Bet tóe aires voor Manufacturen is lat van L E. RIVIERE, Groote Markt, koek Gravenstraat Millelburg: ÜRONKERS A Co., Middelbnig. L. DE BRUIJNE, Kerkorgels I S. J. Dekker BINDWERK. Woensdag 27 Januari a. s., Ds. J. van den Berg, Koffie of Koffieboonen O. J. HONDIUS, Kantoor DAM F 162 H. H. Landbouwers! Magazijn: „De Groenendraak." Goes. De Stoomdrukkerij van A. D. LITTOOIJ Az. Handelsdrukwerken. Plaatsing van Advertentiën NNMMMtNMt Warns ds. Goudappel van Heteren c. a., te Vled- der M. M. Horjus, cand. te Medemblik, te Arum J. H. Binnema, cand. te Tilburg. Bedankt voor Bunschoten B door ds. Haan van Watergraafsmeer; voor Oudewater door ds. Tom van Hilversum. Cand. D. K. Wielenga, van de Theol. School te Kampen, die als missionair predikant voor Soemba door de Geref. Kerken te Hoogeveen wordt uitgezonden zal D. V. op 1 Maart te Hoogeveen zyn intrede doen, na bevestigd te zyn door zijn broeder ds. G. Wielenga, pred. te Delft. Cand. D. Hogenbink. beroepen predikant te Nich te vecht c. a. werd Woensdag 13 Jan. aldaar tot zyn dienstwerk ingeleid door den consu lent ds. Maan van Vreeland, en deed Zondag jl. zijn intrede met de woorden uit 2 Cor. 5 18b. Er schynt in onze provincie een opwaken te komen inzake het Chr. Onderwijs. Scholen gebouwd, of in aanbouw, of in bespreking zijn er in de laatste tyden te Krabbendyke, kruiningen, Wemeldinge, Oud-Vosmeer, Co- lynsplaat, Oudelande, Biezelinge, Bruinisse, St. Filipsland, Scharendyke, Wolphaartsdyk. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Grijpskerke dhr. S. Verlare van Kruiningen, die de benoeming heeft aangenomen. Volgens mededeeling van het College van Hoogleeraren is in de ziekte van Prof. Lin deboom een gunstige keer gekomen. De koorts is zeer verminderdde krachten keeren zacht jes aan terug. Op den 2en Kerstdag is te Terneuzen eene Vereeniging opgericht tot steun van de Theol. School. Zulke Ver. bestaan thans te Leiden, Bedum, Groningen, Veendam, Nieuwe Pekela, Haarlem, Zaandam, Delft, Rotterdam en Ter- neuzen. Offieiëele Berichten. IERSEKE, 17 Jan. '04. Heden werd alhier, onder leiding van onzen Consulent, den Wel- Eerw. heer ds. Laman van Kruiningen, tot Herder en Leeraar beroepen de WelEerw. heer G. Doekes te Heemse. Namens den Kerkeraad, G. Moerdijk, Scriba. Verantwoording van Liefdegaven. Ylissingen B. In dank ontvangen: eene gift groot vijf en twintig gulden, te verdeelen als volgt: Kerk f 10, Armen f 10, Suppletiefonds f 2.50, School f 2.50. Een dankoffer voor de armen 1 2.50. Voor de Zending (Heidenpenning) van M. v. d. P. 60 halve c. en van M. D. postzegels en andere zegels. Namens den Kerkeraad P. G. Laernoes. Scriba. BOEKBEOORDEELING. Historisch-critisch Overzicht van de Trak taat-Uitgave in Nederland door C. Linde boom. V. d. m. te Bolnes. Breukelen P. Mobach 1903. „Filippus" No. CLX. Een gezegend werk Zoo mag worden getuigd van den arbeid, dien het Traktaatgenootschap „Filippus" nu voor een kwart eeuw geleden heeft ondernomen. Ijverig is er gearbeid op steeds ruimer schaal door Traktaatjes, kleine geschriften, Scheurkalenders, om op het ge- ied van het dagelijksche leven het zaad des Evangelies uit te strooien, den eenigen troost te doen kennen, de rechte beginselen naar Gods Woord te verbreiden. Filippus begint zich zeiven ook meer rekenschap te geven van zynen arbeid en de meest praktische manier van werken. Bovenstaand keurig geschreven en net uitgegeven boekje van de bekwame hand van den jongen Lindeboom is hiervan eene proeve. Aangenaam en onderhoudend wordt de lezer rondgeleid op het gebied der Traktaatversprei ding. Menige nuttige wenk wordt hier gege ven, die getuigt van veel en ernstig onder zoek. Deze studie is de eerste van dien aard in ons vaderland en heeft dus de baan gebro ken voor verder onderzoek, dat niet anders dan wederom nuttig kan zyn voor de praktijk. Wy wenschen dit werkje ik veler handen. En stelle de Heere Filippus, ons gereformeerd traktaatgenootschap, steeds meer tot eene uit- gebreiden zegen! Hülsbbos. „Vada" en hare Uitgaven. Wageningen. Naamlooze Vennootschap Drukkerij Vada" Directeur, Johan A. Nederbragt. 1903. De typografie of boekdrukkunst, echt Hol- landsche kunst van oorsprong, heeft tijden van bloei beleefd in ons Vaderland, en gaat ook in de laatste tientallen van jaren weer krachtig by ons vooruit. En dat geldt niet de pers in het al- meen, of bijzonder de liberale pers, maar dat geldt ook de christelijke pers. Pers en boek handel hebben eene hooge roeping. Eene christelijke pers is een zegen voor het land en de christelyke boekhandel moet dienen om ons volk van gezond geestelijk voedsel te voorzien. Welnu tot de christelijke pers in deze landen behoort ook de drukkery Vada". Vada noemt zy zich, omdat zij gevestigd is te Wageningen, oudtijds: Vada. Bovengenoemde uitgave is een klein, maar keurig in blauwe letter gedrukt en met tal van illustratiën, gezichten in en buiten het schilderachtig gelegen Wageningen voorstellende, versierd. Het is een Catalogus of lyst van de voornaamste uitgaven dezer drukkery. Maar de lezer moet hierbij nu niet denken aan eene dorre opsomming van titels en pry zen, neenhet boekje is vol afwisseling. Er wordt u iets van den inhoud van de boeken of brochures medegedeeld en ook het voornaam ste, van wat de dagbladpers er van heeft gezegd. Welnu, deze prijslijst van Vada toont ons, hoe de christelijke pers ten onzent zich ontwikkelt en schoon werk levert. Zoo moet het ook zyn. Ook deze schoone kunst moet medewerken tot eere Gods en tot heil des volks Hulsebos. Voor mij ligt thans het eerste deel van den Hei- delbergschen Catechismus, in leerredenen ver klaard, door J. Bavinck, emeritus predikant* In dit eerste deel worden de eerste zeven en twintig Zondagsafdeelingen behandeldin het tweede deel, dat weldra volgen zal, de overige. Het wordt uitgegeven door J. H. Kok te Kampen. Het is op goed papier, in goede letter en net gedrukt. De gaven, om in niet verheven, maar zeer goeden, eenvoudigen stijl, dus duidelyk, diepe waarheden te vertolken is, zooals wij weten, professor Dr. H. Bavinck eigen. Deze gave nu heeft deze geleerde, door Gods bestel van zijnen vader geërfd. Zij toch was het voorrecht van Ds. J. Bavinck reeds in de jaren, toen wy zyn onderwijs ontvingen, ja ze was het de vele jaren, die wij hem kenden. Ze is zijne gave gebleven tot zelfs in dezen zijnen hoogen ouderdom. Het boek, dat thans uitgegeven en verkrijgbaar is, getuigt daarvan. Wij hebben hier gouden appelen op zilveren geheelde schalen. De rijke inhoud wordt op eenvoudige, pakkende, zalvende en gemakke lijk lezende wijze medegedeeld. Yoor huiselijk en kerkelijk gebruik zijn dan ook deze leer redenen gerustelyk, ja zeer aan te bevelen. Ik ken geen betere. Daar is werk van gemaakt. Dat Dr. A. Kuyper's „E voto" en prof. Ba- vinck's Dogmatiek, ten behoeve er van, ge raadpleegd zijn, gelijk de hooggeachte schrij ver in zyn voorwoord zegt,— verhoogt de waarde er van. „De bede" van den schrijver, wiens wel gelijkend portret aan deze woorden vooraf gaat, „de bede, dat de Heere onze God deze leerredenen nog voor velen ten zegen moge stellen en daarin Zijnen naam moge ver heerlijken", worde genadiglijk verhoord Littooij. Advertentiën. Lange Noordstraat. In Effecten, Coupons enz. Ontvangen gelden d deposito met rente vergoeding van 3% tot 4% des avonds ten half zeven uur, hoopt Y. D. M. te Terneuzen in de Geref. Kerk te Seroos kerke te spreken in het belang van het Chr. Onderwijs. Eet Bestuur der ChrSchoolvereeniging. Concurreerendst Adres yoor Machinerie* yoor Landbouw- en Zuivelgebruik is bij VEERSCHEWEG. MIDDELBURG. naar verkiezing, pnike Kwaliteit. 30 cent 5 ons. TIMMERMANS, Noordstraat Middelburg. in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte vaa PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPQ^ TREKEN. bij de GISTSTRAAT Middelburg. Het beste krachtvoeder yoor paarden is: Haver en Paardenboonen. Voor Melkvee Platteboonen, Lijnkoek en Lijnmeel. Voor Var ken8 Gerstemeel, Erwtenmeel, Maïsmeel, Roggemeel en Rjjstmeel. LAGE PRIJZEN. worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte Inlichtingen worden kosteloos verstrekt, MIDDELBURG. levert tegen zeer voordeelige prijzen alle mogelijke zonder eenige prijsverhooging in alle Bladen.- Levering van net en sterk

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1904 | | pagina 4