Ofiiciëele Berichten. Kerk- en Nclioolnieuws. Uw Familieberichten behooren in de „ZEEUWSCHE KERKBOD E". Zij komen dan onder de oogen van duizenden lezers, die belang stellen in elkanders lief en leed. Verantwoording van Llofdsgarsi. VEREENIGINGSLEVEN. Janna B. Zeker slecht opgepast want 'k heb niet veel gekregen, is je zus al wat beter? L. en S. de R. Hartelijk welkom allebei. P. M. en Kor W. Zoo kwam het dan nog al goed. A. I. H. 'k Hoop je schrift er nog dikwijls by te zien. Joh. E. B. Je hebt een goede St. N. gehad. P. M. St. Ik heb hetzelfde reisje gemaakt en ook het ezeltje gezien, leuk he Cath. B. 'k Zal by gelegenheid eens aan je verzoek voldoen. Fr. d. Dr. Je raadsels zyn goed, pas op voor te laat komen. Cath. B. Neen gemakkelijk is het niet zoek er maar eens wat voor me. P. B. Je zult dan wel knap in aardryksk. worden. L. Yr. M. Yr. E. Yr. Je oplossing goed. Al gauw weer een prijs, he Je ziet ieder een beurt. Jac. v. K. Dank voor je kaart met Nieuwjaar. G. H. Kr. Bl\j dat ik weer een briefje van je ontving. L. Gesch. Ik zie dat je met Nieuwjaar aan mij gedacht hebt, dank je wel. Gr. B. 'k Zie gaarne een grooter schrijven van je tegemoet. A. en J. Deurl. Leuk van je die berijmde oplossing van no. 2, gefeliciteerd. Jac. Ie F. Een volgende keer beter op je aant. gepast hoor L. Litt. Dank voor je schrijven, ook de groeten. Cath. Fr. Doe maar mee, ik reken voortaan op je. M. Litt. Is 't op de Zondagsschool prettig geweest BEROEPEN te Serooskerke (W.)P. Warmenhoven te Aarlanderveen te Emmer-CompascuumJ. H. Rietberg te Koudekerk a.d. Rijn te Westervoort-Elst (Geld.)S. de Vries te Klazienaveen (Dr.) AANGENOMEN naar Alteveer (by Hoogeveen)J. W. Esselink te Wateringen. BEDANKT voor DriebergenF. H. v. Loon te Ter Apel voor O. en N. BildtzjjlH. L. Both te Eind hoven voor Idskenhuizen J. H. Broek Roelofs te Schildwolde voor Axel: J. Sybesma te Zierikzee. De kerkeraad van Arnhem heeft een com missie benoemd, met het doel op het graf van ds. H. Hoekstra een gedenksteen te doen ver rijzen. In de Geref. kerk te Eist heeft ds. J. L. Schouten van Arnhem de eerste ouderlingen en diakenen bevestigd in een gecombineerde kerkeraads-vergadering van Eist en Westervoort zal een regeling worden getroffen tot samen werking om een eigen herder en leeraar te verkrijgen. De deputaten der Gener. Syn. vöor de Zending onder de Joden hebben aan den ker keraad van Den Haag bericht, dat de heer van Nes uit 't buitenland is teruggekeerd en dus eerlang kan beroepen wordendat zal waarschijnlijk in Maart of April geschieden. Dr. B. Wielenga verantwoordt in de Amst. Kerkbode" een gift van f 1100, op Oude jaarsavond ontvangen, die hij als volgt ver deelde aan de Zending f 100, aan de kerk f 250, aan de armen f 250 en aan de Evan gelisatie in wijk Y f 500 voor de stichting van een „Bijbelwagenfonds." „De Zeeuw" meldt, dat een commissie uit de burgerij van Serooskerke pogingen aanwendt tot het zetten van een gedenksteen op het graf van ds. S. de Jager. „Beter laat dan nooit!" Dr. H. C. Rutgers, Amsterdam, Keizers gracht 162, vraagt van kerkeraden en particu lieren de adviezen op, die zijn vader prof. dr. F. L. Rutgers hun by gelegenheden heeft ge geven. Afscheid van Scharendijke, wegens ver trek naar Warffum, ds. A. D. C. Kok met Hebr. 13 20 en 21van Elburg ds. J. Vesseur met Hand. 20 32. Ds. H. v. Djjk te Ooster-Nykerk herdacht zijn 25-jarig jubileum en ds. F. Zantinge te Hoorn zijn 30-jarig. De Redactie deed ons toekomen een zeer breedvoerig schrijven van ds. F. Bramer te Hein- kenszandhet is te lang om op te nemen ontdaan van alle omhaal komt het hierop neer le het bestuur van de Chr. School te Schier monnikoog heeft wèl de kosten overrekend, voordat men bouwen gingdoch door de ver hooging der bouwmaterialen en het noodzakelijk worden om nog een onderwijzerswoning te zet ten kwam er f9000 tekort; 2e „de durf" om deze f 9000 van ons christenvolk te vragen acht hij niet groot, daar vele mannen van naam, als dr. H. Bavinck, dr. Noordtzy, oud-minister Savornin Lohman, enz. enz. deze zaak hebben aanbevolen. Door deze toelichting komt de zaak wel in een ander licht te staan. Het doet ons genoegen, dat ons klein stukske de aandacht op Schiermonnikoog heeft gevestigd, en wellicht zullen nu meerdere kerken het voorbeeld van Heinkenszand volgen, om er een collecte voor te houden. Scharendijke 9 Jan. Zondagnamiddag nam onze geachte Herder en Leeraar ds. A. D. C- Kok afscheid van de gemeente alhier. ZEerw. hield een predikatie over Hebr. 1320 en 21. Aan 't einde sprak br. B. J. bij de Yaate den scheidenden leeraar toe namens Kerkeraad en Gemeente. Ds. Brouwer sprak nog een woord namens de Kerk van Haamstede en de Classe Zierikzee. Den Leeraar werd nog toegezongen Ps. 121 4 en 134 3. Stelle de Heere ZEerw. te Warffum tot een rijken zegen, en schenke Hjj ons spoedig we derom een Herder en Leeraar. Namens den Kerkeraad, B. K. Hasker, Scriba. N.B. 't Adres van den Kerkeraad is van nu af: B. K. Hasker, Scharendijke. Zierikzee. Onze leeraar heeft tot onze blijd schap naar Axel bedankt. Gebiede de Heere Zijn zegen over dit besluit. Namens den kerkeraad, D. Mulder, Scriba. De classis Zierikzee zal D. V. vergaderen op Woensdag 16 Februari, te 12 uur. Punten voor 't agendum s.v.p. vóór 30 Jan. Namens de roepende kerk, J. Sybesma, Praeses. D. Mulder, Scriba. Krabbendyke. Namens de roepende kerk van Krabbendijke worden bij dezen de kerken der classis Tholen ter classic, vergadering saamge roepen, welke D.V. 2 Februari a.s. staat ge houden te worden te Bergen op Zoom, in het Militair Tehuis, aanvangende 11.15 uur. Stuk ken voor het agendum te zenden aan het adres van den eerst ondergeteekende. De collecten, die volgens art. 15 Huishoud. Regl. dienen gestort, zijn die voor de Theol. School en voor de Hulpbehoevende Kerken. Namens den Raad der roepende Kerk voornoemd, Ds. A. H. Nieboer, Praeses. C. Vogelaar, Scriba. Mag ik de Geref. kerken in de Classis Mid delburg verzoeken, die nog geen opgaaf deden van het getal der belijdende leden hunner kerk, volgens besluit der Classis in November, de volgende week mij toe te zenden. De Quaestor der Clasis, J. 't IIart. De plaatsen-commissie der Geref. kerk Mid delburg C hoopt zitting te houden in het kerkgebouw op Dinsdag 18 Januari a.s., des avonds van 8—9 uur. Zendingsstndiekring te Goes. Woensdagavond 8 uur, Consistorie Geref. kerk. OnderwerpHet Vorstendom Djocjacarta. De Zendings-commissie te O. en W. Souburg deelt mede, dat op 19 Januari a.s. om 7 uur in 't kerkgebouw der Ger. kerk zal optreden Dr. A. A. v. Schelven uit Ylissingen, om een rede te houden in 't belang der Zending. De Commissie. SerooskerkeJan. 1916. Beroepen te Seroos kerke de WelEerw. Heer ds. P. Warmenhoven te Aarlanderveen. De Heere geve hem, ook naar Z.Eerws begeerte, licht en wijsheid om eene Hem welbehagelyke keuze te doen, moge het zijn tot vervulling onzer behoefte. Namens den kerkeraad der Ger. kerk, Wm. Melts, Yoorz. Js. Goedbloed, Scriba. Diaconaal Hulpbetoon. De zusters worden Dinsdag 18 Jan. a. s., des avonds te zeven uur verwacht ten huize van ondergeteekende. J. G. NetelenbosVogelzang. De verzamelaarsters voor de Zending van kerk C worden beleefd uitgenoodigd op Vrijdag 21 Januari, op een der bovenzalen van het Militairen Tehuis te komen, te 7 uur, waar ds. Netelenbos voor U zal spreken over de Zending. Komt allen op. Tevens worden degenen, die hun gelden nog niet hebben afgedragen, beleefd verzocht dit te doen voor 21 dezer aan den penningmeester. De uitnoodiging geldt tevens voor de gecomm. Het Bestuur, J. Netelenbos, Voorz. L. A. Tange, Secr. Westkapelle 14 Jan. Met dank aan den Heere en blijdschap des harten hebben wü van onzen geachten Leeraar ds. F. J. v. d. Ende, mogen vernemen, dat hij voor de roeping naar de Geref. Kerk te Enter heeft bedankt. Schenke de Heere op dit besluit Zijnen onmisbaren zegen, tot eere Zijns naams en tot stichting der gemeente. Schenke Hy de teleurgestelde gemeente te Enter spoedig den man Zijns raads Dit is de wensch en bede van kerkeraad en gemeente. Namens den kerkeraad, Ks. Gabrielse, waarn. Scriba. Gereformeerde Kerk van Middelburg G. Wijkverdeeling 1916. Ouderlingen C. Verhage. B, E, G, H. C. Weeda. C, D, F, I. J. M. J. Coulon. M, O. D. Davidse. P, U, V. J. de Buck. Q, Zand en N. Yl. weg. P. Ton. R. J. Janse. A, K, L. J. Joosse, N, S, T. Diakenen D. Sietzema, Korendijk, A, B en C. P. J. H. v. Roo, Molenwater, E, F en G. G. P. Wattez Jr., Kortedelft, K en Q. I. de Ridder, L. Noordstr., PI, I en P. J. Geervliet, Veerschesingel, M en N. A. Maas, 't Zand, O en S. M. Maas, Seisweg, R, 'tZand en N. Vliss.weg. J. Damen, Verwerijstraat, T, U en Y. Eene commissie uit den Kerkeraad houdt eiken Woensdagavond van 8 tot 9 uur zitting in de Noorderkerk, tot het in ontvangst nemen van attestaties, allerlei inlichtingen omtrent verhuizingen, enz. enz. Een gedeelte van den diaconalen arbeid in kerk G. Waarde Brs en Zusters. Het jaar 1915 ligt achter ons, en in dat jaar hebben ook uwe diakenen weder met blijdschap hunnen arbeid mogen verrichten. Onder de 12 maanden ook van dat jaar was voor hen wederom niet de minst belangrijke maand, December maand. Het is u toch bekend, dat ook in Dec. 1.1. door de brs weder hun jaarlijksche ommegang is gehouden, en zij danken u voor de vriende lijke ontvangst hun veelal bereid en voor de groote som hun ter hand gesteld. De diakenen konden daardoor al de behoeftigen onder u een ruime Kerstgave ter hand stellen en ook was het hun mogelijk om hunne ondersteunden op Nieuwjaarsdag nog een verrassing te bereiden. Zij voldoen bij dezen aan het verzoek der ondersteunden, n.l. om U, gemeente, zeer har telijk dank te zeggen voor wat ge aan de dia kenen hebt ter hand gesteld. Echter ook op nog andere wijze konden zy in de donkere dagen vóór Kerstmis een licht straal werpen in de woning van vele behoef tigen onder ons. Een drietal vereenigingen van zusters der ge meente had zich ten doel gesteld om kleeding- stukken en deksel te vervaardigen en aan te koopen, en deze goederen in December-maand ter hand te stellen van uwe diakenen. Ruim 300 stuks mochten de diakenen ont vangen en hebben deze blijmoedig uitgedeeld daar, waar zy het best pasten. Het is den diakenen niet ontgaan hoe in het oog van menige weduwe een traan pinkte die den dank uit het hart vertolkte voor de ontvangen goe deren. Zy voelden ook vaak in menigen ste- vigen hartelyken handdruk vertolkt den dank, die de in de keel stokkende stem niet kon uiten by het zien der door hen zoo zeer begeerde kleedingstukken. Ook later kregen zy de opdracht om allen die hadden medegearbeid aan dit liefdewerk den dank der ondersteunden over te brengen. Gaarne voldoen de diakenen ook daaraan en danken by dezen de zusters der 3 vereenigingen zeer hartelijk voor al hunnen arbeid. Leden der Geref. kerk C, ge gevoelt voor dezen arbeid is geld, veel geld noodig, en het is daarom, dat brs diakenen ook voor dezen arbeid der liefde uw gewaardeerden steun willen vragen. Vooral de ouderen onder u is het bekend dat de ver eeniging Diaconaal Hulpbetoon de oudste ver- eeniging is, die sedert vele jaren boven be doelden arbeid heeft verricht. Ge hebt telken jare haar verslag in de Kerkbode kunnen lezen, en daarom roepen wy U toe, onthoud deze vereeniging uw steun niet. Velen uwer offeren jaarlijks aan haar, doch velen zyn er die daaraan nog niets deden en o.i.z. toch wel iets kunnen en willen offeren tot dit doel. Welnu Mej. v. RooPoelman op het Molenwater is gaarne bereid om uw naam op haar begunsti gers-lijst by te schrijven, en als ge behoefte gevoelt om uwe contributie te verhoogen zal zy dit dankbaar noteeren. Ook „de Zusterkring" die reeds verscheidene jaren werkzaam is in die richting als D.H.B. zal u gaarne onder hare begunstigers tellen en ook als ge wat meer wilt geven als vorige jaren, zal Mej. J. Huibregtsen op de Nieuwe Haven u niet weigerend wegzenden. En eindelijk, als u gaat naar Mej. Andries- senCasteleyn op de Bree, om haar uwe gave te schenken voor de Yrouwenvereeniging „Bid en Werk", die in Dec. 1.1. haar 2e jaardag mocht vieren, en die ook evenals de 2 voor noemde vereenigingen de vrucht van haren arbeid stelt in handen der brs. diakenen, zult ge haar grootelyks verblijden. Vinde dan dit goede woord een goede plaats. En nu zusters der 3 vereenigingen, een nieuw jaar ligt vóór ons. Geve God u lusten kracht om dezen arbeid ook dit jaar voort te zetten. Mogen vele kleinen een groot geheel doen worden, opdat ge D. Y. in December 1916 uwe begunstigers en belangstellenden moogt oproepen te gaan naar de Consistoriekamer der Noorderkerk om daar te zien de vrucht van uwen arbeid, en op te merken hoe ge de gel den hebt besteed. Zegene de Heere dan zoo u en uwen arbeid tot eere Zijns Naams en tot verkwikking van vele behoeftigen onder ons. Namens brs. diakenen der Geref. Kerk C, P. J. H. v. Roo, Voorzitter. i. de Ridder, Secretaris. Middelburg, Januari '16. Schoolhalp voor Zeeland en N. Brabant. Gelukkig heb ik weer heel wat te verant woorden. De volgende giften werden weder door my in den laat sten tyd ontvangen Contributie van ds. J. H. D. te Br. f 5, A. de V. te Gr. f 5, P. Sch. te G. f 2,50 ds. W. B. te A. f 2,50 ds. A. Sch. te V. f 10,— L. K. te H. f 10,- A. Br. te G. f 3 uit M. door A. D. L. f 20,50 'sGr. door A. E. f 6, 2 Giften gevonden in de collecte te Middelburg A elk van fl,f 2, Door br. J. C. van Mej. E. de Br. te O. f 10, 'tls een oorzaak van blijdschap voor den penningmeester, dat hy zulk een lange lyst van giften en contributiën kan verantwoorden. Telkens komen er verrassingen, 't Is ook een heerlijke zaak iets van het zijne af te staan voor de opleiding van dienaren des Woords, vooral in dezen tyd, waarin de predikanten nood steeds grooter dreigt te worden. Wy bevelen „Schoolhulp voor Zeeland en N.-Brabant" met allen drang in uw liefde aan. Met hartelijke dankzegging voor de ontvan gen giften. De penningmeester, G. de Jager. Wolfaartsdek, 28 Dec. 1915. Het Bestuur der Vrouwen vereeniging „B. eu W." te Middelburg zegt hartelijk dank voor een ingekomen gift groot f 0,50 van N. N. Vlissingen. Gevonden in de collecte voor de kerk, op 9 Jan. f 0,50, (uit dankbaarheid). Namens den Kerkeraad, A. A. Roos, Scriba. Ontvangen uit Vlissingen, door tusschen- komst van ds. J. D. Wielenga, voor de Zen ding Geref. Kerken in Zeeland f 5, Week der gebeden. Ontvangen de helft van de Zendingscollecte, zijnde f 3,46Vs. Zending Middelburg B. In dank ontvangen den 'inhoud van het busje van Jaap's huiselyken Kerstboom, zynde de som van f 2,10. Namens het Comité, P. B. Tazelaar. 8 Januari 1916. Middelburg A In dank ontvangen voor de Armen f 1,als „dankoffer", ingekomen by een lid der gemeente; en een gequiteerde bon voor verstrekte levensmiddelen, groot f 1,75. Namens de Diaconie, C. P. Pouwer. Met vriendelyken dank ontvangen uit de busjes voor „Sanatorium Sonnevauck" f 11,79 verzameld in Souburg en Ritthem. Mej. A. Kerkhof. Ontvangen collecten van de Gereformeerde kerken in de Classe Middelburg voor de Theol. Facult. aau de Vrije Universiteit te Amsterdam. Arnemuiden f 7,90 Domburg f 6,88 Ga- pinge f3,31; Grypskerke f 18,40; Koudekerke f 20,20 St. Laurens f3,51 Vj Meliskerke f 8,81 Middelburg A f 14,54V2 Middelburg B, met inbegrip van f 5,als nagift f 16,44 Middel burg C f26,89; Oostkapelle f 15,05 Seroos kerke f 20,68V2Souburg (O. en W.) f 13,44Vs Veere f 11,41; Ylissingen f 17,641/9 Vrouwe polder f4,88; Westkape'le f 1,50. De Corresp. voor de Cl. Collecten, A. Punt. Middelburg, 13 Jan. 1916. RING MIDDELBURG. Ringvergadering 20 Januari, Militair Tehuis, 's avonds half acht. OnderwerpDe inrichting der Ring- en Af- deelings-vergaderingen, door Meliskerke. Inleiding Vad. Gesch., Groot Nederland, door L. M. Helder, Middelburg. L. M. Helder, Secr. BONDSRING SEROORKERKE en Omstreken Jaarvergadering van den ring D.V. op Don derdag 20 Januari, des avonds half 7, in de Geref. kerk te Grypskerke, waar voor ons hoopt op te treden de WelEerw. Heer ds. G. F. Kerkhof, om te spreken over„Het Darwinisme of de Evolutieleer." Na het uitspreken dezer rede zal de Huisli. Jaarverg. plaats hebben. Allen worden opgewekt tot bywoning der vergadering. W. Louwerse, Secr. CORRESPONDENTIE. Aan de Abonnés. Wordt vóór 22 Januari a.s. het abonnementsgeld over het afgeloopen half jaar aan ons bureau niet betaald, dan wordt per postkwitantie, met verhooging van 5 cent, beschikt. A. te N. Bovenetaande mededeeling geldt ook als antwoord op uw vraag. Ds. A. H. N te K. Aan uw verzoek kan niet voldaan worden. De Administratie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1916 | | pagina 3