bij F. DiELEMAN, UURWERKEN enz. F. A. HANSEN," BioÉweÉrjj. ZaatouÉI. BRUILOFTSLIEDEREN. ARNKJORBAU Lange Delft. Middelburg, W. J. STOKVIS, Onze reizigers zijn dagelijks, behalve 's Zondags, te ontbieden Bij BoekÖanoy teekent men inop Christelijke Boekh. Erve J. VAN OEI Jr., DeliL Maziek- en Zanplvoerinij Ie seven. Specialiteit GOUDEN MEDAILLE Grand Prix Tentoonstelling Rouhaix, 1911, C. J. HONDIUS, Kantoor Vlasmarkt K 146 Verrekking, Verzeering, Ver stuiking, Lendenpijn enz. GROOTE SORTEERING IV. J. CAMPEB v.h. F. Kenlemans. Verantwoording van Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. ARIHEM. TENTOONSTELLING BRUSSEL 1910 onovertroffen voor Per fl. f 0,75, fr. par post f 0,90. Beste middel tegen Hoesten MIDDELBURG. daarvoor gebruiken. Aan de andere kerken wordt opgedragen zooveel mogelijk ook tot dezen datum te komen. Art. 12. De collecten voor de Iheol. Jbac. der V U voor hulpbehoevende kerken en emeriti- kas, alsook de bijdragen voor de Zending wor- ^Artf13. De rondvraag naar Art. 41 D. K. O. heeft plaats. Eenige kerken vragen advies. De kerk van K. heeft een instructie met het oog op den vertrekkenden leeraar. Ds. Akkerhuis van Ierseke wordt als consulent, aangewezen. De stukken van ds. Koelewijn zijn in orde be vonden, wordt geadviseerd ds. K. op de meest eervolle wijze acte van ontslag te verleenen. Art. 14. Een broeder vraagt of de kerken in de Cl. Goes het schrijven van de Gen. Syn. in zake de predikants-tractementen reeds naar behooren hebben beantwoord, en of de kerk visitatie dit jaar zal gehouden worden. In 't loopende jaar zal D.V. de kerk-visitatie worden gehouden. De meeste kerken hebben op de missive der Gen. Syn. reeds geantwoord. Art. 15. De verschillende collecten zijn naar behooren geïnd. Ds. Postema wordt inplaats van ds. Koelewijn aangewezen tot herziening van 't huishoudelijk- en 't visitatie-reglement der Classis Goes. Ds. Akkerhuis wordt inplaats van ds. Koelewijn benoemd als deputaat tot regeling van de examina. Ds. de Jager wordt in de plaats van ds. Koelewijn tot quaestor aan gewezen. Het geld voor de hulpbeh. kerken zal op de meest voordeelige wijze door den betrok ken deputaat worden uitgezet. Art. 16. Ds. Koelewijn, vertrekkend leeraar van de kerk van Kruiningen, spreekt een harte lijk woord van afscheid tot de Classis Goes, hetgeen door den praeses op eveneens hartelijke wijze wordt beantwoord. Z.Eerw. laat ds. K. toezingen Ps. 1343. Art. 17. Ds. Akkerhuis zal bij 't afscheid van ds. Koelewijn de Classis vertegenwoordigen. De assessor doet lecture van de korte notulen. De praeses sluit op gebruikelijke wijze de verga ring. Op last der Classis, G. W. Akkerhuis, Assessor. Ierseke, 14 Oct. 1911. 45-Jarig bestaan van Herman Faukeel". Dinsdag 17 Oct. was de groote zaal in het Schuttershof in het feestkleed gestoken. De lange wimpels in vaderlandsche en gemeente lijke kleuren gaven der „feestsaele" een recht aangename stemming. En toen het avond werd kwamen ze van alle kanten op, de oudere en jongere vrienden en vriendinnen van Herman Faukeel, om feest te vieren. Herman Faukeel vierde immers haar 9e lustrum, haar 45-jarig feest. Na het zingen van Ps. 89 3 opende de eere voorzitter de vergadering met gebed, waarna hij las Psalm 33. Namens de vereeniging heette hij toen de aanwezigen hartelijk welkom, terwijl hij omgekeerd ook namens de aanwezigen de ver eeniging met haar jaardag gelukwenschte. Wijzende op het vele goede dat Herman Faukeel in de voorbij gesnelde jaren heeft genoten, be sloot hq met een „Eben Haëzer". Tot hier toe heeft de Heere ons geholpen. Alsnu beklom de voorzitter den katheder om den traditioneelen blik in verleden, heden en toekomst te werpen. Hij wees op de groote be- teekenis van de Jongelingsver. van de vorming van den jongeling voor het latere leven, wekte de leden op tot trouw, de tweelingszuster van de liefde, vroeg den anderen aanwezigen den steun dien we zoo van noode hebben, gaf een pluimpje aan Kerkeraad A en B omdat zij steeds op hun beurt onze vergaderingen bezoeken, maar betreurde het dat de raad van C zulks nog niet deed. Ook de knapenver. werd ter sprake gebracht. Weldra zal een vergadering met ouders worden gehouden om te komen tot oprichting van zulk een ver. die voor de Jongelingsver. van groote beteekenis kan zijn. Amor moet het natuurlijk ook ontgelden. Het was diens schuld dat zoovelen onzer ver eeniging haar te spoedig verlieten omdat ze door het puntige pijltje waren getroffen en voortaan meer op Amors altaar offerden dan wel hun plicht als vereenigingslid nakwamen. Jammer dat er geen debat was, want er waren er in de zaal die brandden van verlangen om den voorzitter voor de voeten te werpen „Maar wat zal er zonder Amor toch van onze jonge lingen terecht komen?" Thans bekwam de secretaris het woord die ons in keurigen stijl een overzicht gaf van Faukeel's leven in de laatste 5 jaren. Nu eens in vroolijke jongelingstonen bezin gend het genot, dat de jeugd smaakt, dan weer in stil ontroerende termen ons doende gedenken onzen onvergetelyken vriend dr. Wagenaar, vol bracht onze secretaris op schitterende wijze zijn taak. Straks brachten ons nog de afgevaardigden van ring, afdeeling en bond ons namens die corporaties gelukwenschen. Nu was het ofticieële deel van het program ma voorbij en voordrachten en samenspraken wisselden elkaar af. Ik zal ze niet alle nader bespreken, maar alleen nog opmerken dat het deel van 't programma, dat zoo geheimzinnig was voorbereid n.l. „Hoe organiseert men een feestavond?" op keurige wijze mag geslaagd heeten. Het was zeker wel één der schoonste onderdeelen van hetgeen ten gehoore werd gebracht. Ook wil ik nog even de aandacht vestigen op den Improvisatie wedstrijd. Ook daarover was het oordeel der aanwezigen zeer gunstig. We kunnen het anderen feestvierende vereeni- gingen ten volle aanbevelen. Toch was het misschien wel goed dat de jury (om misver stand te voorkomen zeg ik hier openlijk dat haar alle dank toekomt voor de wijze waarop ze haar taak verrichtte) in het vervolg eens aangaf welke eischen ze aan een goede impro visatie stelt, ook en vooral in verband met het karakter van den avond. Tusschen de voordrachten door maakten onze dames zich zeer verdienstelijk. Haar komt een warm woord van dank toe voor de flinke en aangename wijze, waarop ze haar werk hebben verricht. Dat het haar welga en ze Faukelius vriendinnen mogen blijven 't Slotwoord sprak de voorzitter, opwekkend tot flink aanpakken in de dagen en jaren die volgen, tot liefde en eensgezindheid, opdat Faukeliers eene vereeniging blijve die met eere mag genoemd worden. Ds. L. Bouma sloot met dankzegging aan Hem, die ons weer al dat goede had geschonken. Allen keerden huiswaarts, dankbaar, vroolijk en tevreden, 't Was een schoone nacht, een mooie stemmingnacht. Langzaam trok van de velden een lichte nevel omhoog. Zacht wierp de smalle maansikkel haar stralen door de bijna ontbladerde boomkruinen en glansden duizenden starren aan 't firnament. 't Bracht de Faukeliers die zich van hun plichten jegens de dienende Martha's vervul den in stil-kalme gemoedsstemming, 't effen water vlak van onze vest gelijk, alleen even gerimpeld als afscheidswoorden klonken, hand drukken werden gewisseld. En zoo zjjn we eindelijk allen thuisgekomen en hebben 's nachts van heerlijkschoone dingen gedroomd tot de stem van vader, moeder, hospita of wekker ons herinnerde dat 't feest voorbij was en het wer kelijk leven ons weer wachtte. Abrizca. Zendings- Vereeniging Middelburg A. In dank ontvangen het Zendingsbusje van de fam. M., inhoudende f 4,09. De Penningmeester, A. D. Litt'ooij Az. Ontvangen collecten voor de Gerefor meerde Kerken in de Classe Middel burg, voor Hulpbehoevende Kerken. Arnemuiden, f 4,60 Domburg, f 6,47V2 Gapinge, f 3,08Grijpskerke, f 13,88Koude- kerke, f 8,63 St. Laurens, f 3,54Vs Meliskerke, f 6,50Vs Middelburg A., f 15,69Middelburg B., f 10,091/2 Middelburg C., f 27,78Oost- kapelle, f 8,00Serooskerke, f 11,45 Souburg (Oost en West), f 13,55Ys Veere, f6,64; Vlissingen, f 25,81Vrouwenpolder, f 4,11 Westkapelle, f 1,08. De Correspondent voor de Classicale Collecten, A. Punt. Vlissingen. Ontvangen voor het tekort van de school 1 gift van f2,en 2 giften ad fl, en in de collecte voor de diaconie een gift van f2,50 voor de kerk. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hooggeachte Redacteur! Van harte hoopte ik, dat de gedachte van br. Oggel, om te trachten spoedig de gelden voor een vijfden Hoogleeraar aan onze Theol. School bijeen te brengen, ingang mocht vinden in veler hart. Vervuld is mijn wensch, want volgens nadere mededeelingen van br. O. „be ginnen uit alle deelen des lands reeds opgaven te komen". Dat is verblijdend en geeft alles zins hope, dat de 3000 gulden per jaar spoe diger dan gedacht bijeen zal zijn en het Cura torium dit bedrag verzekerd kan worden. Broeders en Zusters, die de School der Kerken inderdaad een goed hart toedraagt, bedenkt dat het thans aan U ligt zoo onze School, die ook volgens de pasgehoudene Synode een vijfde Hoogleeraar noodig heeft, van dezen Leerkracht verstoken blijft 1 Het komt mij gewenscht voor, dat in iedere Classis zich iemand geven wil, om deze zaak te regelen, de jaarlijksche bijdrage te ontvangen en de verantwoordelijkheid voor deze drie jaren op zich te nemen. Br. Oranje heeft zich reeds bereid verklaard de Classis Goes voor zijne rekening te nemen en ondergeteekende (liever zie ik dat één der plaatselijke correspondenten zich geeft) is genegen deze zaak te dienen in de Classis Middelburg en zal gaarne opgave ontvangen wie jaarlijks wat voor dit doel wil offeren. Dan schiet voor Zeeland nog over Classis Zierikzee en Tholen. Kom, wie staat er in die Classes op het laatste Curatoren-verslag wijst aan, dat om slechts een tweetal plaatsen te noemen in Brouwershaven en Krabbendijke warme aanhangers van onze Eigene Inrichting wonen. Als nu in de andere provinciën deze aangelegenheid ook zoo geregeld wordt, dan bestaat er bij mij goede hope, dat het ge- wenschte resultaat bereikt worde. In iedere provincie staat één broeder aan het hoofd voor Zeeland is natuurlijk daarvoor br. Oggel aangewezen en die broeders vormen samen een Comité. Gaarne verneem ik of deze nadere uitwerking van de gedachte van br. Oggel instemming heeft. Met vriendelijken dank voor uwe gastvrijheid, geachte Redacteur, Uw dw. A. D. Littooij Az. Middelburg, 14 Oct. '11. Hooggeachte Redacteur Mag ik zoo vrij zÜ11 °°k een weinig plaats ruimte van u te vragen voor het volgende. Met veel genoegen las ik in „Zeeuwsch Kerk blad" dat de broeders Oggel en Oranje zich bereid verklaren giften in ontvangst te nemen, inzake het benoemen van een vijfden Hoogleeraar aan onze Theol. School, en waar de Generale Synode uitsprak dat een vijfde Hoogleeraar aan de Theol. School noodig is, stelt ook onderge teekende zich gaarne bereid tot het ontvangen van namen van Broeders en Zusters uit Ter- neuzen en omstreken, die zich bereid verklaren de eerste 3 jaren jaarlijks een gulden te offeren, noodig tot het benoemen van een vijfden Hoog leeraar aan de Theol. School. Met dank voor de plaatsruimte, Uw Dw. dnr. en br., D. de Witte Sr., Terneuzen. pl. Correspondent Theol. School. Hooggeachte Redacteur Mag ik naar aanleiding van een uitdrukking, die vriend Jakobsen, lid van „Onesimus" te Grijpskerke, gebezigd heeft in zijn ingezonden stuk, een klein plaatsje in uw blad? Zooals de lezers van de ingezonden stukken van „Zeeuwsch Kerkblad" weten, zjjn de vrien den Melse, Prins en Jakobsen in geschil ge komen. Melse schijnt beweerd te hebben, dat de Jongelingsvereeniging „verwaandheid enz." kweekt. Nu, in dat geschil meng ik mjj niet. Verwaande menschen vindt men overal. Zelfs in de kerk wordt er tegen gepreekt. Een be wijs, dat er daarin ook gevonden wordenen de kerk is toch waarlijk geen instituut, dat dergelijke verkeerde en zondige neigingen kweekt. Maar nu moet er volgens een der vrienden, (waar, dat wordt niet gemeld) een J.-V. ge weest zijn, waar men met stemming uitmaakte of het „Duizendjarig rijk" komen zou, ja of neen. Evenzoo zouden die jongens uitgemaakt hebben of de aarde draaide of stilstond. Nu zegt vriend Jakobsen van al de J.-V. die ik ken, weet ik, dat daar zulke dwaasheden niet worden uitgehaald. Maar en nu komt er een be schuldiging dergelijke prcictyjken komen dan zeker voor in het overjordaanschemaar hier niet. Als nu vriend Jakobsen met het overjordaan sche Zeéuwsch-Vlaanderen bedoeld, waar toch ook Geref. J.-V. zijn, dan kan ik hem verzeke ren, dat ook hier dergelijke dwaasheden niet worden uitgehaald. Ik meende dit even te moeten zeggen, hoog geachte redactie, om een verkeerden indruk, die door een uitdrukking van vr. Jakobsen zou kunnen ontstaan, weg te nemen. Hiermede meen ik ook deze weggeloopen slaaf „Onesimus", weder tot zijn heer te hebben teruggebracht. Met dank voor de opname, teeken ik mij met hoogachting, G. den Deurwaarder, Lid van een Geref. J.-V. uit het Overj ordaansche. Advertentiëii Voor de vele bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot J. VAN MALDEGEM, betuig ik, mede namens wederzqdsche familiën, mijn harteljjken dank. Wed. J. VAN MALDEGEM-Mesu. Arnemuiden, October 1911. De Vereen. Clir. Bibliotheek, Uitg. Callenbach f 5,per jaar. De Bib 1. voor Hoofd en Hart, Uitg. Daamen f 3,per jaar. De Vereen, voor Chr. Lectuur, Uitg. Kok f5,per jaar. Wallace. DE VORST VAN IN DIE, 18 afl. a 12Vg cent. Tegen toezending van postwissel groot 35 ets. 10 Nos. fr. p. p. Vrijdag 37 Oct. 's avonds 8 uur hoopt de bekende blinde organist H. J. KRUYTHOF van Kampen te Middelburg in de zaal Bogerd- straat weder een Toegangskaarten 35 en 15 cents verkrijg baar bij de H. IJ. Boekh. Dhuy, Smits en Fanoy en 's avonds aan de zaal. In EFFECTEN, COUPONS en INCASSEE- RINGEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVAL LEN- TRANSPORT- en LEVENSVERZEKE RINGEN. Neemt gelden deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. Drogist, Korte Noordstr. L 105, Middelburg. LANGEDELFT H 20. Aanbevelend, is het voortdurend gebruik van ROGGE BLOEM des morgens vóór het ontbijt. Deze Roggebloem is en wordt onderzocht door het scheikundig bureau alhier en is vol komen zuiver beonden. Verkrijgbaar Magazijn „Groenen Draak", hoek Langeviele te Middelburg. Paiges van 5 ons a 13 cent en bij de verdere Wederver- koopers. Dagelijks Zaden verkrijgbaar bij den Heer G. DEKKER, Vlasmarkt K 156a, Middelburg. Des Donderdags op de Markt. Standplaats tesreoover Café .de Eendracht". KOOPT Ie lm. tan reëele Min. 0

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1911 | | pagina 3