Spurgeon. PACKARD Firma F. P. QHUIJ, Burcht, F. A. HANSEN, i. op Vrijdag 13 September, H. VERHOOG, Boekh. NIJKERK. GELS. voor BIJBELS en KERKBOEKEN in alle formaten en prijzen is het van ouds bekende Bureau „DE ZEEUW". Drogisterij „DE ZON". L JAN8E y h. F. Dlelsman. A S. J. DEKKER BIJBELMAGAZIJN van Kerk en Schoolnieuws. Officiëele Berichten. Verantwoording van Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. üendrik Consciense en de School met den Bijbel. P. A. ABRAHAMSE, Passchter Adrlaan Abrahamse, Het Lokaal-Comité yan de Unie „De School met den Bybel" te Middelburg roept alle voorstanders yan Christelijk Onderwijs in den Gereformeerden kring op tot eene Vergadering in het MILITAIR TEHUIS 's avonds 8 ure, om te spreken over de belangen van dat onderwys. Het lokaal comité, P. J. DE KRÜIJTER. A. BLIJDORP. K, Noordstraat, Middelburg. Uitstekend adres voor DROGE en AAN GEMAAKTE VERVEN. Vakkundigs bsreidtng gewaarborgd. te GOES MIDDELBUBG, „Neen, maar dan zult gy er toch genoeg aan kunnen hebben, want? op het gebed wil de Heere het zegenen." Piet keek hem aan met een blik, alsof hy zeggen wilde: „Hoe zal dat?" .Ja, ja," zoo ging Jan voort, „het staat in den Bijbel. En meester heeft van morgen ver teld, hoe de Heere Jezus met een paar brooden en eenige visschen vijf duizend menschen ge spijzigd heeft." Welk een treffende les geeft ons het gesprek dezer kinderen. „Bid maar eerst." Het komt dus bjj alle dingen aan op het gebed. Wat is bidden? Bidden is de behoeften van het lichaam en van de ziele den Heere bekend maken en dit met de belijdenis van onze zonden, waardoor wij eiken zegen verbeurd hebben, 't Is zjjne goedheid te erkennen, dat Hij aan ons, zondige en daarom onwaardige menschen dage lijks zoovele weldaden schenkt, en voorts Hem te vragen, dat Hy verder, om Jezus' wil geven moge, wat naar lichaam en ziel ten zegen kan zijn. „Bid maar eerst." Dit geldt niet alleen bij het gebruik van spijs en drank, maar in alle dingen. Zonder den zegen Gods zal ons niets ten goede gedijen. Ieder mensch heeft vele zorgen en nooden, die hy zelf niet vervullen en ook niet wegnemen kan. De eenige weg derhulpe is biddend het aangezicht des Heeren te zoeken. Allen nooddruft des lichaams en der ziel moge wy door het gebed den Heere bekend maken. En Hy is altyd gereed om te hooren en te helpen, wie hun nood en armoede smeekend Hem bekend maken. Nooit komen wy te vaak, nooit komen we ongelegende Heere hoort de stem zyns volks gaarne. Ook is er geen nood, dien de Heere niet wegnemen kan. In alles wat wy doen, behoort het gebed de eerste plaats te hebben. En naarmate wy ijve riger zyn in het gebed, zullen wy ook meer zegen ontvangen. Want die bidt, die ontvangt. Door den zegen des Heeren is er vergenoegd heid en welvaart ook by een sober deel van deze aardsche goederen. Yalt uw werk u zwaar en moeilijk, bidt tot den Heere om wijsheid en ondersteuning. Zyt ge in lyden en smart, vraag Hem om lijdzaamheid en stille onderwerping. Verkeert ge in armoede en behoeftige om standigheden, neem tot de volle voorraadschuren Gods de toevlucht. Hy geeft aan een iegelijk met wijsheid en goedheid zyn bescheiden deel. Vraagt niet om veel van het aardsche goed, maar bidt om Gods zegen. Het weinige, dat de rechtvaardige heeft, is beter dan de over vloed veler goddeloozen. Als God zyn zegenende hand uitbreidt over uw korf en baktrog dan zal er genoeg in zyn, ook al bevatten zy niet veel. Zie het maar aan de weduwe te Zarphat. Zy had slechts een handvol meel en een weinig olie in de kruik. Maar op het gebed vanElia, schonk de Heere door dit weinige, een langen tyd ryke verzadiging van aller behoeften. Hoe treurig uw toestand ook moge zyn, er is hulp en redding mogelijk op het gebed. De Bybel is vol van treffende voorbeelden, die de kracht van het geloovig gebed bewjjzen. Op het gebed zyn dooden opgewekt, kranken ge nezen, ellendigen geholpen, bedroefden getroost. Het gebed kan een doorgang openen als de weg van alle zijden versperd is geeft uitkomst als het by ons geheel hopeloos staat. Op het gebed wil de Heere, in Christus, u al uwe zonden vergeven, hoe groot en vele ze ook mogen zyn, zoo gy ze maar in oprechtheid be lijdt. Op het gebed wil Hy, om Christus' wil, u redden van den dood, van het oordeel en de straf, en eeuwige zaligheid u schenken. Gelukkig wie dagelijks al zjjne bekomme ringen biddend aan Hem mag opdragen. Tot zulk een zegt de Heere„Ik zorg voor u Lezer, heeft het gebed in uw hart en huis ook een eerste en voorname plaats In een huis, waar veel gebeden wordt, zal gedurig ook een lied des lofs en der dankzegging weer klinken, tot Hem, Die het gebed hoort en verhoort. Een biddend leven is een gezegend leven. Immers, wie bidt sluit de oogen voor wat ron dom hem is, en ziet met het oog des geloofs op tot Hem, Die in den hemel op den troon zyner majesteit is gezeten. De bidder ziet af van de aardsche dingen en toestanden, die hem vaak drukken en benauwen, en richt het oog op den almachtigen en getrouwen God, tegen Wiens wil zich geen schepsel kan roeren of bewegen. En zoo in 't geloof opziende en roepen de tot God, heeft de Christen altyd goeden moed. Biddende geeft hy zich over aan, stelt hy zich vertrouwend in de handen van Hem, van Wien David eenmaal zong„De Heere is myn Steenrots, myn Burg en myn Uithelper mijn God, myn Rots, op welken ik betrouw myn Schild, en de Hoorn mjjns heils, myn hoog vertrek." Wat dunkt u, is hy, die in alles biddend tot dien God opziet, niet altyd, niet overal veilig Lezer, neem de vermaning van dat kind „Bid maar eerst 1" ernstig ter harte. Door in alle omstandigheden eerst te bidden, nemen wy terstond de rechte plaats in, vanwaar wy de dingen en toestanden in het juiste licht kunnen zien, en ook een helder gezicht hebben op het groote arsenaal Gods, dat vol wapenen en middelen is om zyn volk te helpen en te zegenen. J. P. Tazelaar. DRIETAL te Gamerends. R. J. Aalberts te Spykenisse ds. H. L. Both te Eindhoven ds. M. A. v. Pernis te Heerj ansdam. te Lutten a/d Dedemsvaart: ds. C. J. Bos te Spijk ds. O. Boersma te Ezinge, ds. P. H. de Jonge te Sleeuwyk. TWEETAL te Westbroek: ds. R. Brouwer te Genderen; ds. J. Ofifringa te Herwynen. BEROEPEN te Nordhorn, te Wateringen en te Langerak cand. B. van Halsema te Nyeveen te Hoogkerkds. G. Kerssies te Wolvega te Westbroek: ds. J. Offringa te Herwynen; te Kielwindeweerds. H. Fokkens te Dwingeloo te Hindeloopen: cand. R. Haitsma te Arum. AANGENOMEN naar Zalk ds. F. Bruinsma te Glanerbrug naar Meppelds. J. S. Brussaard te Tienhoven naar Ureterp: ds. A. v. d. Vegt te Sellingen; naar Kamerikds. J. Ozinga te Weerdingeweer; naar Scharendykeds. A. D. C. Kok te Nieuw Helvoet. BEDANKT voor Zonnemaireds. F. Bruinsma te Glanerbrug; voor Westerlee: ds. A. v. d. Vegt te Sellingen; voor Haastrechtds. 11. v. d. Zanden te Andel voor Leidends. J. J. Miedema te Groningen B. Ds. B. v. Schelven, van Amsterdam, her dacht Zondag zijn 40-jarig ambtsjubileum, waarvan de meeste jaren de kerk van Amsterdam Z.Eerw. als haar dienaar des Woords mocht bezitten. Ds. Th. Oegema, van Hoogeveen, is na een langdurig lyden Vrijdagmorgen op bijna 53 jarigen leeftijd overleden. By na 23 jaar heeft hy het Evangelie mogen bedienen. Ach tereenvolgens te Heiten, te Drachten, te Wil- dervank en sedert 1902 te Hoogeveen. Door zyn leven en wandel verwierf hy veler hoog achting en liefde. AGENDUM van de 5e Classicale Diaconale Conferentie te houden in de Gerefor meerde Kerk te Goes op Woensdag 18 September, des voormiddags ten 10 ure. I. Opening der Vergadering. II. Lezen der Présentie-lyst. III. Lezen der Notulen. IV. Verslag van den Penningmeester. V. Voorstel van het Moderamen i. z. de onkosten der Conferentie. VI. Verkiezing van een lid van hetModeramen. Volgens rooster is aan de beurt van aftreding br. Johs. Staal. VII. Referaat van ds. G. W. Akkerhuis. OnderwerpDe vereischten om in het diaken ambt te arbeiden. VIII. Bespreking der ingekomen vragen 1. Mag of moet de Diaconie ophouden met ondersteunen aan een weduwe die vijf kinderen heeft, waaronder een zoon is, die een vak wenscht te leeren, waarvan niet dadelijk (b.v. het eerste jaar niet) loon getrokken kan worden. Kruiningen. 2. Op welke wyze moeten de gaven aan de armen worden uitgereikt? Wolfertsdijk. 3. Is het geoorloofd dat iemand zyn vermogen by testament vermaakt aan de Diaconie, indien de overledene bloedverwanten nalaat die in be hoeftige omstandigheden verkeeren. Borssele. 4. Hoe moeten de broeders diakenen het beste verband houden met elkander, inzake de onder steuning der armen, om elkander niet in den weg te treden. Kruiningen. 5. Is het ge wenscht dat de Diaconieën van een kleine kerk, naast de gewone Kerkeraads- vergaderingen ook afzonderlijk vergaderen Wolfertsdyk. 6. De roeping der Diaconie tegenover de kinderen van hulpbehoevende broeders en zusters, hoever strekt- die zich uit Goes. 7. Heeft de Diaconie een roeping tegenover hulpbehoevende kinderen, waarvan de moeder (vader) belijdend lidmaat, gestorven is en de vader (moeder) is afgesneden. Moderamen. 8. Is het reglement tot steun van de hulp behoevende Diaconieën naar de beginselen voor het werk der Barmhartigheid, in overeenstem ming met ons Kerkrecht, en berekend op den huidigen toestand? Goes. 9. Hoe hebben Diakenen te handelen, als ondersteuning gevraagd wordt voor een gezin, waarvan de man of vrouw niet tot de Kerk behoort Goes. 10. Is het geoorloofd dat de Diaconie de hulp der Overheid aanvaardt by de duurzame ver zorging van verwaarloosde kinderen Goes. 11. Hoe hebben diakenen te handelen tegen over minvermogende ouders, die hunne kinderen niet naar de Christelijke School zenden? IX. Omvraag. Goes. X. Sluiting om 5 uur. Varia. Indien de tyd zulks toelaat wordt ter bespre king de aandacht gevestigd op de volgende onderwerpen, door Goes aan de orde gesteld 1. Gezins- of gestichtsverpleging voor Wee zen en Kranken. 2. Wordt er rekening gehouden met het Synode besluit inzake Kinderverzorging 3. Diaconale gelden en Eeredienst. 4. Het Diaconaat en de Kerkelijke pers. Wolphaartsdvjk, 2 Sept 1912. Zondag 1 Sept. maakte onze geachte leeraar ds. G. de Jager, aan de gemeente bekend, een roeping te hebben ontvangen van de Geref. Kerk te Zalt-Bommel. Geve de Heere Zijnen dienstknecht een Hem welbehagelyk besluit te mogen nemen, mocht het wezen om met vrijmoedigheid voor deze roeping te bedanken, is de wensch en bede van kerkeraad en gemeente. Namens den Kerkeraad, A. Nagelkerke, Scriba. De Kerken in de Classis Zierikzee worden ter vergadering opgeroepen D. V. op Woensdag 25 Sept. a. s. Punten voor de Agenda worden ingewacht by den consulent der roepende kerk, ds. P. J. Baay te Kamperland vóór of op den 12 Sep tember a. s. Namens de roepende Kerk, C. Dekker, Praeses. P. L. Dees, Scriba. Zendings-Vereeniging Middelburg A. Uit de busjes van J. B. en van J. A. in dank ont vangen f 6,61 en f 6, De Penningmeester, A. D. Littooij Az. Vlissingen. Voor de Kerk is by de rente betaling op 4 Sept. j. 1. ontvangen een gift van f 4,50. Namens den kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Onze Vlaamsche buren en stamverwanten aan de overzijde van de Schelde vierden dezer dagen met luister en sympathie het eeuwfeest van hun grooten Schrijver Consciense. Hy leerde ons volk lezen, dat was zyn groote ver dienste zeggen de Vlamen. Hy verloste ons, die 4Vs millioen tellen tegen nog geen 3 mil- lioen Walen, van de geestelijke tyrannie der Franskiljons. Hy leidde ons door ons die smijdige, zoet klinkende, teekenachtige taal te doen kennen in een ryke wereld van gedachten en voorstel lingen in, een denkwereld die door de politieke stroomen van 1789 en 1830 was teruggedron gen tot der armen kluis en der ryken keuken. Consciense kwam, schreef en overwon. Ging het ten onzent niet evenzoo met de School met den Bijbel? Was in de vijftiger en zestiger jaren van de vorige eeuw de Bybel niet verdrongen naar de woningen waar han den-arbeid resideert of gewezen buiten de salons van ryken en geletterden? En toen kwam, na '57 de School met den Bybel, om in toene mende mate en in steeds breeder kring te leeren dat er naast een wet voor alle tyden en volken, nooit straffeloos te overtreden, ook een Evangelie bestaat dat een boodschap des heils voor tijd en eeuwigheid brengt. De School met den Bijbel kwam, onderwees en overwon. Overwon zoo zeer, dat na 60 jaren reeds 1056 christelijke scholen in ons landbe staan. Overwon zoo zeer, dat in Zeeland ruim 33000 leerlingen de openbare scholen en bijna 25000 de bijzondere scholen bezoeken. Het lokaal-comité van de Unie roept, blijkens de achterstaande aankondiging, alle voorstan ders van dat onderwijs in onze kringen tot eene Vergadering op Vrijdag 13 September, 's avonds 8 ure, om daar over onze onderwys- belangen te spreken. Dat daar niemand ont- breke die wenscht te leven met den Bybel en de christelijke SchoolP. J. de Krüijter. AdverteHtfën. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, op het aller onverwachts, van onze zyde weg te nemen, onzen innig geliefden Echtgenoot, en der Kinderen zorgvollen Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 60 jaar en 8 maanden. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wy in hem verliezen. Sterke de Heere ons in deze zware beproeving. Uit aller naam, Wed. P. A. ABRAHAMSE- Riemens. St. Laurens, 30 Aug. 1912. Tot onze droefheid nam de Heere heden onverwacht van ons weg, in den ouderdom van ruim 60 j aren, onzen geliefden ambts broeder die jarenlang de Ger. kerk alhier als ouderling met toewijding gediend heeft. Zyn leven was hem Christus en het sterven gewin. Trooste de Heere zyne weduwe met hare kinderen in dit smartelijk verlies. Namens den Kerkeraad der Ger. Kerk, G. H. TOEBES, praeses. C. WILLEMSE, waarn. scriba. St. Laurens, 30 Aug. 1912. Olieën, Lakken, Vernissen, Noirine Kachellak. Door reuzenvoorraad sterke Dweilen vanaf 10 cent. Sunlightzeep a 24 cent per pak. Spurgeon's Levensgeschiedenis, vier zware deelen, vroeger Guldens, nu by uitverkoop, voor slechts f 2,20 franco thuis. Wie ze in stempelbanden wenscht te ont vangen, zende f 3,50 per postwissel aan Schrijf er vooral by „VOOR SPURGEON." Bij het koopen van een Orgel stelle men de volgende eischen le. Het binnenwerk moet van een be proefd fabrikaat zyn (o.m. van zeer droog hout zyn vervaardigd). 2e. De toonschakeering der verschillende registers moet duideljjk hoorbaar zyn en overeenstemmen met rde namen op de registers voorkomend. Er zyn n.l. veel Orgels in den handel met een groot aantal registers, maar waarby tevergeefs naar verschil in klank wordt gezocht. 3e. De kast moet fijn afgewerkt zyn en geheel naar den smaak van den kooper. Men wende zich met vol ^vertrouwen tot de firma die reeds vanaf het jaar 1890 duizenden instrumenten in ons land met succes heeft geplaatst. Het beroemde fabrikaat voldoet aan al de te stellen eischen. Tot een bezoek aan de Orgelmagazijnen wordt ieder belangstellende beleefd uit- genoodigd. laikioh idres Dagelijks Zaden verkrijgbaar by den Heer G. DEKKER, Vlasmarkt K 156a, Middelburg. Des Donderdags op de Markt. Standplaats tegenover Café „de Eendracht'.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1912 | | pagina 3