DOE Dil TOTDAT HIJ KONT i I I I Parapluie-Magazijn C.J.HONDIÜS Wed.P. deJonahte Goes 1 Wandelstokken A. GEENSEN. Beleefd verzoek G. VAN SLUIJS, Varkensmarkl K 41. I Ds G. WISSE. CACAO POEDER. Een 2-pondslins RWATTA 1/0 w 95 59 GIJ ZDLT NIET ECDTfilU De Moraal vanZevende Gebod Ds. G. WISSE. een flinke Dienstbode, Oftieiëele Berichten. Vrije Universiteit, Diaconaal Hulpbetoon. BOEKAANKONDIGING. Menigerlei Genade. Vijfde jaargang. Afl. 22—30. Timotliens, Geïllustreerd Weekblad. Staten Bijbel. J. H. Kok, Kampen. VEREENIGINGSLEVEN. JAN LOUWERSE Czn., Dhr. JAN LOUWERSE Czn., met 't oog op meerdere groote bestel lingen BOT F RB ES CHUIT J ES voor familiefeesten somtijds tegelijk, ver zoekt ondergeteekende tijdige opgaaf daarvan. Uw l)w. Dnr Bakkerij der beroemde Boterbe- scbuitjes, 12 cent per ons, met na tuurboter bereid. TWEEDE DRUK Ingen. f 1,40. Geb. f 1,90 „DE REGENBOOG". Noordstraat bij het Postkantoor, MIDDELBURG. Een geheel nieuwe zending in alle mogelijke modellen en prijzen aangekomen. Aanbevelend, Kassier en Comm. in Effecten. VLASMARKTK146, MIDDELBURG DERDE DRUK. Ingen. fl,50. Geb. f 1,90. Talrijk waren de bewezen van sympathie van de zijden dergenen, die o zoo gaarne de vergadering hadden bijgewoond. Besloten .werd allereerst het terrein dat nog niet bearbeid werd in actie te brengen, door eenige ijverige broeders op onderscheidene plaatsen op te dragen een samenkomst voor te bereiden, waar een spreker de belangen der Vrije Universiteit bijv. in Jan. kan gaan be pleiten. Er bleek lust in den arbeid er laaide geest drift er gloorde een toekomst. Wij stellen ons voor, dat onder 's Heeren zegen, een her leving van de liefde voor onze Universiteit te wachten is. Aangenaam deed het aan, dat uit Nykerk- Ermelo-Harderwijk, dat in ons gewest in zoo vele opzichten ten voorbeelde gesteld kan wor den, alsook uit het sympathieke Dieren en omstreken zoo warme sympathie werd betuigd. Zoodra de zaken wat vaster lijn gekregen hebben, hoopt het Provinciaal Comité een nieuwe vergadering te beleggen. Intusschen zijn voor een voorloopig ontworpen district Arnhem ds. Schouten en voor een dito district Wageningen ds. v. Schelven aan den arbeid getogen, gesteund door een heele staf van broeders van uitnemende reputatie. TerneuzenIS Dec. Gisteren werd onder lei ding van den consulent, ds. de Walle van Zaam- slag, uit het te voren aan de gemeente bekend gemaakte drietal tot Herder en Leeraar', dezer gemeente gekozen en door den kerkeraad be roepen, ds. B. van Halsema te Haastrecht. Namens den kerkeraad, H. van Wijk, Scriba. Bruinisse. Zondag j.l. maakte onze Leeraar, ds. A. Taal, aan de gemeente bekend, dat hü voor 't beroep naar Zuid-Beierland heeft bedankt. Een waardeerende en hartelijke toespraak van een der ouderlingen tot den Leeraar en de ze genbede der gemeente naar aanleiding van Ps. 134 3 gaven antwoord op dit besluit. Namens den kerkeraad der Geref. Kerk te Bruinisse, N. J. Bastmeijer, Scriba. Kruiningen, 14 Dec. 1915. Zondag 12 Dec. in den namiddagdienst nam onze geliefde Leer aar, ds. W. S. Pontier, afscheid van de gemeente. Z Eerw. had tot tekstwoord gekozen 1 Thes. 4 1. Na de gebruikelijke toespraken werd Z.Eerw. namens de gemeente een woord van dank ge bracht door den scriba van den kerkeraad. Stelle den Heere Z.Eerw. tot een rijken zegen in zijn nieuwe gemeente te Maasdijk en vervulle Hij spoedig te Kruiningen de ledige plaats met den man Zijns Raads. Aan het einde van den dienst werd Z.Eerw. staande toegezongen Ps. 121 4. Namens den kerkeraad, Chr. Yerijzer, Scriba. P.S. Stukken den kerkeraad betreffende s.v.p. te sturen aan den voorz. Jac. Minnaar te Krui ningen. De vorige week, Donderdag 9 Dec., hield het Walchersche Comité van actie voor de Vrije Universiteit eene vergadering te Middelburg ten einde de resultaten van den verrichten arbeid vast te stellen. Van alle plaatselijke comité's waren opgaven ingekomen, uitgezonderd van St. Laurens en Veere. De opgaven waren niet teleurstellend, van sommige plaatsen verrassend. Aan verhoogde en nieuwe contributies is toe gezegd een som van f329,25, terwijl aan giften is ingekomen f 107,25. Niet alle plaatselijke comité's bleken met haar arbeid reeds geheel gereed te zijn, zoodat nog aanvullende opgaven zijn te verwachten. We verzoeken den plaat selijken comité's dringend zoo eenigszins mo gelijk die opgaven in te zenden vóór 13 Jan. aan 't adres van den tweeden ondergeteekende. Wij brengen bij deze een woord van harte- lijken dank aan alle broeders, die medegearbeid hebben om dit voorloopig resultaat te bereiken. Zegene de Heere dezen arbeid tot heil onzer Geref. Hoogeschool. Namens het Comité, L. van Loon, Voorz. C. J. de Kruijter, Secr. Middelburg16 Dec. 1915. Het Kerstfeest nadert, allerwege wordt dit bespeurd, overal worden toebereidselen gemaakt dit feest een waardige ontvangst te bereiden. Buitengewone werkzaamheid voor allerlei Vereenigingen van barmhartigheid, want op dit feest worden in het bijzonder de armen bedacht. Licht en warmte moet hen worden aange bracht, opdat ze zich mogen verblijden in de herinnering aan de komst van den Barmhartige, Die arm werd om rijk te maken. Vreugde wordt alzoo geschonken aan heD, wien ontbreekt, maar ook hun, die mogen helpen vervullen. Daarom is December een feestmaand voor diakenen, die op hun beurt ontvangen en uit- deelen mogen. De vreugde van te ontvangen mocht ook onze Diaconie smaken toen 1.1. Woensdag de Vrou wenvereniging „Phöbe" haar had uitgenoodigd ten einde haar vele goederen ons over te dragen. Een bizonder rijke oogst was ditmaal ons deel, te meer, daar, door bemiddeling eener vrien delijke geefster, thans buitengewone zaken ter tafel waren. Hartelijk dank aan deze Vereeniging, alsmede aan allen, die haar op een of andere wijze steun boden. Namens de Diaconie der Ger. kerk Middelburg B, P. B. Tazelaar. De vergadering der Classe Axel zal D. V. ge houden worden op Donderdag 20 Januari 1916 te Terneuzen. Punten voor 't agendum worden bij den eerst- ondergeteekende ingewacht voor 4 Januari. Namens de roepende kerk van Oostburg, H. Z. de Mildt, Praeses. I. Catsman, Scriba. Varantwoordlng Tan LUfdtgaygi. Ontvangen van de leerlingen der Chr. School te Sleeuwijk de som van twee gulden, zijnde opbrengst van verzameld zilverpapier en cap sules voor Zendingsterrein Zeeland en Noord- Brabant. Z E N D I N G. In vriendelijken dank ontvangen voor den medischen dienst te Magelang honderd opge spaarde halve centjes. G. F. Kerkiiof. O. Souburg, 3 Dec. 1915. Middelburg B. In dank ontvangen het busje der Chr. Jonged.vereen. „Doet wel enz.", in houdende de som van f5,52. Namens gecomm. P. B. Tazelaar. Langs dezen weg zeggen wij onzen beguns tigers vriendelijk dank voor hunne gaven en medewerking ons dit jaar weer geschonken. Wij werden weer in staat gesteld onze diakenen een 80-tal kleedingstukken ter uitdeeling te geven. Zoo blijven wij dezen arbeid in uwe liefde en gunst aanbevelen. Zusterkring Middelburg C. Met vriendelijken dank ontvangen van mej. N.N. 4 dekens, van dhr. V. f 2,50 en van br. J. f3,-. Mej. van Roo, Penningms. Ziekenbus. Ondergeteekende hoopt gaarne de kinderen, die met de busjes voor „Ziekenzorg" rondgaan, te ontvangen a.s. Woensdag 22 December van 2 tot 4 uur. Mej. Stevense, Verwerijstraat. Kampen. J. H. Kok. De nummers verschenen tusschen 21 Septem ber en 16 November leveren goede predicatiën van verschillende predikers over uiteenloopende stoffen. No. 22 is van den Arnhemschen dominee Schouten, over Joh. 1 29, Zie het Lam Gods, een preekje dat wel in den adventstijd kan gelezen worden. No. 23 bevat eene predicatie bii de dankzegging na het Avondmaal, door ds. Gispen uit Zwolle, over een paar verzen uit Psalm 118. Er staat niet bij welke verzen. Ook blijkt niet uit den kop, dat het een nabetrach- tingspreek is, wel uit den eersten zin. No. 24, 27 en 29 zijn drie preeken uit het Boek Job van den Amsterdamschen leeraar Wielenga. Twee professorale preekenNo. 25 over Zach. 3 1—5 van prof. Sillevis Smitt en No. 30 over Jesaja 42 57 van prof. Bouwman. Een Dankdagpreek van dr. de Moor over Hosea 2 20, 21, „Verhooring", biedt No. 26. En in een preek over Filemon 15 „want wellicht is hij daarom voor een kleinen tijd van u gescheiden geweest, opdat gü hem eeuwig zoudt weder hebben". (No. 28) onder het thema„Tijdelijk gescheiden, eeuwig vereenigd" biedt de Rotterdamsche leeraar F. C. Meijster een proeve van bedieniüg des Woords, zooals menigeen ze in onzen tijd gaarne hoort. Achter op den omslag kondigt een lijstje aan, welke predikanten in de volgende maanden tot einde April toe in dezen jaargang preeken zullen leveren. Deze uitgave biedt voortdurend goede waar voor wei nig geld aan vacante kerken en thuiszittende broeders of zusters. Schriftkennis en leiding van het geestelijke leven in gezonde lijnen worden erdoor bevorderd. Afl. November 1915. Zwolle. La Riviere Voorhoeve. De tweede maandaflevering van den 21en jaargang levert weer de gewone rubrieken, waar van de meeste artikelen met zeldzaam vaardige pen zijn geschreven. De Redactie heeft een staf van uitnemende medewerkers tot hare beschik king. Vooral de aandacht trekken de belang rijke meedeelingen uit het leven van mannen, die in den huidigen wereldoorlog op den voor grond tredengeneraal von Kluck, gen. van Hamilton, koning Nikita van Montenegro, W. S. Churchill. Een reeks vervolgartikelen ver haalt ons het leven van John Knox, den Schot- schen Hervormer. Dit tijdschrift tracht ook den geestelijken familieband met on e Vlaamsche verwanten aan te houden, zooals blijkt uit het vlotgeschreven verhaal van F. de Coster „Toch 'n Uilen uit eene ontboezeming van Joh. Demaegt over de „Klokken uit Vlaanderen", die hü op het in korten tijd hem liefgeworden eiland Walcheren toch mist. By de 9de afle vering is nog een toevoegsel met geheel aparte pagineering (425428), waaraan ik niet zou kunnen zeggen, waar het eigenlyk thuishoort, in het hoofdblad of in het bijblad. Toch staat er iets in te lezen, wat den Gereformeerden in onze provincie belang zal inboezemen, namelijk eene beschrijving (met plaat) van denreusacli- tigen Boro-Boedoertempel, die een paar uur ten Zuiden van Magelang gelegen is op ons Zeeuwsche Zendingsterrein, een kolossaal archi tectonisch kunststuk uit het Hindoetydperk op Java. Door elke aflevering wordt een schat van wetenswaardigheden geboden. Timotheus is een familieblad, voor jong en oud, onderhou dend en ontwikkelend. Dat blykt by den voort- duur. Kerkhof. De laatste afleveringen van het tweede deel (JobMaleachi) zijn verschenendaarmee is het O. T. gereed. Die dezen Bybel met Kant- teekeningen zich aanschaften, zullen ongetwy- feld voldaan zyn. Wy behoeven onze aanbeve ling slechts te herhalenzonder in byzonderheden te treden. Alleen melden wy nog, dat ook exemplaren van dezen Staten-Bybel zyn te ver- krygen met doorgeschoten papier dan worden de twee deelen van het O. T. tot vier deelen. J. D. Wielenga. RING MIDDELBURG. Vergadering Donderdag 23 December, 's av. 7V2 uur, Militair Tehuis, Middelburg. Onderwerpen Memoriseeren of Improviseeren, door Kou- dekerke. Sectiestelsel of splitsing naar leeftydSouburg. Precies half acht begint de vergadering. L. M. Helder, Secretaris. BONDSRING SEROOSKERKE e. O. Vergadering op Donderdag 23 Dec., 's avonds om 7 uur in de Geref. kerk te Gapinge. Agenda 1. Het gebed op de Jongver. door Oostkapelle. 2. Zondagverlof en de Wet Gods door St.Laurens. 3. Verkiezing van een Primus-lid voorliet Afd. bestuur. W. Louwerse, Secretaris. AdvsrtentiëiB Heden nam de Heere tot Zich onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Pleegvader, den Heer in den ouderdom van ruim 68 jaren (in leven o.m. Ouderling der Gere formeerde Kerk en Lid van den Gemeenteraad alhier). Wie van den Overledene den een voud en de kinderlyke godsvrucht gekend heeft by zyn genialiteit in zyn veelzydige werkzaamheid, ge voelt, dat ons in dezen „stilzwygen" betaamt, in erkentelykheid voor wat ons in hem gegeven werd. Pa. LOUWERSEBastiaanse. C. LOUWERSE. Serooskerke. P. LOUWERSE. J. LOUWERSE-Janse. Oostkapelle. Ca. COPPOOLSE-Maas. J. COPPOOLSE. Serooskerke. Serooskerke (W), 15 Dec. 1915. Heden behaagde het den Heere tot Zich te nemen onzen waarden en beminden broeder mede-opziener der Gemeente in den ouderdom van 68 jaren. Vele jaren diende hy als zoodanig de Kerk te Middelburg en in de laatste jaren alhier. We staren hem met weemoed na, maar misgunnen hem de zalige ruste niet. De Heere trooste ons, zyne hoog bejaarde weduwe, kinderen en ver dere betrekkingen, zooals Hy dat alleen kan en vermag. Namens den Kerkeraad der Ger. Kerk te Serooskerke (W.) Wm. MELIS, Voorz. Js. GOEDBLOED, Scriba. Serooskerke, 15 Dec. 1915. Voor de vele blyken van belangstelling, zoo van hier als elders ondervonden, by het overlyden van onzen geliefden Vader, dhr. PAULUS SANDERSE, zeggen Kin deren en Behuwdkinderen by dezen har telijk dank. Uit aller naam, C. SANDERSE. Middelburg, 17 Dec. 1915. IZoo juist verscheen by den uit gever E. J. BOSCH Jbzn. te Ny- verdal i Een practicale verhandeling over het godvruchtig avond maal vieren door IEen kostelyk boek, dat gelezen moet worden door allen die tot het H. Avondmaal zyn toegelaten. Belast zich met den Aan- en Verkoop- van Effecten. Verzilvert Coupons. Sluit Prolongatièn. Neemt gelden in Deposito. Incasseert Wissels.. :- Bezorgt Assurantiën. -: Het Filiaal van ZADEN van de firma is gevestigd te Middelburg K. NOORDSTRAAT L 78, en dagelyks geopend van 7 tot 9 uur. H H 20 Aanbevelend, i Verschenen by den uitgever E. J. BOSCH Jbzn. te Nyverdal en alom verkrygbaar door Ëwerk dat door geheel onze elyke jongelingschap dient n te worden. Mevr. v. Vessem, Valeriusstraat 109, Amsterdam, vraagt met 1 Jan. P.G., die zelfstandig kan werken en koken Loon f150,en f26,waschgeld. Ver-, zoeke fr. br. met volledige inlichtingen

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1915 | | pagina 3