Bet teste adres voor Maeofaetra is dat van L. E. RIME, Groote DRONKERS Co., Middelburg. Gebruikt dao Wortelboerkruideu Kerkorg els A. S. J. Dekker J. LAVOOIJ. Goes. In het Kledingmagazijn en de Kleêrmakerij, Lange Gortstraat I 337, H. II. Landbouwers Magazijn: „De Groenendraak." O. J. HOJSTDIUS, Kantoor DAM F 162 L DE BRUIJNE, Veersehe weg T17, Middelburg. eene flinke Dienstbode gevraagd. Mej. H. M. Otter, Hoofd der Chr. Be waarschool te Middelburg, is als zoodanig aan eene dergelijke inrichting te Arnhem benoemd. Naar wij vernemen zal het peremptoir exa men van den heer A. Scheele, candidaat tot den Heiligen Dienst, beroepen te Veere, D.Y. gehouden worden in de gewone Classisverga- denng van 10 Februari a.s. n~ C0^effe der Hoogleeraren van de iheol. School deelt der Kerken in de Bazuin mede, dat Prof. Lindeboom van Kampen ernstig ongesteld is, en beveelt ZEerw. in de voorbede der gemeente ten zeerste aan. De patient is lydende aan hevige koortsen. De heer G. Verrij deed Zondagmiddag zyn intrede in de Geref. Kerk te Tholen B, sprekende uit Jes. 4031, na des morgens bevestigd te zijn door Ds. Rudolph van Leiden met de woorden uit Joh. 114. Aangezien deze kerk steeds gediend is door oefenaars, is Ds. Verry de eerste geordende predikant sedert de doleantie. Aan de hand van Ps. 1463—10 deed de heer S. Greydanus Zondagmiddag zijn intrede in de Geref. Kerk van Rozenburg. De voor malige Leeraar, Ds. A. Schouten, thans te Aalten, trad als bevestiger op met de woorden uit 2 Cor. 5 19. Ds. G. Veenendaal, overgekomen van Herwynen, verbond zich Zondagmiddag aan zijne nieuwe gemeente te Putten met eene rede ontleend aan Efeze 6:19. De bevestiger, Ds. Middelkoop van Ny kerk,had tot tekst 2 Tim.42. De heer D. Hogenbirk, ber. pred. van Nichtevecht c.a. legde 7 Jan. jl. voor de classis Breukelen, met goed gevolg het peremptoir examen af. Ds. Hoekstra, de bekende Arnhemsche predikant, herdacht jl. Woensdag zyne 25-jarige ambtsbediening. Gedurende dien tyd arbeidde ZEw. achtereenvolgens te Idsegahuizen, Berli- kum, Utrecht, Hollum, Schiedam, en sinds 8 Mei 1898 te Arnhem, 's Zondags te voren herdacht hy dit heugelyk feit in het midden der gemeente, sprekende uit Ps. 11965 en 66. Volgens de laatste opgave telt de Geref. Kerk 50 Classes met 684 Kerken en 544 dienst doende predikanten, terwijl er 158 plaatsen vacant zyn. Op 37 plaatsen is de ineensmelting der Keken nog niet tot stand gekomensinds de Vereeniging der Kerken in '92 bedraagt het aantal der ineengesmolten kerken 67, welk getal in 1903 met één vermeerderd werd, (Dordrecht,) en thans in 1904 reeds met één, n.l. 's-Gravenhage. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Zending (Heidenpenning) 300 postz. van D. S. Een dankoffer voor de Kerk f 2,50. Namens den Kerkeraad, P. G. Laebnoes, scriba. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Waarde Broeder Littooij. Gy wilt my zeker wel een plaatsje afstaan in Zeeuwsch Kerkblad, om een woord van in stemming te betuigen met uw schrijven in het voorlaatste nummer, „Waar moet het heen." Voor sommige menschen is het moeilyk hun mond te houden of hun pen droog te laten ik behoor soms tot diegenen. Waar moet het heen? Wy komen waar wij niet wezen mogen en waar velen nu nog niet wezen willen. Dat alle onze leiders in het kerkelyk leven toch steeds bedenken, dat storm verwekken veel gemakkelijker is dan den op geroepen storm bedaren. Als wij van weerszyden voor elkander beleden wat wij misdeden, dat zou ons dichter by elkander brengen. De Heilige Schrift wyst ons immers dien weg. Voorts spreekt gy van broederlyk samen komen het ware gewenscht.Al zyn wy van meening dat op zich zelf best beide inrichtingen, Th. Sch. en V. U. voor het heil der kerken en de opbouwing der wetenschap naast elkaar kunnen arbeiden, ik geloof niet dat ze nu, in de gegeven omstandigheden, dat kunnen. En toch broeder L. zouden we niet een weinig overtuigd moeten zyn dat er kans van slagen is Zonde er niet eenige toenadering moeten blyken om bezwaren weg te ruimen of er over heen te stappen; elke poging die mislukt, verhit de gemoederen en brengt ons aehteruit. Laten daarom al de broederen* die om den vrede van Jeruzalem bidden, ook werken en toegeven zooveel zy kunnennatuurlijk kan niemand meer toegeven dan de Schrift hem toelaat. „Het voorstel—Bavinck is nooit tot de kerken gekomen", zegt gy. Behandeling daarvan zou eenige kans bieden. Wel verklaarden vele afgevaardigden zich er tegen, maar na de Synode bleek door het schrijven in de kerke lijke bladen, dat velen het voorstel niet hadden begrepen juist in het artikel rakende de be noeming. Volgens 't voorstelBavinck bleven de cura toren gebonden aan de voordracht der Theol. Faculteit, maar bij conflict moeten de kerken m Synode vergaderd „de zaak der benoeming tot beslissing brengen," d. w. z., naar de uitleg ging der opstellers, de kerken mogen buiten de voordracht om benoemen wien zij willen. Dus de beslissing ligt in de hand der kerken. Waarom moest men dan van weerszyden elkanders voorstellen zoo hardnekkig verwerpen. Vreemd doenvan de vroede vaderen in Arnhem vergaderd. Indien de teekenen gunstig zijn, ja dat wij dan weer samenspreking krijgen en zoo niet dat alle kerken dan doen wat zy doen moeten, en geen der kerken vergete, dat de Th. School eigendom is der kerken en de V. U. hoe zeer gewaarderd en gedragen door de liefde van velen in de Ger. kerken, toch slechts contrac tueel met haar verbonden is. Laten wy, stry- ders voor het recht der kerken in deze zaak, ons toch niet altoos beroepen op een beding, maar aantoonen de beginselen van Gods Woord, en de verhouding van Kerk en School glashelder uiteen zetten. Als God ook deze samengevoegd heeft, scheide de mensch ze niet. U dankend, Meliskerke, Jan 1904. Uw broeder H. Meulink. Mijnheer de Redacteur Dezer dagen las ik onder de rubriek Kerk- benchten in een der bladen, dat er aan de Vrije Universiteit te Amsterdam waren ingeschreven 148 studentenn.l. 93 voor de theologie39 voor de rechtswetenschap, 16 voor de letteren. Er werkzaam 7 professoren, n.l. 5 voor de theologie1 voor de rechtswetenschap en een voor de letteren. By het lezen van dit bericht kwam onwillekeurig de vraag by my op Waartoe dient toch die onhebbelijke stryd in onze Ger. Kerken. De één zegt, ik ben van Kampen en de ander, en ik van Amsterdam. rJÜkt uit deze opgave nu niet reeds dat eene Vrye Universiteit op Gereformeerden grondslag de toekomst heeft voor de opleiding van Die naren des Woords, doktoren, advokaten, kortom voor alle vakken die betrekking hebben voor het kerkelijk en maatschappelijk leven Laat het belang van ons vaderland toch steeds diep gevoeld worden, bij ieder weldenkend mensch. En zou de eerstvolgende Generale Synode der Ger. Kerken deze brandende kwestie niet tot een goede oplossing kunnen krijgen? Dat er eene Vrye Universiteit in ons land kome, met de theologie aan het hoofd, en dat men verzekerd worde, en nooit of nimmer afgeweken kan worden van de Gereformeerde belijdenisdan zal er vrede en welvaart komen in de kerken, en welvaart en zegen verspreid worden, voor ons dierbaar vaderland. Ieder rechtgeaard burger helpe dit bevor deren Dat geve de Heere, om Zijns grooten Naams wil! Met dank voor de opname dezer regelen, Uit de Provincie, Uw Dw. Dr. en br., 7 Januari 1904. V. U. Om dat „verzekerd worden" ging en gaat het. Werde alzoo de oplossing verkregen, als deze geachte broeder schrijft! De Redactie. CORRESPONDENTIE. Ook deze week moet de boekbeoordeling blyven liggen. Red. Advertentiën. Lange Noordstraat. In Effecten, Coupons enz. Ontvangen gelden a deposito met rente vergoeding van 3% tot 4%. ZJjt ge verkonden? W. Hubregtse, Drogist worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte inlichtingen worden kosteloos verstrekt. zijn in alle prijzen voorhanden Heeren-, Jongeheeren Winterjassen. Demisaisons, Cos- tuums, Pantalons, zware zwarte en blauwe Bonkers met en zonder Baai gevoerd. Verder Werkmansgoederen, witte en blauwe Slagers- jassen en Koksbuizen in alle matenalsmede Kindergoederen, waaronder Winterjasjes, Bon- kertjes met en zonder O verkraag. Blauwe Cheviot en fluweele Broekjes en een uitge breide Collectie Stalen voor Goederen naar maat, welke net en solied worden afgeleverd. Aanbevelend, N.B. Ter opruiming aan vele verminderde pry- zen een partij Kinderpakjes in alle modellen. Het beste krachtvoeder voor paarden is Haver en Paardenboonen. Voor Melkvee Platteboonen, Lijnkoek en Lijnmeel. Voor Varkens: Gerstemeel. Erwtenmeel, Maïsmeel, Roggemeel en Rijstmeel, LAGE PRIJZEN. in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. by de GISTSTRAAT Middelburg. Melkbussen, Roomtonnen en Koelvaten, Trechters met en zon- der zeeften, in soorten en grootten te bekomen bij N.B. Ook eenig adres voor Wortel- ©n Stroosnyders, zoomede ook onderdeelen als Messen enz. enz. Specialiteit in Waschmachines. Tegen Mei of eerder Adres Mej. VROON. Lange Noordstraat, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1904 | | pagina 4