CHRISTELIJKE SCREIIRIULEMRS, De DETAILPRIJZEN vaii zijn ïli f 0,95 f 0,52\ f 0,2V1!: ADVERTENTIES. De ondergeteekenden wenschen bij den aanvang des jaars aan Kerker aden, PredikantenVrienden en Begunstigers, Gods besten zegen toe." de armen en nooddruftigen. Laten de di akenen klein genoeg zijn om met dank baarheid zelfs de kleinste natuurgave te ontvangen, als die hun wordt toegereikt in den naam van Jezus Christus. Hier eindig ik de bespreking van een taak der barmhartigheid, die, naarmate men haar meer beziet, rijker en heerlijker wordt. De diaken vervult een treffelijk, maar dubbel gevaarlijk werk. Zijn dienst leidt zoo licht naar de leer der goede werken, zooals Rome die predikt. Daarom moet voor den diaken steeds ernstiger ge beden worden. Zijn werk brengt hem in de stoffelijke wereld, hoe gemakkelijk ver geet hij hier de geestelijke wereld. Hij is zelf een zondaar en geeft door zijne daden vaak gelegenheid om te vragen »Mag een diaken van Christus' kerk dit of dat doen?" De Heere geve ons vele diakenen, die zich meer en meer instrumenten van den Hoogepriester der barmhartigheid gevoelen, dan zullen zij zeiven geheel wegvallen en de eere des fleereu schoon blinken op het gansche terrein der diaconia. Huis van Barmhartigheid. Er bestaat te Wagenborgen in Groni-n gen een gesticht dat nog veel te weinig bekend is en dat toch allezins de aandacht en belangstelling van hen, die barmhartig heid willen oefenen, verdiend. De stichting draagt terecht den naam van Huis van Barmhartigheid"want uit genomen krankzinnigen vindt al wat ellendig en lijdende is, en waarvoor nergens elders een plaats is te vinden, daar een goede toevlucht en een liefdevolle, uitnemende verzorging. Men ontmoet er dan ook van allerlei blinden, lammen lijders aan vallende ziekte, aan ongeneeslijke kwalen en krankheden, ook zulken, die meer zielziek dan krank naar 't lichaam zijn. Er worden op dit oogenblik 80 lijders verpleegd, die daar uit alle deelen des lands, ook uit Zeelandzijn heengebracht. Gods Woord, opgevat in den zin onzer drie Formulieren van Eenigheid is daar regel voor allen en voor alles. Een gereformeerd mensch, of diaken eener gereformeerde kerk, kunnen er met vertrou wen hun lijders heen brengen, die geen thuis of geen familie hebben en voor wie in de eigen omgeving geen stichting ter verpleging bestaat, of die aan krankheden lijden, die in het huisgezin niet naar eisch kunnen behandeld worden. Zeer dringen wij aan ook op geldelyken steun voor deze stichting, zoowel van par ticulieren als van diakoniën. Daar ik het voorrecht heb medebestuur der van dit Huis van Barmhartigheid te' zijn, zal ik gaarne daarvoor uw gaven ont vangen, of ingeval gij inlichtingen ontvangt u die verstrekken. Er wordt zeker veel gevraagd en gege ven, maar toch zijn er nog velen, die in houden van hetgeen God hun toebetrouwde om er Hem mede te dienen in Kerk of school, in 't werk der zending of der barmhartigheid. Indien ook elk lid der gemeente doet, waartoe hij of zij door den Heere ver maand en verplicht is naar 1 Corinthe 16: 1 en 2, dan is er altijd wat voor de hand, om te geven. En dan kan de gave »een te voren toebereide zegen" zijn. Vriendelijk, dringend vragen wij om een deel van dien zegen voor het >Huis van Barmhartigheid" te Wagenborgen. Ned. Ger. Kerken. Beroepen te Middelburg J. Langhout te Haarlem, te Leerdam L. Spoel te Kampen, te Wageningen F. W. Sluijter te Heeg. te Willemstad A. Schouten te Charlois. te Oudshoorn (2e m.) L. Adriaanse te Zeistte Leiderdorp J. D. v. d. Velden te Maasland; te Wons en Engewier W. A. Vrolijk Jz. te Zaamslagte den Bommel C. de Gooijer te Nunspeet; te Vreeswijk G. J. Barger te Driebergen; te Reeuwyk D. Tom cand. a. d. Vrije Univ.; te Kapelle a. d. IJsel T. H. Woudstra te Maassluis te Leiderdorp J. D. v. d. Velde te Maasland te Heinenoord G. A. Weijen- berg C. G. te Puttente Vreeswijk G. J. Barger te Driebergente Loosduinen en Aarlan derveen J. P. Visscher C. G. te Voorschoten. Aangenomen naar Boskoop door dhr J. Overduin, oefenaar te Amerongen. naar Vlaardingen, door F. Drost Cand. te Leeu warden naar Rozenburg door P. Zijlmans Cand. a. d Vrije Univ. Bedankt voor Middelburg door C. W. J. van Lummel te Delft, voor Harlingen door J. J. Westerbeek van Eerten te Mijdrecht, voor Capelle a.d. IJsel door A. Mulder te Bolnes, voor Zuidwolde door H. Bulder C. G. te Ten Post. Voor Schoonrewoerd door A. Schouten te Charlois. voor Har derwijk, De Bildt en Strijen door F. Drost, Cand. te Leeuwarden; voor Zwolle door J. Hania Pz. te Oosterblerum; voor Steenwijk door C. W. Ploos van Amstel te Gerkesklooster; voor Hijlaard door W. A. Vrolijk te Zaamslagvoor Nieu- werkerk a. d. IJsel K. Stelma te Voor burg Oudemirdum T. H. Woudstra te Maassluis voor Zuidland W. de Jonge te De Lier; voor Zwolle J, Hania te Ooster- bierum; voor Wageningen door F. W. Sluij ter te Heeg. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Oldekerk H. J. Willerum te Gees; te Genemuiden W. J. De Haas te Hattem; te Winsum J. W. Wechelaar te Dikshoorn te Smilde G. Goris te Vrooms- hoop. Aangenomen naar Bellingwolde G. J. Hekkert, cand.naar Seherpenzeel door A» v. Apeldoorn te Koevorden. Bedankt voor Sneek F. M. ten Hoor te Franeker. Katwijk a. Zee D. Tibben te Wezep voor Oudega J. van Hen ten te Schoonebeekvoor Hellevoetsluis door W. Laatsman te Heusden* Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van hunnen geliefde moeder, behuwd en grootmoeder Mej. de Wed. A. J. BLOM, betuigt do familie haren hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. P. VAN KAMER-Blom. In den boekhandel van K. LE COINTRE is voorhanden EEN RUIME SORTEERING van af f 0,25. Nieuwjaarsbriefkaarten, Filicitatiekaartjes ENZ. NAAMKAARTJES van af 40 cent per 100 stuks in etui met. gratis ALMANAK 1892. Zoo spoedig mogelijk verschijnt, de 4;; jaargang van het jq|pi( D ISM. TEN DIENSTE DER f) r Prijs ,30. Bestellingen worden door alle Boekhandelaars aangenomen, alsmede bij den Uitgever JL£. LE COINXRE, te Middelburg per Vs Kg. per Kg. per Vs Kg. per Vie Kg. bus. Voor 5iea «11e hiervan gebruik wenschen te maken zal in het Nummer van 1 Januari 1892 gelegenheid bestaan tegen den prijs van J'/j Cent hun naam te plaatsen onder de volgende advertentie

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 4