Leerredenen Pakket. nedoois. jairioniii. (an Luiken's Werken. H. VERHOOG, Halfweg JAARVERGADERING Woensdag 29 Haart 1911. H. VERHOOG, Halfweg, H. VERHOOG. Halfweg. Kerk en Schoolnieuws. Officiëele Berichten. van ds Vereeniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg TWEETAL te Hindeloopends. W. F. Geerds te Schou werzijl ds. K. Oussoren te Opperdoes te Bozum ds. M. M. Horjus te Soest; ds. O. N. Oosterhof te Westerbork. BEROEPEN te Warnsds. J. Voerman te Westerlee te Charloisds. D. Hogenbirk te Nederhorst den Berg te BlokzijlCand. W. van 't Sant te Sleeuwyk te Bozumds. M. M. Horjus te Soest. AANGENOMEN naar Woudrendds. G. P. Oberman te Rijn- Pruisen naar Amsterdam voor den miss. dienst te Solo ds. H. A. v. Andel te Baarn naar Purmerend ds. Tj. Petersen te Winsum naar Moordrechtds. J. L. Jaspers te Lekker- kerk. BEDANKT voor Middelharnisds. R. de Jager te Baam- brugge voor Lopikds. D. B. Hagenbeek te Ouder kerk a./d. IJsel. Tot hoofd der te openen Christel. School te St. Laurens is benoemd de heer J. Weeda, onderwijzer aan de M. U. L. O. te Middelburg. Men schrift ons uit Grijpskerke De Geref. Kerk van Grijpskerke heeft in de afgeloopen week feest gevierd. 14 Febr. was het 25 jaar geleden, dat haar geachte Leeraar, ds. J. J. Koopmans Jr. te Heerjansdam als Dienaar des Woords bevestigd werd. Reeds vóór enkele weken had eene commissie zich opgemaakt, om op dien dubbelen feestdag (onze Leeraar en zijne gade vierden ook hun zilveren huwelijksfeest) de gemeente in de gelegenheid te stellen, een stoffelijk bewijs van haar liefde te schenken. Toen dan ook Dins dag door den Jubilaris gelegenheid gegeven werd hem en de zijnen in de pastorie te com plimenteeren, waarvan door zeer velen gebruik gemaakt werd, kon de commissie uit naam der gemeente niet alleen haar gelukwenschen, maar ook een eikenhouten zitkamer-ameublement aanbieden, benevens een album met de namen der gevers en geefsters. Des avonds was er een gezellig samenzijn in de pastorie met den Kerkeraad en een breeden kring van vrienden. Kerkeraad en „Onesimus" (de Geref. Jongelings Vereeniging waarvan de Jubilaris Eere-voorzitter is) gaven bij die ge legenheid een stoffelijk bewijs van hoogachting en liefde, terwijl in dicht en ondicht menig hartelijk woord gesproken werd. Woensdagavond te half zeven trad de Jubi laris op voor een groote schare, die van heinde en verre opgekomen was, om naar aanleiding van Ps. 63 4a eene gedachtenisrede uit te spreken. Zooals van heel het feest, was ook van deze schoone rede de grondtoon die van ootmoedige dankbaarheid aan den Heere onzen God. In denzelfden geest spraken ookouder ling J. H. Geschiere namens den Kerkeraad, ds. G. H. Toebes namens de Classis, de afge vaardigden van Heerjansdam, Naaldwijk en Heinkenszand, waar ds. Koopmans vroeger het Evangelie bediende en de Edelachtbare heer J. Bosselaar, burgemeester van Grijpskerke. Na afloop was er nogmaals een gezellig samenzjjn, nu met de afgevaardigden en vrien den, ambtsbroeders e.a. uit andere plaatsen en de commissie uit de gemeente. Yele broeders voerden ook toen het woord, en uit alles bleek, met hoeveel dankbaarheid men ook in de vorige standplaatsen van onzen Leeraar zijn arbeid en persoon nog gedenkt. Ook de tegenwoor digheid, het geschenk en de hartelijke toe spraken van de vele aanwezige predikanten getuigden van de achting die ds. Koopmans geniet bij zijn ambtsbroeders in en buiten de Classis. Om kort te gaan14 en 15 Februari waren voor Leeraar en gemeente vreugdevolle en onvergetelijke dagen, waarvoor, zooals onze Leeraar het aan het einde zijner gedachtenis rede uitdrukte „Gode en Gode alléén de eere!" Scharendijke Febr. 1911. Zondag j.l. werd de Kerkeraad der Geref. Kerk alhier op aangename wijze verrast. Bestond tot dusver de gewoonte, dat ieder ouderling en diaken voor zijn eigen Bijbel had te zorgen in de Kerk, en men dus vogels van diverse pluimage, had, sinds 1.1. Zondag is dit anders geworden. Broeder A. de Jonge te Scharendijke heeft de Geref. Kerk vijf prachtige bijbels ten ge schenke gegeven, bijbels in stevigen leeren band gebonden en van een koperen haak voorzien. In vergulde letters prijkt op den buitenkant. Geschenk aan de Geref. Kerk te Scharendijke 1911. Een woord van dank voor dit geschenk, maar bovenal de dank aan God den Heere, die zulk een toegenegenheid werkte in 't hart van onzen Br. de Jonge. Namens den Kerkeraad. B. K. Hasker, Scriba. Scharendijke17 Febr. 1911 De Geref. Jongel. Vereen. „Onderzoekt de Schriften", alhier vierde dezen avond haar 17-jarig bestaan. Dank zij de uitnemende leiding van haren feestleider, den WelEerw. Heer ds. F. Bruinsma, had het feest een uitstekend verloop. Was de vereeniging eenige leden kwijtgeraakt door vertrek naar elders, toch toonde zij nog uitstekende krachten te bezitten. Eenige leden kwamen toch met kranige op stellen voor den dag, terwijl anderen een voor dracht ten beste gaven. Ook werden hartelijke woorden gesproken door de afgevaardigden van de verschillende Zusterverenigingen, alsmede door de ouderlingen der Geref. Kerk alhier. Ter afwisseling zong de Zangvereniging P. D. G. onder leiding van den heer B. K. Hasker op zeer verdienstelijke wijze enkele nummers. Zoo vloog de tijd om, en vóór iemand het ver moedde, was 't middernacht. De feestleider bracht nu dank aan allen die hadden meegewerkt tot het wélslagen van het feest. De heer A. Hartzema bedankte namens de G. J. Y. den feestleider voor de uitnemende wijze, waarop hij de vergadering geleid had. Tevens wees hij nog met een enkel woord op het verschil in strijd tusschen de pessimistische levensopvatting der nieuwe-litteratuur-mannen, en de strijders voor de eere Gods op alle ter rein des levens. Recht voldaan ging ieder huiswaarts. Grijpskerke. Maandagavond om zeven uur zal D.Y. in de Kerk alhier eene openbare Zendingsbijeenkomst worden gehouden, waarin mededeelingen zullen worden gedaan omtrent de wereldconferentie te Edinburgh en een over zicht over de Zendingsterreinen onzer Kerken. Alle broeders en zusters worden dringend uitgenoodigd. De gecommitteerden tot de Zending. Vacatuurbeurten Classis Middelburg. G a p i n g e. 9 April Ds. Toebes. 23 April Veen. 7 Mei Pol. 21 Mei de Kruyter. 11 Juni Kerkhof. 25 Juni v. d. Ende. Voor de Classis Axel. te AardenburgBreskens. 30 April Ds. Wolf. 28 Mei Bouma. 25 Juni v. d. Hoorn. De Kerkeraad der Geref Kerk te Goes be-, sloot de jaarlyksche Biddag te blijven houden op den 2den Woensdag in Maart. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Vlissingen geeft kennis, dat de bevestiging en intrede van ds. T. Ferwerda D. V. zal plaats hebben Zon dag 5 Maart in de N. Middelkerk. De beves tiging zal plaats hebben in de morgengods dienstoefening door ds. Pol. 's Avonds half zes uur, in de avondgodsdienstoefening, intreê- predicatie van ds. Ferwerda. Mochten de zusterkerken in deze Classe zich door afgevaardigden willen doen vertegenwoor digen, uan verwacht ondergeteekende daarvan gaarne bericht. De Kerkeraad voornoemd, P. G. Laernoes, Scriba. Regeling der Vacatuurbeurten in de Classis Zierikzee. Geersdyk. 9 April C. Staal. 14 Mei F. Staal.J 11 Juni P. J. Baay. 25 Juni F. Bruinsma. Haamstede. 28 Mei H. W. Laman. 9 April B. Meijer. Nieuwerkerk. 7 Mei C. Staal. 9 April F. Staal Wisse kerke. 7 Mei P. J. Baay. 28 Mei F. Bruisma. 11 Juni B. Meyer. 25 Juni IJ. W. Laman. Namens de Classis, P. J. Baaij. Kamperland, 20 Februari 1911. KORTE NOTULEN van de Vergadering der Classis Zierikzee gehouden 15 Febru ari 1911. 1. Ds. Baaij, consulent der roepende kerk van Wissekerke, opent de vergadering. Zijn Eerw. laat zingen Ps. 89 3. leest Openb. 1 en gaat voor in gebed. 2. De Credentiebrieven worden nagezien door ds. van Schaik en ouderling van Dyke. De afvaardiging is volgens orde, alleen de vacante KerkenHaamstede, Nieuwerkerk en Wissekerke zonden als tweede afgevaardigde een diaken. De reden gehoord, neemt de Classis in die afvaardiging genoegen, en verleent dien broe ders keurstem. Instructies hebben de Kerken van Zierikzee en Wissekerke. 3. In het Moderamen nemen zitting ds. La man praeses, ds. Baaij scriba en ds. Bruinsma assessor. 4. De Notulen der vorige vergadering wor den door den scriba dier vergadering ds. F. Staal gelezen, en door de Classis goedgekeurd en vastgesteld. 5. Een ingekomen schrijven van ds. Raman, emer. dienaar van de Kerk van Scharendijke, waarin ZynEerw. zyn dank betuigt voor den steun het vorige jaar genoten, en der Classis den zegen des Heeren op haren arbeid toe- wenscht, wordt gelezen en voor kennisgeving aangenomen. 6. Een voorstel van de Kerk van Brouwers haven, „om eene brochure samen te stellen over het Zendingsterrein der Zeeuwsche Ker ken", vindt, na toelichting, de instemming dei- vergadering, en zal doorgezonden worden naai de Provinc. Synode. Een tweede voorstel van dezelfde Kerk wordt aangehouden tot de volgende vergadering, op dat het eerst door de Kerkeraden nader over wogen worde. 7. De Kerk van Wissekerke vraagt weder steun uit de kas voor hulpbeh. Kerken. De clasis staat den gevraagden steun toe. 8. Een voorstel van de Kerk van Zierikzee betreffende hetOntwerp tot wettige regeling van het armbestuur", door Minister Heemskerk voorgesteld, wordt aangehouden tot de volgende vergadering. De Kerken van Scharendijke en Zierikzee worden aangewezen om op de vol gende vergadering, aangaande genoemd „ont werp", de Classis voor- en toelichting te ver strekken. Een tweede voorstel van Zierikzee's Kerk, om te komen tot een regeling van het perem- toir examen, zooals het wordt voorgesteld dooi de Classis Gorinchem, wordt aangenomen en zal doorgezonden worden naar de Provinc. Synode. 9. In de namiddagvergadering komt 't eerst in behandeling een schryven van een broeder uit de Kerk van Bruinisse. Deze broeder, zelf ter vergadering aanwezig, licht het tweetal vragen, die hy in zijn schrij ven tot de Classis, richtte, nader toe. Uit hetgeen deze broeder, en de afgevaar digden van Bruinisse's Kerk der Classis mede- deelen, blijkt, dat er een ernstig geschil is ge rezen tusschen dezen broeder en den Kerkeraad. Na lange en breede bespreking worden dooi de Classis de broederen ds. F. Staal, ds. Bruin sma en ouderling D. Mulder, benoemd om, met den Kerkeraad en zyn Consulent, deze kwestie ter plaatse nader te onderzoeken, en, zoo mo gelijk, dit geschil op te lossen en tot een be vredigend einde te brengen. 10. Bij de Rondvraag naar art. 41 K. O. vraagt de Kerk van Bruinisse in een enkele zaak advies. Met het gegeven advies kunnen de afgevaardigden zich hartelijk vereenigen. De Kerk van Nieuwerkerk vraagthoe te handelen in eene ontstane moeilijkheid, die gevolg is van eene gehouden verkiezing van een ambtsdragers, welke verkiezing later door den Kerkeraad onwettig is verklaard en ver nietigd. De Classis benoemd een drietal broeders, die deze zaak met den Kerkeraad zullen trachten in orde te brengen. 11. De regeling der vacature-beurten vöor de maanden April, Mei en Juni, zal zoo spoe dig mogelijk door clen Deput. a. h. in Zeeuwsch Kerkblad en Zuider Kerkbode geplaatst worden. 12. Het boek van den Classicalen penning meester en dat van den Deputaat voor art. XIII K. O zijn respectievelijk door een twee tal, daartoe aangewezen broederen nagezien en in de beste orde bevonden. 13. De volgende vergadering der Classis wordt vastgesteld op 3 Mei e. k. Zierikzee is roepende Kerk. 14. Nadat gezongen is Ps. 43 3 sluit de Praeses de vergadering met dankzegging. Namens de Classis, F. Bruinsma, Assessor. VERSLAG der Classis Tholen gehouden 8 Februari 1911. De vergadering werd geconstitueerd op ge bruikelijke wijze. Moderamen ds. Sybrandy, Praeses, ds. v. d. Kooi, Secundus, ds. de Bruijn, Assessor. Deputaten-adviseurs, onder wie ds. Laman van Zierikzee, adviseeren de vergade ring. Een voorstel van de Kerk Tholen over de wyze van saamroeping onzer Classis verga deringen wordt door den Scriba opnieuw ge redigeerd en algemeen aangenomen. Gerapporteerd worden a. de acta der vergadering te Poortvliet, gehouden door de Commissie der Provinciale en Classicale Deputaten in vereeniging met de Kerkeraad aldaar. In aansluiting hiermee bepaalt de vergadering der Classis thans: P. deele aan de e. k. vergadering (of ook aan de Deputaten der Prov. en de predikanten der Classis) mede, wien het beroepen wildit zal P. dan vrijstaan, na verkregen goedkeuring b. de acta der Class, commissie van Ril land, dat met den aanbouw eener woning be gonnen is. De vacature-beurten worden geregeld, gelden' geïnd, Tholen als saamroepende Kerk ter vol gende vergadering (11 uur) aangewezen en de wcnschelijkheid worde uitgesproken van meer dere en afdoende behartiging inzake den da tum voor Bid- en Dankdag. Namens de Classis Tholen, J. Sybrandy. Krabbendijke, 22 Februari 1911. CORRESPONDENTIE. Een en ander moet wegens gebrek aan ruimte tot de volgende week blijven wachten. Redactie. K. R. te A. en Ds. L. te A. Een volgende week hoop ik, zoo mogelijk, uw schryven te beantwoorden. J. D. Wielenga. VERGADERING van den Bondsring „Zuid- Beveland" op Woensdag 8 Maart 1911 (Biddag), 's avonds bVs uur in de Geref. Kerk te Biezelinge. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Lezing notulen. 3. De Ring spreke de wenschelykheid uit, om elk jaar zomerfeest te houden. 4. Voorstel Bestuur De Ring late met de jaarvergadering een spreker optreden. 5. „Da Costa". Inleider A. Steketee, Ierseke. 6. „Het kwaad der groote revolutie". Inlei der Hidde v. d. Veen, Goes. 7. „Het Boek Job". Inleider J. v. d. Berge, Wemeldinge. 8. Vaststelling plaats volgende vergadering. 9. Varia. 10. Sluiting. De Secretaris, H. Bol Jz. Ad vertentiën. Heden overleed, na een smartelijk lijden, mijn geliefde Echtgenoot, de Heer P. KEËBEWËEB, in den ouderdom van by na 77 jaar. Wed. P. KEEREWEER-Battij. Middelburg, 23 Febr. 1911. Zoolang de voorraad strekt zenden we 25 verschillende redenen of leerredenen van de beste Geref. Predikanten, zooals Bavinck, Kuy- per, Verhey, Elzinga, Groeneveld, Littooy, Wisse, Visscher, enz. enz. enz. voor slechts een gulden franco thuis. Zendt postwissel aan, en vraag „Pakket Leerredenen." Voorstellen in te zenden vóór 15 Maart aan P. J. DE KRUIJTER, Secretaris. Vier groote zware deel en, vroegere pry's by na f 10,nu voor f2,20 franco thuis. Dat is slechts 50 cent per deel. Zendt postw. aan en vraag: „Spurgeon". Wie ze gebonden wenscht zende f 3,75. AFDEELING MIDDELBURG. LEDENVERGADERING D. V. op Dinsdag 28 Februari, des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis. Agenda: Drie korte onderwerpen door de leden Hol lander, Wattel en Wondergem. Werkzaamheden Propaganda-Commissie. Voorstellen nieuwe leden, enz. Ook belangstellenden zullen hartelijk welkom zyn. HET BESTUUR. Zeven van de mooiste, elk met 50 platen dus ruim 350 platen ruim 1100 bladz. druks, leveren we zoolang de voorraad strekt voor slechts f 1.20 franco thuis, dat is dus 15 cent per Ex. Wie ze in stempelbanden wenscht, zende f 2.per postwissel aan, Schryf er vooral by „Pakket Luiken."

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1911 | | pagina 3