H.H. SLAGEM Jalousie-Eabriek Jalousie», Rolluiken en Markiezen. Kerkorgels A. S. J. Dekker W. A. de RIJCKEBIDDELBÜRG. J. LAVOOIJ. ïn het Kledingmagazijn en de Kleermakerij, Lange Gortstraat I 337, Rund- en Varkensslager, LEVERT en HERSTELT Coneurreerende Prijzen. G. H. VERTREGT. Kantoor DAM F 162 Goes. tegen zeer voordeelige prijzen bij N.B. Een groot gedeelte der winterartike- len ontvangen, welke, door tijdigen inkoop, niettegenstaande de stijgende prijzen, onverhoogd worden verkocht. Advertentiën. DE INEENSMELTWG I. Hoe Natunrüjk de Ineensmelting is! II. Hoe Onhoudbaar de Bezwaren zijnenz. C. J. HONDIUS, worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte inlichtingen worden kosteloos verstrekt. ROEKBEOORDEELING. F. BETTEX. De Schepping. Uit het Duitsch vertaald door B. W. 2e druk. Kampen. J. H. Kok. 1903. Prijs f0,75. 'tls bijna onnoodig een werk van Bettex aan te bevelende naam van den schrijver waarborgt iets goeds. Ten overvloede legt het verschijnen van den tweeden druk der Hol- landsche vertaling het getuigenis af, dat dit boekje van ruim 80 bladzij den aftrek gevonden heeft. Voor wie het nog niet kennen diene de in lichting, dat we hier te doen hebben meteen bespreking van het scheppingsverhaal uit Genesis 1, niet door een theoloog, maar door een geloovig natuurkenner. 'tls interessant. Bettex pluist den tekst niet uit, maar ontleedt de scheppingswonderen zelf, zooals een theoloog het niet kan, wijl er ryke kennis der natuur toe vereischt wordt. Men kan 't boekje niet lezen zonder een gevoel van verwondering en bewondering beide, zoowel ten opzichte van schepsel als Schepper. Wonderen zaait Gij zonder tal Door 't groot heelal, Door 't groot heelal. Zulke boeken doen ons beseffen hoe blind we zijn. We leven dagelijks in dat heelal, en wat zien we er toch weinig van. Eerst wanneer men ons op zijn wonderen wyst, wor den we opmerkzaam op zoo ontzaggelijk veel, dat we ziende niet zagen. En dit geldt nu nog maar de dingen, die gezien worden, het rijk der schepping. Hieruit kunnen we eenigszins opmaken, hoe bitter weinig wij bespeuren van de dingen, die men niet ziet, van de wonderen der genade. De schepping is duizendmaal schooner dan wij vermoeden, maar de herschepping tienduizend- maal heerlijker, dan we nog beseffen. Wie met een geloovig hart dit boekje leest, wordt geleerd en gesticht. De prijs is laag. De uitvoering uitstekend. Uit formeel oogpunt zou er een kleine aan merking te maken zijnde laatste bladzyde is niet gesloten en geeft den indruk of't boekje niet af is. Ds. Felix. Predikers en Prediken. Dit werkje leest gezellig en geeft ernstige, behartigenswaardige wenken aan dominees inzonderheid. Het is een bloemlezing van opmerkingen in allerlei bladen en boeken gemaakt ten gunste of ten ongunste van dat middelpunt van ons kerkelijk leven de preek. De schrijver heeft jarenlang geluisterd naar de opbouwende en afbrekende critiek door geleerden en ongeleerden uitgebracht op pre dikers en preeken. Wat hij alzoo heeft opgevangen ligt in dit boekje bijeengebracht. Omdat predikers en hoorders, leeraar en gemeente, met elkander in verband staan, kunnen we dit aardig boekje beiden hartelijk ter lezing en overweging aan bevelen. De uitgave is heel goed. J. Dekker. Het ij del loten. In een twintigtal bladzijden, flink formaat, worden hier de bezwaren en gevaren bespro ken, die aan het loten verbonden zijn. Dit boekje moest ieder lezen, die nog twijfelt aan het diepzondige van het ongodvruchtig lot, opk in zyn schijnbaar meest onschuldigen vorm. Het vonnis dat hier geveld wordt, is verpletterend. Een dubbeltje sigaren koopen met een lootje toe is overtreding van gebod één, drie, acht en tien der wet Gods. 't Is niet voor 't eerst, dat dit gezegd en aangetoond wordt. Maar waar er Christenen zijn, die tegen alle waarschuwing in toch maar doorgaan met aan loterijen en loterytjes deel te nemen, daar kan er niet genoeg en nooit te veel tegen geprotesteerd worden. Geen dronkaard, hoereerder, dief en loieryj- vriend kan het Koninkrijk der hemelen ingaan. Men leze en oordeele. J. Dekker. „Ni Dieu, ni Maitre". De Fransche titel behoeft niemand af te schrikken zich dit geschriftje aan te schaffen. De titel is het eenige Fransche, wat er aan is. 't Is een zeer lezenswaardige lezing over de zinspreuk der RevolutieGeen God, geen meester. In onze dagen van geloofsverzaking en ge- zagsmiskenning kan men nooit te veel het heillooze verwerpen van alle souvereiniteit en het heilzame onderworpen zijn aan het gezag in het licht stellen. En dit doet de schrijver zeer verdienstelijk. Vinde hy vele lezersen overtuige hij vele twijfelaars, die te weinig geloof hebben om vast te staan in onze gele deren en te veel geloof om met gerustheid naar de revolutiepartij over te loopen. J. Calvijn. De profetiën van Ezechiël. Hoofdstuk 120. Uit het Lat. vertaald door J. Lugtigheid. Y. D. M. te Gees teren. De uitgave van dit werk begroeten we met groote sympathie. Calvijn is onder de oude Schriftverklaarders nummer één. 't Was te wenschen, dat in elk Geref. huisgezin gevonden werd een Staten-Bijbel met kantteekening èn een volledige Hollandsche vertaling van Cal- vijn. Menigeen koopt een mooi orgel en dat is uitnemendmaar dan moest er nog een mooie Bijbelverklaring bij, en geen betere dan die van Calvijn. Dachsel is ook goed, maar haalt toch niet bij Calvijn. Welk een weelde, als men onder 't lezen iets niet goed vat en men kan dan Calvijn te hulp roepen. Calvijn, die zoo Schriftuurlijk, zoo duidelijk, zoo beknopt is. Er is al veel vertaald. Nu zorgt de uitgever J. H. Kok weer voor een keurig, nettegoed- koope (600 bladz. voor 3 gulden), vertaling van dat gedeelte van Ezechiël, 't welk door C. is verklaard. En wat is Ezechiël niet moeielijk C. zegt zelf: „Ik beken, dat het visioen zeer duister is en dat ik het niet gansch doorzie." De vertaling is vloeiend. De meeste predikan ten zullen Calvijn wel hebbenmaar er zijn zóóvele huisgezinnen, die geen bijbelverkla ring hebben, dat de uitgever wel veel exem plaren zal omzetten. Afl. 1 is verschenen. K. 16 Sept. '03. L. Kerk- en Schoolnieuws. Beroepen te Fynaart J. E. Goudappel te Heteren en Randwijkte Tholen <B) G. Verij, eand. te Heinenoord; te Baarland A. Voogel te Waarderte Wolvega T. Kramer te Monster. CORRESPONDENTIE. Door veelheid van copy moest verledene week blijven liggen: a. een gedeelte van het stuk van Ds. Bouma b. de boekbeoordeeling van Ds. Laman. Thans kan niet geplaatst worden een stuk van Ds. Littooy, onder het opschriftErfenis, de verledene week beloofdalsmede een ge deelte „Uit de Pers" van Ds. Hulsebos en een stuk van Ds. Hoek. De laatstgenoemde stukken plaatsen wij D. V. de volgende week. Redactie. Om bovenstaande reden kan ook eene gratis advertentie, betreffende de ramp te Arnemuiden, tot onze groote spijt niet geplaatst worden. Gaarne doen wy echter wat in ons vermogen is ter leniging van deze ramp we verklaren ons daarom ten volle bereid giften in ontvangst te nemen en daarvan in dit blad melding te maken, en deze aan de sub-commissie te Mid delburg te overhandigen. Maandagmiddag is er D. V. collecte aan de huizen. Geeft dan ontfermend en milddadig, Redactie. N. H. te G. Het is goed. Ik neem er ge noegen mee. De Uitgever. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij de geboorte van ons dochtertje, betuigen wij onzen hartelijken dank. JAC. REIJNIERSE. M. REIJNIERSEMeliefste. Middelburg, Sept. 1903. By Biënts Balt. Den Haag, verscheen door Ds. A. M. DIERMANSE. f 0.40, f 0,50. zijn in alle prijzen voorhanden Heeren-, Jongeheeren Winterjassen. Demisaisons, Cos- tuums, Pantalons, zware zwarte en blauwe. Bonkers met en zonder Baai gevoerd. Verder Werkmansgoederen, witte en blauwe Slagers- jassen en Koksbuizen in alle matenalsmede Kindergoederen, waaronder Winterjasjes, Bon- kertjes met en zonder O verkraag. Blauwe Cheviot en fluweele Broekjes en een uitge breide Collectie Stalen voor Goederen naar maat, welke net en solied worden afgeleverd. Aanbevelend, N.B. Ter opruiming aan vele verminderde prijzen een partij Kinderpakjes in alle mo dellen. Een jong Slagersknecht zoekt plaatsing, liefst bij een in den omtrek van Zeeland. Brieven franco lett. T. Boekh. B. E. Ferdi- nandus, Badhuisstraat 140, Vlissingen. ST. JANSTRAAT. in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche Hypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van HYPO THEKEN. bij de GISTSTRAAT Middelburg. GRAANZAKKEN en KOEDEKKEN

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1903 | | pagina 4