Het beste Adres voor Manufacturen is dat van L E. RIVIERE, Groote Markt, hoek Gravenstraat Middelburg. ik Stoommeubelfabriek „Zeelandia” Geril. Ml. Gen. „FILIPPDS TRAKTATEN?=? P. MOBACH Betonwarenfabriek Kerkattestatiën Tapijten, Zeilen, Linoleums, Karpellen, Tulle’s en Vitrage. - g Zeer aparte dessins. V^Orgels. Kantoor Vlasmarkt K 146 Groot-Ammers hjj Schoonhoven. J. VAN DER WAL, Bruinisse. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland OP ZONDAG 9 JUNI 1907. C. J. HONDIUS, ia EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. H. Verhoog, Boekh. Halfweg M 26. 3 BELDEROK VAN ROO, Middelburg. Meer dan <oo nummers voorhanden. ïnagl prijzen mor alle voorkomend BETONWERK. TEGELS Vraag Stalen en prijzen. ’t Komt altijd te pas J w w Verantwoording van Liefdegaven. Ook WATERDICHT KELDERWERK. C1 a s s e T h o 1 e n. Classe Middelburg, MIDDELBURG. Zierikzee. Classe Classe Axel. Classe Goes. Borsele 9 en 2 uur Advertentiën. Meliskerke 9 uur 2 uur G. F. Kerkhof, Scriba van Deputaten tot de Zending. Namens den Kerkeraad, P. G. Laebnoes, Scriba. Lezen eener Leerr. ds. J. Boeijinga Lezen eener Leerr ds. H. Meulink Lezen eener Leerr. ds. J. J. Koopmans ds. L. van Loon ds. G. H. Toebes ds. Boeflinga Lezen eener Leerr. ds. A. Littoojj ds. L. Bouma ds. J. B. Netelenbos ds. S. de Jager ds. G. F. Kerkhof ds. A. Scheele ds. F. W J. Wolf ds. R. Koolstra ds. H. W. Laman Lezen eener Leerr. Baarland 9 en 2 uur Biezelinge 91/2,2 en 6 uur ds. K, Oussoren ds. G. Meijer van Ezinge. Lezen eener Leerr. ds. E. H. Broekstra ds. R. v. d. Kamp Lezen eener Leerr, ds. K. Veen ds. P, H. de Jonge ds. J. v. d. Berg Lezen eener Leerr. ds. H. Mulder Christelijke Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel”. Gewone vergadering D. V. Woensdag 12 Juni 1907, des avonds 8 uur in de Consistorie der Gasthuiskerk. Te behandelen PolitiekArtikel IX ons Program. i ds. H. J. Heida Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. H. J. Heida ds. J. Koelewfln Lezen eener Leerr. ds. H. Elffers ZENDING. Gift uit Krabbendyke f 10,Hartelijk dank. Laman. 1 de voorlichting des een ruim debiet toe. Littooij. B\| Boekh. I AXOY ABONNEERT MEN OP Zeeuw, Standaard, Heraut, Zuider-Kerkbode, Zeeuwsch Kerkblad, Bazuin, Vriend voor Oud en Jong, Walchersche Courant, Veldpost en Veldbode en alle andere Couranten. Mode-Tydschriftenook de Engelsche W e 1 d o n s. Plaatsing van Advertentiën in alle bladen zonder prjjsverhooging. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. QQ 1 t=3 Gasthuiskerk 91/* en 6 uur Hofpleinkerk 91/2 en 2 uur Noorderkerk 91/2 en 2 uur dr. L. H Wagenaar Cl. collecte Emer. Pred., Wed. en Weezen. Oostkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9 en 2 uur Souburg 9 en 2 uur Veere 91/2 en 2 uur Vbouwepolder 9 en 2 uur Westkapelle 9’/2 en 2 uur ds. B. B, v. d. Hoorn Bed. H Av. en Dankz. AnnaJacobaPolder 96 en 2 uur ds. A. Pekkers Bergen op Zoom 96 en 55uur ds. A. H. v. d. Koolj Krabbendijke 9 en l*/2 uur ds. J. Sybrandy 5’/2 uur Waarde 6 uur Lokaal Oostdijk 6 uur Poortvliet 91 '2 en 2 uur 6 uur Rilland-Bath 9 en l’^uur Tholen A 91/2 en 2 uur 6 uur Tholen B 9i/2 en 2 uur Oud-Vosmeer 91/2 en 2 uur 51/2 uur Goes 91/2 en 2 uur ds. R. J. v. d. Veen 6 uur Lezen eener Leerr. 'sGravenpolder 91/en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9’/2en2uur ds. K. van Anken Bed. H. Av. en Dankz. Ierseke 91/2 en 2 uur 51/2 uur Lokaal Wemeldinge 2 uur 6 uur Kruiningen 91/2 en 2 uur Nieuwdorp 91/4 en 2 uur V lissingen (B). Aan ondergeteekende ter hand gesteld f 2.50, voor kerk en armen elk f 1.25. Zoo dus in de overige 32 Kerken saam eens honderd gulden meer gecollecteerd isopj.l. Pinksteren, zouden we gekomen zyn tot een rond bedrag van vijfduizend gulden. Door ’t reeds vergevorderde uur en de te maken berekeningen, die zoo nauwkeurig mo- gelyk geschieden moesten, kon dit resultaat op de vergadering niet meer worden meegedeeld. We zijn zoo vrij bet nu als vaststaand bedrag in ons verslag in te voegen. Op verzoek van den praeses eindigden we onze morgenvergadering met het zingen van Ps. 87 vs. 3, waarna hij voorging in dank zegging. Militairen, in Ziekenhuizen en Hospitalen, op Dag- en Zondagscholen, aan Modernen en Socialisten, aan Dronkaards en aan Zieken, in ZEER RUIME SORTEERING voorhanden by den Uitgever te Breukelen. Axel A 9 en 2 uur Axel B 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9i/2 en 2 uur Schoonduke 9 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag A 9 en 2 uur Zaamslag B 9 en 2 uur Wel-, Regen- en Beerputten, Riolen, Goten langs straten of stallen, Spoel- Koel- en Pomp bakken, Kaas of Pekelbakken, Veedrinkbak- ken en Varkensbakken, Vervalputten voor veestallen, Hek- en Tuinpalen in alle maten. voor Hokken, Schuren, Plaatsen, Taludbeklee- ding. STOEPSTEENEN 1 X 0,60 en grooter Gevel- en Sehoorsteenafdekking. Grijze en Roode CEMENT-METSELSTEENEN. Verder alle BETONWERK. Stukwerk franco op Beurtschip Rotterdam. steeds in voorraad by Ook verkrijgbaar Doop- en Udmaatboeken, Behels, Testamenten, enz. vraagbaak, een leidstar op den levensweg*. Als lezers van dit hand- en leesboek over de Ge reformeerde geloofsleer, stelt de hooggeleerde schrijver zich dan ook niet voor de mannen van studie, maar de gewone leden der gemeente en wel in het bijzonder „al die jonge mannen en vrouwen, die dikwerf reeds op vrij jeugdigen leeftijd in werkplaats of fabriek, in winkel of kantoor, in scholen van meer uitgebreid of middelbaar of gymnasiaal onderwijs opgeleid worden tot hun toekomstig beroep en daar menigmaal in kennis komen met de veelvul dige bestrydingen, waaraan de Christelijke religie in den tegenwoordigen tyd is blootge steld”. Het is dus een werk voor de ouders, maar ook voor hunne zonen en dochteren. Een werk, waaraan in onze dagen groote be boette is, daar er zóó veel wordt uitgegeven dat met „de groote werken Gods* niet rekent, ja zelfs den spot er mee durft drijven het is een tegengif tegen die steeds toenemende massa on-goddelvjke lectuur, waarmede onze boeken markt overstroomd wordt „Hoeveel goeds Fran kens „Kern', Marcks „Merg' en Brakels „Re delijke Godsdienst' in vroeger dagen hebben uitgewerkt, ze zyn thans niet meer tot nieuw leven te brengen, spreken het jonger geslacht niet meer toe, en wekken onwillekeurig de gedachte, dat het Christendom by deze eeuw niet meer past. Daarom is er dringend behoefte aan een werk, dat in de plaats van dezen arbeid der vaderen treden kan en de oude waarheid voortdraagt in een vorm, die beantwoordt aan de eischen des tyds.' Let er dus wel ophet zyn geen „nieuwigheden*, maar het is de aloude beproefde leer onzer vaderen, verstaanbaar en genietbaar gemaakt voor onzen tegenwoordigen tyd. Geheel in overeenstemming met het uit gangspunt, n.l. „in regelmatige orde en op een voudige wyze alle artikelen des geloofs te be handelen', wordt er niet begonnen met den mensch, maar met Godzoodat er in deze eerste aflevering gesproken wordt over: Het hoogste goed, de kennis Gods, en de algemeene openbaring. In 27 afleveringen zal dit werk verschijnen in ieder geval behoeven er niet meer dan 27 betaald te worden, terwyl iedere aflevering slechts vijf stuivers kost, om de 4 weken volgen de afl. elkander op, terwyl voor de inteekenaren een prachtband verkrijgbaar gesteld wordt tegen de helft van den kostenden pry's, zynde 35 cents. Onze Zeeuwsehe broeders en zusters houden van lezen, en hebben voor goede boeken ook nog wel geld over. De „oude schrijvers' worden by hen nog druk gevonden, laten zy dan ook een plaatsje inruimen voor de nieuweren. Van harte bevelen wy dit hoogst belangrijke en zeer leerzame werk aan, en wenschen den Schrijver den zegen des Heeren en Geestes, en den Uitgever N. P. VLISSINGEN. Noorderkerk 91/2 uur 2 uur N.Middelkerk 91/2 en 5i/2 uur dr. A. Kuyper Jr Arnemuiden 91/i uur 2 uur Domburg 9i/2 uur 2 uur Gapinge 91/2 en 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerks 9 en 2 uur St Laurens 9i/2 en 2 uur Bed. H. Av. en Dankz ds. H Meulink Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. Sybrandy Lezen eener Leerr. ds. J. Meulink Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. W. T. van D£)k Lezen eener Leerr. lezen eener Leerr. ds. J. A. de Brufln Lezen eener Leerr. Brouwershaven 91/2 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds G. de Jager ds F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. P. J. Baaü BOEKBEOOKDEEL1NG. Dr. Bavinck’s „MAGNALIA DEI”. Onder dezen geleerden, niet voor een ieder verstaanbaren titel, verschijnt by den Does- burgschen Uitgever Van Schenk Brill een werk, dat aangekondigd wordt als het belang rijkste dat in de laatste jaren verscheen. Niemand minder dan onze vroegere Kamper Professor Dr. H. Bavinck is er de schrijver van. Die naam zegt reeds genoeg, en waar borgt ons ten volle de degelijkheid en deugde lijkheid van het werk. Al is nog slechts de eerste aflevering verschenen, toch kan reeds met volkomen gerustheid gezegd worden zulke goede wyn behoeft geen krans. Eene eigenlijke aanbeveling hebben Dr. Bavinck’s werken dan ook niet van noode. Zy bezitten die in den persoon des schrijvers, die het onderwerp waarover hy schrijft altijd door-en- door machtig is, en zy'ne beschouwingen weet voor te dragen op zulk eene kristal-heldere wijze, dat ook de eenvoudigen er van leeren en genieten kunnen. Zoo is het ook, trots zijn geleerden titel, met dit werk. Afgaande op dien titel» zou de gedachte kunnen opkomen dat men hier te doen had met een Latynsch geleerd werk, alleen voor „theologen' bestemd. Niets is minder waarDenkt dien geleerden titel weg en leest in de plaats van „Magnalia Dei' wat deze woorden in onze gewone moe dertaal beteekenen, n.l.: „De groote werken Gods', en gjj zjjt er mede verzoend, terwyl uwe belangstelling voor dit belangrijke werk klimt als gy Dr. B. in zyn Voorrede hoort verklarendat hy zich geen ander doel stelt dan om „in een boekwerk van bescheiden omvang eene eenvoudige verklaring te geven van het Christelijk geloof, gelijk het door de Gereformeerde Kerken van alle landen en tijden beleden is'. Het bevat eene onderwij zing in de christelijke religie naar Gerefor meerde belijdenis. Het is „eene poging om de kennis der waarheid in wijden kring te be vorderen'. Het is een werk, „waarin alle arti kelen des geloofs in regelmatige orde en op eenvoudige wyze worden behandeld'. Het handelt „over heel den inhoud van ons chris telijk geloof', zoodat men „over alles wat den christelyken godsdienst, over alles wat den Heere God en Zyn dienst betreft, over alle vraagstukken die het christelijke beginsel en leven raken, in dit werk raad, voorlichting en onderwijzing zal vinden'; het is alzoo: „een Een Souvenir-album met mooie ge- Twee deeltjes met muziek en keurige No. 6. Een map «Postpapier met enveloppen. No. 7 en 8. Een 10. Een penhouder met pen. No. 11 en 12. EenTjèst Zakboekje met insteekpotlood op den rug. No. 13 en 14. Een stuk vlakelastiek met best inktpotlood. No. 15—20. Zes plakplaatjes voor poezie of p akalbum. No. 21—30. Tien ver schillende gekleurde Ansichtkaarten Stadsgez. No. 31—40. Tien verschillende gekl. Felicita- tiekaartjes met envelopjes. No. 41—50. Nog 10 verschillende leesboeken. Dus 50 ex. voor f 1.— franco thuis, dat is twee cent per stuk. Als van zelf, wat ieder begrijpt, is aanbeveling ook hier weer overbodig, daar alles nieuw is, geen oude rommel. Zoo zullen dan ook, zooalsaltjjd weer vele bestellingen inkomen, wacht dus niet tot die mooie albums zyn uitverkocht, welke alleen het geld dubbel waard zijn, doch zendt spoedig postwissel a f 1.— zegels f 1,05 aan Bruinisse 9‘/» en 5 uur COLUNSPLAAT 91,2 6U 51/2 UUT Geersdijk 9, 2 en 5i/a uur Haamstede 91/» en 2 uur Kamperland 9, 2 en 6 uur Nieuwerkerk 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9*/2 en 2 uur ds. 0. Staal Scharenduke 91/2 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9, 2 en 6 uur Zierikzee 10 en 5;/2 uur Zonnemaire 9^2 en 2 uur A Prijzen van af f 30.- Vraag uitvoerige catologus OU. DE H EER.Rotterdam, Noordmolenstr. 71 zoo ’n pakket als onderstaand, en van alles wat. Schrijven kun je, zingen, platen kyken, lezen, wat je maar wil. No. 1. Een China-album, n.l. een grootboek met 60 prachtige platen. No. 2. Een Transvaal-album met 40 mooie platen, in prachtband nog wel, welke alleen franco f 1 kost, dus al ’t andere ontvangt ge gratis. No. 3. zichten uit Rotterdam eu Scheveningen. No. 4 en 5. Chr. liederen 200 bladz. schrift en een potlood. No. 9 en ïaen WOLF AARTSDIJK 9 6U H/2 UUT II1

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1907 | | pagina 4