ONTVANGEN L' LAYOOY. DRONKERS Co., Middelbürg. Lange Noordstraat. Het packard Orgel. A. S. J. DEKKER, Goes, BLOEMEN! Het beste Adres voor Manufacturen is dat van L E. RIVIERE, Groote Markt, hoek Gravenstraat Middelburg, BLOEMEN! de nieuwste Stalen en Stoffen voor Goederen naar maat, voor het a. s. seizoen. een Arbeider gevraagd, vast werk, en met Mei een KLEINS KNECHT benoodigd by P. Koole, Abeelsche weg. L. papendrecht, Bloemist, HI I-.I.lX.O lt. Kantoor Vlasmarkt K 146 Bascules, Gewichten, Maten, Meetem- mers, Transportbussen, Hakmessen, Bjjlen, Schoppen, Spaden, Griepen, k Harken, Honweelen in alle soorten S en grootten. Ook ruime sorteerlng Storm* en Kaarslantaarns ten dienste voor stalling of pakhuis. Aanbevelend, L DE BRUUNE, Dam bij de Beurs, Middelburg. Cornells Lonwerse Gz., in leven diaken en boekhouder der Geref. Kerk alhier, in den ouderdom van ruim 52 jaren. Godsdienstoefeningen in de Gereformeerde Kerken in Zeeland OP ZONDAG 29 JANUARI 1905. Boekh. FANOY. Bijbeldepot Ed. Kuyper, Baviick, Rutgers. Ruime voorraad Bijbels en Kerkboeken vanaf de goedkoopste tot de beste uitgaven. PSALMBOEKJES vanaf 15 cents. O. J. HONDIUS, in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN^ Neemt gelden a deposito. Levering geschiedt óók op termijn^ betaling. Inruilen - Stemmen - Repareeren - Verhuren. Catalogis gratis en franco. enz. Haarlemmer Bloembollen per stuk cents. Kamerplanten in potten. Heinkenszand 9*/2 en 2 u. ds Dubb. geen plaats voor. we Advertentien. zeer e St Laurens 9x/2 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Maandagm. 2 uur dhr. v. Geelkerken Theol Cand ds. S. de Jage' dhr. Ferwerda ds, A. v. d. Kooi ds. J. Sybrandy. Lez. eener Leerr. ds. J. Meulink Ierseke 91/2 en 6 uur 2 uur Lez eener Leerr. ds. K. Oussoren 6 5 5 25 3 5 4 5 p. 100 f 0.50 1.25 4.— 8.— 6.- - 0.75 - 1.- - 0.50 - 0.75 Het behaagde den Heere j.l. Maandag avond tot Zich te nemen, onzen geliefden Broeder Hoewel wij hem de ruste niet misgun nen, die hy thans geniet, betreuren wy met geheel de gemeente zyn vroegtijdig verscheiden, omdat in dezen trouwen broeder ons zooveel is ontvallen. Namens den Kerkeraad, Ds. J. J. KOOPMANS Ja., Praeses. P. DE KAM Jz., Scriba. Grjjpskerke, 25 Januari 1905. Ameryllie, hippeaetrum extra formosissima Calla of aronskelk wit Convelaria Lelie van Dalen Canna’s Crozy in soorten - 1 - 1 - 1.25 - 1.25 - 0.75 - 0.50 - 0.25 8.— 12.— 3. - 1.50 8.— 8.— 5.— 5.— 4. — 4.— 20.— 2.— 4. — 3 5. - 5.- 8.- p. 100 f 6.— 2.50 0.75 0.75 0.75 0.75 0.25 0.50 1.25 0.25 0.75 2.- 0.75 3 8 8 17.— 12- 0.50 0.50 0.75 0.50 0.50 Aanbevelend, Kleeding-Magazijn en Kleermakerij Lange Gortstraat I 337. Van stonden aan CORRESPONDEDN TIE. Ds. J. de K. te K. We hopen bedoeld stuk i was er order te vereerenvoor een Onder minzame aanbeveling, hoogachtend. per stuk vanaf f 0.50 In Effecten, Coupons enz. Ontvangen gelden a deposito met rente vergoeding van 3% tot 4%. VLISSINGEN. Noorderkerk 91/2 en 2 uur N. Middelkerk 91/2 uur 5i/2 uur Arnemuiden 91/, en 2 uur Domburg 9 en 2 uur Gapinge 91/2 en 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur ds. H. Ph. Ingwersen Bed. H. Av ds. G. H. Toeves ds. H. Meulink ds. L. Adriaanse Zendingsrede. ds. B. Veenst a ds L. Adriaanse ds. H. Meulink ds. J. Boeijenga B. B. v. d Hoorn Lezen eener Leerr. ds. J. J. Kocpmans Borsele 91/2 en 2 uur Goes 9i/2 en 2 uur 6 uur cs Lezen eene Leerr. Oxalis alle kleuren Hyacinthus eandicans Enk. Begonia’s op kleuren Gloxinia’s in prachtkleuren Goes. ds. K. Oussoren ds. J. de Koning Emer. pred. Bed. H. Av. ds H. Elffers R. J. v. d. Veen ÜEd. Dw. Dienaar, ij steller is, wordt niet vermeld. Ik zou wel willen vragenwaarom is dat verzwegen Doch dit neemt niet weg, dat dit gedeelte, waarin gehandeld wordt over De geboorte en kindsheid van den Messias' onzen Jongelingen by hunne onderlinge Bijbelbespreking uitne mend te stade kan komen. Zoo ook kunnen, de blinde vragen tot een ernstig nadenken, en een flink Schriftonderzoek nopen. Axel. Littooij. Opruiming van ChristelUke Scheurkalenders voor 1905, Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ per stuk cents. 1 2 5 10 8 75 10 15 alba maculate gespikt 5 i_ ,__2_Ln 2 1 10 Cactus Dalia’s in 200 soorten 10 Dubb. in alle kleuren 6 Enk. Diclytra, Hartjesbloem Funkia’s in prachtsoorten Helleborus of Kerstroos Struik Irissen, in kleuren Spiraea’s in extra soorten Sempervivum muurp. Tristoma Uvaria 100 Vaste Planten in 25 soorten 200 40 Serooskerke 9 en 2 uur Souburg 9 en 2 uur Ber. pred. van Monnikendam. Veere 91/2 en 2 uur ds. A. Scheele Vrouwepolder 9 en 2 uur ds F. W. J. Wolf vVestkapelle 9*/2 en 2 u. Lezen eener Leerr Glas se Brouwershaven 91/2 en 2 uur Bruinisse 91/, en 5 uur COLWNSPLAAT 91/2 6U O1^ U. 2 uur Geersdijk 9, 2 en 51/2 u. Haamstede 9*/i en 2 uur Kamperland 9, 2 en 6 uur Nieuwerkerk 9 uur 2 en 6 uur Oosterland 9‘/2 en 2 uur SCHABENDUKE 91/2 6U 2 UUI Wissekerke 9,2 en 6 uur dhr. P. H. de Jonge Ber. pred. te Hoek. Asperagus Plumosus Azalias in bloei en knop Rododendrum in bloem Rozen extra planten Conniphire piramide Lelium Gigantheum reuzen lelie prachtplant ’s Gravenpolder 91/, en 2 u 5 uur Verkiezing van een diaken. dhr. J. Brinkman Theol. Cand. ds. H. J. Heida Lezen eener Leerr. Maandagav. in de Herv. Kerk ds. de Ligt van Middelburg en ds. Donner van Nieuwdorp. In het belang van de Vereen, tot Chr. verz. van Krankz. Kruiningen 91/2 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 91/4 en 2 uur ds J. H. Bonner Wolf aartsdijk 9 en 11/2 uur Lez eener Leerr. Glas se Axel A 9 en 2 uur Axel B 9 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9i/2 en 2 uur Schoondljkïï 9 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag A 9 en 2 uur Zaamslag B 9 en 2 uur JAARBOEKJE voor 1905 van den Nederl. Bond van Jongel. Ver. op Geref. Grondslag. Dit jaarboekje is samengesteld door de heeren Jac. van Oversteeg en Joh. F. de Lange, en bevat vele wetenswaardige dingen op het ge bied der Jongel. Ver. ’t Is dan ook „een oud bekende', die reeds voor de 14e maal ver schijnt. Als Premie is er ditmaal een boekske aan toegevoegd, dat een viertal „opstellen' bevat (te zamen 13 pag. druks), waarin de heer Kamerling, Hoofd der Chr. School te Rinsum- ageest, de aandacht vraagt voor het Chr. Mi litair Onderwys. Voorts is in het Premieboekje opgenomen een gedeelte der Leiddraden, ten gebruike by de behandeling der Bybelsche Geschiedenis. Die Leiddraad komt ons zeer practiseh en doeltreffend voor. Wie de samen- 8 4 1 1 1 1 1 1 2 1 1 3 1 4 10 10 20 15 1 1 1 1 1 per stuk vanaf 9 9 Zierikzee. ds. M M. Horjus ds. G. de Jager ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. R. Kools'ra ds. P. Baafj Lezen eener Leerr ds. H. Cramer ds. C. Staal ds. W. Raman Gladiolussen in soorten Colville wit Lilium Tigrinum Speciosum in soorten Longiflorum wit Auratum extra Arum eornutum, bloeit droog Anemonen alle kleuren Renonkels Montbretia’s Ixia’s Sparaxis Hyacinthen le soort alle kl. 2e Miniatuur alle kleuren hare „verdraagzaamheid', en geven er niets voor. Een „neutrale' voorstelling van onzen worstelstrijd tegen Spanje, gelyk de „neutrale' school die geeft, komt Dr. G. dan ook voor, niets anders te zyn dan eene jammerlijke mis handeling van de schoonste bladzijden onzer volkshistorie. „Hoe kan een jeugdig kinderhart de roemvolle gestalten, onzer nationale helden leeren kennen, wanneer niet gezegd mag wor den dat het geloof, het geloof in den levenden God, den God des Bybels en der openbaring, onze vaderen (ondanks al hunne zonden en ongerechtigheden) bezielde?' Geen „neutrale' school moeten wy hebben, maar een school, „waarin aan God en aan Zynen Christus de eereplaats gegeven wordt, die hun toekomt,' Als wy onze kinderen waarlijk liefhebben, en waken voor het heil hunner onsterfelijke ziel, dan willen wy een onderwys ,dat, naar Gods Woord, rekent met de feiten, waaraan al onze zaligheid hangt, zonde en verlossing, de ver lorenheid van den mensch buiten den levenden God, maar zyne redding, door de liefde van Christus en door het geloovig aanvaarden van Zyn verzoenend borglyden.' Leest en herleest dit vlugschrift, en beantwoorde dan een ieder Christen-ouder de vraagBen ik vry tegen over mijne Doopsbelofte, en tegenover de ziel van mijn kind, wanneer ik het niet stel, wan neer dit in myn vermogen is) onder de beade ming des Evangelies?' Wy danken Dr. G. voor zyn overtuigend en bezielend pleidooi voor het Christelijk onderwijs. DE VRIEND DES HUIZES. Tijdschrift voor het Huisgezin onder Hoofdredactie van Ds. Schrijver. Dit tijdschrift verschijnt iedere maand. Aan het eind van den jaargang vormt het een boekwerk, van circa 800 bladz. en met min stens 100 groote en kleine illustraties. Bij iederen solieden boekhandelaar, kan men er op inteekenen. De prys is f3 per jaar, terwyl een solieden stempelband, geleverd wordt voor den prys van 60 cent. De Hoofdredactie be rust in handen van Neerbosch’s Directeur, Ds. J. Schrijve^ Het bevat van allesbrieven en verhalen, dicht- en muziekstukken, maandover zicht en curiosa, raadsels en brievenbus. Onze bijzondere aandacht trok het verhaal van „Lange Hans', omdat het eene geschiedenis bevat uit onze geboorteplaats Middelburg, en ook, om dat het geschreven is door den heer Hondius, schoonzoon van den bekenden uitgever den heer Dhuy. Dit verhaal uit den tyd van den beeldenstorm in 1566 „wordt vervolgd.' Met slechts twee hoofdstukken konden wij kennis maken. De lezing van dit tijdschrift beviel ons wel. Wy kunnen het aanbevelen. Araucaria Excelsa Aspidistra Elatior groene goudbont Citrus Citroeneboom Clevia’s bloeibare prachtplanten Ficus Elastica, gummipalm Palmen in soorten Cyclamen in bloem en knop Alle orders boven de f 2,worden franco geleverdvriendelijk verzoek ik U mjj met een Har i-a iraroarar.v00r een nette bediening wordt ingestaan. de volgende week op te nementhans I. J. B. te A. Uw ingezonden stuk hopen eveneens de volgende week op te nemen. De Redactie. Sim. B. te Z. Het is in orde. Ik heb K. het betaalde gezonden. De Uitgever. - Heden overleed, tot diepe droefheid I van my, myn eenigen zoon en verdere I betrekkingen, na een kortstondig doch geduldig lijden van slechts 9 dagen myn innig geliefde Echtgenoot en myns zoons zorgdragende Vader CO RN EL IS LOUWERSE in den ouderdom van 52 jaren, na een hoogst gelukkige echtvereenigingvan slechts 7 jaren en 9 maanden. Allen, die den overledene in zyn werkzaam leven gekend hebben, zullen beseffen, wat wy in hem verliezen, doch de hoop, dat hy is ingegaan in de eeu wige rust, lenigt onze smart. Uit aller naam, Wed. C. LOUWERSE geb. Dekker Grijpskerke, 23 Januari 1905. Classe Middelburg, MIDDELBURG. Gabthuiskerk 91/, en 6 uur ds A. Littoofj 2 uur Lezen eener Leerr. Hofpleinkerk 91/?, en 2 uur ds. L Bouma Noorderkerk 91/2 en 2u, dr. L H. Wageaa r Zierikzee 10 en 6 uur ds H. W Laman Zonnemaire 9^2 en 2 uur ds. G. H. de Jonge Classe Thole n. Anna Jacoba Polder 9b en 2 u. ds. A Dekkers Bergen op Zoom 96 en 55 uur Krabbendijke 9 en l'/guur 51/2 uur Poortvliet 91 '2 2 en 6 uur Rilland-Bath 9, U/2 en 6 uur Lez. eener Leerr Tholen A 9i/2 en 2 uur ds. W. T. van Dijk 6 uur lezen eener Leerrede Tholen B 9i/2 en 2 uur ds. G. Verrij Oud-Vosmeer 91/2, 2 en 51/2 uur ds. J. A. de Bruijn Classe Baarland 9 en 11/2 uur Biezelinge 9 en 2 uur Axel. ds. N. P. Littoo(j ds. R. v. d. Kamp Lezen eener Leerr. di. K. Veen ds. P. A. Sietsema ds. J. v. d. Berg ds. J. Tholen ds. H Mulder Enk. Tulpen Dubb. Late Crocussen Narcissen Tros-Narcissen Irissen Scilla Seberica - 2.50 OoSTKAPELLE 9 CQ 2 UUT sa 9 9 9 II 9 extra 9 9 9 9 9

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1905 | | pagina 4