Kerkorgels A. S. J. Dekker C. J. HOJSTDIUS, Kantoor DAM F 162 ïn het Kleedingmagazija en de Kleermakerij, Lange Got tstraat I 337, J. LAVOOIJ. Goes. DE INEENSMELTING Offlciëele Berichten. Advertentiën. worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte Inlichtingen worden kosteloos verstrekt. I. Hoe Natuurlijk de ineensmelting is! II, Hoe Onhoudbaar de Bezwaren zijnenz. hy hoorde zijne prediking en zag zijne groote daden. Ook was hij tegenwoordig by de won derbare vischvangst, en in dat oogenblik, waarin Jezus zijne macht zoo indrukwekkend openbaarde viel de Apostel neer en badHeere ga van my uit want ik ben een zondig mensch. Het wordt hem bang in de nabijheid van zijn Meester en hy begeert, dat Jezus zich van hem verwijderen zal. Wij kunnen dit wel verstaan, en wij zullen hem daarover niet hard vallen, maar uitdienhoofde weten wij dan ook goed, hoe moeilijk het valt ons van het be klemmend gevoel, dat de vrees op ons oefent te bevrijden. In de hoop, dat gij nu genoeg voorbereid zijt om de waarde van Abrams geloof te ver staan, wyzen wij er nu op, dat in zyn leven die tegenstelling tot eene hoogere eenheid is veranderd, en dit is, wat men altijd zoo hoog heeft geprezen. De aartsvader spreekt het uit dat hij vreest, dat diep ontzag hem vervult, dat hij zijne geringheid kent, ja door zyn be wustzijn is hy als tot aarde geworden en als opgelost in de elementen, en niettemin nadert hij tot den oneindige, stort zyn hart voor Hem uit, en met vrijmoedigheid geeft hij zyne begeerte te kennen. In zijn geloof komen de vrees en de moed samen, niet om elkander te bestrijden, niet om elkander uit te sluiten, maar om hand aan hand in vrede te leven. Mag ik het zoo zeggenAls ge ooit in de ge legenheid komt Petrus te vragen, hoe was het u in de ure, toen gij badt: ga uit van mij, dan zal hij antwoordentoen sloeg een angstige schrik mij om het hart en ik dreigde te be zwijken, terwijl Abram zeggen zal: o het was mij onuitsprekelijk zalig, toen ik my neer boog in ootmoedig besef, dat ik slechts stof en asch was, en dat God oneindig is in macht en heerlijkheid. Er was zoo niets van angst in die vrees, en zij ging vergezeld met een moed, die mij alles deed zeggen. Zie dat is het wonderlijke, het machtige, het begeer lijke in het geloof van dezen Godsman, dat wij die twee machten, welke naar het scheen als water en vuur tegenover elkander staan, in hem zien samenkomen en elkander steunen en sterken. Daar is niets pynlijks voor hem in- geweest. Het geloof is alzoo het vermogen, dat elke kracht van ons leven heiligt, wat door de zonde uiteengerukt is weer in de juiste ver houding zet, alle gaven vereenigt en het doet alles samenwerken tot heerlijkheid Gods. Bouma. School en faculteit. De generale synode van 1893, te Dordrecht gehouden, behandelde tal van zaken, maar het was, alsof ze alleen voor de zaak van school en faculteit was samengeroepen. Al het andere stond daarbij in de schaduw. Van heinde en ver reisde men naar Dordrecht, om de discussiën over de concept-regeling te hooren. En met gespannen belangstelling werd door hetgeheele land de beslissing verwacht. Een duidelijk bewijs, hoezeer deze zaak het leven der kerken raakt. De beslissing viel. Op de concept-regeling werd niet ingegaan. En opnieuw werden depu- taten benoemd tot het opstellen en voorstellen van eene regeling voor de opleiding van be dienaren des Woords. Ook deze deputaten zonden tijdig een Rapport aan de kerken rond, hetwelk zoude behandeld worden op de synode te Middelburg, die in 1896 daagde. Onzes inziens hielden deze deputaten meer rekening met de overwegingen en wenschen der synode van 1892. die tot dit deputaatscharp hadden geleid: eenheid te brengen in tijd van stadiepeil en omvang der Eximens, Examina aan de Scholenenz. De synode van Middelburg verwierp dit Rap port. De rapporteurs over dit rapport hadden er letterlijk niets goeds in gevonden. Zelfs werd de klacht gehoord, dat dit rapport de Theolo gische faculteit in eene Theologische School wilde omzetten! Nu werd ook besloten, niet opnieuw deputa ten te benoemen, om een concept-regeling voor de opleiding van de bedienaren des Woords te ontwerpen. Dit was ook niet noodig en van achteren bezien, had men het hierby ook moe ten laten. De synoden zoowel die van 1893 als die van 1896 hadden inmiddels zeiven al het noodige ge daan, om eenheid te brengen in tijd van studie peil en omva.ng der Examensenz. Die van Middel burg bracht zelfs eene geheele reorganisatie van de Theologische School tot stand, waardoor deze als 't ware op eene theologische faculteit ging gelijken. Intusschen bleef eenheid van ©pleiding en wel in dien zin, dat er slechts ééne plaats van opleiding zou zyn, voor zeer velen wenschelijk. Maar de vraag bleef: Hoe die te verkrijgen Hulsebos. Kerk- en Schoolnieuws. Tweetal te Wildervank W. Bouman te Hol- lum en M. Meijering te Nieuwe Pekela; te Yeere O. J. Geerling te Brouwevshaven en J. Visser te Sprang. Beroepen te Berkel L. J. C. Kreijt te Monni kendam te Aalten A. Schouten te Rozenburg te Alfen J. Douma te Alblasserdam te Ooster- Nijkerk J. G. Ubbink, cand. te Doesburg te Wommels H. Koffieberg te Zevenhoven; te 's Graveland O. J. Geerling te Brouwershaven. Aangenomen naar Tholen (B) G. Verry, cand. te Heinenoord. Bedankt voor Giesendam (B) en voor Baar land W. Voogel te Waarder. Maandag 19 October hoopt Ds. H. Effers te Wolfertsdijk zijn 30-jarige ambtsbediening te herdenken, waarvan hij ongeveer 18 jaar in die gemeente werkzaam is, en bevorens te Hillegom en Herwijnen. Te Harlingen is op 63-jarigen leeftijd over leden Ds. J. v. Goor, predikant in de Geref. Kerk aldaar. Sinds 1865 diende ZEw. de Kerken. Eerst te Boxum, daarna te Oud-Loosdreeht en voorts te Murmerwoude, Oudega, Hullum, Lut- ten en sinds 1889 te Harlingen. Toegerust met groote gaven, heeft hy veel gearbeid tot heil van Kerk en Staat. Ook op het gebied der Chr. pers was Ds. v. Goor voorheen niet onbekend. Men herinnert zich o.a. zijne vroegere in de „WekstenT'geplaatste brieven, geteekend Geethea. Ds. J. P. Visscher, pred. bij de Geref kerk te Leeuwarden, heeft zyn emeritaat aangevraagd. Door den heer Bredell is, namens President Kruger, tot den Kerkeraad der Geref. ge meente (A) in de Havenstraat te Hilversum het verzoek gericht aan Ds. S. O. Los, predi kant bij die gemeente, verlof te willen geven, den President naar Mentone te vergezellen, ten einde aldaar de huiselijke Godsdienstoefeningen te leiden. In de de vorige week gehouden ver gadering van leden dier gemeente, naar wier kerk de President des Zondags steeds heenging, werd nu besloten, den predikant eenige maan den verlof te geven, ten einde hem in staat te stellen aan het verzoek van President Kruger te voldoen. Gedurende de afwezigheid van ZEw. zal de predikdienst worden waargenomen door Ds. A. H. Gezelle Meerburg, emeritus predikant van Watergraafsmeer, thans te 's Gravenhage, terwyl de catechisatiën zullen worden gehouden door Ds. H. de Bruin, van Oud-Loosdrecht. Veere 5 October 1903. Door den kerkeraad der Geref. kerk alhier is een tweetal geformeerd bestaande uit de Heeren ds. O. J. Geerling te Brouwershaven en ds. J. Visser te Sprang. Namens den kerkeraad der Geref. kerk te Veere. J. Maas, Scriba. Verantwoording; van Liefdegaven. Vlissingen B. In dank ontvangenvoor de Kerk, van de stuiversvereen.7 Aug. f 22.80 en 5 Sept. f21.65: voorts voor de Kerk en voor de armen ieder een aandeel in de rentelooze leening der Kerk, en voor de Schooleen aan deel in de rentelooze leening der School. Namens den Kerkeraad: P. G. Laernoes, scriba. Agendum voor de vergadering van den Ring MiddelburgvanJongdings-Vereeni- gingen op Geref. grondslag op Donderdag 15 October 's avonds 6 are in Concordia Midddburg. 1. Opening, 2. Notulen. 3. De Jongeling en de Jongelings Vereen, in te leiden door den afgev. van St. Laurens. De stellingen vindt men in het Geref. Jongel. blad. 4. Eenvoud, in te leiden door vriend Maas van Koudekerke. 5. Rondwaag. 6. Sluiting. De Ringsecretaris. M. v. Velzen. N. B. De afgevaardigden worden s. v. p. verzocht de contributie a f 0.10 per lid mede te brengen. Als Agent van Zeeuwsch Kerkblad treedt op Te Vlissingen J. DE RIJCKE, Bierkade D 11. te Goes N. HENDRIKSE. Te Baarland CORN. ALLAART. Te Nieuwdorp J. DIRKSE. Te Borsele J. LANGEBEKE. Te Oudelande JAN KARELSE Az. Te Zaamslag SIM. BÜIJZE. Bij wien men zich kan abonneeren en ad- vertentiën bezorgen. Op plaatsen waar nog geen Agentschap, is, worden Agenten gevraagd. Conditiën en exemplaren, om mede te wer ken, worden op aanvraag verstrekt. De Uitgever, in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. bij de GISTSTRAAT Middelburg. zijn in alle prijzen voorhanden Heeren-, Jongeheeren Winterjassen. Demisaisons, Cos- tuums, Pantalons, zware zwarte en blaüwe Bonkers met en zonder Baai gevoerd. Verder Werkmansgoederen, witte en blauwe Slagers- jassen en Koksbuizen in alle matenalsmede Kindergoederen, waaronder Winterjasjes, Bon- kertjes met en zonder O verkraag. Blauwe Cheviot en fluweel e Broekjes en een uitge breide Collectie Stalen voor Goederen naar maat, welke net en solied worden afgeleverd. Aanbevelend, N.B. Ter opruiming aan vele* verminderde prijzen een partij Kinderpakjes in alle mo dellen. Bij Biënts Balt, Den Haag, verscheen: door Ds. A. M. DIERMANSE. f 0.40. f 0,50.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1903 | | pagina 4