PATRIMONIUM. G. A. KABBQORO. De Regt's Huis- en Decoratieschilder. Behanger. gezondheids- PUDDINGRoggebrood wordt veel geprezen, is over heerlijk van smaak, wordt met succes verkocht. Adres MOLSTRAAT F 84. Kerk en Schoolnieuws. Offieiëele Berichten. Virantwoordlng ran Liefdegaven. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKBEOOKDEELIN Q. A«ivertentiën. JACOB BB VISSER, MIDDELBURG, SEISSINGEL 209. Beveelt zich minzaam als zoodanig aan. Berstelt oude Schilderden, Ornamenten en Beelden. Schildert Tuin- en Kamer meubelen, enz. gelooft, zal niet sterven in der eeuwigheid". Dat woord geve de Heere ons allen te ver staan, opdat ook wy ons in leven en sterven zyn eigendom mogen weten. Dan zullen wij, naar luid van een van des overledenen lieve lingsverzen met blijdschap der ziel en met toe passing op onszelven kunnen zingen .Welzalig zy, die naar zyn reine leer „In Hem hun heil, hun hoogst geluk be- [schouwen, .Die Sions Vorst erkennen voor hun Heer, .Welzalig z\j, die vast op Hem betrouwen". Het monument bedekt het geheele graf. Aan het hoofdeinde staat de opstaande steen, ruim twee en halve meter hoog, met de inscriptie Tie Gbdachtbnis aan onzen LjïERAAR en Veibnd Ds. A. LITTOOIJ. vGeb. 27 Nov. 1834. Overl. 26 Juni 1909. .De gedachtenis des rechtvaardigen zal tot zegening zijn." Sfr. 10 7. Deze steen wordt gekroond met een gepro fileerd topstuk, waarin een opgaande zon ge graveerd is. Het graf zelf wordt gedekt door een steen, welke rust op hardsteenen banden, en ledig is gelaten voor de opschriften der familie. Van voren staan twee hardsteenen paaltjes, welke met het opstaand stuk verbonden worden door solied-gesmede grafkettingen. Het geheel van Esceauszijnsche hardsteen is vervaardigd in de werkplaats van de heeren Louis Renguet Co. en maakt door zijn een voud en toch schoonheid een uitnemenden indruk. TWEETAL te Zwartsluisds. G. Ploos van Amstel te IJlst ds. P. Warmenhoven te Aarlan- derveen. BEROEPEN te Nieuwe Pekela: ds. S. Idema te Workum te Zwartsluis: ds. P. Warmenhoven te Aarlan- derveen te Warnsds. T. J. Hagen te Ridderkerk te Sellingends. J. van de Vegte te Wester- emden. AANGENOMEN naar De Krim ds. Tj. Algera te Murmerwoude naar De Leek: ds. M. Meindertsma te Wit- marsum naar HeinkenszandCand. F. W. H. Bramer. BEDANKT ▼oor Roodeschoolds. Tj. Algera te Murmer woude voor Bredadr. A. Kuyper Jr. te Vlissingen voor Aehlum, Hardingsveld, Zevenhoven, Sid- deburen en OostkapelleCand. F. W. H. Bramer ▼oor Huizends. A. S. Schaafsma te Ten Boer. De classis Goes benoemde tot afgevaar digden ter particuliere Synode ds. R. J. van de Veen en ds. G. Doekes, primi, ds. N. Pos- tema en ds. G. Aalders, secundi, en de ouder lingen C. de Schipper en C. Oranje, primi, en D. Schipper en A. Geelhoed, secundi. Heinkenszand. De Weleerw. heer F. W. H. Bramer, Candidaat aan de Vrye Universiteit, heeft de roeping naar deze gemeente aangeno men. Namens den Kerkeraad, L. van Vessem, Scriba. Vlissingen, 12 April '10. Na dagen van span ning, werd Zondag j.l. by den aanvang der godsdienstoefening door onzen beminden leer- aar de gemeente bekend gemaakt, dat hy na ernstig beraad met vrijmoedigheid voor de roeping naar Breda had bedankt. Een beslissing zeker tot blijdschap van de gansche gemeente. Een der ouderlingen gaf na het eind der godsdienstoefening daarvan uiting en werd door de talryke schare Z.Eerw. toegezongen de bede uit Psalm 134:3. Namens den Kerkeraad, P. G. Labenobs, Scriba. Zendingsvereeniging Middelburg A. Gevonden in de collecte Kerk A een pakje halve centen (f 0.25) en ontvangen van de familie B. de in houd van haar busje, f3. De Penningmeester, A. D. Littooij Az. i\ederlandsclie Militairen Bond. (Afd. Middelburg.) Voor het tekort van het Militair Tehuis te Middelburg met groote dankbaarheid ontvan gen uit: Serooskerke (W.) van de Geref. Jongel. Ver- eeniging Pred. XII 1 f2.50. Scharendijke van de Geref. Jongel. Vereeni- ging door J. v. d. T. Czn. f2.50. Krabbendijke van de Geref. Kerk door P. v. H. diakenen f2.50, zoodat het tekort nu ge slonken is tot f33.92. Ik heb altijd nog hoop, dat door trouwe hulp uit Zeeland ook het laatste derde deel van het tekort geheel verdwijnen zal. Gewone giften zijn ingekomeu uit Serooskerke (W.) van J. de B. f 1.50. Krabbendijke van J. M. f 0.50 en J. V. f 5. Zonnemaire van J. v. D. Az. fl. Schuddebeurs van Joh. Br. fl. St. Maartensdijk van J. H. G. Jzu. fl.—. Grijpskerke van C. Cl. f0.50. Kerkwerve van mej. wed. B. f 1.—. Voor alles hartelijk dank Middelburg. Ds. H. JONKER, Rott. Kade O 227. Penningmeester. Heinkenszand14 April 1910. In hartelijken dank ontvangen f 5,voor Kerk en armen van N. N., postmerk Middelburg. Namens den Kerkeraad, J. C. Steketeb, Scriba. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) IN MEMORIAM. Op Zondag, 10 April j.l. behaagde het den Heere door den dood te ontnemen den heer Frans Keulemans uit Middelburg. Nog in de kracht van zijn leven, rukte de dood hem uit verschillende kringen weg. Dat dit in organisatie en vereeniging, waarin de heer Frans Keulemans zitting had, ten zeerste betreurd wordt, zal door velen beseft kunnen worden. Aangezien ook schrijver dezes, nu ruim één jaar geleden zitting had in het Bestuur eener Vereeniging, waarvan de heer Keulemans des tijds Voorzitter was, kon er niet anders van hem worden gezegd, dan dat hy iemand was, die eerst verzon voor hy begon. Want het was juist een Vereeniging, waar van, naar men dacht, Frans Keulemans het minste idee had, en ook niet zou krijgen. Maar toch I hoe heeft hy juist in die Ver eeniging laten uitkomen, dat hy door te in- formeeren, en door te denken, een man was met gaven bedeeld, wat velen tot jaloerschheid kon verwekken. Wat hy op een vergadering in het midden bracht, dat was in de meeste gevallen zoo ge motiveerd (en waar hem de gaven van wel sprekendheid niet ontbraken), dat zulke voor stellen zonder slag of stoot meestal werden aangenomen. Dat hy dan ook in zulk een Vereeniging van de meeste leden, doch voornamelijk van het Bestuur, aller sympathie had verworven, bleek wel hieruit, dat toen hy haar laatste vergadering presideerde, men hem een stoffelijk bewys tot aandenken gaf, en met algemeene stemmen werd hy tot adviseerend lid benoemd, wel een bewys, hoe zeer zyn advies op prys werd ge steld. Dat hy sinds dien tyd nog voor velen een vraagbaak is geweest, zal wel niet kunnen ontkend worden, althans door my is hiervan nog vaak gebruik gemaakt. Alhoewel het maar een korten tyd is ge weest, acht ik het een groot voorrecht dat ik om onder zijn leiding vergaderingen by wonen mocht. Oneenigheden zyn, voorzoover mij bekend, nimmer voorgevallen, althans niet tusschen ïem als Voorzitter en de overige bestuursleden. Integendeel, door zyn bijzondere tact van lei ding, en de gaven hem door God geschonken, wist hy juist op tyd de verschillende discussies te sluiten, en wel zoo, dat het iedereens goed keuring kon wegdragen. Dat daarom die Vereeniging(en), waar hy een plaats innam, zyn verlies zullen betreuren, waarbij .Handelsbelang" een eerste plaats in neemt, kan niet ontkend worden. Met alle eere, kan er dan ook door zyne fa milieleden, met dank aan God, op zyn werk worden teruggezien en zal Frans Keulemans, in de harten van allen die hem van nabij ge- tend hebben, nog lang blijven voortleven. Ja waarlyk van den heer Frans Keulemans kan met recht gezegd worden, hy heeft ge werkt, terwyl het dag wasmaar, helaas, nu is ook voor hem ingegaan die nacht, waarin niemand werken kan. En waar dit nu alzoo is, daar rest ons niets anders, dan een diep geduldig stilzwijgen, daar God gemeend heeft, het alzoo te moeten doen. Doch misgunnen mogen wij hem de ruste niet, en hopen dan ook van harte, dat hy is ingegaan in die ruste, die er overblijft voor al het volk van God. Dat de Heere, die geen rekenschap is ver schuldigd van Zyne daden, zyn achtergelaten weduwe en verdere familieleden sterke in dit voor hen zoo smartelijk verlies, en trooste Hy hen door Zyn Geest, die van geen wijken o1 wankelen weet. En moge er dan van dit sterfgeval wederom de Roepstem tot ons uitgaan Ontwaakt! gij die slaapt, en staat op uit de dooden en Christus zal over u lichten. Jacs. Yeehdlst. Middelburg, April 1910. Het geloof der Vaderen, door N. Y. v. Goor. Groningen. Firma Jan Haan. Afl. 13 en 14. De aankondiging ook van deze aflevering kan by vernieuwing een aanbeveling zyn. Paedagogiscli Tijdschrift 2e jaarg. afl. 9. Hilversum. Klemkerk. Dit meermalen door ons aanbevolen tijd schrift bevat ditmaal twee zeer interessante opstellen. Een van den heer A. Jonkman Eenige gedachten naar aanleiding van Prof. Heymans' rede: „De Toekomstige eeuw der Psychologie." Een van den heer A. J. Drewes De Amerikaansehe School. Beiden zyn bekend als mannen, die iets te zeggen hebben, wan neer zy de pen ter hand nemen. Jaarhoekje 1910. Nederl. Bond van Jongel. vereen, op Geref. Grondslag. Met bijbehoorende premie„De Gedachtenis des Rechtvaardigen." Het leven van H. I. Dibbetz. Een vriend van Dr. A. Kuyper. Door J. Bresser. Uitgave van de vereeniging „De Gerefor meerde Jongelingsbond." Het bovengenoemd jaarboekje is geen on bekende. Achttien jaargangen gingen reeds vooraf, 't Geeft een mooi overzicht van de or ganisatie onzer Geref. jongelingen in het bij zonder, doch ook van de christelijke jongelin gen in het algemeen. Bijzonder belangrijk is echter de premie, ook afzonderlijk uitgegeven by Kok te Kampen. Wat uitvoering betreft, wint de premie het van de afzonderlijke uitgave in keurigheid. Aanbeveling is schier onnoodig. Wie was niet verlangend dit boekje te lezen En wie lei het onbevredigd ter zy Zeker, als levensbe schrijving heeft het boek zyn leemten, maar dat onvolkomene ziet ge gaarne over het hoofd ter wille van het belangwekkende der mede gedeelde bijzonderheden uit het leven van een man, die een vriend van dr. Kuyper is ge weest. Wy bevelen de lezing met warmte aan. „Onze Gids", uitgegeven door ,de Nat. Christen Onderofficieren-Vereeniging voor de Militairen van Land- en Zeemacht", 1910. Dit boekje bevat de Statuten in uittreksel van genoemde Vereeniging, adressen der Mili taire Tehuizen, kalender, bepalingen omtrent godsdienst in het leger, garnizoensindeeling en voorts stichtelijke stukjes o. a. van Schim- melpenninck van der Oye van Hoevelaken, de Savornin Lohman, Van Asch van Wyk, Ba- vinck, Kuyper, enz.en ook portretten van Ko ningin en Prinsesje, van paleizen,.van Militaire Tehuizen en eindelijk liederen met muziek om op marsch te zingen. Het boekje kost 25 cent. Het is een boekje voor ouders, wier zonen in dienst gaan. Verder wordt het ook gratis ver spreid. Vooral op de liederen wordt bijzonder de aandacht gevestigd. Wy kunnen dit aardige, nuttige boekje met genoegen aanbevelen en ter wille van het uitnemende doel een ruim debiet toewensehen. Filippus' Recensicbode. 3e jaargang. No. 2. Utrecht. Ruus. 1910. Deze nuttige „Bode" moest algemeen verspreid zyn. Hier is een goede gids in den doolhof der litteratuur. Menigeen vraagt naar goede boeken, lier worden ze aangewezen evenzeer als ge waarschuwd wordt tegen gevaarlijke lectuur. n uitvoering is deze „Bode" vooruitgegaan en de hoedanigheid der recensies kan worden ge prezen. Calvyn de prediker van Genève, door Prof. E. Doumerque, vertaald door mej. J. C. Rutgers. Kampen, Kok. Dit boekje van 40 bladzijden is een ju weeltje. Prof. Doumerque teekent ons Calvyn als prediker, als man van het woord. De tee- kening is meesterlijk. Zooals ge in zyn stan- staardwerk over Calvyn met hem wandelt door de straten der steden, waar Calvyn vertoefde, zoo zit ge hier onder Calvijns gehoor en onder gaat ge den invloed van zyn machtig woord. Vertaalster en uitgever gaven dezenfgouden appel in een zilveren schaal. Volharden tot het einde, door ds. H. C. van den Brink, 's Gravenhage. Bootsma. Ds. van den Brink, predikant van de Geref. Kerk te Rotterdam, gaf een gedachteniswoord in het licht ten dienste van hen, die belijdenis des geloofs hebben afgelegd. Het is niet het eerste boekje van dien aard, dat het licht ziet. Maar èn wat inhoud, èn wat vorm betreft, mag het er wezen. Wy vestigen er de aandacht op. „Vergadert u geen schatten". Iets over Christelijke Armenzorg, door G. van Rijn, Rotterdam. Bredëb. De schrijver vestigt de aandacht op het feit, dat erflatingen van f 100 en daarboven door Hervormde diaconiën moeten worden belegd, zoodat alleen de rente den armen ten goede komt. Hy meent, dat dit niet mag. En we zyn dit met hem eens. Hy vertelt van een kerk, die f 456.000 onbezwaard kapitaal bezat op naam der armen, en in het ergste geval f 2.per week bedeelde. Onze Gereformeerde diaconiën zullen in den regel niet gebukt gaan onder den last van het opgelegde kapitaal. Nochthans is het goed, dat ook zy gewaarschuwd worden geen schatten te vergaderen, zoolang er nood te lenigen is. Lahan. CORRESPONDENTIE. Dhr. K. Uw stuk kon in dit nummer niet meer geplaatst worden. Het was te laat. Redactie. Heden overleed ten myne huize na een geduldig lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde broeder, behuwd- broeder en Oom in den ouderdom van ruim 67 jaar. Uit aller naam, Wed. A. DE VISSER- de Visser. Vrouwepolder, 12 April 1910. Voor de vele bewyzen van deelneming, ont vangen by het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNEKE DE PUTTER-de Visser, betuigen wy onzen hartelyken dank. P. RIEMENS. T. RIEMENSde Putter en Kinderen. Middelburg, 15 April 1910. Afd. MIDDELBURG. LEDENVERGADERING D. V. Dinsdag 19 April a.s. des avonds 8 nor in het Militairen Tehuis, Nieuwstraat. Afwerking Bondsagenda. Trouwe opkomst dringend gevraagd. j. C. wondergem, Secretaris.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1910 | | pagina 3