Weekbladvoov de Geref ornieevde Onder Redactie van: Ds. L. BOUMA. Os. J. BOLSEBOS en Ds. A. LITTOOU. Godsdienstoefeningen Ie Jaargang. Vrijdag 11 December 1903. iNo. 24. ia de Gereformeerde Kerken in Zeeland, UIT HET WOORD. Met medewerking van onderscheidene Predikanten. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 35 cent. Enkele nummers3 cent. Drutter-OilBeYer A. D. LITTOOIJ Az. MIDDELBURG. PRIJS DER AD YERTENTIEN van 1—5 regels 30 cent, iedere regel meer 5 cent. FAMILIEBERICHTEN van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Zij, die zich met 1 Jan a. s. op dit blad abonneer en, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers GRATIS. op ZONDAG 13 DECEMBER 1903. Glasse Middelburg. MIDDELBURG. Gasthuiskerk 9i/i en 2 uur ds. A. Littoofj Hofpleinkerk 91/2 en 2 uur ds. L. Bouma 6 uur dhr. A Öcheele Theo! Cand. Bogardstraat fii/2 en 6 uur dr. L. H. Wagenaar VLISSINGEN. NuORD^BKj5BK 91 en 2 uur H. Meulink N. Middelkerk 91/2 uur ds. J. Hulsebos Yoorbereidingspred. en Openb Bel. 51/2 uur ds. J. Hulsebos Catech. Zondag 20. Abnemuiden 91/, en 2 uur ds. J. Boeijenga Domburg 9 en 2 uur ds. B. B v. d. Hoorn Gapinge 91/2 en 2 uur Lezen eener Leerrede Grijpskerke 9 en 2 uur ds J J. Koopmans Koudekerke 9 en 2 uur ds. H. Ph. Ingwersen Sr. Laurens 9i/2 uur ds. G. H. Toebes 2 uur ds. G. H. Toebes Yoorber. H. Av. MiET.TgineRTna 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Sercoskerke 9 en 2 uur Lezeu eener Leerr. Soüfurg 9 en 2 uur ds. G. F. Keikhof Vkeiïe 91/2 en 2 uur ds. S. de Jager Vroi wepolder 9 en 2 uur ds. F. W. J. Wolff WESTKAPELLE91/2en2uur ds. M. F. Visser Classe Zierikzee. Brouwershaven 91/2 en 2 u. dhr. M M. Hoijus Theol. Cand. Bruinisse 9en 5 uur ds. A Dekkers Coldnsplaat 9i/g en 56 uur ds. F. Staal Geebsdijk 9, 2 en 51/2 u. Lezen eener Leerr. Haamstede 9 Va en 2 uur ds. R. £oolstra Kamperland 9 en 2 uur ds P. J. Baaij 6 uur Lezen eener Leerrede Nieuwerkerk 9 uur Lezen eener Leerr. 2 en 6 uur ds. H. Cramer Oostebland 9^2 en 2 uur ds. C. Staal Schaeendijke 91/2 en 2 uur ds. W. Raman Wissekerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. P. J. Baaft Znrarey.KK 10 en 6 uur ds. G. de Jager Zonnemaiee 9^2» 2 en 6 uur Lez. eener Leerr. Class© Thole n. Anna Jacoba Polder 95 en 2 u. Lez. eener Leorr. Bergen op Zoom ö6 en 5& uur ds. A. H. v. d. Kooij Krabbendijke 9 en lV2uur ds L de Koning 5s/2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9^2, 2 en 6 uur ds. J. Meulink Rilland Bath 9 en IV2 uur Lez. eener Leerr. Tholen A 9i/2, 2 en 6 uur ds. W. T. van Dfjk Tholen B 91/2,2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 91/2,2 en 5^2 uur ds. J. A. de Brufjn Class© Goes. Baarland 9 en 11/2 uurLezen eener Leerr. Bebzelinge 91/2, 2 en 6 uur ds. N. G. Kerssies Borsele vm. 9 en 2 u. Lezen eener LeeiT. Goes 91/2 en 2 uur ds. R. J. v d. Yeen 51/2 uur Lezen eener Leerr. 's Gravenpolder 91/, en 2 uur Lez. eener Leerr. Heinkenszand 91/2 en 2 uur ds. D. Hoek Iebseke 91/2, 2 en 5*/2 uur Lez. eener Leerr. Kruiningen 91/2 en 2 uur da. H. W. Laman Nieuwdorp 9^4 en 2 uur ds. J. H. Donner Wolfaartsdijk 9 en U/2 u ds. Elffers Classe Axel. Axel A 9 en 2 uur Axel B 9 en 2 uur Oostburg 91/2 en 2 uur Schoondijke 9 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag A 9 en 2 uur B 9 en 2 uur ds. N. P. Littoofj ds. R. v. d. Kamp ds. K. Veen Voorber. H Av ds. P. A. Sietsema ds. J. v. d. Berg ds J. Tholen Lezen eener Leerr. Gereformeerde Gemeente Terneuzen 9, 2 6n uur Lez. oèner Leorr. Hoedekenskebke 9, 2 en 6^2 uur ds. L. Boone Bed H. Av. DE VERWACHTING DER GELOOVIGEN. Verwachtende de zalige hoop en ver schijning der heerlijkheid van den grooten God en onzen Zaligmaker Jezus Christus. Titus 2 13. Er is een tijd in het leven des menschen, dat zijne ziel vervuld is van vele idealen of voor spiegelingen. Het zyn de dagen der jeugd, de dagen van het meer en meer ontluikend leven. Het volle leven ligt daar voor hem. Het lykt hem zoo rijk en hij vermoedt, dat hem nog telkens nieuwe verrassingen zullen treffen. Op zichzelven is dit niet zondig, neen, dit bruisehen van den levenslust heeft de Heere in 's menschen hart gewerkt. Maar de zonde is het, die hier ook weder alles heeft bedorven. De zonde kluistert den mensch met zijne ge negenheden en vooruitzichten aan het stof, aan het zienlijke, aan het zinnelijke, aan een leven buiten en zonder en tegen God. Maar bij het doorreizen van dit aardsche leven vangt nn de teleurstelling aan. Of het ideaal wijkt steeds achterwaarts, als men het grijpen wil, óf het stelt bitter te leur, wanneer het is gegrepen en werkelijkheid is geworden. En zoo verliest de mensch meer en meer, wat hy meende te bezitten en te verkrijgen. Hoe ou der, hoe armer aan idealen of voorspiegeling van geluk. Ja, ook op verder gevordenden leeftijd worden nog wel idealen gevormd, maar 't wordt minder, en het leven van het natuur lijk hart wordt gaande weg armer. Arme menschook al noemt U de wereld gelukkig. Veler hart wordt door 't vuur van zondigen hartstocht reeds vroegtijdig verwoest, dat hart is dan een uitgebranden haard gelijk, waarin de laatste smeulende vonk haast zal zijn uit- gebluscht. En straks komt de dood, die 't laat ste vonkske der hope blnscht. Het is den mensch gezet eenmaal te sterven en daarna het oordeel. Ook degenen, die slechts in naam den Heere toebehooren, die dus niet door een oprecht geloof met Christus zijn vereemgd, zullen op verderen leeftijd hunne ziele steeds kouder voelen worden. In hun jeugd, gedra gen door de verbeeldingskracht en geïnspi reerd door de omgeving, juichten ook zij ter eere van den Heiland, maar later kwam er bij het rijpen des levens matheid, ingezonken heid, ledigheid. En het oordeel des Heeren nit de gelijkenis van den zaaierMaar (hij) is voor eenen tijd, wordt aan hen gezien. Lezer kent gij willicht zulke toestanden V In de jeugd vurig in het belijden, terwijl het bij het voortschrijden op den levensweg steeds kouder wordt daarbinnen Wij gelooven, dat er velen zoo zijn. Maar het is eene weldaad, dat de Heere U nog doet gevoelendat de thermome ter daarbinnen meer en meer naar het vries punt gaat, opdat ge nog moogt bedenken, wat tot uwen eeuwigen vrede dienende is. Zalig voorrecht, als ons groote, in zekeren zin, eenige ideaal mocht zyn en mag wezen Christus toe te behooren, met Mem vereenigd te zijn. Want, als dit werk aanwezig is, dan zul len ook wel de aardsche idealen stuk voor stuk vour teleurstellingen plaats maken, maar dar blijft dit groote, dit eenige ideaal als een heerlijk licht in de ziel. Al valt alles weg, de Heere blijft. Hem te behooren, met Hem ver eenigd te worden is het eenig ideaal, dat niet bedriegt. Het doet het oog des grijsaards van blijdschap schitteren, het is de troost van den moeden reiziger naar de eeuwigheid, de ware verkwikking op het bed van krankheid, lijden en smart. Zalig, wie reeds als jongeling dit ideaal in de ziele mag omdragenIn de ziele der geloovigen leeft de verwachting van de zalige hoop, dat is van de zaligheid, waarop het kind Gods hoopt. En het bezitten dezer zaligheid valt te zamen met de wederkomst van den Heere Jezns Christus, den grooten God en onzen Zaligmaker. Hij komt dan om te oordeelen de levenden en de dooden. Hy komt dan in heerlijkheid. Doch die dag, die een schrik zal zijn voor de goddeloozen, zal een dag zyn van groote blydschap voor de ge loovigen, de gerechtvaardigden door Christus bloed. Want zij zullen dan de volkomen heerlijkheid en zaligheid ontvangen, die Chris tus voor hen verwierf. En God de Vader zal hun het genadeloon schenken, voor watzy in den dienst des Heeren mochten verrichten. Nog werkt de Heere door den Heiligen Geest deze hope in de harten van zondaren. En niemand zocht Hem te vergeefs. En die hope houdt de Heere ook levend in de harten zijner kinderen. Lezerbezit gy liaar reeds Hulsebos. VARIA In het belang der Vrye Universiteit trad Woensdagavond 1.1. Ds. Renkema, overeenkom stig de aankondiging, hier op. De opkomst was tamelijk. Met gloed sprak ZEerw., vooral over 't wen- schelijke eener Medische Faculteit. De inhoud zyner rede gaf De Zeeuw vry volledig weer, en daarna de Walchersche Cou rant by na geheel volledig. Ons ontbreekt plaats ter verdere bespreking er van. Littooij. Onderstaand artikel uit „de Wachter" van Z11UWSCI KERKBLAD.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1903 | | pagina 1