Lebpfbéi! ~a STy E KI WWi i E N. Uit de Fonteinen des Heils. n M hulp (zie punt 5 van 't besluit) bij depu- taten zijn ingekomenterwijl dan op Vrij dag 4 Maart d. v. de vergadering, bedoeld in punt 7 van 't besluit, zal plaats hebben. Wij hebben gemeend in den breede over deze zaak te moeten handelen, omdat in dei' daad hier en daar de nood zeer groot is. Het honorarium, dat aan sommige die naren des Woords wordt toegelegd, om in hun onderhoud te voorzien, is verre bene den het betamelijke en maakt de belofte, aan het einde van den beroepbrief hun gegeven tot een leugen. Toch kunnen die kerken niet meer op brengen dan zij doen, sinds het genoot schap het recht werd toegekend, om kaar fondsen haar te ontnemen en de Staat het recht meent te hebben, om de predikants- tóelage haar niet meer uit te keeren. Hierin moet dus voorzien, en er kan in voorzien, indien men zich houdt aan het bovengenoemde besluit, dat gelijk wij za gen geheel is naar Gods bevel. Het mag niet langer zijn, dat er een dienaar is, die in een gansch jaar geen honorarium ontving, dat er anderen zijn, die met een groot gezin met veel minder dan duizend gulden het moeten doen. Dit was niet bekend. Daarmede kon men zich verontschuldigen. Maar nu is 't bekend. Nu iveet men, dat er nood is. Er zijn ook nog dringende behoeften van allerlei anderen aard. En of nu de Heere al naar zijn Souve- reiniteit langs zijn eigen wondere wegen zorgen kan èn zorgt, dat ontslaat de kerken niet van de haar in dezen door Hem op gelegde verplichting. Laat ons toezien, dat de onvervulde be hoeften der zusterkerken, die naar 's Heeren Woord hadden moeten en kunnen vervuld worden, niet tegen ons gaan roepen. Zeer hadden wij gewenscht, dat met 't oog op de ervaring van het voorgaande jaar, de Kerkboden wat meer op de nood zakelijkheid dezer zaak hadden aangedron- gen. Dit kan nog. Zouden wij hun mogen verzoeken dit nog te doen Wij hebben mede op grond van jaren lange ondervinding, de stellige verwach ting dat onze Zeeuwsche kerken hun goe den naam in deze aangelegenheden zullen handhaven en als altijd mild en blijmoe dig voor deze behoeften zullen bijdragen. Door de Ned. Geref. kerken van Almelo en Ridderkerk is aan de kerkorde van 1618 19 weder geldigheid verleend. Beide kerken mochten nog in 1891 tot Reformatie komen. De Heer D. Tom Wz. Theol. Cand. a d Vrije Univ. en Cand. tot de H. bediening, heeft andermaal bericht dat hij zich we gens voortzetting zijner studiën nog niet beroepbaar kan stellen. Van de Leestafel. Behalve de catechismuspreeken door ve len terecht zeer gewaardeerd, verschijnen nu ook van Ds. Hoekstra eeu dertigtal Leerredenen onder den titel Uit de Fon teinen des IIeils,\ Aan goede, waarlijk gereformeerde, in den waren zin stichtelijke predikaties, ge steld in een vorm en toon, waarin wij thans denken en spreken, en rekenende met de behoeften en met den strijd der kerk in onze dagen, bestaat nog altijd groote en dringende behoefte. Zulke predikatiën worden hier der ker ken aangeboden. Zij zullen niet alleen voor de kerk, dis onze broeder gaat verlaten een treffelijk en zeer welkom aandenken zijn, maar zij kunnen in elke kerk en in ieder huisgezin gebruikt worden. Waar in de samenkomsten der Gemeente eene predikatie moet gelezen worden, daar kunnen zij zeer goede diensten bewijzen. Wij gelooven, dat in deze uitgave een goed en noodig werk geschiedt. Moge de Heere er zijn zegen op geven, opdat het strekke tot stichting en ver troosting der Gemeente aan vele plaatsen, zijn Naam tot eere. Wij wenschen, dat velen zich deze leer redenen zullen aanschaffen. Zij verschijnen in 15 afleveringen. Elke aflevering bevat twee Leerredenen en kost 20 ets. De uitvoering is goed, op stevig papier en met duidelijke letter. Ned. Ger. Kerken. Beroepen te Harlingen Ds. W. A. Vro lijk te Zaamslag te Utrecht K. Fernhout te Dordrechtte Amerongen J. H. Feringa te Kiundertte Vreeland en Loenen W. Maan te Augustinusgate Zuidwolde A. Koppe G, G. te Gasseifer-Neijeveen. Aaug'enoa&Ctt naar Loosduinen door J. P. Visscher (Chr. Ger.) te Voorschoten. Bedankt voor Vreeswijk G. J. Barger te Driebergenvoor Leerdam L. Spoel te Kampen voor Oudemirdum en Sondel T. H. Woudstra te Maassluis; Meppel C. W. Ej Ploos van Amstel te Gerkesklooster voor Hein en oord door G. J. Weienberg Cz. te Putten voor Aarlanderveen J. P. Vis scher te Voorschoten voor Wons en Enge- wier door W. A. Vrolijk te Zaamslag. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Rouveen H. Koers te Zuid broek te Goes J. van Haeringen te Wer- dendam te Bols ward Ds. R. J. v.d. Veen te Uriesum. Aangenomen naar Haulerwijk door E. Vonk, cand. te Amersfoort. Katwijk aan Zee door D. Tibbens te Wezep. Bedankt voor Sneek door J. D. v. d. Munnik te Groningen. Aan allen, die ons bij de wisseling des jaars hun zeer gewaardeerde bewijzen van liefde en belangstelling deden toekomen, betuig ik mede namens de mijnen hartelijk dank, met de bede, dat Davids wensch ook dit jaar aan U vervuld wordtVrede zij U, en Uwen huize zij vredeen alles wat gij hebtzij reede P. J. W. KLAARHAMER, v. d, m. Hartelijk dank aan allen die ons op 1 Januari blijken van belangstelling ga ven. Moge 's Heeren zegen in ruime mate in dit jaar op U rusten. C. H. DE WAGENMAKER en Echtgenoote», Middelburg, Januari 1892. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van vriendschap ons betoond op 1 Januari 1892. JOH'. HOLTHUIJZEN, Koster en Echtgenoote. Dank voor de Heil- en Zegenwenschen met den aanvang dezes jaars. J. P. BRAND SMITH en Echtgenoote. Vlissingen 7 Januari 1892. Voor de vele blijken van belangstelling, zoo van hier als van elders ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen onvergetelijken Echtgenoot en Vader, be tuigt de ondergeteekende ook namens hare kinderen haren oprechten dank. Wed. l. m. verheul—Busquet, Kinderen en behuwdkinderen. Vlissingen, 7 Januari 1892. Mei MEI een HANDEL ECHT benoo- digd bij L. A. WILLEMSE, Vrouwepolder ONTVANGEN: Een partij fijne Zwarte Breisaijet, de knot 15 cent per pak 12 knotten f 1,67£. Grove zwarte en grijze Saijet voor daag- sche kousen, zware bruine gebreide Borst rokken en Onderbroeken zeer sterk, prachtig mooi donker Toolsche Baaien, Domburgs-, katoen, Blauwkatoen enz., ligte gezoomde Zakdoeken geheel nieuw, opruiming van alle Sitsen, Wollen en Katoenen Dekens,. Paardendekens, voor zeer weinig geld. Denkt om de Paardendekken zeer doel matig en onmisbaar f2,per stuk enz. Pottemarkt. TIMMERMANS. Is verschenen bij A. F IS S C H E R te UTRECHT Afl. I van: van BL HOEKBTXtA, Bedienaar des Woords bij de Ned. Ger. Kerk van Utrecht. Compleet in 15 afleveringen, prijs per afl. f 0,20. De eerste twaalf leerredenen bevatten Feest- en Lijdenstoffen. Men kan in teekenen bij iedere boekhan delaar, alsook bij den uitgever. Ook zijn nog eNemplaren f voorhanden van Verkondigt den dood des Heere tot dat Hij komt. ZStySN LIERRIDiNIH). van Ds. II. HOEKSTRA, PRIJS 7,5 C E 1ST T. Bovenstaande uitgaven zijn ook verkrijg baar in den boekh. van K. LE COINTRE.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1892 | | pagina 4