J Op den Pinksterdag. ~i s-,QQ>a ADVERTENTIE». GEURIGE THEËEN, om zich te gedragen als Gods dienaresse. Gij., lciezerzijt dus voor een zeer groot deel verantwoordelijk voor God en mensclien voor de wijze ivaarop ons land geregeerd, wordt. Als gij den naam van een liberaal al is hij ook nog zoo'n vroom en uitnemend man op uw briefje zet, of als gij thuis blijft, en door een van deze twee dingen oorzaak wordt dat die liberaal naar de ka mer gaat,dan zijt mede oorzaak als straks de meesten van die 100 kamerleden de regeering van ons land den verkeerden weg opdringen en dat Gods kerk in Ne derland nog meer verdrukt en gekweld zal worden. Daaraan hebt gij dan medegewerkt. Gij zijt verantwoordelijk. Doe dus, wat uw hand vindt om te doen, en stel uwen weg weL aan. Wil men u soms tegen uw zin dwingen, om den naam van een liberaal op uw briefje te zetten, meld dat dan maar aan den voorzitter van uw kiesvereeniging, dan kan die dien dwinger aanklagen en zal de Rechter niet nalaten, hem volgens de wet voor dit misdrijf te straffen. Make God u op 25 Juni a. s. getrouw en verhooro Hij het gebed zijns volks. Inrichting tot Opvoeding en Verpleging van Idioten en achterlijke kinderen. Sedert mijn laatste opgave mocht ik voor bovengenoemde Stichting weer de volgende LIEFDEGAVEN ontvangenVan N. N. f x.f 1. f .50, van P. te G. f —50. Uit de Busjes van K. te Gr. f 2.31 en van J. W. te K. f .50, alsmede f 18.75 aan contribution van een twintigtal nieuwe be gunstigers te Grijpskerke. Vooral deze laatste verantwoording was ods tot blijdschap. Die kleine gemeente van Grijpskerke is de eerste in onze Provincie, die duidelijk toont iets te gevoelen van de ellende, waarin zoovele Idioten verkeeren en van den plicht die op haar rust om aan dit werk van barm hartigheid mede te werken. Door de op richting toch van »'s Heeren Loo" kan dat lijden veel verzacht, ja van sommigen mis schien geheel weggenomen worden. Ook voor de verstandelijke ontwikkeling en op voeding wordt goede zorg gedragen. Dezer dagen werd een voordracht van 3 personen gedaan om daaruit een onderwijzer te be noemen. Mochten daarom velen zich gedrongen gevoelen iets voor deze stichting af te zonderen. Er wordt nog zoo weinig liefde voor haar getoond. Middelburg telt nog geen 10 Begunstigers. Vergeten wij toch niet dat de Heere het van ons eischt en ook dat zulk geven ons niet armer maakt. Ouders die gezegend zijt met gezonde kin deren, toont uw dankbaarheid door het bijdragen van een steentje aan dit toe vluchtsoord voor zulke ongelukkige schep seltjes. Dezer dagen is het eerste jaarverslag verzonden. Een net boekje van een 40 blz. dik. Men vindt er een juist overzicht in van den staat en den toestand der inrichting. Wij kunnen met het oog op de beperkte plaatsruimte daaruit niet veel meedeelen en zullen het daarom op aanvrage aan be langstellenden gratis toezenden. Wij hopen dat veel Ex. zullen gevraagd worden, waar door deze stichting meer bekend en ge waardeerd zal worden. Onbekend maakt onbemind. Alleen vermelden wij nog dat op de laatst gehouden Algeineene Vergadering besloten is tot het bijbouwen van twee pa viljoenen, waardoor dan ook de gelegenheid wordt geopend om vrouwelijke patiënten op te nemen. Gedurig komen aanvragen voor Meisjes in en ook die moeten geholpen worden. Om het daarvoor benoodigde geld bijeen te krygen is een geldleening u tgeschreven van 50.000 gulden, waarin nu reeds voor ruim f 13.000 is deelgenomen. Zij, die met aardsche goederen gezegend zijn, kunnen hier de zaak des Heeren van dienst zijn. Men kan inschrijven voor aan - deelen van f 50 en f 100, 't zij renteloos of tegen 4 pOt. Solieder geldbelegging dan voor zulk een zaak is er wel niet. Wie helpe wil doe het spoedig, daar men anders eens te laat mocht komen. De inschrijving is tot 1 Juli geopend. Nadere inlichtingen zal ondergeteekende gaarne verstrekken. Het zou zeer wenschelijk zijn dat in iedere gemeente een vertegenwoordiger van 's Heeren Loo gevonden werd. Nu is er in geheel Zeeland nog maar een. Dit mag zoo niet blijven. In de eerste plaats zijn brs. Diakenen de aangewezen personen en waar deze niet kunnen, laat daar dan een gewoon lid der kerk optreden. Wie daartoe lust gevoelt gelieve ons be richt te zenden. Laat nu niemand het voor zijn buurman overlaten zijn er te veel dan zal dit wel in orde komen. Zoo gaarne zouden wij in 't vervolg onder de Liefdegaven iedere, week iets te verant woorden hebben uit Zeeland. Wij hopen daarin niet teleurgesteld te worden. Ook kan men Lid worden en betaalt dan jaar lijks f 5.Begunstigers zijn zij die jaar- lijksch iets willen afzonderen. Giften en Legaten zullen dankbaar aanvaard worden en deze mogen ook na 1 Juli geschonken Worden. Ik eindig met hetgeen dhr. WERNER, Correspondent te Ermeloo, ons dezer da gen schreef Komt broeders, zusters, als om strijd Gesteund het ijvrig pogen, Dat 's Heeren Loo worde uitgebreid, Helpt mede naar vermogen. De liefde drage steentjes aan, Dan zal men weldra bouwen, Met moed en ijver voortgegaan De God van ons vertrouwen Doe 't werk gelukken, en de Heer Zie zeeg'nend op uw gaven neer. K. LE COINTRE, Correspondent. Verantwoording; van liefdegaven. In de collecte van 14 Juni, voor de plaats yan M. de W. f 2,50, idem van I. K. fl, idem van R. R. f5, idem bij Br. C. Vtrhage van B. f 2,50. 'ij Voor Kerk. schuld f 5, voor de Kerk f 5, voor de Kerk van A. J. C. f -,50. Dockheer. Zondag ?14 Juni, in dank ontvangen in de collecte, 1 tienguldenstuk voor hei tekort der diakonie. J. A. v. Nederveen. Voor de Zending van N. N., 234 ge bruikte postzegels. A. Krijger. In hartelijken dank ontvangen, in de collecte Zondag 14 Juni, voor Diaconaal hulpbetoon 50 cent. Mevr. Klaarhamer. Ondertrouwd JACOBUS PIETER KOUSEMAKER en SARA MARIA LAERNOES. Vlissingen, 18 Juni 1891. Algemeene kennisgeving. Voorhanden in den boekh. van K. LE COIN TRE beasi ast a va a» Rede ter opening van de Deputaten Vergadering door Dr. A. KUYPER. Prijs f 0,25. POLITIEK PANOPAMA, Een woord aan Nederlandsche Protestanten door EEN HERVORMD NEDERLANDER. Prijs f 0,50. door Dr. A. KUYPER. f 1,20 geb. in praclitb. fl,70. V «Ss. P.S. Op aanvraag Prijscourant. a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent pe* ons bij£ J. M. HEILIGER, JU- Middelburg. 1Lange Giststraat, F, 193.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 4