PACKARD Opnieuw ontvangen Boekh, FANOY, Burg B 16. POINT-LACETWEBK. O HQ ELS. A. S. J. DEKKER EeiTgevaar. ^PBOKKELIN GEN. Recepten. De Meester is daar en roept u. Kerk en Schoolnieuws. Officiëele Berichten. Vacutnrebeurten Classis Zierikzee. Pinkstercollecte. Verantwoording van Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. In den dienst. BOEKAANKONDIGING. De ondergang van de „Titanic", bewerkt door E. C. J. Kuijper, Redacteur van het „Algemeen Handelsblad." Advertentiën. De e. v. toelatingsexamens voor het Gymnasium zullen D. Y. worden gehouden op DINSDAG 9 JULI (aanvang 10 uur) en op DINSDAG 3 SEPTEMBER. Aangifte bij den Rector, Dr. J. J. ESSER, N. B. Het einddiploma geeft o. a. recht tot de studie aan een Universiteit, de Theol. School te Kampen, de Technische Hoogeschool te Delft, de Landbouwschool te Wageningen, de Vee artsenijschool te Utrecht en voor Oost-Indisch Ambtenaar. Het lied gespeeld hy het zinken van de „Titanic" Nader mijn God b|j U Pr|Js slechts 5 cent, Magazijn van DameshandwerkBn 'T SPINNEWIEL. KORTE DELFT A 81, MIDDELBURG, Patronen voor KLEEDJES. KRAGEN. ZAKDOEKEN. KINDERMUTSJES. te GOES, meente er op moet wjj zen, dat men noten moet kennen om te'kunnen zingen Door die verregaande onachtzaamheid ont hield ze ons volk een groot aantal psalmen. En waar het in hoofdzaak de tekst is, waarom dan teruggedeinsd voor een beetje vreemde wijs. 't Is niets anders dan lauwheid. Laten we dus beginnen om te willen zingen de z.g. vreemde psalmen. Prof. Bavinck geeft de schuld aan de psalmwezen „die alleen bewerken, dat ze zoo goed als nooit gezongen worden". Onkunde, louter onkunde doet ons een groot deel der psalmen missen. Men helpe daar aan niet mede. Men wekke de gemeente liever op om noten te leeren als ze heel deftig zich van een psalmbundel bedient, 't Is werke lijk de moeite wel waard. We kunnen dan later wel eens praten over nieuwe wijzen. Best. Het niet-kennen van het notenschrift houdt de verschijning van een nieuwen psalmbundel maar op. De betoning van menigen psalm is ook slecht te noemen. Het geeft te denken of niet elk vers zijn melodie zou moeten hebben, een melodie, die de woorden weergeeft. Het is een onderwerp waarover men niet raakt uitgesproken. Maar laten we beginnen bij het begin en dat is hier: de Kerkeraad en dus de predikanten wekken de gemeente op om noten te leeren. Het is werkelijk niet moeilijk. Na het leeren der vijflijnige notenbalk, volgen de sleutels en noten. (Yoor de vereenvoudiging zou men den vioolsleutel kunnen gebruiken). Rest de af standen te treffen. Zal nu door deze poging een deel onzer psalmen weer aan de gemeente worden terug gegeven Broeders, onthoudi de gemeente haar schatten niet. [(Op verzoek overgenomen uit De Harp") 3 Er wordt tegenwoordig onder de benaming „cacao" een product verkocht, in bussen zoo wel als los', bij het gewicht, hetwelk zoo sterk ontvet is, dat het eer de benaming van „afval" verdient dan die van „cacao".^ De verhouding der voedingswaarde van dit „afval" tot die van werkelijk goede cacao, is dezelfde als die van uitgekookt soepvleesch tot een sappige biefstuk. Een ieder die geen gevaar wil loopen bedro gen uit te komen, koope de bekende bussen BLOOKER's daalders Cacao. In de hoop dat geen der leden van het ge neeskundig Toezicht of van de rechterlijke macht of wie anderszins de bevoegdheid heeft, ons zal vervolgen wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunst, wenschen wij onzen lezers en lezeressen gratis eenige recepten voor te schrijven in het bizonder tegen aanvallen, u.Tegen een aanval van drift: Ga terstond alleen in de frissche lucht: ge kunt daar uw gedachten vrij uitspreken zonder iemand te kwetsen. Tegen een aanval van luiheid: Tel een uur lang de tikken uwer huisklok: daarna zult gij blijde zijn weer hard aan het werk te mogen gaan. Tegen een aanval van lichtzinnigheid en dwaasheidGa naar een gevangenis, spreek met de ongelukkigen, die ge er vindt en de lust tot een en ander zal u vergaan. Tegen een aanval van eergierigheid of heb zucht: bezoek een kerkhof en lees eenige op schriften ze zullen u het einde van uw aanval Yasco di Gama gevolgd, van Spanje naar Indië hij wijst de rustpunten aan van die route en roept dan uit„Hoe veel namen zyn beurte lings aan die oevers verdwenen en verschenen Zoovele veranderingen voeren de eeuwen in haar loop mede. Met de namen verdwijnen rijken en natiën. Hoe vele eertijds bloeiende volken en steden bedekken heden den grond met hun stof. Het gezicht van zoovele opeengehoopte bouwvallen moet ons des te meer aansporen onzen weg naar het hemelsch Jaruzalem voort te zettennaar het onvergankelijk en eeuwig ko ninkrijk, waar ons de erfenis wordt bewaard der waarachtige goederen Morato's hart, eertijds alleen met wereldsche wijsheid opgevuld, opende zich voor de waar heid Gods. Nu werd de band tusschen beide mannen onverbrekelijk. Hoor, hoe Morato aan Curione schrijft: „Eertijds las,of liever bla derde ik in mijn ledige uren eenige bladzijden door in Paulus of Johannes, of eenig ander deel der Heilige Schrift; en dat was alles. Uw doordringende stem, o mijn waarde Celio, heeft alleen den weg tot mijn hart gevonden. Het licht, dat in uw gesprekken doorstraalt, heeft mij tot mijn heil verlicht. Ik erkende ten laatste mijn diepe duisternis, en door de kracht der genade van boven kan ik zeggen „Ik ben het niet meer, die leeft; het is Chris tus, die in my leeft 1" leeren. Tegen een aanval van ontevredenheid met uw lot: Zie eens naar blinden, lammen, kreu pelen; bezoek kranken en zwaarbeproefden en gij zult genezen zjjn: gij zult u schamen over uzelf, dat ge klagen durfdet over uw geringe wederwaardigheden. Tegen een aanval van neerslachtigheidDenk ernstig na over 't goede, dat God u schenkt, let op de bloemen, die God de Heere op uwen levensweg strooide en geef vertrouwend uw lot en leven in Zy'n hand over. Een diakones had boven haar bed den tekst opgehangen „De Meester is daar en Hij roept u". Naast dezen tekst was de schel, die haar riep bij de zieken in de zaal van het gasthuis. Als nu de zuster overdag uit haren korten rust tijd of uit haar vasten slaap door middel van de schel in de ziekenzaal geroepen werd, en 't haar wel eens moeite kostte op te staan, hare vermoeienis meester te worden en haar rust vaarwel te zeggen, dan was een enkele blik op den tekst voldoende, om haar zonder morren telkens weer met blijden moed haar arbeid te doen hervatten. Zulk een schelletje moest ieder in zijn huis hebben. Een schelletje, waardoor wij herinnerd worden aan onzen arbeid in den dienst des Heeren, en dat ons zegt: „De Meester is daar en Hij roept u!" BEROEPEN te Krimpen a.d. Lek ds. P. v. Hoven te Hoog vliet te St. Jacobi-Parochieds. S. v. Leeuwen te Oostermeer te Lutjegast: ds. G. H. Dijkstra te Drachtster- Compagnie te Westerlee: cand. M. Schouten te Haren. AANGENOMEN naar Stroobosds. J. D. Speelman te Velsen; naar Nigtevechtds.P. Jukkenekke teKockengen naar Bussum dr. J. Ridderbos te Meppel. BEDANKT voor Oldemarktds. U. Buwalda te Exmorra voor Wonsds. J. D. Speelman te Yelsen voor Leidends. J. H. Donner te Breda voor Zierikzeeds. N. H. Koers te Noord wijk aan Zee voor Oude-Bildtzijlds. A. de Boer te Grijpskerk voor Boornbergumds. H. Kalter te Laar. Het moderamen der Pred. Conferentie ver zoekt vriendelijk en dringend, dat de predikanten, die wenschen deel te nemen aan den gemeen- schappelijken maaltijd, door de Synode aange boden, en logies begeeren, vóór 2 Juni a. s. daarvan mededeeling doen aan ds. L. Bouma te Middelburg. Haamstede: 14 Juli ds. P. J. Baay. 22 Sept. ds. C. Staal. Wissekerke4 Aug. ds. F. W. J. Wolf. 29 Sept. ds. F. Staal. Zonnemaire22 Sept. ds. B. Meyer. Geersdijk28 Juni ds. F. Staal. 15 Sept. ds. J. J. Koopmans. Scharendyke14 Juli ds. A. Taal. NieuwerkerkII Aug. ds. D. Pol. Namens de Classis, Ds. P. J. Baaij. Men begrijpt, hoe vurig Morato naar Curione verlangde. Deze besloot ten laatste aan de vele dringende beden gehoor te geven. In een eenvoudig vertrek vinden we Curione met zyn gezin gereed tot vertrek, 't Is de woning van Antonio en Aspasia. Daar is in dit scheiden iets dat drukt. Is het een voorgevoel van wat komen zal Iet§ in aller hart zegt, dat deze scheiding er een zal zyn, zonder weerzien hier op aarde. Tot afscheid reikt Curione zyn vrienden de handdie hand beeft. Er wordt niet veel gesproken. Waarachtige vriendschap is vaak stom. Maar het oog waarin de traan welt, en de handdruk, die de trouw vertolkt is welsprekend. „Indien we elkaar hier niet wederzien", waarde vriend, „zoo zullen we elkaar hierboven ontmoeten, niet waar?" „Ja heer, hierboven brengt Antonio haperend uitdie hapering is niet een gevolg van twijfelmoedigheid, maar van scheidenswee. En als hy het zegt, richt onwillekeurig zich het oog omhoog, en een zonderlinge glans spiegelt er in. Is het 't heimwee naar de eeuwige woningen? (Wordt vervolgd). Aan de Kerkeraden in de Classis Middelburg wordt verzocht de Pinkstercollecten op den gewonen tyd ter gewone plaatse af te dragen, d. w. z. op Donderdag 6 Juni 's morgens van 11—12 uur in de Consistoriekamer „Bogard- straat" te Middelburg. G. F. Kerkhof. Zendings- Vereeniging Middelburg A. In dank ontvangen uit het busje van de kinderen van R. f 4,35. De Penningmeester, A. D. Littooij Az. Ontvangen 2e kwartaal Zendingsbij drage Yan Arnemui'den f 12,50, Domburg f 5, Ga- pinge f 5, Grypskerke f 30, Koudekerke f 50, St. Laurens f 6, Meliskerke f 30, Middelburg A f 50, B f25, C f87,50, Oostkapelle f 18,75, Serooskerke f 36,25, O. en W. Souburg f 50, Veere f 10, Vlissingen f 62,50, Yrouwepolder f 12,50, Westkapelle f 8. Yan Grijpskerke bovendien f 10 omdat het vorige jaar de Pinkstercollecte niet werd af gedragen. G. F. Kerkhof. Dep. t. d. Zending. Ontvangen de opbrengst der busjes voor 't orgelfonds tot Mei 1912 zynde f 12,60. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie). Aan de lotelingen van de lichting van 1912 die in de maand Mei onder de wapenen moeten komen. De tyd nadert, dat ge geroepen wordt u te oefenen in den krijgsdienst. Yeel zult ge dan zien, hooren en doen wat u tot nu toe geheel vreemd was. Yelen zien met angst en vreeze dien tyd'na- deren. Wat tot nu toe van het militaire leven ge hoord werd, was niet aanmoedigend te noemen. Mogen wy u een goeden raad geven? Laat u dan niet afschrikken door de geruchten, die onder ons volk de ronde doen over allerlei verschrikkelijks en ruwheid, waaraan ge zoudt moeten meedoen, of u den spot en ver achting van kameraden u op den hals halen. Die voorstelling is onjuist. De tyd van het gooien naar een bidder met zwoertjes spek, menageketels, modelschoenen en andere projectielen, is gelukkig reeds lang voorbij. Het kazerneleven is zooals de miliciens dat zelf maken. De enkele vrijwilliger die er is, in vergelijking van het groot aantal mili- tieplichtigen, (zoo goed als zonder uitzondering jonger in jaren dan de miliciens) kunnen zeer weinig invloed op den toon van het onderlinge verkeer uitoefenen. Laat iemand uwer zich zijn opvoeding scha men, noch schande aandoen. Leeft in de kazerne zooals ge dat thuis gewoon waart. Wy geven u de verzekering, dat het door alle superieuren op prys gesteld wordt. Begint, vanaf het eerste oogenblik, dat ge in de kazerne komt, uit uw wandel te laten zien, wie ge zyt en welk beginsel ge zyt toe gedaan. Met bescheidenheid, maar toch ook zonder bleuheid. Laat nooit het gebed na. Ge zult ondervinden, dat dit uw krachtigste wapen is. Leest regelmatig, op geschikte tijdstippen in uw Bijbel; vader of moeder zullen zeker niet vergeten, dit boek u mede te geven. Het is wel mogelijk, dat ge eens een schimp woord of een minachtend lachje van een uwer kameraden zult hooren of zien, maar wat deert u dat? Zullen wy, die de eere van Christus dragen, ons onttrekken aan Zijne smaadheden? Behandelt zulke personen steeds met voor komendheid, maar ook, bidt voor dezulken. Zy missen nog zooveel. Gaat ter kerke uwer gezindte, verzuimt het catechetisch onderricht niet en bezoekt trouw het Tehuis voor Militairen. Dit zyn met het gebed en het onderzoek van Gods Woord, de middelen, door God zelf gegeven u tot steun en sterkte in de omgeving waar ge u in ge plaatst ziet. In ieder garnizoen vindt ge enkele onder officieren, die gaarne bereid zyn u van dienst te zijn, wanneer ge vreemd zyt, hulp of inlich tingen noodig hebt. Klopt gerust by deze onderofficieren aan, ze zullen u niet wegzenden, maar helpen. In ieder garnizoen is een afdeeling of cor respondent onzer vereeniging, die door ver spreiding van Onze Gidsu tegemoet treedt. In Onze Gids vindt ge alles wat ge noodig kunt hebben voor uw garnizoensplaats. Een volledige adreslijst van onze Vereeniging zou te veel plaatsruimte vragen. Die kunt ge vinden in de organen van de Jongelingsbonden. Helpt ons in onzen arbeid: „deverspreiding van de Christelijke beginselen in leger en vloot", en dat doet ge het best en het meest door bovenstaande raadgevingen op te volgen. De. Nationale Christen- Onderofficieren-Y ereeniging. Uitgave van Oosterbaan en Le Cointre, Goes. De naam „Titanic" is op aller lippen geweest. Ieder weet, hoe dit prachtig zeekasteel, een wonder van scheepsbouw en de trots van de White Star Line, den 14den April j.l. op zyn eerste reis verongelukt is door de botsing met een geweldigen ijsberg, en wat daarvan de ontzettende gevolgen geweest zyn. Het schip gezonken, meer dan 1600 menschen omgekomen. Huiveringwekkend De heer Kuyper geeft een duidelyke be schrijving van het schip en een levendig verhaal van het ongeluk. Portretten en platen lichten het nader toe. Yooral de groote Lengtedoorsnee" is merkwaardig, om haar duidelyke voorstelling hoe een modern schip voor trans-atlantische vaart er in onze dagen uitziet. Het boekje is goed verzorgd. Wy twijfelen niet of het zal „gaan." Yan der Yeen. Puike Fokker's Levertraan. Met 5 pCt. Bon. L. JANSE, v.h. F. Dieleman, K. Noordstraat. voor Harmonium of Piano met Zang. Leege Azynzuur-fleschjes worden a 20 cent gevuld. Met 5 pCt. Bon. L. JANSE, v.h. F. Dieleman, K. Noordstraat. By het koopen van een Orgel stelle men de volgende eischen le. Het binnenwerk moet van een be proefd fabrikaat zyn (o.m. van zeer droog hout zyn vervaardigd). 2e. De toonschakeering der verschillende registers moet duidelijk hoorbaar zyn en overeenstemmen met de namen op de registers voorkomend. Er zyn n.l. veel Orgels in den handel met een groot aantal registers, maar waarbij tevergeefs naar verschil in klank wordt gezocht. 3e. De kast moet fijn afgewerkt zijn en geheel naar den smaak van den kooper. Men wende zich met vol vertrouwen tot de firma die. reeds vanaf het jaar 1890 duizenden instrumenten in ons land met succes heeft geplaatst. Het beroemde fabrikaat voldoet aan al de te stellen eischen. Tot een bezoek aan de Orgelmagazijnen wordt ieder belangstellende beleefd uit- genoodigd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1912 | | pagina 3