Week der Gebeden, D. V. zal de week der Gebeden gehouden worden van Zondag 5 tot Zaterdag 11 Januari 1913. Het door de Evangelische Alliantie uitge geven program luidt als volgt ONDERWERPEN. Zondag 5 Januari Teksten voor predikatiën of toespraken Spreuken 29: 18, Esther 4: 14, Matth. 6: 33, Ef. 314 en 15 Maandag 6 Januari. Dank voor Gods zegenende hand over ons, die alle dingen deed medewerken ten goede; voor het versterkt vertrouwen, dat God zijn heerlijk plan volvoert voor de sporen van geestelijke opleving en het naar achteren treden van den materialistischen geest in verschillende kringen van ons volksleven. Verootmoediging wegens, het stellen van zoovele andere dingen boven het zoeken van het Koninkrijk Gods en zijne gerechtigheid. Bede, dat 1913 voor ons volk moge zijn een jaar, waarin het God leert danken voor wat het nu honderd jaren bezit, en waarin het zich voor Hem verootmoedigt over al wat het heeft nagelaten en waarin het ontrouw is geweest aan Hem. Dinsdag 7 Januari. De Algemeene Kerkhet eene lichaamwaarvan Christus het Hoofd is. Gebeddat het bewustzijn bij de Christenen levend worde, dat zij geroepen zijn in deze wereld Christus' getuigen te wezen door woord en daad; dat de gemeenschap versterkt en de eenheid bevorderd worde door de gehoorzaamheid, liefde en goede werken, zooals die in de aposto lische eeuw openbaar werden dat ieder lid der Kerk de plicht en het voorrecht beseffe om in de nooden van armen, lijdenden en neergebogenen naar vermogen te helpen voorzien dat de dienaren der Kerk vervuld worden met den Heiligen Geest en door hun werk Christus verheerlijkt worde dat de Evangelische Alliantie gezegend worde in haar streven om de verschillende Kerken tot gebedsgemeenschap en samenwerking te vereeni gen, in het besef, dat allen een zijn in Christus Jezus. Woensdag 8 Januari. Volken en hunne regeerders. Gebed voor koningen en allen die het gezag vertegenwoordigen, presidenten, volksvertegen woordigers en wetgevers dat ten opzichte van de verhouding tusschen kapitaal en arbeid de verantwoordelijkheid jegens God en den naaste moge worden gevoeld dat alle klassen in de maatschappij samen wonen in eendracht, gemeenschappelijke vreeze Gods en in gehoorzaamheid aan Zijne geboden dat elke gevaarlijke spanning tusschen de volkeren verdwijne en het gevaar voor oorlog worde afgewend; voor allen die in leger en vloot het volk dienen en voor hen, die de rust van het land hebben te bevorderen. Te lezen: Ps. 133, Rom. 13, Jac. 4. Donderdag 9 Januari. Uitwendige Zending. Dank voor het Evangelie van Christus, dat een kracht Gods is tot zaligheid voor een iegelijk die gelooft; voor de velen, die in het afgeloopen jaar bekeerd zijn tot het geloof in Christus; voor de toeneming van belangstelling in en offervaardigheid voor de zending in het moederland voor de mannen en vrouwen, die de roepstem opvolgen om den Heiland te gaan dienen op verren post. Gebed, dat elk lid van Christus Kerk gehoorzaam worde aan het bevel van Christus, dat het Evangelie gepredikt worde aan alle schepselen dat de zendelingen versterkt mogen worden door kracht uit de hoogte en dat de Heer het woord bevestige door teekenen, die daarop volgen dat inlandsche leeraars, godsdienstonderwijzers en helpers in ruime mate ten zegen mogen zijn voor hunne landgenooten dat de bekeerden mogen toenemen'in genade en door hun leven de oprechtheid van hunne bekeering bewijzen; dat de Zendingsvereenigingen en hare bestuur ders wijsheid ontvangen ten opzichte van bijzon dere moeilijkheden op hun arbeidsveld voor de medische Zending voor zendeling- kweekelingen en hunne leeraren. Vrijdag 10 Januari. Gezinnen, opvoedingsgestichten, de jeugd. Gebed, dat de huiselijke godsdienstoefening in eere blijve of opnieuw kome; dat het persoonlijke gebedsleven zorgvuldiger worde onderhouden door oud en jong

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1913 | | pagina 6