PATH bij 1Mb. F1H0Ï, Burg B IS, Nu moeten ze weg! HEIDELB. CATECHISMUS m Mi en Inleiding, de letrcêprediealie DEVRAAGBOEKJES, jH. VERHOOG, Halfweg No. 26. BEKNOPTE TERKLARING llilgaai van Firma E. J. BEITS, GroDingen. Kerk- en Schoolmeuws. Ofticiëele Berichten, Advertentiën. Zoojuist verscheen Ds. S. J. VOGELAAR. 202 pagina's. Gompr. druk. Prys, gecar ton neer d, fO,75 „Paulus aanbeveling van Timotheus", Ds. A. LITTOOIJ „Vleesch en Woord" Ds. J. D. WIËLËNDA. PRIJS 25 CENT. Het ware daarom te wenschen, dat de oplei dingskwestie nu eens geheel met rust gelaten werd, en alle bladen hunne kolommen er voor sloten. Als beide scholen onder het toezicht van de Kerken in stilte naast elkander voort- arbeiden, dan is er geen reden om ze langer te plaatsen in het vuur van den strijd. Het is nu het geschikte oogenblik om een eind© te maken aan den twist. De Heere onze God neige daartoe de harten van allen, die den vrede van Sion beminnen. Droogte. Er is in de aanhoudende droogte en in de vroeg invallende vorst iets, dat verschrikt. Op sommige plaatsen is nijpend watergebreken de vrij strenge koude dreigt met verderf, al wat nog op het veld ligt. Hoe lang deze toe stand nog duren zal, weten we niet. Maar de omstandigheden stemmen tot ernst. De Heere heeft er zeker iets in te zeggen tot de ooren, die hooren. Wij gelooven, dat regen en droogte, koude en hitte ons toekomen uit Zijne hand. Er is bij de dingen, die nu gebeuren, geen sprake van toeval. Het zou misschien te sterk zijn gesproken om hier van een oordeel te gewagen. Want afge dacht van de droogte en de vroege koude is dit najaar meer dan heerlijk geweest. Menschen en beesten hebben genoten. Vooral in dezen tijd van het jaar hebben de arbeiders op het veld en de trekdieren voor den wagen het zoo hard te verantwoorden, wanneer ze als het ware in den modder verzinken. Thans gaat alles zoo geregeld zijn gang. In dit opzicht is het najaar gezegend. Maar over dien zegen ligt toch een schaduw door de droogte en de scherpe koude. De vreugde is niet onvermengd. God toont ons zyn wel doende hand, maar ook zijn dreigenden vinger. Moge er voor beide een opmerken zijn. God toont ons zijn weldoende hand, maar waar is de dankbaarheid Onder de duizenden en duizenden Christenen in ons vaderland, die eiken dag uit de hand des Hee ren worden ver zadigd, hoe weinigen zijn er onder, die Hem in erkentenis houden en Hem van harte dan ken Al hadden wij geen andere zonden, reeds de zonde der ondankbaarheid stelt ons zoo gansch zeer schuldig voor God. En God toont ons zijn dreigenden vinger. Maar waar is de verootmoediging? Hoevelen zullen in deze dagen, klagend over de droogte en de koude, met Elia een gebed hebben ge beden en den Heere om regen hebben gevraagd Hoevelen zullen in deze lichte beproeving aan leiding hebben gevonden om zich neder te bui gen tot belijdenis van zonde en schuld, en tot een roepen om ontferming? Het is zoo diep te betreuren, dat menigeen ook onder de Christenen zoo indrukkeloos voort leeft onder voor- en tegenspoed. De gebeurte nissen des levens raken zoo weinig tot het hart. Het glijdt alles langs de oppervlakte henen. Het goede zoomin als het kwade brengt, waar het brengen moet, n.l. tot God. Men verblijdt zich in den voorspoed, men klaagt in den te genspoed, maar het gaat alles om buiten God. De Heere staat zoover buiten het middelpunt van veler Christenen leven. Hij is zoo vaak de laatste, aan wien gedacht wordt, inplaats van de eerste, tot wien men gaat. Daarom is er ook zoo geringe vreugde over het goede, en zoo weinig moed en vertrouwen ten dage des kwaads. Het is zulk een voorrecht, i als iemand geleerd heeft zich aan God te ge wennen, als hij geleerd heeft te danken en te bidden. Daarin ligt de vrede der ziel, de rust van het hart. Een vrede en een rust, die de wereld niet kentmaar die gekend wordt door een iegelijk, die in Christus vrijmoediglijk toe gaat tot den troon der genade, zoowel met offeranden der dankbaarheid, als ook met ge beden en smeekingen. En zulke Christenen zijn er in onze dagen toch ook. Mochten echter allen wezen, gelijk de enkelen zijn. Niet één van de tien, maar alle tien te zamen. Laman. keerde dan weer in huis terug. Eindelijk zeide zijn vrouw: „Wat slenter j toch heen en weer. Ga nu toch wat zitten e neem rust, dan kom je weer op streek." Doch toen greep Tiemens moed om te zeg gen Ja, zie je, ik wilde wel ik zou we) ik wilde wel naar de kerk gaan „Naar de kerk, Harm Naar de kerk Hoe kom je daar nu zoo op eens bij?" „Wel", antwoordde hij, „als mijn leven wer kelijk een ander leven zal worden, dan moet ik het ook door daden toonen, dat het my ernst is. Maar ik durf niet naar de kerk. Wat zullen de menschen wel zeggen, als zij my zien „Ja, dat denk ik ook Harm, hernam zyn vrouw. „Maar je behoeft nu juist ook niet naar de kerk te gaan om je leven te beteren. Als je maar niet naar de herberg gaat, dan ben ik al tevreden". (Wordt vervolgd). TWEETAL te Workum ds. S. Idema te Schildwolde. ds. D. Prins te Oudega. te Hoek: ds. G. Dijkstra van Gees. ds. H. Hangelbroek van Borger. BEROEPEN te Fynaart: ds. G. Bax te Holten, te Scharendijkeds. F. Bruinsma te Suawoude. te Franekerds. C. B. Sehoemakers te Alfen aan de Ryn. te Workumds. S. Idema te Schildwolde. te Nieuw Weerdinge ds. J.Ozinga te Sellingen. AANGENOMEN naar Nieuwleuzen: ds. S. de Vries te Purmerend. BEDANKT voor Pernis: ds. A. H. van Minnen te 's Gra- venzande. voor Aalsmeerds. J. Runia te Coevorden. voor Warns en Stavoren: ds. J. C. Rullmann te Garijp. Door de classis Alfen is peremptoir ge ëxamineerd en met algemeene stemmen toege laten tot de bediening des Woords Cand. C. H. Elzenga, van Kampen, beroepen predikant te Woubrugge. Door wijlen den heer L. de Pagter te 't Zandt is aan de diaconie der Gereformeerde Kerk te Koudekerke f 500 vermaakt. Agenda 1. „Principiëele behandeling van de Kna- penvereeniging" door Vlissingen. 2. „Onze Defensie" door vr. Boon, oud-se cretaris. 3. Verkiezing van een nieuwen voorzitter. Grostal, door het Bestuur opgemaakt: J. P. Kögeler, Middelburg. J. J. Laernoes, Vlissingen. C. L. Roseboom, Meliskerke. Stellingen voor punt 1. I. De Knapenvereeniging heeft, als schakel tusschen school en JongelingsVereeniging, recht van bestaan. II. De knapenvereeniging heeft ten doel, hare leden in kennis te stellen met de voor naamste beginselen voor Kerk, Staat en Maat schappij. III. Daar het de roeping der ouders is, voor de opvoeding hunner kinderen te zorgen, moet de Knapenvereeniging door hen opgericht worden. IV. Indien de ouders in gebreke blyven, een Knapenvereeniging op te richten, kan zulks in hun naam door anderen gedaan worden. V. De Jongelingsvereeniging kan een Kna penvereeniging oprichten, wanneer dit niet geschiedt door de onder III en IV genoemde personen, doch dan alleen als propagandamiddel. VI. Daar de Jongelingsvereeniging groot belang heeft by de Knapenvereeniging, stelle zy zich ermede in contact. P S. Rywielen kunnen geplaatst worden, tegen betaling van 71 /g cent per ry wiel, by den heer C. Adriaanse, koster der Geref. Kerk A, over het Tehuis. De Secretaris, C. L. Roseboom. ZENDING. In dank ontvangen van de Geref. Kerk Zaamslag B f 59 75 van de Chr. Jong. Ver. te Colynsplaat f 3.50 van de Geref. Kerk te Baarland f50.00 Liman. Afd. MIDDELBURG. LEDENVERGADERING D. V. Woensdag 18 November a.S. des avonds 8 uur in het Militair Tehuis, Nieuwstraat. Belangryke zaken zyn aan de orde. Trouwe opkomst is daarom dringend noodig. Namens het Bestuur, J. C. Wondergem, Secretaris. op de verschillende Catechisatien in gebruik zyn steeds voorhanden Algemeene Binnen- en Buitenlandsche Boek handel, Muziek en Papierhandel. Pvan de By bels, uitgaaf Kuyper, Bavinck, Rutgers. VERGADERING van den Ring „Mid delburg en Omstreken" op 20 November 's avonds 6% uur in 't Militair Tehuis Middelburg. J No. 1. Dat reuzenwerk van Henry Martin lof de levensgeschiedenis van een zendeling in Uudië, ruim 500 bladzijden, prijs f 2.20. No. 2. lDat keurige boek van Hüet, met 365 mooie spreuken, en 365 keurige verzen, 365 bladzij den. No. 3. Dat dikke keurige werk van O. G. Heldring, gebonden, Leven en arbeid, byna 100 bladzijden, prys f 2.40. No. 4. E. Sohrenk, Christus alles en in allen. No. 5. Dat mooi© poek van ds. B. van der Land, gebonden. De onverderfelijke erfenis f 1.90. Dus 5 standaard werken, bijna 2000 bladzijden, in plaats van tien gulden voor slechts een gulden en 20 cent franco thuis, (waarbij gratis nog 25 Ansichtkaarten) dat is dus nog geen 20 cent per deel. I Verzendingen alleen bij vooruitbetaling door VAN DEN door By alle boekhandelaren verkrijgbaar. Verschenen by den Uitgever A. D. LITTOOIJ Az. te Middelburg: door en door Beide uitgesproken te Middelburg 25 Oc tober 1908. Groot 42 pag. druks. Het woord van afspheid is door Ds. LITTOOIJ breeder uitgewerkt dan het uitgesproken is.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1908 | | pagina 3