik kom niet dikwijls in G. P. M. en Cor. L. Walr. Je verzoek is nog zoo kwaad niet. G. K. Oplossing goed het andere komt wel. Jac. M. 't Is iu orde, er zijn er veel te C. die meedoen, BRUINISSE. 29 Juli 26 Augustus 30 September ds. G. Kluinpert. ds. R. Brouwer, ds. F. Tollenaar. ds. Z. Hoek. ds. G. Klumpert. ds. R. Brouwer. 22 Juli 26 Augustus 30 September SCHARENDIJKE. 29 Juli ds. J. Sybesma. 23 September ds. Z. Hoek. Namens de Classis. Ds. P. J. Baaij. Verantwoording van Liefdegaven. ZENDING. Van een zuster rnjjuer gemeente ontving ik f 1,50 en van hare kinderen een pakje zilver papier. Hartelijk dank. H. Brouwer H M.zn. Schoondijke. De vorige week werd ik aangenaam verrast door de ontvangst van f 50 onder letters A. M. uit Axel. Voor deze milde gift vriendelijk dank. Voor groote en kleine gaven blijft zich aanbevelen H. Brouwer H M.zn. Schoondjjke. Met bartel ij ken dank vermeld ik de gift van f 2,van Jo W., die wegens viekte sinds verscheidene weken niet naar de kerk kon gaan. De f 2,50, welke ik de vorige week verantwoordde als van een onbekende, waren gevonden in de kerkcollecte te Meliskerke. J. D. wlelenga. Met vriendeljjken dank ontvangen van het Zendingscomité te O. en W. Souburg (ter navolging ook van andere plaatselijke comité's) een gift van honderd gulden. Kerkhof In harteljjken dank ontvangen van den kerkeraad te Scharen dij ke een postwissel f 2.50. Bouma. Ontvangen voor Kerkbouw Magelang van ds. G. Doekes in de collecte te Baarland f 65te Nieuwdorp f 17,50 te Wemeldinge f3,50; te Wolfaartsdjjk f 5,— en van ds. H. Brouwer uit Axel onder letters A. M. f50, samen f141. Voor de Zending van een zuster der gemeente f 1,50. C. J. Hondius, Pennigmeester. Kurk- «n Sckoolnfenwi, TWEETAL te Ede: A. Schippers te Doesburg; L. v. Wijk te Giessen-Nieuwkerk c.a. BEROEPEN te Cubaard en te Appelscha: Cand. J. v. d. Meulen te Vianen. AANGENOMEN naar MidwoldaH. A. Kievits te Oldehove. BEDANKT voor WaarderJ. J. Berends te Maasland voor DrogehamM. Elzinga te Grootegast voor KoudumD. v. Dijk te Knijpe. Door den heer H. Schoemaker te Nieuw- leusen werden gelegateerd f 400 voor lectuur- verspreiding op Soemba. Uit „Het rapport over het onderzoek naai de inrichting van het Godsdienstonderwijs op de scholen, aangesloten, bij het Geref. .School verbond" nemen wij, met hartelijke instemming, de volgende stellingen over Steil. 11. Behandeling van den Catechismus verdient aanbeveling. En om de moeilijkheid, èn om de veelheid der stof worde er een keus gedaan. Het Verbond overwege hoe er meer overeenstemming in die keus kan verkregen worden. Steil. 12. De leerstof worde door repetitie, verwerken en memoriseeren voldoende in het geheugen der leerlingen vastgelegd. Intree te O. Pekela ds. S. W. Bos, over gekomen van Koudum, met Matt. 6 9 en 10, na bevestigd te zijn door ds. P. Bos van Delfzijl, met Hand. 4 29b. Afscheid van Willemstad, wegens vertrek naar Heerjansdam, ds. T. v. Dam met 1 Petr. 5 10 en 11. Te Kralingsche Veer zal een Geref. kerk worden geïnstitueerd. AVegens emeriteering nam ds. Ph. Eskes van Genemuiden afscheid met Fil. 1 27 en 28. Offloië«l« Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. WISSEKERKE. 29 Juli ds. F. Staal. 19 Augustus ds. F. Tollenaar. 30 September ds. P. J. Baaij. Collecte Tijdelijke Militair Tehuizen. De mobilisatie duurt voort. De oproeping- gaat door. Steeds meer van Neêrlands zonen worden met den wapenrok getooid. Schier geen huisgezin is er, waarvan niet één of meer leden in clen militairen stand vertoeven. Dooi den dienst worden onze broeders, onze zonen, ja onze vaders zelfs uit hunne maatschappelijke positie, en bovenal ook uit hun liuiselijken kring weggerukt en geplaatst in een omgeving, die hun vreemd is. Hoeveel ontberingen moeten zij zich niet getroosten O, wjj leven met hen meeWjj gevoelen met hen dat innig ziels- verlangend uitzien naar hun huis, om na ge- danen arbeid zoet te rusten in de nabijheid van hun dierbaren. Zoo we er dan iets van gevoelen, is het dan niet onze taak aan dat verlangen tegemoet te komen Geheel vol doen is niet mogelijk, maar dan toch doen, wat we kunnen. Dan toch overal Militair Tehuizen oprichten om hun de avonden op te vroolijken, om hun gezellig bezig te houden, om hun een „thuis" aan te bieden, dat het „echte thuis" moet vervangen. Ziedaar de plicht, die op ieder onzer rust. Dat toch een ieder, deze roeping verstaan moge. De regee ring en verschillende hooge militaire overheden hebben dit reeds begrepen en het Nationaal Comité voor Tijdelijke Militaire Tehuizen in Nederland een bijdrage gezonden. Dat nu ook het volk aan deze stemme gehoor geveDe gelegenheid biedt zich thans aan. Dinsdag e.k. zal er vanwege de Jongel. Vereen. „Herman Faukeel" een collecte gehouden worden in Middelburg langs de huizen, tot steun van de Tijdelijke Militaire Tehuizen. Dat een ieder dan denke aan zijn kennissen, vrienden en bloedverwanten, die zich in dienst bevinden en geve een ieder naar zijn vermogen. Het geldt hier niet 't belang van den enkele, integendeel het is een algemeen belang. Met warmte beveelt de Jongel, Vereeniging dan ook deze collecte in Uw aller belangstelling aan. Namens het Bestuur, A. Antheunisse, Voorzitter. M. J. Bal.teu, Secretaris. Middelburg, 25-5-'17. N. B. We waardeeren het, dat de Jonge- lingsvereeniging alhier een collecte voor dit doel wil houden en we vertrouwen, dat zij haar moeite ruimschoots beloond zal zien. De Militaire Tehuizen hebben reeds zooveel goeds voor onze zonen gedaan en willen het blijven doen. Laten we dit goede werk steunen door onze geldelyke bijdragen. Er is behoefte, drin gende behoefte aan. Bouma. Zondigirmt. Voor a. s. Zondag is de volgende apotheek opengesteld Te MIDDELBURG die van den heer J. W. van de Garde. Maandag: die van den heer M. J. van Pienbroek. Advartcnttën. Heden ontsliep na een langdurig en geduldig ljjden in zijn Heer en Heiland, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader JOOS GOEDBLOED, in leven rustend Wagenmaker, in den ouderdom van ruim 76 jaren na een gelukkige echtvereeniging van ruim 47 jaren. Wed. J. GOEDBLOED-Maas en kinderen. Serooskerke (W,), 19 Mei 1917. Mejuffrouw Antoinetta Margaretha O'tiuy Heden overleed, tot onze diepe smart, onze geliefde zoon HENRI JACQUES, Theol. Student te Utrecht, in den ouderdom van 22 jaren. Gerlach van St. Joosland P. F. Gerlach van St. Joo3Land- Penny. Utrecht, 22 Mei 1917. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Verzoeke geen bloemen of kransen. Voor de deelneming betoond tijdens de ziekte en bij het overladen mijner geliefde Echtgenoote JACOMINA DINGEMANSE geb. Cornelisse betuig ik mijnen hartelijken dank. A. DINGEMANSE. Utrecht, 21 Mei 1917. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de zeer vele blij ken van belangstelling op 11 Mei j.l. zoo van verre als van nabij 00 s toege zonden. M MEEUWSEN. C MEEUWSEN—Lavoou en Kinderen. Krabbendijke (Oostdijk), Mei 1917. S. A. VAN DEN HOORN. V. Dedemstraat 38, Bergen op Zoom EFFECTEN, COUPONS, WISSELS, DEPOSITO'S. Verzekeringen op allerlei gebied. Brievenbus. Kerkbouw te Magelang. Vacaturebeurten in de Classis Zierikzee. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Met vrijmoedigheid komt de Jonge]. Veree- niging op Geref. grondslag „Herman Faukeel" te Middelburg een plaatsje verzoeken in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat daarvoor onzen hartelijken dank. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde «juster en behuwdzuster in den ouderdom van 46 jaren. P. W. HONDIUS—Dhuij. CHR. HONDIUS. M. W. DHUIJ. Middelburg, 20 Mei 1917. Kassiers en Comm. in Effecten,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1917 | | pagina 3