Chr. „Fstrimonium". F. A. HANSEN, Mwttkerij. MMl H. VERHOOG, Halfweg. Kantoor Ylasmarkt K 146 „Doe dat tot dat Hü komt". llÉÈklUÉÉÉÉillÉÜdtiÉiM geboorte, huwelijk, 25-jarige ËGhtvereeniging sterfgevallen ZEEOWSOH KMBL1H lell zeer vele lezers in Zeeland. PPWPWPWïf O. J. HONDIUS, SPROKKELINGEN. Kerk en Schoolnieuws. Ofiiciëele .Berichten* Verantwoording van Liefdegaven. BOEKBEOOBDEELING. INGEZONDEN STUKKEN. Advertentiën, Het mooiste werk van Ds. WISSE is ongetwijfeld en in dit blad, der éénheid, in dit werk des Heeren, in dezen veel-omvattenden arbeid der evangelisatie. Axel, 26 Jan. 1911. J. H. Lammertsma. Wedstrijden. Eindeloos schier is de rij van wedstrijden, die men tegenwoordig heeft. Men meet zich met elkander, wie het hardst loopt, wie het best voetbal speelt, wiens paard het best draaft, wie meester is in cricket en tennis spel, in schaken en dammenwie kampioen is op het rijwiel, wie het hoogste met zijn vlieg werktuig de lucht indurft, en wie het Webb nadoet, om over het Kanaal te zwemmen. In derdaad, zijn al die dingen (een teeken des tyds. Een bovenmate zich overgeven aan het geen geen innerlijke waarde heeft, en een achter stellen van de geestelijke dingen by het naiagen van eere en geld, is een droevig bewijs, dat er een geslacht is, dat niet zoekt het Koninkrijk Gods. Reeds de apostel zeidede lichamelijke oefening is tot weinig nut. Het „trainen", het harden, en gewennen aan de grootste inspan ning van het lichaam is by velen alles, en de godzaligheid wordt niet gezocht. En de god zaligheid is tot alle dingen nut, hebbende de beloften des tegenwoordigen en toekomenden levens. Het is een veeg teeken, als tyd, geld, liefde en belangstelling gegeven worden aan deze dingen, terwyl de. belangstelling voor het Woord en de dienst Gods verflauwt of afwe zig is. TWEETAL te Ulrumds. H. Thomas te Berlikum ds. J. Thys te Zuidbroek te Baarlandcand. H. Lanning te Zweeloo ds. B. J. Lambers te Avereest. BEROEPEN te Arnhemds. J. Douma te Leiden. BEDANKT voor Witmarsumds. F. Wiersma te Eng- wierum. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam promoveerde tot doctor in de Godgeleerdheid Ds. G. Ch. Aalders, predikant te Tzummarum. Ondergeteekende is zoo vrij den Heeren Cor respondenten der Theol. School in de Classe Middelburg er aan te herinneren, dat de tijd van het ophalen der contributies weer is aan gebroken. Wie quitanties behoeft, kan ze by my in voldoende hoeveelheid krijgen. De Classic, corresp. Ds. J. D. Wielenga. Middelburg, 2-2-'11. Zoo de Heere wil zal de Geref. Kerk van Middelburg A op Vrijdag 10 Maart a.s. ge denken, hoe onder de goede gunste onzes Gods voor 75 jaren de Afscheiding te Middelburg een feit werd. Zondag 12 Maart hoopt de ge meente deze gedachtenis openlijk te vieren des avonds ten 6 ure, waarbij Prof. Dr. H. Bavinck D. V. zal voorgaan. De kerkeraad der Geref. Kerk A Ds. J. D. Wielenga, Praeses. L. Sohüman, Scriba. Middelburg, 2 Febr. 1911. Baarland, 1 Februari 1911. Door den Ker keraad is het volgende tweetal gesteld n.l. de Weleerw. Heer ds. B. J. Lambers, te Avereest en dhr. H. Lanning, Cand. te Zweeloo. Namens den Kerkeraad, D. de Leeuw, Scriba. Zonnemaire, 30 Jan. 1911. Onze herder en leeraar deelde gisterenmorgen de gemeente mede, dat hij volle vrijmoedigheid had gevon den de op hem uitgebrachte roeping naar de Ger. Kerk van Anna-Jacoba-Polder op te volgen. Ruste 's Heeren zegen op dit besluit. Namens den Kerkeraad S. de Roo, Scriba. D. V. zal op Donderdag 9 Februari; 's avonds 8 uur in de zaal van den heer Buning op de Groote Markt te Vlissingen, door mej. J. H. Kuyper, oud-Hoofdverpleegster van het Petro- nella-Hospitaal te Djokjakarta, eene verklaring worden gegeven bij de lichtbeelden betreffende het genoemde hospitaal, welke alsdan zullen worden vertoond. De Commissie voor de Zending meende goed te doen in deze het reeds op andere plaatsen in Zeeland gegeven voorbeeld te volgen, ver trouwende dat nadere kennismaking met dezen tak van den Zendingsarbeid onzer Kerken, zal medewerken om by nog meerderen daarvóór belangstelling te wekken. Namens de Zendingscommissie, J. Pelle, Secretaris. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Vlissingen bericht met dank aan de gevers, dat aan den Boekhouder een bedrag van f 10,98 voor het orgelfonds werd ter hand gesteld. Eenige toelichting hierbij mag niet overbo dig worden geacht. Het is bekend, dat de orgels in de beide Kerkgebouwen, op zyn zachtst gezegd, niet meer in de beste conditie verkeeren en alleen de enorme kosten waren en zyn een beletsel om tot het aanschaffen van nieuwe over te gaan. Reeds meermalen werd door deskundigen uitgesproken, dat verdere reparatie niet moge lijk is, en het aantal verzuchtingen van de organisten over den toestand van hun instru menten is bepaald legio, doch ook al houden de twee oudjes het nog wat uit, de tijd kan niet verre meer zyn, dat de laatste toonen er uit zullen wegsterven. Er was dan ook reeds vóór lang door de beide Kerkeraden een begin gemaakt met het vormen van een orgelfonds, waarvan het nu tot één gezamenlijk fondsje bijeengebrachte bedrag pl. m. f 190,— beloopt. Dat is echter nog niet meer dan een begin, maar toch iets dat moed geeft, want het is de eerste stap om tot het doel te komen, en nu is het aangenaam te kunnen melden, dat juist bij de jongere leden der gemeente veel sympathie wordt gevonden om bijdragen te verzamelen, opdat het fonds;'e tot een fonds van beteekenis moge aangroeien. Ten einde geregeld bijdragen te kunnen ontvangen hebben zich eenige leden van de beide Meisjesvereenigingen alsmede van de Kna- penvereeniging bereid verklaard daartoe weke lijks, ieder in zyn wyk, met een busje by de leden der gemeente rond te gaan, en de Kerkeraad deze hulp zeer waardeerende, beveelt dan ook deze inzameling ten zeerste aan. De ontvangen gelden zullen voortaan maan delijks worden verantwoord. Namens den Kerkeraad, P. G. Laernoes, Scriba. CLASSIS ZIERIKZEE. De Kerken dezer Classis worden vriendelijk verzocht ter a.s. Classicale vergadering mede te brengen hare bijdrage voor de Provinciale Kas naar art. 18 D. K. O. Deze bijdrage, zijnde de tweede helft over het jaar 1910/11, bedraagt voor Brouwershaven f 14,30; Bruinisse f 21,50; Colijnsplaat f 17,90Geersdyk f 9,Haam stede f 9,Kamperland f 23,30Nieuwer- kerk f 9,Oosterland f 12,50Scharendyke f 16,10 Wissekerke f 7,10 Zierikzee f 25, Zonnemaire f 14,30. De Deputaat ad art. 13 D. K. O., B. Meijer. Zendings-Vereeniging Middelburg A. In dank ontvangen het busje van Wed. R., bevattende f 2,95Vs en 104 opgespaarde halve centen door Hendrika L. De Penningmeester, A. D. Littooij Az. Ons Zendingsblad. Dit Zendings-tijdschrift voor de jeugd ver schijnt maandelijks en wordt uitgegeven door den Zendings-studieraad. Per jaargang kost het veertig cent. Aan de bewerking nemen deel Jonkvr. H. B. de la Bassecour-Caan, Mej. J. C. Rutgers, ds. J. R. Callenbaek, ds. J. Hengel, J. M. Gunning, J. Zegerwel. Wy kunnen het wel aanbevelen. De Redactie. Maandblad van de Gereformeerde Verec- niging voor Drankbestrijding. Abon nementsprijs per jaar f 0,55. Uitgever C. Buitendijk, Bankastr. 40, Amsterdam. Dit blad is het waard, dat het in ruimen kring gelezen wordt. Het voert den stryd tegen een vijand, die veel meer schade doet, dan me nigeen vermoedt. De Redactie. De Macedoniër Zendingstijdschrift. Re dactie H. Dijkstra, D. Bakker, D. K. Wielenga. Uitgave Firma Bouwman en Yenema, Groningen. Paedagogisch Tijdschrift voor het Chr. Onderwijs. RedactieK. v. d. Berg, A. Jonkman, J. Ph. R. Schreuder en K. J. v. Wijlen. Klemkerk, Hilversum. Beide tijdschriften, meermalen door ons aan bevolen, brengen wy onder de aandacht onzer lezers. Het eerste heeft belang voor ieder, die het Zendingswerk met aandacht wil volgen. Het andere is vooral van belang voor onder wijzers en bestuurders onzer Chr. Scholen. Beide tijdschriften lees ik met genoegen. De opstellen zyn in den regel leerzaam en boeiend. Trouwens mannen van het vak voeren er het woord. Lam an. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) L. S. Vergun ons een oogenblik uwe welwillende aandacht voor, eene onzes inziens, zeer belang rijke zaak. Wy komen niet tot U om een stoffelijke gave voor het een of ander doel. Uwe persoonlijke medewerking vragen wy tot het behartigen van een hoogst ernstig belang. Zooals U bekend is, worden in de laatste jaren, tot groote blydschap dergenen die den Heere wenschen te dienen naar den eisch van Zyn Woord, steeds meer stemmen vernomen, die roepen om Zondagsrust. Zelfs uit de kringen van hen, die zich in geen enkel op zicht als rechtzinnige Christenen openbaren, gaan die stemmen op. Dit is ook een oorzaak van blydschap. Zondags heiliging is meer. Op Zondagsheiliging aan te dringen is en blijft de dure roeping van allen, die de eere Gods bedoelen op elk levens terrein. Nochtans is Zondagsrust, als een der mid delen tot Tioiidagsheiliging, een zeer gewenschte, ja een van den Heere gebodene zaak. Die Zondagsrust nu moet ook onzen visscher- lieden gegund blyven en gewaarborgd, naai den aard van hun bedrijf. Zy moeten ook ge durende de haringvisscherij, hun wekelykschen Rustdag hebben. Nu zijn er nog altyd in ons goede land Reeders, die den Heere vreezen en naar zyne wetten vragen. En daar zijn evenzeer Reeders, die, al zijn zy, gelyk zy zich gaarne uitdrukken, wat vrijzinnig in hun opvattingen, nochthans hierin echt-liberaal zich toonen, dat zij hun zeelieden niet dwingen, met den Dag des Hee ren geen rekening te houden. Wy vermelden het met ingenomenheid, en danken er onzen God voor. En daar zyn óók nog altyd vele, zeer vele visscherlieden, die den Heere wenschen te die nen ook op de Zee, ook in hun beroep en be dryf; of althans, uit kracht van opvoeding, zich in hunne consciëntiën gebonden gevoelen door des Heeren ordinantiën met betrekking tot den Rustdag. Maar nu sluipt er, naar het schijnt uit het naburig Duitschland, vooral in den laatsten tijd ook ons land een kwaad binnen, waarvoor de oogen open moeten gaan. 't Is haast ongelooflijk, en toch is het waar enkele Reeders hun getal is gelukkig nog kleinwillen hun zeelieden dwingen tot een zóó onafgebroken arbeid, dat ook de Dag des Heeren tot een gewonen arbeidsdag ver laagd wordt. En maken die zeelieden daar tegen bezwaar, dan is er voor hen geen plaats op de vaartuigen van deze Reeders. Ook zyn er, tot onze smart moeten wy het zeggen, reeds enkele schippers en stuurlieden, die in dit kwaad geen kwaad schijnen te zien. Maar wij getuigen en protesteeren er tegen met kracht. Wij roepen dien Reeders en dien zeelieden toelaat varen dien dwang, laat varen die praktijken. En acht gy wellicht uzelven niet gebonden aan Gods wil en wet, vérkracht de gewetens van anderen niet. De tot hiertoe welwillende Reeders vragen wijvolgt toch niet dat allerdroevigst voor beeld. Wykt niet af van den weg, dien gy tot hiertoe hebt bewandeld. En gij allen, die weldra voor de haring- visschery u weer beschikbaar stelt, vraagt geen plaats op die schepen, waarop de ordinantiën Gods met betrekking tot den Rustdag worden verloochend. Zoekt plaats op die sche pen, waarop de gebedstem niet zwijgt, noch het gemeenschappelijke psalmlied waarop met Gods wil rekening gehouden wordt, niet slechts op' den Dag des Heeren, maar ook op de ge wone dagen der week. Mogen ook de Kerkeraden en andere Corpo- ratiën. die in deze een roeping hébbendie roeping zien en betrachten. „Van alles wat gehoord is, is het einde van de zaakVrees God en houd zyne geboden, want dit betaamt allen menschen. Want God zal ieder werk in het gericht brengen, met al wat verborgen is, hetzij goed hetzy kwaad". De Deputaten der „Zeekerken* tot het behartigen van de geestelijke en stoffelijke belangen onzer Visscherlieden namens hen J. J. Impeta, Voorzitter, Katwijk aan Zee. S. T. Goslinga, Penningmeester, Schiedam. J. G. Meijnen, Assessor, Vlaardingen. F. W. Sluijter, Secretaris, Maassluis. De Jongelings-Vereeniging op Geref. grond slag „Herman Faukeel" te Middelburg, ver gadert iederen Zondagavond te S1/* uur in de Consistoriekamer der Gasthuiskerk aldaar. Geref. Jongelingen boven de 15 jaar zyn allen hartelijk welkom. Heden overleed te Amersfoort, ten huize van zijnen broeder, onze geliefde Zoon MARINES, in den ouderdom van 31 jaren. Mede namens Broeders en Zusters, J. GOOTE. G. GOOTE—van der Wal. Middelburg, 2 Februari 1911. Voor de treffende blijken van belangstelling den 23sten Januari j.l. ondervonden, betuig ik myn hartelijken dank. Ds. J. D. WIELENGA. Middelburg, 2 Febr. 1911. AFDEELING MIDDELBURG. HUISH. VERGADERING D. V. op Dinsdag 7 Februari, des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis. Onder meerMededeelingen over het te hou den jaarfeest; uitslag verkiezing Voorzitter, enz. enz., waardoor trouwe opkomst zeer ge- wenscht is. De Secretaris. In EFFECTEN, COUPONS en INCASSEE- RINGEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVAL LEN- TRANSPORT- en LEVENSVERZEKE RINGEN. Neemt gelden deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het s 1 u i t e n van HYPO THEKEN. MIDDELBUBO. Dagelijks Zaden verkrijgbaar by den Heei G. DEKKER, Vlasmarkt K 156a, Middelburg. Des Donderdags op de Markt. Standplaats tegenover Café .de Eendracht*. Zie hier de inhoud 1. Op de Pelgrimsreize. 2. De heiligste en heerlijkste disch. 3. Schik u om uwen God te ontmoeten. 4. De mensch beproeve zich zeiven. 5. Zonder bruiloftskleed. 6. Ik zal Avondmaal houden enz. 7. Wie onwaardiglijk eet en drinkt. 8. Een gemeenschap des lichaams. 9. Zendt Uw licht en Uwe waarheid enz. 10. Mijne overdenking zal zoet'zyn. 225 bladz. Prijs slechts f 1,40, Geb. in St. B. f 1,90. Zend postwissel a. u. b. aan plaatse men zyn familie-advertentie's

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1911 | | pagina 3