Ontvangen een 2e Zending Kerkorg els i. S. J. Dekker MELKSALON. Voor den Boerenstand Is dat niet hij!!!L-DE BRaT?ED'^7'hRetWe9T l7. J. LAVOOIJ. C. J. HONDIUS, Kantoor DAM F 162 Heeren Winterjassen Demisaisons, Jekkers, Capes, Werkbroeken, Boezeroenen, Sporthemden, Hoeden en Petten enz. enz. Bonkers voor den Boerenstand. A. PLUIJMERS, Burg Goes. Prijzen zeer billijk. L. DEKKER Co. Leder Handschoenen. In het Kledingmagazijn en de Kleêrmakerij, Lange Gortstraat 1337, Advertentiën. Alsmede groote voorraad worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte inlichtingen worden kosteloos verstrekt. Groote Markt recht over het Stadhuis. Melk, Chocolade; Fosco, Koffie en Alcoholvrije Dranken. Wederverkoopers genieten Rabat. Waar is het Concnrreerendste en soliedste adres voor Land-, Tuin-. Boschbonw- en Znivelbereidingswerktnigen WASCH-, WRING- en MANGELMACHINES te bekomen. lijke „losmakingen" in den laats ten tijd zoo veelvuldig voorkomen. En o.i. terecht; als het zoo blijft voortgaan, zal straks het aantal los gemaakte predikanten dat der dienstdoenden overtreffen. De classis sprak dan ook als haar oordeel nit, dat tot voorzichtigheid moet aan gemaand worden, om niet langer op dien weg voort te gaan. Een ingekomen schrijven van een broeder uit de kerk van Axel B, waarin hij zijne bezwaren blootlegde inzake eene handelwijze van zijn kerkeraad, kwam niet in behandeling, omdat in dezen den ker kdijken weg niet bewandeld was; de scriba zal dit den bezwaarden broeder mededeelen. De jeugdige kerk van Den Hoek vraagt van vanaf 1 Jan. twee vacature Zondagen per maand, wat toegestaan wordt. De kerk van Zaamslag A vraagt eenige inlichtingen aan gaande het Prov. Studiefonds en wel inzon derheid wat er gedaan wordt met de pl. m. f 1600 die er in kas is. Nadat zij gehoord heeft, dat dit geld op rente wordt gezet, geeft zij den afgevaardigen, ter bespreking op de kerkeraadsvergaderingen, het voorstel ter over weging mede, dit geld beter te besteden of anders dat fonds op te heffen. Als nu ging de vergadering ove^ tot het praepaxatoir examen van den Eerw. heer A. Scheele, candidaat aan de Theol. School. Na een gedeelte van zijn preekvoorstel (Rom. 8 23) aangehoord te hebben, was er geen bezwaar om met het verder onderzoek voort te gaan. Ds. v. d. Kamp examineerde exegese O. T. (Ps. 32); ds" Tholen exegese N. T. (1 Tim. 2) terwijl ds. v. d. Berg een onder zoek instelde naar de kennis van de Dogma tiek. Met algemeene stemmen werd br. Scheele beroepbaar gesteld in onze Geref. Kerken onder zeer hartelijke bewoordingen deelde de praeses hem dit besluit mede, waarop de ver gadering hem de zegenbede uit Ps. 134 toezong. Bij de rondvraag kwam de jaarlijksche Dankdag ter sprake. Na eènige bespreking werd besloten dien dag niet meer op Woens dag (zijnde als marktdag daartoe minder ge schikt) doch op Donderdag te houden en dan niet op den eersten Donderdag in November (wanneer in onze streek de arbeid op 't land nog volop aan gang is) maar op den eersten Donderdag in December. In verband hiermede werd het houden van den Biddag gesteld op den laatsten Donderdag in Februari. De vraag: behooren de belijdende lidmaten van Sas van Gent tot de kerk van Terneuzen werd bevestigend beantwoord. De vacature diensten werden geregeld als volgt: HOEK: Jan. de pred. Littooij en v. d. Kamp. Febr. Veen en Sietsema. Mrt. v. d. Berg en Tholen. April 9 Littooij en v. d. Kamp. Mei a Yeen en Sietsema. Juni 3 v. d. Berg en Tholen. ZAAMSLAG B: Jan. Ds. TholenApril Ds. Yeen. Febr. 9 v. d. Berg; Mei B v. d. Kamp. Mrt. 3 Sietsema; Juni Littooij. Het voorstel om voortaan geregeld in Ter- neuzen te vergaderen, werd verworpen. Dus, ter bestemde tijde, zullen wij D.V. weer naar Oostburg mogen trekken. Dat is geen klei nigheid De vergadering duurde van 101 uur en voor die luttele 3 uren waren de afgev. van Axel A en B 's morgens om 5 uur in het nachtelijk duister begonnen te reizen, en had den, toen zij 's avonds om 8 uur thuis kwamen, een reis van 10 uren achter den rug. Tien uur reizen om drie uur te vergaderen, is waarlijk wel wat veel gevergd, ook al ontvangt Oostburg ons gelijk anders regel is in den zomer. En dan de broeders uit Zaam slag A en B 't Was om medelijden te hebben Zij waren reeds om half 4 in den vroegen morgen op pad gegaan('t Is waar, het is omgekeerd ook zoo.) Wanneer zal er tusschen het 4e en 5e district eene betere verbinding komen? Als wij ook van de Prov. Staten een f 130.000 subsidie krijgen Gelukkig, dat de volgende maal zijnde de eerste Donderdag in April de broeders uit Axel B ons hopen te ontvangen. De praeses sloot de vergadering met dank zegging- Met dank voor de opname Uw dienstw. br. N. P. Littooij, Az. Axel, 16 Nov. 1903. Hansweerd, 19 Nov. 1903. Geachte Redactie Schuchter neem ik de pen op, om dat ik van nature geen schrijver ben en wat ik thans rnoet schrijven geen lievelingswerk voor mij is. Toch ben ik zoo vrij ditmaal in uw blad een plaatsje te vragen, hopende dat u mij dit vergunt, zeg ik u bij voorbaat dank. Men leeft tegenwoordig in een tijd, dat ieder maar naar de pen grijpt, en waarin men terstond gereed is elkander openlijk in de courant tot de orde te roepenook onder ons Gereformeerden. Indien elk, die de pen terhand neemt, Joh. 17 en 1 Joh. 4 eerst las en dat biddend deed, er zou veel in de pen blijven, wat er nu soms al te onbedachtelijk uitvloeit. Ook wordt er zoo veel tusschen de regels gelezen, wat gansch niet bedoeld is en dat werkt gevaarlijk, en brengt op een terrein, waar geen der partijen oorspronkelijk wezen wilde, ik bedoel hier niets onaangenaams mede te zeggen aan het adres van ds. N. G. Kers- sies, die het noodig achtte een zacht protest aan mijn adres te moeten zenden naar aan leiding van een bericht van den kerkeraad van Kruiningen in No. 19 van uw blad, daar ik als scriba het geschreven heb, doch persoon lijk ter verantwoording geroepen werd, zal ik het nu ook maar persoonlijk verdedigen. Ds. Kerssies is het niet duidelijk wat ik be doel met, 3 noch van A noch van B", en het komt ZEerw. voor, dat ik wou zeggen, dat men aan die mannen hier geen behoefte heeft doch hü kan verzekerd zyn, dat ik de broe ders van A en B van 34 en 86 ziels liefheb, hy kan ze niet meer liefhebben dan ik, zelfs is het mijn vurige wensch en gedurig gebed, dat spoedig C en D er nog bij komt. Maar, als ze er zijn, dat ze dan ook naar den wil van onzen eenigen Heiland één zijnom ook daarin zichtbaar zijn beeld gelijkvormig te zijn, en daarom schreef ik, „ook in onze omgeving". Wie zal zeggen dat dit ideaal in Zeeland ook reeds bereikt is, ik heb toch geen feiten te noemen want dat zou maar onnoodig prik kelen om aan te toonen hoe ook in onze provincie die beide richtingen, die men A en B noemt, nog niet in één gevloeid zijn. Hier mede heb ik echter niet gezegd, dat zij, die een van beide richtingen voorstaan, den Heere Jezus Christus niet liefhebben. Ik wilde er dit mede zeggen, dat zoo lang de een zegtik ben van Paulus en de ander ik van Apollos; dat dit niet van Christus komt. Het viel mij op, dat een zeer eenvoudig christen, die nauw- lijks lezen kan, het ook aldus had gelezen. En nu hoop ik, dat ds. Kerssies en alle die met hem mijne woorden met smart gelezen hebben, na deze toelichting bevredigd zullen z\jn. Mijn eenvoudige onschuldige uitdrukking bedoelde niet te kwetsen't is alleen mijn vurige wensch, dat de strijd tusschen A enB spoedig moge ophouden, en dat èn de mannen van '34 èn '86 mogen opwassen in de genade en kennis van onzen Heere Jezus Christus en in de hartelijke broederlijke liefde. Met hoogachting en Heilbede, Uw Dienaar en Broeder in Christus, L. J. Florusse. CORRESPONDENTIE. Wegens overvloed van copy moeten blijven liggen: „School en Faculteit" en „Boekbeoor- deeling" van ds. Hulsebos, Geloofsverzekering" van ds. Littooij, het „Feuilleton" en eenige advertentiën. De Redactie. C. L. te G. Ik hoop van uw schrijven met Jan. a.s. nota te nemen, wijl dan een nieuw kwartaal begint. De Uitgever. in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden h deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. bfj de GISTSTRAAT Middelburg. Wij ontvingen de treurige tijding, dat onze geliefde jongste broeder, FRËDERIK HEL DER, wonende 't Zandt, pr. Groningen, te Utrecht, waar hjj logeerde, door gasverstikking plotseling is overleden. E. HELDER. M. J. HELDERHaocou. Alles uiterst billijk bij b\j de Markt. Middelburg. Aanbevelend, MIDDELBURG. Ontvangen een groote partij prachtige W. HUBREGTSE in Verfwaren, Korte Noordstraat. zijn in alle prijzen voorhanden Heeren-, Jongeheeren Winterjassen. Demisaisons, Cos- tuums, Pantalons, zware zwarte en blauwe Bonkers met en zonder Baai gevoerd. Verder Werkmansgoederen, witte en blauwe Slagers- jassen en Koksbuizen in alle matenalsmede Kindergoederen, waaronder Winterjasjes, Bon- kertjes met en zonder O verkraag. Blauwe Cheviot en fluweel e Broekjes en een uitge breide Collectie Stalen voor Goederen naar maat, welke net en solied worden afgeleverd. Aanbevelend, N.B. Ter opruiming aan vele verminderde pry- zen een partij Kinderpakjes in alle modellen. Aan hetzelfde adres zyn ook alle soorten Zeer soliede en scherp concivrreerend.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1903 | | pagina 4