voor Landbouwwerktuigen en Huishoudelijke Artikelen Henry Verklaring N. Testament. Boekb. FANOY, Burg B 16. HET GOEBKBOPST ABBES ENZ, is in het Magazijn b/d Watertoren N. VERHULST Nz. Kennen wij bij onszelven het heilig sieraad Ach, wy bespeuren zoo menigmaal asch in plaats van sieraad; zoo vaak treurigheid in plaats van vreugde-oliezoo dikwerf een be nauwden geest in plaats van het gewaad des lofs. Zelfs de heiligsten onder ons hebben het nog niet ver gebracht, en zij zullen bekennen nog maar een klein beginsel van deze heerlijkheden te bezitten. Wij meenen zoo licht, dat het al wel is, ja dat het al veel is, zoo we maar op trekken voor Jezus, zoo we maar meedoen in den stryd, al is het ook, dat we ons daarbij allerlei geklag veroorloven en al zuchtend vol gen. Maar waar blijft dan het sieraad Bestaat dat dan in jammeren en klagen Neen, dat is geen sieraad van een christen. Of het moest zijn een bekommerd-zyn vanwege de zonde, een klagen over onze ongerechtigheid. Maar als het, in plaats daarvan, een zuchten is over het kruis dat we dragen moeten en een morren is over den weg, dien de Heere ons inleidt, en een jam meren over den strijd dien wij strijden moeten, zie, dan is dat toch geen sieraad, geen eere voor ons, maar veeleer iets dat ons ontsiert en dat den christen onwaardig is. En nu gebeurt het zoo gemakkelijk, dat wij daar niet eens opletten. We denken er vaak niet eens aan, dat Jezus, onze Koning, een volk verlangt met heilige sieradiën. Ja, er zyn christenen, die versierd zijn met geestelyk sieraad. Er zijn er, die in enkele van die schoonheden uitmunten. Er zijn er, die gaarne de beleediging, hun aangedaan, vergeven. Er zyn er, die met lijdzaamheid lijden en zelfs nog roemen in de verdrukking. Er zyn er, die ryk zijn in dienende liefde en niet slechts hunne goederen maar zichzelven geven aan den Heere en aan Zijn volk. Er zijn er, die zich oefenen in dankzegging en gebed en daarin hun God verlieerlyken. Er zijn er, die blijmoedig getui gen van Christus en van Zijn zaligen dienst. Maar hoe klein is hun aantalHoe weinig worden ze gevonden, die christenen, aan wie deze sieradiën schitterenMocht dat getal toe nemen Mocht het worden een groote, een tal rijke schare Laat ons letten op deze sieradiën. Als wij bij ons zelf één sieraad bespeuren, laten wij ons dan beijveren om meerder te mogen ontvangen. God geeft ze, maar Hij wil er ook om aange beden worden en wij moeten ook ijveren naar de beste gaven. Maar wachten wij ons bovenal voor een ge vaar, dat met dit heilig sieraad zoo licht gepaard gaat. 't Is dit, dat wy ons daarop zouden ver heffen, als ware het ons eigen werkals ware het door ons -zelf gewrocht. Dan zouden wij dat sieraad verzondigen. Dan zou al de glans en al de schittering er van afgaan. Hoe zou dan het goud verdonkeren, het fijne goud ver anderen Hoe zouden de kostelijke kinderen Sions, tegen fijn goud geschat, dan gelijk ge rekend worden aan de aarden flesschen, het werk van de handen eens pottenbakkers? Neen, nooit mogen wy ons verhoovaardigen op dit sieraad, 'tls niet uit ons, maar geheel alleen uit God. Verzondig het dan niet, maar dank er God ootmoedig voor. Zoek er in toe te nemen en geef Hem er de eere van. En laat alzoo te midden van een onheilige wereld, vol van aller lei boosheid en gruwelijke ongerechtigheid, uit blinken en uitschitteren het heilig sieraad. R. Hamming. Kerk en Schoolnieuws. TWEETAL te Huizumds. L. J. C. Krejjt te Berkel ds. J. C. Rullmann te Garijp, te Nieuw Loosdrechtds. T. Bouma te Doorn ds. A. Knol te Zwijndrecht. te Breda: ds. O. Roorda te Oude Pekela; ds. J. Schoonhove te Scherpenzeel. BEROEPEN te Marken en te 's GravenmoerCand. C. J. de Kruijter te Middelburg te Nijmegends. R. Smeding te IJselmonde te Numansdorpds. S. Kamper te Haastrecht te Nieuw Loosdrecht: ds. A. Knol te Zwijndrecht; te Koevordends. J. Thijs te Zuidbroek te Zwolle dr. T. Hoekstra te 's Hertogenbosch. AANGENOMEN naar Huizends. J. P. Yisscher te Kockengen naar Rotterdamdr. A. Kuyper Jr., te Vlis- singen naar De Bilt: ds. F. Drost te Ylaardingen. BEDANKT voor Baarlandds. A. P. Lanting te Oud Loos drecht voor Langerak en voor Epeds. G. de Jager te Bruinisse voor Poortugaalds. O. N. Oosterhof te Wes- terbork voor Kooten ds. W. F. Geerds te Schouwerzijl voor Nieuwe Pekelads. J. H. Jonker te Nun- speet. Prof. Rutgers, die is afgetreden als hoog leeraar aan de Yrije Universiteit, .hoopt binnen niet al te langen tijd naar Oost-Indië te ver trekken, om er de gast te zijn van Gouverneur Generaal Idenburg. De 74-jarige oud-hooglee raar, wiens zoon in het huwelijk zal treden met een dochter van den heer Idenburg, zal dat huwelijk D. V. inzegenen. De 36ste Algemeene Vergadering van de Gereformeerde Zondagsschool-Vereeniging „Ja- chin" zal D. V. gehouden worden op Woens dag 3 Augustus 1910, in de Diergaarde te Rot terdam. O. m. zal aan de orde gesteld worden een referaat van ds. W. Breukelaar te Zaandam over„De Zondagsschool een aangeivezen middel in den Evangeliesatiearbeid De heer D. Mulder, hoofd der Christelijke School te Zierikzee en lid van het Bestuur, zal in een referaat pogen te voldoen aan den wensch der vorige Algemeene Vergadering, om eenige practische wenken te ontvangen in betrekking tot de handhaving van orde en tucht op de Zondagsschool. Voorts zullen behandeld worden de vragen: Theologische Schooldag. Te Kampen is de vorige week de Theol. Schooldag gehouden. Nadat gezongen was Ps. 25 2 en 4 en ds. Kok van Bedum voorgegaan was in gebed, sprak deze de groote schare vertegenwoordi gers toe. Hy herinnerde aan het overlijden van ds. Westerhuis, wiens open plaats als cu rator voor Groningen nu ingenomen zal worden door ds. P. Bos van Delfzijl. Voorts deelde Spr. mede dat er goede tydingen kwamen van Prof. Bouwman uit Amerika en dat enkele sprekers verhinderd waren hun spreekbeurten te vervullen. In de morgenvergadering wees Prof. Honig op de verlevendigde belangstelling in de dogma tiek en sprak dr. A. Noordtzij over het cultuur leven der oud-Semietische volken. Na het bezielend woord van Prof. Honig werd gezongen Ps. 119 53 en met dr. Noordtzij wisselden van gedachten Prof. Lindeboom en ds. de Jonge van Dordrecht. De voorzitter deed mededeeling van eenige ingekomen giften van f 40 en minder. Ds. Vo- gelaar van Groningen overhandigde namens een broeder f 100 voor de Theol. School en f 100 voor het Studiefonds. Hij wees bij deze gelegenheid op de noodzakelijkheid van een 5e hoogleeraar en ging in dankzegging voor na het zingen van Ps. 77 7 en 8. De middagvergadering werd na het zingen van Ps. 118 7 geopend met gebed door ds. P. Bos van Delfzijl, waarna ds. Datema van Delfshaven sprak over de verkondiging des Woords. Hij stelt het hooge belang daarvan zoozeer op den voorgrond, dat daarvoor de beste gaven van verstand en hart opgeëischt mogen worden. Eenige gedachtenwisseling wordt over het gesprokene gehouden, waaraan deelnemen de heeren Kinkhorst van Zwartsluis, ds. Sijbesma van Wijhe, Prof. Honig, ds. El- zenga van Kampen, ds. de Jonge van Dordrecht, Prof. Lindeboom en de voorzitter. Na het zingen van Ps. 89 7 wordt de vo rige Spr. gevolgd door ds. Doekes vanNieuw- dorp, door ds. v. d. Werff, vatf Harlingen, die in plaats van ds. Tonkens van Langeslag sprak, door ds. Rietberg van Schoonebeek, door ds. Lanting, em.-predikant te Bussum en ten slotte door den heer Singels van Rotterdam. Aan den tijd van scheiden gekomen, sprak ds. Kok een woord van blijdschap over de op komst ter vergadering, van erkentelijkheid voor het aangename dat voorgesteld werd, en van dank voor allen die aan het welslagen mee werkten. Daarna werd gezongen Ps. 6814 en 17 en eindigde ds. Lanting met dankzegging. In de aula der Theol. School had des avonds nog een gezellige bijeenkomst plaats, waar door verschillende sprekers het woord gevoerd werd. Universiteitsdag. Te Rotterdam is de 30e Jaarvergadering ge houden van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag. Woensdagavond ging als naar gewoonte een ure des gebeds vooraf, welke gehouden werd in de Nieuwe Westerkerk onder leiding van dr. B. Wielenga van Arnhem, die zijn gehoor bepaalde bij 1 Cor. 2 12, en daarna voorging in het gebed. Na den bidstond was er een gezellig samen zijn, opdat de vrienden elkander zouden ont moeten. Donderdagmorgen werd de Algemeene Ver gadering in het gebouw der Sociteit Harmonie geopend door den curator ds. B. van Schelven, wien de leiding van deze vergadering door heeren directeuren was opgedragen. Ze was druk bezocht. In zyn openingswoord herinnerde de voorzitter aan den arbeid van dr. Kuyper en prof. Rutgers, tot stichting van de V. U. Hartelijk sprak de voorzitter den scheidenden hoogleeraar Rutgers toe, hem dan kende voor al wat hy voor de vereeniging en haar school mocht doen. Als blijk van instem ming zong de vergadering Prof. Rutgers toe „Dat 's Heeren zegen op u daal". De voorzitter wekte voorts op om den strijd, dien we voeren, principieel voort te zetten onder de heldere banier, wier kleuren duidelijk zicht baar moeten worden gedragen. Het jaarverslag over 1909 werd goedgekeurd. Aan de bespreking hierover namen deel prof. Fabius en prof. Rutgers, welke laatste bedankte voor de hartelijke woorden hehi toegesproken. Ook de rekening werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd gekozen in de vacature van den heet S. baron van Heemstra (niet her kiesbaar) de heer II. W. van Marie Jr.in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. H. de Waal Malefijt, de heer Tyo H. v. Eeghen. Prof. dr. H. Bavinck sprak hierna over het onderwerp „Uitbreiding". Spr. drong aan op uitbreiding van de gebouwen, van de facultei ten, van het studentental. Er moet een leer stoel komen voor uit- en inwendige zending, waartoe heel het wereldgebeuren noopt. De Spr. oogstte warm applaus. Prof. Woltjer wekte tot verhoogden ijver voor het bijeenbrengen van giften voor het bouwfonds op. Ds. A. v. Veelo, van Rotterdam, sloot de morgenvergadering met dankzegging. Tele grammen werden gezonden aan IJ. M. de Ko ningin, aan dr. A. Kuyper en aan minister Heemskerk. In de middagvergadering, die openbaar was eh gehouden werd in het zelfde gebouw, leidde prof. dr. R. IJ. Woltjer het debat in over het onderwerp„Het Woord Gods en het woord der menschen". De volgende stellingen kwamen in bespreking 1. Wetenschappelijke bestudeering van het Woord Gods kan tevens strekken tot beter ver stand van de nieuwe gegevens betreffende de heidensche oudheid, die door de onderzoekin gen van den laatsten tijd aan het licht ge bracht zijn. 2. Omgekeerd, kan de nadere kennis der oudheid, welke de tegenwoordige tijd verschaft, leiden tot vermeerdering van het wetenschap pelijk inzicht in de H. Schrift. Ofiiciëele Berichten. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk N. J. Bastmeijer, Scriba. Ï3ij die gelegenheid trad onze leeraar de WelEerw. Heer ds. A. Scheele voor de gemeente op met eene schoone rede, ontleend aan de vier eerste verzen van Ps. 92 welke met groote aandacht werd aangehoord, met afwisseling van heerlijk orgelmuziek. Het orgel, wat geleverd werd door den WelEd. Heer A. S. J. Dekker te Goes, voldoet ten volle aan de verwachting en voorziet ruimschoots in de behoefte. Wij hopen, dat dit instrument zal bijdragen aan de verhooging van de eere Gods in het begeleiden van het psalmgezang. Namens den Kerkeraad, J. Maas, Scriba. CLASSIS THOLEN. De vergadering dezer Classis is, op verzoek, uitgesteld tot 10 Augustus. Namens de roepende Kerk te Anna Jacoba Polder, Ds. A. Dekkers, Voorzitter. Verantwoording van Liefdegaven. De Penningmeester, A. D. Littooij Az. BOEKBEOOBDEELING. Het geloof der Vaderen. De belijdenis des geloofs toegelicht door ds. N. Y. van Goor. Groningen Firma Jan Haan. Afl. 16—19. De aandacht onzer lezers wordt nogmaals met nadruk op dit zeer goede en zeer nuttige werk gericht. Nog 3 afleveringen, en dan is het compleet voor den prijs van f 2.20. Een werk van pl. m. 350 bladzijden. Een stempel- band wordt geleverd vóór 40 cent. Hier is iets moois voor het Christelijke huisgezin, voor de huiselijke godsdienstoefening, voor de huis catechisatie. De Macedoniër 15e Jaarg. Afl. 5. Gro ningen Firma Bouwman en Venema. Denken onze Zendingsvrienden wel om dit degelijke Zendingstydschrift van ds. Dijkstra, ds. Bakker en ds. Wielenga? Een mooi num mer is het voor leesgezelschappen. Puedagogisch Tijdschrift. 3e Jaarg. Afl. 2. Hilversum, Klemkerk. Dit is iets goeds voor onderwys-mannen. In den regel zijn de artikelen ook wel te genieten door bestuursleden. Door inteekening steunt men een goede zaak. Laman. Advertentiën, Heden overleed op het onverwachtst, tot onze diepe droefheid, onze innig ge liefde Echtgenoot, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MAGDALENA DEN BOEFT, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Allen die de overledene gekend hebben kunnen beseffen wat wij in haar verliezen. St. Laurens, 11 Juli 1910. A. WIJKHUIJS. C. WIJKHUIJS. J. WIJKHUIJS-Gideonse. M. WIJKHUIJSpleterse. P. PlETERSE. Ca. MARINISSENWijkiiuus. M. C. MARINISSEN. M. WIJKKUIJS-De Visser. C. DE VISSER. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtge- noote en Moeder JAGOMINA STEKETEE. Dat wy mogen gelooven, dat zy is in gegaan in de rust die er overblijft voor Gods volk, lenigt onze smart. Oudelande, 14 Juli 1910.1 D. MEULENBERG. L. J. ALLAART. A. ALLAART—Gaillard, Leeuwarden. M. J. ALLAART. J. A. ALLAART. Teeken nu nog in op: Afl. 16 is reeds verscheueD. Een Modelblad is te bezichtigen by v/h C. LOUWERSE. Aanbevelend, a van de afdeeling te DelftHoe kan vrucht baar en stichtelijk Kerstfeest gevierd worden? b. van de Zondagsschool te Scheveningen Kan De Zondagsschool niet elke maand worden uitgegeven c. van de commissie voor den Zondagsschool- arbeid der Geref. Kerk te EnschedéLigt het op den weg der Zondagsschool ook kinderen van 12 tot 16 jaar te bearbeiden, en zoo jat op welke wijze? Bruinisse. Zondag j.l. maakte onze geliefde Leeraar, ds. G. de Jager, aan de Gemeente bekend, dat hij voor de beide op hem uitge brachte roepingen naar Langerak en naar Epe zij het dan ook niet zonder stryd had bedankt. Van onze blijdschap waren eenhar- lyke toespraak door een der ouderlingen, en de Z.Eerw. toegezongen zegenbede psalm 134 3 door de gemeente de welsprekende tolken. Veere 14 Juli 1910. Op den avond van 7 Juli 1.1. was het voor de gemeente alhier een feestavond. Reeds vele jaren was de behoefte gevoeld aan een beter en zwaarder orgel in de kerk. Op genoemden avond werd een zoo goed als nieuw zijnd kerkorgel in gebruik genomen. Zendingsvereeniging Middelburg A Ontvangen uit de busjes van Joh. de R. en Mej. K. f 0,745 en f 1,21. Alleen zy die inteekenen vóór de verschijning van afl. 20 ontvangen de drie stempelbauden GRATIS.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1910 | | pagina 3