UURWERKEN enz. d op en Aaverieen in ONDERTROUWKAARTEN Zeldzaam goede Boeken. Me Delfl i 84, ilslhrg. FIRMA N. VERHULST. IJZERWAREN, LANDBOUW WERKTUIGEN EN YERFWAREN. Kastpapier Henry Bijbelverklaring van het Onde Testament Boekh. FANOY, Burg B 16. GROOTE SORTEERING I. J. CH v.ü. l Kenlemans. Harderwijk. A. J.WPE8THAN. HËNHY, Oude Testament, DE ZEEUW. Magazijn bij den Watertoren. Des Donderdags op deMarkt. Firma F. P. D'HÜIJ, G. M. FE IJ, In Torneuzen 'T SPINNEWIEL. is het goedkoopste adres voor HENRY. Verklaring van het Oude Testament. Ofiioiëele Berichten. Verantwoording van Liefdegaven. BOEKAANKONDIGING Weer een jaartje ouder voor Hollands kinderen op Prinses Juliana's derden ver jaardag. Herinneringen uit Prinsesjes derde Levensjaar, door Betsy, uitgave van J. M. Bredée te Rotterdam. Zendingstijdschrift De Macedoniër. In 's levens Dwarreling door de G. G. Oorspronkelijk verhaal, uitgave van M. O. Jongbloed te Leeuwarden. Dagen van blijde boodschap. Tiental Feest- en Gelegenheidspreeken door J. J. Impeta, Dienaar des Woords te Katwijk aan Zee. Uitgave van G. Los te Leiden. AdTertentlën. Reinder Jan van dar Taan Elizabsth HtniUrlka Vsnhalzen „In den Hercules". (Wordt vervolgd.) W. WATTEL, Sleeperssingel Q 311, Middelburg. Het meest gelezen Dagblad in Walcheren. Firma F. P. DH IJ. Beste middel tegen Hoesten v.h. G. LOUWERSE, Middelburg. geboekstaafd worden. Overtroffen* de inzen dingen verre, zeer verre de verwachting; de verkoop was een waar succes. Aan den avond van den eersten dag was zoo goed als de helft en den tweeden dag bijna alles verkocht, zoodat voor den Donderdag, om niet achter leege tafels te staan, moest ingeslagen worden. By de sluiting had alles en er was wat! van de inzendingen op een 15 tal stuks na zyn weg gevonden en ook deze artikelen kregen nog koopers. De opbrengst bedraagt ruim f 1000,-— waarvan de onvermijdelijke kosten moeten afgetrokken. Scharendyjke5 April 1912. Heden ontvin gen wy 't teleurstellend bericht, dat de Heer D. J. v. Katwyk voor het beroep naar onze gemeente meende te moeten bedanken. Namens den Kerkeraad, B. K. Hasker, Scriba. AGENDUM der Vergadering van de Vereeniging van Predikanten van de Ge reformeerde Kerken in Nederland op Woensdag 17 April a.s. 's morgens 11 Vs ure in het gebouw „Irene", Keistraat, Utrecht. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Presentielijst en Notulen. 3. Verslag van den Secretaris. 4. Verslag van den Penningmeester. 5. Verkiezing van een bestuurslid (vac. dr. J. v. Lonkhuyzen). 6. Voorstellen Gereformeerd Tijdschrift. 7. Voorstel betreffende een prijsvraag. Pauze van een half uur. 8. Referaat door dr. G. Ch. Aalders, van Ermelo. Onderwerp: Kan de H. Schrift voorwerp van wetenschappelijk onderzoek zyn voor hem die zich, ook voor zyn wetenschap pelijk denken, volstrekt aan haar oordeel onderwerpt 9. Bespreking van het referaat. 10. Referaat door ds. F. Kramer, van Beverwijk. Onderwerp Het gebedsleven van Imma- nuel. 11. Bespreking van het referaat. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Het Bestuur L. Lindeboom, Voorzitter. J. G. Kunst, Secretaris. F. Kramer, Penningmeester. J. Vonk, Alg. Secundus. STATUTEN der Vereeniging van Pre dikanten van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Artikel ,1. Er bestaat eene Vereeniging van Predikanten van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Art. 2. Leden der Vereeniging kunnen zyn Predikanten en Emeriti-Predikanten van eene van de Gereformeerde Kerken. Als Begunstigers der Vereeniging kunnen toetreden allen die lid zyn van eene van de Gereformeerde Kerken. Art. 3. De jaarlyksche contributie voor leden en begunstigers bedraagt minstens f 1,— waarover de Penningmeester in de maand Mei per postkwitantie beschikt. Art. 4. Het doel der Vereeniging isBevor derlijk te zijn aan de theologische studie barer leden en aan de belangen van den ambtely- ken arbeid in de Gemeente. Middelen om dit doel te bereiken zyn a. Jaarlijks eene vergadering te houden, waarop een of meer theologische of andere onderwerpen uit het christelijke of kerkelijke leven behandeld worden b. het steunen van uitgaven van theologische werken van leden der Vereeniging c. het uitgeven van een tijdschrift d. het uitschrijven van prijsvragen over een theologisch onderwerp. Art. 5. De leden hebben op de vergadering keurstem; de begunstigers, die ouderling of diaken zijn, hebben adviseerende stem. De vergadering is verder toegankelijk voor vreezen, dat in des bisschops afwezigheid de gevangene ontsnappen zal. Al spoedig gevoelt Curione een schrijnende pijn in de voeten De ruwe wachters hebben de boeien zoo aangedraaid, dat de voeten be ginnen te zwellen, en de pijn welhaast ondraag lijk wordt. Aan slapen valt niet te denken. Het wordt dag, en, ondanks zyn felle pijnen, ziet Curione verwonderd en nieuwsgierig om zich heen. De zaal, waarin hy zich bevindt, is van stevige, dikke muren voorzien. Geen enkel venster geeft uitzicht naar buiten. Het verblijf draagt dui delijke sporen van verwaarloozing. In zyn nabijheid bevindt zich nog een tweede ruw af gewerkt houten bankje. In een hoek wat rom mel lompen, papieren enz. En toch komt dit vreemde verblyf hem be kend voor. Curione heeft, wat men noemt, een plaatsgeheugen. Wanneer hy slechts enkele malen een huis heeft bezocht, herinnert hij zich later gemakkelijk de gansche inrichting. Hoe meer hy zyn nieuwe gevangenis in oogen- schouw neemt, des te zekerder wordt het hem, dat hij hier meer geweest is. Hy zet zich, om na te denken, waarvoor hy ruimschoots gele genheid heeft. Weldra is alles hem volkomen helder. Hy zou in staat geweest zyn een teekening te maken van de inrichting van het al de leden van de Gereformeerde Kerken die geen begunstigers zyn, tegen een entree van 50 cent. Art. 6. Het Bestuur bestaat uit vijf leden. Deze worden bij volstrekte meerderheid van stemmen uit de leden gekozen door de jaar lyksche vergadering. Zy regelen onderling de functiën. Volgens rooster treden af, het eerste jaar 2, het tweede jaar ook twee, en het derde jaar één van hen. Zy kunnen herkozen worden. Art. 7. Op de jaarlyksche vergadering wordt rekening en verantwoording gedaan van het finantiëel beheer der Vereeniging. Art. 8. Het boekjaar loopt van 1 Mei tot 30 April. Art. 9. De wijze van uitvoering van deze artikelen wordt nader geregeld in een Huis houdelijk Reglement, door het Bestuur ingediend en door de vergaderde leden vastgesteld. Aldus vastgesteld in de vergadering van 20 April 1911 te Utrecht. L. Lindeboom, te Kampen, Voorzitter. J. G. Kunst, te Barendrecht, Secretaris. F. Kramer, te Beverwyk, Penningm. J. Vonk, te Maassluis, Alg. Sec. Vlissingen. In de collecte van 7 April j.l. voor de Kerk ontvangen een bankbiljet van f 10,—. Voor het tekort der Kerk een gift ad f5, een dito a f 2,50een dito a f '2,en een dito a f 1,-. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. Betsy gaf nu ook weer een aardig boekje over onze Prinses. Zij heeft er slag van om aardig te vertellen. De kinderen lezen graag, wat zy schryft en vooral indien zij het heeft over Prinses Juliana. Dit is dan ook weer een aantrekkelijk boekje. Verschillende plaatjes verhoogen de waarde ervan. Het eenige wat my niet bevalt is dat „voor -Hollands" kinderen." Redactieds. H. Dijkstra, Smilde. ds. D. Bakker, Djokjakarta, ds. D. K. Wielenga, Pajéti. Uitgave van de Firma Bouwman en Venema Groningen. Dit Zendingstydsehrift kan onze kennis ver rijken en op deze wyze de liefde tot de Zen ding versterken. De Redactie blijft zich voort durend uitnemend kwijten van haar taak en wy kunnen het dan ook weer met groote vrij moedigheid aanbevelen. Ook in onze jongelingsvereenigingen moet het meer en meer een plaats veroveren. Dit verhaal zal wel gelezen worden. Het weet ons belang in te boezemen voor de per sonen, die er in voorkomen. Er zyn schilder achtige tafereeltjes in. Wy waardeeren erin, dat de toon goed en de beschouwing van het leven christelijk is. Wie voor de verandering gaarne eens een boek leest, dat niet al te veel inspanning vraagt, koope dit en hy zal met onverdeelde aandacht ten einde toe lezen. Op pag. 113 staat, dat Ange een dochter was van Hedzer Tolkertsma uit Leeuwarden, doch dit is een abuis, zie bl. 14. De uitgever zorgde voor goed papier en voor helderen druk. Het wonder van den Kerstnacht over Luc. 2 7a. De Engelenzang over Luc. 2 13, 14. Het geheim van 't rechte danken over Eph. 5 20. kasteel, waarin hij zich nu bevindt. Hoevele malen is hy hier vroeger niet geweest, als gast by een zyner vrienden. Maar achwat baat hem deze wetenschap. Aan loskomen, aan ontsnappen is immers geen denken. De stekende pijnen herinneren hem maar al te zeer aan de absolute onmogelijkheid van ontkoming De cipier komt en brengt water en brood. Curione klaagt er over, dat men hem noo- deloos zulke kwellingen aandoet. Hij haalt den gevangenbewaarder er toe over, slechts één been te ketenen en het andere vry te laten, totdat het genezen zou zyn, waarna dit laatste weer aan de beurt zal wezen. Een paar geldstuk ken maken het den cipier gemakkelijk aan dit billyk verzoek te voldoen. Zoo gaan enkele dagen voorbij. Tegen dat de pijnen het hevigst worden, krygt hy eenige verademing, als het andere, eenigszins genezen been, gekluisterd wordt. Niets bezorgt den ongelukkige eenige aflei ding. Waar zyn gedachten ook henenzweven, overal stooten zy op moeiten, rampen, gevaren, tegen spoed. De toekomst is bang. Waar is zyn vrouw? Hoe maken het zyn kinderen Wat zal hun lot zyn Duizenden vragen dringen zich aan hem op, maar op geen enkele kan hy antwoord geven. Alle dingen ten goede medewerkende over Rom. 8 28. Christus' reddend lijden over 1 Petr. 2 24. Het ledige graf over Matth. 28 6a. Maria Magdalena bij het graf van Jezus. Joh. 20 11. De heerlijkheid van ons Hoofd Christus over ons. Hebr. 1 3b, 4. De uitstorting des H. Geestes over Hand. 2 1-4. De Eerstelingen van den Pinksterdag over Hand. 2 37-41. Wy schreven de onderwerpen at, opdat ieder aanstonds weten kan, wat soort preeken ons hier aangeboden wordt. Het zyn hoofdzakelijk feestpreeken. Terecht mogen zy dezen naam dragen. Algemeen is het bekend, dat ds. Impeta een predikant is, dien ons volk gaarne hoort. Hy heeft de gave om te spreken naar het hart van Jeruzalem. In zijn kracht is hy vooral op de hoogtijden van ons Christelyk leven. Wij zijn er erkentelijk voor, dat hij deze preeken uitgegeven heeft. Deze preeken zijn zeer duidelijk. Hij houdt zich aan de verdeeling, welke hij geeft. Elke gedachte wordt kort maar zeer helder uiteen gezet. Uit alles blykt, dat hy zijn stof meester ishy beheerscht haar van 't begin tot het einde. Het is een genot om ze te lezen, want zy bieden voedsel voor hoofd en hart. Laten onze vacante Kerken, die in de feest dagen leesdienst moeten hebben, dezen bundel aanschaffen en onder den zegen des Heeren kunnen zij menigeen nader brengen tót God en zyn zaligen dienst. Voor ouden van dagen en zwakken naar het lichaam, die de openbare samenkomsten der gemeente niet bijwonen kunnen, zyn zy ook zeer geschikt. Een flinke letter en goed papier bevorderen de aangename lezing. Bouma. Den 14den April hopen onze geliefde Ouders y. d. m. en hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken en den 24sten April hoopt onze ge liefde Vader zyne 35-jarige Ambts bediening te herdenken. Gode de eer Hunne dankbare Kinderen. Ontvangdag25 April van 2 Goes, April 1912. en andere SCHOONMAAK-ARTIKELEN aan billijke pryzen. in de grootste keuze. Aanbevelend, Burg 109. Middelburg. De inteekening op is opengesteld by Eerste aflevering is voorhanden. Prospectus gratis te bekomen. LANGEDELFT H 20. Aanbevelend, Toch wordt hy niet moedeloos. Hy heft het hoofd omhoog en uit zyn ziel rijst het gebed tot den God zyns levens, om ondersteunende genade, om volharding in den kamp, om getrouw te mogen zyn tot den dood die hem aangrimt. Eensklaps neemt zijn gelaat een gansch andere uitdrukking aan. Wat denkbeeld verheldert plotseling zyn vooruitzichten? Hy trekt den schoen en de kous uit van den voet die nu vry is en vult ze met eenige linnen lappen. Handig werkt hy alles in elkaar en de nagemaakte voet is gereed. Het bankje dat in zyn nabijheid staat, weet hy te grijpen. Het gelukt hem, er een poot af te breken, die hy in de kous steekt. Deze vult hy verder op met allerlei dingen, die er maar eenige stevigheid aan kunnen geven, opdat straks het geheel zal kunnen doorgaan voor een been, voor het zyne OBOEL-LES. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het geven van GRGEL-LES. Erskine. Levensgesch. en werken, in pracht band, groot formaat 750 blz. f 2,75 Gravemeijer. 4 leerr. over de gelijkenis v.h. onkruid f 0,30 W. H. Gispen. Brieven aan een vriend te Je ruzalem f 0,90 Levensbeschouwing f 1,— Particuliere genade en gemeene gratie f 0,60 Heiligmaking f0,80 geb. f 1,20 Rechtvaardig voor God f 0,7 5 Huntington. De verborgenheid der Godzalig heid f 0,50 Briefwisseling tusschen steenuil en nachtegaal f 0,95 Hoekstra H. 20 Leerr. over Paschen, Hemel vaart en Pinksteren f 1,50 Lijdensgeschiedenis 25 leerr. f 1,90 Kersttyd en jaarwisseling f 1,10 Catechismus in 52 Leerredenen febonden f 4,25 W. Elia de profeet in 17 leerr. gebonden f 1,75 Kaapsche Kinderbijbel met platen, geb. f 2,25 J. de Jong. Vaderl. Geschiedenis 3dln. ineen band (521 blz.) in pl. v. f 3,50 f 1,90 Beknopt Leerb. Vaderl. Gesch. 406 blz. gecartonneerd f 1, Dagboek door Geref. Predikanten f 0,75 Lodenstein. Weegschaal onvolmaaktheden der heiligen f 0,75 Landwehr. Leven van Ledeboer 250 blz. f 1,25 idem gebonden f 1,75 Bovenstaande boeken worden franco gezonden op ontvangst van postwissel door by den Boekhandelaar D. II. LITTOOIJ Az., is in de Paaschweek aflevering I van voorradig. Tot 15 April wordt het NIEUWE Testament geleverd voor f 15.90 in drie pracht banden. Na dezen datum wordt de prijs verhoogd. DE UITGEEFSTER VOOR WALCHEREN, is het voortdurend gebruik van ROGGE BLOEM des morgens vóór het ontbijt. Deze Roggebloem is en wordt onderzocht door het scheikundig bureau alhier en is vol komen zuiver be jonden. Verkrijgbaar Magazyn „Groenen Draak", hoek Langeviele te Middelburg. Pakjes van 5 ons a 13 cent en by de verdere Weder ver- koopers. VERSCHENEN en verkrijgbaar bij in afleveringen a O,SO. Men verbindt zich voor de eerste 50 afleve ringen, omvattende GENESISJOB. De drie Stempelbanden worden gratis gele verd. Aflevering ter inzage.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1912 | | pagina 3