MATTHEW HENRY? H. VERHOOG, Halfweg. LEERREDENEN PAKKET. Bij Boekh. FANOY J. W. BOEIJENGA, Sneek. Pakket Ostenda Zeeuwsch Jongelingsverbond KENT U DE HET NIEUWE TESTAMENT één gnlden 25 cent franco thuis. Het Leven van Spurgeon. geboorte, huwelijk, 25-jarige Echtvereeniging sterfgevallen één galden 25 Gent franco thuis. E. SCHEPS, Arts. Offldëele Berichten. L. S. Het zfl mij vergund de aandacht van de plaatselijke correspondenten der Theol. School er op te vestigen dat de contribution en giften bfl mij ingekomen moeten zijn vóór den 25sten April e.k. BOUMA, Class. Corresp. Verantwoording van Liefdegaven. J. P. de Waqkmaker, Penn. INGEZONDEN STUKKEN. Voor onze Jongelingen. SOLI DEO GLORIA. Gebruikte Postzegels. Advertentlën. Dikkenberg. JANNEKE DE PUTTER— DE VISSER, P. RIEMENS. T. RIEMENSde Putter en Kinderen. Middelburg, 23 Maart 1910. 50 afleveringen van 30ccnt, Vroeger f23, nu f 1,25. H. VERHOOP, Haltweg. Homoeopatisch fisneesheer. LAATSTE AANBOD! 4 groote deelen 1236 bladz. met ruim 40 prachtplaten. en lit dit blad. JAARVERGADERING d. v. te houden op P A A S C H M A A N D A G 28 MAART OPENBARE MIDDAGVERGADERING in de Gereformeerde Kerk, aanvang Paasch-Maandag houdt het Zeeuwsch Jongelingsverbond te Bergen-op-Zoom een ver gadering. Vóór den middag is de plaats van samenkomst het Militair Tehuis. Dan worden huishoudelijke zaken behandeld. Om één uur is de vergadering, welke in de Gereformeerde Kerk gehouden wordt openbaar en dan kan men genieten van de openingsrede van den voorzitter; van een Rede van ds. B. Wielenga te Arnhem overDe wonderen van den anti christ en van het slotwoord dat gesproken wordt door ds. A. H. v. d. Kooi te Bergen-op- Zoom. Met vriendelijken dank aan het bestuur van het Suppletiefonds „Helpt Elkander" alhier, maakt de ondergeteekende hierbij melding, dat door hem van den penningmeester van dat fonds is ontvangen de som van f54.02i/s ten behoeve van het Suppletiefonds Draagt Elkanders Lasten" alhier. Namens het Bestuur van het Suppletie fonds voornoemd, Middelburg, 21 Maart 1910. (jBuiten verantwoordelijkheid der Redactie.) In de Gereformeerde kringen onzer goede stad Middelburg is Herman Faukeel" geen onbekende. Reeds meer dan 43 jaar toch mocht onze Jongelingsvereeniging haar plaats onder ons Gereformeerde volk innemen. Velen, waar van sommigen reeds heengingen en anderen nog met eere hun plaats in Kerk, Staat of Maatschappij innemen, hebben in hun jonge lingsjaren haar gesteund, haar hunne krachten gewijd. Had ze tijden van bloei, ook perioden van stilstand en achteruitgang kende ze gelukkig waren de laatste meestal maar kort van duur, want spoedig herkreeg ze haar oude veerkracht en werd in haar weer een streven merkbaar om de verloren kracht terug te winnen, om weer sterk te staan in den strijd. Voor een tweetal jaren verkeerde „Herman Faukeel" opnieuw in zulk een toestand van achteruitgang, toen was het ook een tijdperk van slapte in het vereenigingslevenhoe wei nigen onzer jongelingen bezochten onze ver gaderingen, hoe gering was de lust, hoe menige Woensdagavond is door die lakschheid en door nog zooveel meer schier geheel onvruchtbaar geweest. Doch er kwam verandering, en eene, die een verbetering is gebleken te zijn. Niet meer de Woensdagavond maar de Zondagavond zou ons bij elkander zien voortaan, in de Consis toriekamer der Gasthuiskerk. Velen misten in de week totaal den tijd om de vergaderin gen te bezoeken doch dat bezwaar was nu weggenomen. Weldra geraakte de vereenigiug wat ledental betrof er weer wat boven op. En waar dat aantal steeg, steeg eveneens de moed, daar vermeerderde ook de gezelligheid, daar was ook te bemerken een toenemen in geeste lijke kracht. Sinds door die verandering van werkavond er een opbloeien gezien werd, nam de ijver dermate toe, dat op alle mogelijke wij- wjjze schier getracht werd, nieuwe leden te winnen. En nog wordt er gepropageerd, want al zijn we door de goedheid des Heeren veel vooruit gegaan, toch zijn we nog niet, waar we we zen moeten. Nog zoovelen zijn er (niet alleen jongelingen) die weinig of geen belang stellen in onze ver- eeniging en haar werk. Het blijkt, doordat ze haar zoowel geldelijken als zedelijken steun onthouden. (De laatste vooral missen we zoo noode); verscheidene jongelingen zijn er nog die geen lid van „Herman Faukeel" zijn. Allerlei redenen worden opgenoemd, op grond waarvan ze bedanken voor het lidmaatschap onzer vereeniging, te veel en velerlei, misschien ook te overbekend om hier te vermelden. Doch geen klaagzang alleen, ook een lof zang past ons jegens den goeden Gever van alles wat „Herman Faukeel" tot nog toe uit Zjjn Vaderhand mocht ontvangen jegens den Heere, die ons den moed gaf het werk vol te houden, de zwakke plaatsen te versterken, de fouten zoo mogelijk te herstellen. Ten slotte willen we nog noemen de jongste poging, die we hebben aangewend om onze vereeuiging tot nog grooter bloei te brengen. Konden vroeger slechts 16-jarigen (of ouderen) vast bezoeker worden, thans bestaat de gele genheid voor 15-jarigen, terwijl nu niet meer de leeftijd van 17 maar van 16 jaar vereischt wordt om lid te worden van Herman Faukeel". Dat ook deze poging niet vruchteloos zal blijken te zijn, is onze hartelijke bede. We zjjn er van overtuigd dat we klein zijn en gering ook ten opzichte van ons vereeni gingsleven geldt dit, doch wjj weten, dat God het kleine niet veracht en ook over het ge ringe Zijnen zegen gebieden wil, mits Hem alles ter eere geschiede. En de eere Gods bo venal, op elk terrein des levens, dat is het doel, ook van „Herman Faukeel". Heerljjk moet ge het vinden, een groote eer moet ge het u rekenen daaraan te mogen mee werken. Niet alleen de jongelingen, ook de ouders. Z(j kunnen er bij hun zonen op aan dringen de vereeniging te bezoeken, beter dan eenig propaganda-lid dat kan. Ze kunnen door zelf onze vergaderingen te bezoeken onze ver eeniging tot grooten zedelijken steun zijn. Een ieder vervulle ook in dezen zjjn plicht met de leuze op de lippen O. Geachte Lezers en Lezeressen 1 Mijn geliefde Vader, de U bekende broeder A. Gruijs, van Zaandam, is niet meer! Zjjn ontzettend lange lijdensweg is teneinde. Hij rust nu van alle smarten, en ook van al zijnen arbeid, en zijne werken volgen met hem. (Openb. 14 13.) Gearbeid dat heeft hij 1 Zijne bedstede was werkplaats, kantoor, studeerkamer en bidcel 1 Hoe gaarne zoude ik U veel verhalen aan gaande zijn leven en arbeid en ik weet, dat ik er velen een groot genoegen mee deed Doch, ik mag van de gastvrijheid van dit blad geen misbruik maken Dus ter zakeIk wenschte te Uwer kennis te brengen, dat ik besloten ben, den zoo nut tigen en gezegenden Postzegelarbeid mijns Vaders, ten behoeve van de Zending en allerlei Christelijke belangen, met 's Heeren hulp, voort te zetten. Drie redenen dringen mij hiertoe. Ten eerste, dat ik in dit werk mijn tijd en krachten kan besteden tot de verbreiding des Evangelies en tot leniging van vele ellenden, en ik dan niet nutteloos mjjne plaats op aarde besla. Ten tweede, dat ik op deze wjjze het best de nage dachtenis mijns Vaders kan eeren. Ten derde, en dit is een punt voor de Christenen van groot belang, dat door het opheffen van dezen arbeid Zending en Philantropie groote schade zouden lijden. (Dit laatste wil ik gaarne bij een volgende gelegenheid uiteenzetten.) Lieve lezers en lezeressen Hierbij wek ik U ernstig op, om uit liefde tot God en Uwen naaste, 't zjj voor 't eerst of bij vernieuwing, Postzegels te gaan verzamelen, en deze franco te zenden aan onderstaand adres. Nu kan en mag ik niet eindigen zonder een woord van hartelijken dank namens de kin deren van Uwen vriend Gruijs, voor al den steun, sympathie en liefde, zoovele jaren aan onzen dierbaren Vader betoond. Dank aan Redacteuren en Uitgevers van vele bladen, die steeds door het plaatsen van Vaders stukjes en ook op andere wijze hunne onmisbare mede werking hebben verleend. Dank aan allen, die postzegels, lectuur of geld gezonden hebben voor de verschillende takken van Vaders arbeid. Dank ook aan de velen, die, 't zij door harte lijke brieven, door verrassingen of door liefde gaven voor zijn persoon en gezin, Vader menigmaal hebben vertroost en verkwikt. Als iemand zegt„de liefde is de wereld uit", dan kunnen wij, op grond van onze rijke ervaring, zulks beslist tegenspreken Ten slotte ook dank aan verschillende bla den, welke na Vaders overlijden eenige woorden aan zijne nagedachtenis hebben gewijd, enkele ook met plaatsing van zijn portret. (Dit is door die bladen niet op ons verzoek, maar geheel uit eigen beweging gedaan.) Wij kunnen geene woorden vinden, om den dank onzes harten op de rechte wijze te ver tolken. De God der barmhartigheid doe stroomen van zegen nederdalen op allen, die barmhar tigheid betoonden Met heilgroet aan U allen, noem ik mij Uw vriend en dienaar JAC. GRUIJS Azn. Amsterdam, 2de Spaarndammerstraat No. 47. P. S. Wie verblijdt mij nu spoedig met een partijtje postzegels Ook capsules, theelood en mooie prentbriefkaarten zjjn ons welkom. Neem s. v. p. nota van het adres 22 Maart schonk ons de Heere een flinken Jongen. J. L. ARNOLDUS. J. J. ARNOLDUS- Middelburg, Maart 1910. Heden overleed, na een kortstondig lijdeD, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde en zorgdragende Moeder, Behuwd- eu Grootmoeder in den ouderdom van 71 jaren en 3 maanden. VAN Verzuim anders niet langer er kennis mede te maken, maar vraag bij uw Boekhandelaar of bij den Uitgever J. H. KOK te Kampen, de le aflev. ter inzage, en zonder twijfel zal de be geerte in uw hart ontwaken, om ook eigenaar te worden van dit niet genoeg te loven werk. Gij kunt uw geld nooit beter besteden dan door DIT boekwerk ie koopen. is compleet in en dan ontvangt ge bovendien de drie fraaie Stempelbanden nog gratis. Voor slechts ÏO cent per week legt gü U een schat op voor uw gansche leven. Indien ge het niet kentvraag uw pre dikantwat hij over Henry oordeelt en hij zal zonder twijfel zeggenge zult het u nooit berouwendat ge dit geld hebt uitgegeven. Henry is goud waard Ge zult door hem het Woord Gods leeren verstaan. Hij geeft u opening van dat Woord voor verstand en hart. Henrif s Bijbelverklaring is een kostelijk huisboek(Zuider Kerkbode). No. 1. Dat mooie boek getiteld: „Het merk waardig beleg van Ostende, 5 Juli 1601—28 September 1604, met een kaart, prijs f 1,50' No. 2. De geschiedenis van het beleg en ont zet der stad Leiden (of een ander groot werk) f 1,20. No. 3. De geschiedenis van Griekenland van de vroegste tijden, een reuzenwerk van 600 bladzijden, f5,20. No. 4. Arnold en zijn kwee- kelingen, een tafereel van het kerkelijk leven, f 1,90. No. 5. Van Oosterzee. Bladen uit de portefeuille of reisbeschrijving, f 1,No. 6. Naar de Transvaal f0,60. No. 7. De waarde de:- kleinigheden, een groot mooi werk, f 2,50 No. 8 en 9. Het Evangelie van Johannes, door Stemler, twee deelen, f5,50. No. 10. Handwij zer op den kruisweg des levens, voor jonge lingen en meisjes, ook in groot 8°, f 3,60. Deze tien werken, gezamenlijke waarde van ruim f20.nu voor slechts Zend postwissel s. v. p. en vraag pakket „OSTENDE" uit Zeeuwsch Kerkblad aan No. 1. Leerrede van ds. H. Bax over Psalm 126 1. No. 2. Voorbereidingspredikatie over Exodes 10 26 door ds. H. Groeneveld. No. 3. Intreerede van ds. W. H. Gispen op 17 Aug. 1881, tevens herdenking 25-jarige Evangelie bediening. No. 4 en 5. Twee Kerstfeestleerre denen door dr. M. Luther. No. 6—11. Zes leer redenen door ds. H. F. Kolbrugge. No. 12. Een leerrede, getiteld„Uit de diepte." No. 13. De zegen des Heeren over onze Kerken. No. 14. Leerrede door M. Yerhej over Jacobs worste ling. No. 1520. Zes of acht leerredenen door ds. Deetman of ds. Simons. No. 21. Leerrede over Gal. 1 8 en 9 door een Gereformeerd lid der Kerk. No. 22. Band aan het Woord. No. 23 Overdenkingen op den weg des levens door dr. de Lind van Wijngaarden. No. 24. Leerrede door ds. A. Littooj over Johannes 21 vers 15—17. No. 25. Leerrede door ds. Wessels over Psalm 129 4. Deze 25 exemplaren zoolang de voorraad strekt voor slechts Zend postwissel s. v. p. en vraag pakket „LEER REDENEN" aan abonneert men op Zeeuw, Heraut, Standaard, Kerkbode, Kerkblad, Spiegel, Prins, Vriend van Oud en Jong, Middelb. Courant, Veldbode, Veldpost en alle andere Couranten en Tijd schriften, ook Mode-Tijdschriften. Plaatsing van Advertentiën in alle bladen zonder prjjsverhooging. DAGELIJKS, BEBALVE DINSDAGS, TE SPREKEN VAN 1 TOT 3 UUR. Het enorme aantal bestellingen overtrof onze stoutste verwachting. Een stroom van dank betuigingen ontvingen wij. Nog korten tijd stellen we de gelegenheid open voor elk die dit prachtwerk bij uitnemendheid zich goedkoop wil aanschaffen. Prijs vroeger f 7,50, nu f 2.25. In prachtbanden f9,90, nu f3.50. SPURGEON's levensgeschiedenis te lezen is een heerljjk genot. Wat een moed en trouw wat een onwankelbaar geloof. Wat schitterende gaven en machtig spreektalent, wat een fon kelend vernuft, dat de menschen altijd trof, daar waar getroffen moest worden. Hjj is ge weest en i3 door zijn geschriften nog: een licht op een berg, dat vooral het groote en donkere LONDEN zoo heerlijk heeft besche nen. Een boek, neen, een uitgebreid pracht werk voor heel uw leven. Franco na ontvangst vau postwissel. plaatse men zijn familie-advertentie's Afdeeling van den Nederl. Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereform. Grondslag. te Bergen op Zoom. Huishoudelijke morgenvergadering in het Militair Tehuis, aanvang voorm. 9,30 uur. 1 uur Agendum: 1. Openingsrede door den Voorzitter. 2. Rede van Dr. B. WIELENGA te Arnhem. Onderwerp „De Wonderen van den Antichrist". 3. Slotwoord door Ds. A. H. van der KOOI te Bergen op Zoom. Toegangvrij. Het Bestuur: Dr. L. WAGENAAR, Voorzitter. J. P. KöGELER, Secretaris. A. S. J. DEKKER, Penningmeester.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1910 | | pagina 3