In de Geldleening ^Aandeel «5Vo 15. Maandag 17 Augustus, Jalousie-Fabriek uen, nonnen en Markiezen. Kerkorgels I S. J. Dekker Geopend 10 Aug. 1903 N. J. GELEIJNSE. G. H. VERTREGT. OPINING LEVERT en HERSTELT Concnrreerende Prijzen. Goes, C. J. HONDIUS, Kantoor DAM F 162 B. E FERDINAND ÜS. eene flinke Dienstbode. Ook de School met den Bijbel te Seroos- kerke (W.) moet worden vergroot. Met het navolgende goede nieuws uit en omtrent Z. Afrika besluiten wij dit overzicht. Uit Engeland zijn tachtig door Engelsche officieren en manschappen buitgemaakte Boe- renbijbels, ingevolge verzoek van Lord Ro berts, naar Zuid-Afrika teruggezonden. Uit Reichenhall werd geschreven, dat de ge zondheid van President Steijn gedurende diens verblijf aldaar belangrijk is vooruitgegaan. Zijn hoofd heeft weder de beweeglijkheid herkregen, de spraak is goed, en de slikbezwaren zijn verdwenen. Hij begint weder te loopen. Ook de bewegingen in de armen, handen en vin gers beteren, in de oogleden het minst. Men verwacht een wel langzaam, maar toch geheel herstel. H. Kerk- en Schoolnieuws. Beroepen te Bunschoten (A) J. Koppe te Ierseke; te Ooster-Nijkerk W. Weener te Cu- baard: te Voorst D. Oberman te Wommels; te Bedum (A) N. Y. van Goor te Halfweg; te Stiens K. van Dijk cand. te Blija te Aalten (B) J. J. Berends te Maaslandte Oudewater J. E. Vonkenberg te Barendrecht. Aangenomen naar Vroomshoop H. Bulder te Spijknaar Nijkerk o/d Veluwe J. G. Kunst te Schipluiden naar Wonosobo, als zendeling, L. Netelenbos te Hijlaard naar Monnikendam E. F. Herbschleb te Wildervauk. Bedankt voor Drongrijp L. Netelenbos te Hijlaard. Ds. A. Dekkers van Veere hoopt Zondag 23 Augustus afscheid te prediken, en Zondag 30 Augustus intrede te doen te Anna Jacoba- polder. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Oost en West-Souburg is aan kerkvoogden en nota belen der Herv. Gem. aldaar het verzoek gericht, om gedurende enkele Zondagen na afloop van den dienst der Herv. gemeente, godsdienst oefening te mogen houden in de Herv. kerk, daar het gebouw der Ger. Kerk geschilderd wordt. Dit verzoek is echter geweigerd ge worden. De colleges aan de Theologische School Zullen, zoo de Heere wil, aanvangen met het houden van den krans op Vrijdag 18 Septem ber a.s., des avonds 8 uur. Het Admissie-examen zal gehouden worden Woensdag 16 September, des namiddags 1 uur, in de Aula der Theol. School. Opgaven en getuigschriften vooraf in te zenden bij dhr. Jansen, pedel der Theol. School, bij wien tevens te verkrijgen is, op aanvrage, een ex. van de „Eischen voor het Admissie-examen." Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes is opgedragen de levering van een pijporgel ten behoeve van het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk, te Rilland-Bath. Ds. H. Cramer, Emeritus sinds 1900 te Waarder, heeft zich metterwoon te Nieuwerkerk gevestigd. Offlciëele Berichten. KORT VERSLAG van de Vergadering der Olasse Middelburg op 5 Augustus 1903. 1. Namens de roepende Kerk opent ds. Ing- wersen op gebruikelijke wijze. 2. Alle kerken zijn behoorlijk vertegenwoor digd. Onderscheidene lastbrieven gaan met instructies, vergezeld. 3. In het moderamen namen zitting: ds. Littooij, praèses, ds. Kerkhof, scriba, assessoren ds. De Jager en ds. Visser. 4. De scriba der. vorige vergadering leest de notulen, welke met een kleine verduidelijking worden goedgekeurd. 5. De vragen naar Art. 41 D. K. O. leveren niets bizonders op. 6. Een ingekomen stuk uit de classe Klundert, meldende het ontslag van ds. K. te B., wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat verwor pen is een voorstel om naar den (term, waar onder dat ontslag is verleend, te vragen. 7. Naar aanleiding van het rapport van de flnancieele commissie voor Westkapelle wordt een der kerken vriendelijk uitgenoodigd alsnog mede hulp te verleenen. Voor de commissie voor het beroepingswerk wordt een instructie onnoo- dig geacht, wijl haar mandaat op de vorige classe genoegzaam is aangegeven. 8. Over het ingediende rapport over het ver band van Kerk en School ontspint zich een breede discussie, waarna de volgende motie wordt aangenomenDe Classe spreekt uit, dat de geinstitueerde Kerk de roeping heeft om door haar ambtsdragers zich te vergewissen, dat het onderwijs conform haar belijdenis blijft, het voorts aan elke plaatselijke kerk overlatend, of en op welke wijze zij een desbetreffende rege ling met het schoolbestuur kan en wil treffen. 9. In de namiddagzitting brengen allereerst de afgevaardigden der Prov. Synode verslag uit. Inzake de Emeriti-regeling wordt den De- putaat dezer Classe verzocht de e.v. Classe met inlichtingen te dienen. 10. Een protest en een bezwaar van een 2-tal kerken tegen een besluit der jl. Prov. Synode in betrekking tot de „Zuider-Kerkbode" kan geen meerderheid van stemmen verkrijgen. 11. Westkapelle deelt mede besloten te heb ben tot beroeping over te gaan, waaromtrent zü naar consulent en commissie wordt verwezen. Voor pastorie-bouw zal zoo noodig, de flnan cieele commissie adviseerend optreden. 12. Gapinge wordt met een verzoek naar de afzonderlijke kerkeraden verwezen. 13. De vraag, wat de Kerken gedaan hebben inzake Zending, wordt Uitgesteld tot de volgende vergadering. 14. Het verzoek vdii Middelburg A om de oproeping voor en het kort Verslag van Classes ook aan het „Zeeuwsch Kerkblad" op te zenden, wordt bij meerderheid Van stemmen ingewilligd. Aangezocht zal dit blèd, nummers met zulke officieele stukken aan de Kerkeraden toe te zenden. 15. Ds. Dekkers vraagt en verkrijgt acte van losmaking voor zijn vertrek naar Anna Jacoba- polder. De praeses daikt hem voor al hetgeen hij ook in het belang; dezer Classe mocht doen en bidt hem Gods iegen toe, waarop ds. D. een hartelijk woord van afscheid tot de ver gadering richt. Aan Veere wordeil vacaturediensten toege zegd en haar op ha;ifl- verzoek ds. Bouma als consulent toegewezen; terwijl zij inmiddels met het beroepingswerk voortschrijde. 16. De vraag van Vlissingen B„wanneer zullen diaconiën uit deze Classe saam gaan werken om verschil ende diaconale zaken te bespreken zal op 1 et agendum der volgende Classe worden geplaatst. 17. Een van Depujtaten ingekomen verzoek om uit deze Classe noef 10 te mogen ontvangen voor de Prov. Kas froor Emiriti enz. vindt gehoor. Met het oog op de mededeeling, dat de bij drage der provincie bp f 2000 is bepaald, wordt de quaestor gemachtigd het quotum met 5 ets. per lidmaat te verhdogen. Inzake Kootwijk zegt de Classe zich aan de gewone uitkeering te willen houden. 18. Omtrent een' Verzoek van een broeder uit Grypskerke verkiiart de Classe bij de be staande grensregeling zich onbevoegd een be slissing te doen. 19. Een Kerk, wier diaconie in geldelijke ongelegenheid dreigt te komen, wordt geraden zich tot meer gegoede diaconiën te wenden. 20. Roepende Kerk voor de volgende, den 2en Woensdag in Nov. te houden Classe, is St. Laurens. De wenk wordt gegeven tijdig de oproeping te doen. Woensdag blijft dag van vergaderen. 21. Art. 43 D. K. O. behoeft niet te worden toegepast. 22. Bij de omvraag ontvangt een kerk advies inzake een broeder, voor wien opneming in een gesticht noodzakelijk blijkt. 23. Na lezing der Korte Notulen wordt de vergadering met dankgebed gesloten. Oostkapelle, M. F. Visser, 10 Augustus '03. h. t. adj.-scriba. VACATURE BEURTEN. G APING E. 25 October Ds. Toebes. 22 November Dr, Wagenaar. 20 December Ds. Bonma. TEERE, 13 September Ds. v. d. Hoorn. 18 October Ds, Veenstra. 15 November Ds. Littootf. 13 December Ds, de Jager. Verantwoording van Liefdegaven. Vlissingen B. In dank ontvangen voor de Zending (Heidenpenuing) van C. en P. de V. 52 halve centen, nagift Unie-collecte f0.50. Namens den Kerkeraad: P. G. Laernoes, Scriba. CORRESPONDENTIE. Advertenties. ten behoeve der Gereformeerde Kerk van Nienwerkerk is uitgeloot Betaling tegen inlevering van het aandeel by den Penningmeester der Chr, Bewaar- en Voorberei dingsschool aan de Bree OP des namiddags ten 2 ure. Ouders van kinderen en leden derVer- eeniging worden uitgenoodigd deze opening bij te wonen. ST. JANSTRAAT. worden onder jarenlange garantie geleverd. Alle gewenschte inlichtingen worden kosteloos verstrekt, in EFFECTEN, COUPONS en INCASSEERIN- GEN, BRAND-, INBRAAK-, ONGEVALLEN-, TRANSPORT- en LEVENSVERZEKERINGEN. Neemt gelden a deposito. Vertegenwoordiger van de Noord-Nederland- sche ypotheekbank voor de uitgifte van PANDBRIEVEN en het sluiten van YPO- TEKEN bij de GISTSTRAAT Middelburg. de oude en nieuwe Boekhandel genaamd „BATOE-GADJA". Kantoor-, Schrijf- en Teekenbehoeften 140 Badhuisstraat. VLISSINGEN. Aanbevelend Op een dorp wordt gevraagd in een Brood- en Banketbakkerij een BAKKERSLEERLING of tweede Knecht. 's Zondags vry. Goede behandeling. Adres uitgever dezes. VTau No. 3 van dit blad heb ik geen enkel exemplaar meerzij, die mij hieraan kunnen en willen helpen, zullen mij door toezending een genoegen doen. De Uitgever. Mevrouw LITTOOIJ Giststraat f vraagt met November Geref. godsdienst. Wasch buitenshuis.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1903 | | pagina 4