dat ouders zich bewust mogen zijn van de bijzondere gevaren, die in onze dagen jeugd;ge levens bedreigen en dat zij als de beste vrienden hunner kinderen invloed hebben op de vorming van het karakter; voor hoogleeraaren der universiteiten en leeraaren aan andere inrichtingen van onderwijs voor allen, die op de Zondagscholen onderwijs geven voor leiders van vereenigingen tot bevordering van het geestelijk welzijn van jonge mannen en vrouwen. Zaterdag 11 Januari. Inwendige Zendingde Joden. Gebed voor allen arbeid, die het oog heeft op het terugbrengen van vele afgedwaalden binnen de Christenheid tot den eerbeid voor het Woord, den Dag en het huis des Heeren voor den arbeid der Diaconessen en Diaconen voor het werk der Middernachtzending en hetgeen met bestrijding der onzedelijkheid in verband staat; voor de drankbestrijding; voor den arbeid onder gevangenen dat bij het bestrijden van zoovele treurige verschijnselen in de maatschappij dieper worde oorgedrongen tot het besef van de vreeselijke «nacht der zonde, van de noodzakelijkheid van schuldbelijdenis en bekeering. Gebed voor de Joden, die nog steeds een wonder blijven in de wereld dat hunne aanwezigheid aan alle plaatsen waar de Christelijke Kerk is gevestigd, de Christenen doe verstaan, dat het er op aan komt hen door liefde tot het Koninkrijk Gods te trekken dat de zendelingen onder de Joden in hun zwaar werk door den steun der Christenen worden gesterkt. Terwijl door het bestuur van de Nederlandsche Afdeeling der Evangelische Alliantie dit program wordt gepubliceerd, voegt het daaraan de opwekking toe, dat voorgangers van gemeenten of van vereenigingen tot bevordering van gees telijk leven, zoo het eenigszins mogelijk is, tijdig de Week der gebeden voor hunne kringen organiseeren. Natuurlijk is het van 't grootste belang, dat voorgangers van onderscheidene kerken zich daartoe vereenigen. Er rust groote zegen op de samenkomsten tot gebed, en waar men ze begint, zal ondervonden worden, dat de belangstelling verblijdend is. Het is gebleken zeer ter bevordering van de belangstelling te zijn, wanneer het program zooveel mogelijk verspreid wordt. Ieder kan zich dan te voren op de hoogte stellen van de onderwerpen, waarom het gaat. Ook al bindt men zich niet aan de woorden van het program, zoo heeft men daarin toch een leiddraad voor den gedachtengang en voor de orde, die ook in 't openbaar gebed onmisbaar is. De samenkomsten tot gebed in Middelburg vangen aan Maandag 6 Januari en volgende dagen telkens des avonds ten 8 ure in de Zaal Bogardstraat. Voorgangers zijn de broeders: BOUMA, van EM BEL, JONKER, de LIGT, NETELENBOS, OBERMAN, PETERMEIJER, TJEBBES, de VISSER en WIELENGA.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1913 | | pagina 5