de stemgerechtigde leden der Gemeente opgemaakt het navolgende zestal, dat volgens vroeger besluit niet wordt medegedeeld naar het aantal der op elk uitgebrachte stemmen maar in alpkabeit.se/ie volg orde. Daar slechts vijf Dienaren het vereischte aantal stemmen verkregen, voegde de kerkeraad een zesde daaraan toe, uit hen, die toch de volstrekte meer derheid van stemmen op zich vereenigden. O. J. ITerniïoxit«T. O. JT. "W. v. J. ,1A. Ploo^i v. Asnistel; JL>r. L. H. Wagenaai'. In de samenkomst van den kerkeraad op Woens dag 11. heeft hij uit het hem aangeboden zestal, opgemaakt het volgende tweetal (alphabetisch) Ds, <J. JL.s;ii*s>;*sout en Os. J. 3. A. Ploos v. Am>itel Verder heeft li ij besloten, dat de vergadering der stemgerechtigden D. V. zal gehouden worten op Oiuwtlsag- 53£«>i a. s. des avonds «.cïit na^-iïïü, in de Noorderkerk, ten einde uit dit tweetal een Dienaar aan to wijzen, dien men gaarne door den kerkeraad zag beroepen. Namens den Kerkeraad: P. J. W. Klaarhamer Praes. O. H. db Wagëmaker h.t. Scriba. De commissie uit den kerkeraad zal D. V. Oing^aliix; sivotid a. s. zitting houden van ïis'oüi en niet van 89 uren. De gecommitteerden door den kerkeraad der Ned. Ger. Kerk te Middelburg ï*j ««ke <ie> Zeia«ila».^r noodigen de leden der gemeente, wonende in de wijken tot en met V. «üï'ssü- ofess<5. ai if, zoowel mannen als vrouwen, ook de leden, die nog niet ten Avondmaal zijn toege laten, tot bijwoning eerier vergadering, O V. V 1 i> Mes, des avonds ft- uren, in de Noorderkerk, tot bespreking der zeer ge wichtige Zendingszaak. De gecommi' teerden J. A. VAN NBDERVEËN, Secretaris. au de Merk van Vlfssingen. Vrijdag, 1 Mei, had de plechtige opening plaats van de Cr ere/or meerde Lagere school. Door de goede hand onzes Gods over ons mocht na zóó korten tijd reeds de gewensehte opvoedings plaats voor ons kroost worden geopend. Een jaar geleden werden de eerste grondslagen gelegd en nu reeds is de school met een groot aantal kinde ren en onder eene gewensehte leiding geopend. Alle bezwaren werden tot hiertoe uit den weg ge ruimd. De Heere heeft groote dingen aan ons gedaan. Worde liet meer en meer gevoeld, dat kerk en school nauw verbonden zijn en het der kerke niet wel kan gaan, zoo de zaak der school niet wordt geregeld naar den eisch van Gods Woord. Vergadering van den kerkeraad met diakenen Maandag, 11 Mei, des avonds te half negen ure. Zitting eener commissie uit den kerkeraad Dins dag, 12 Mei, des avonds van 810 ure. De collecte voor de proceskosten bedroeg met nagiften f 14.25. Voor het aanvullingsfonds der school is ontvan gen door bemiddeling van S. O. f 1,en gevonden in de collecte op 7 Mei f 1.20. Voor het tekort dor Zending is ontvangen van N. N. f2 21'o. Voor de kerk is ontvaugen uit het busje van P. C. f M7f)Vs. Voor de kerk is Donderdag 7 Mei onder anderen gecollecteerd een (jouden Willem. Namens den Kerkeraad J. Hulsebos, praeses. HEMELVAARTSDAG. Coilossensenj 3 1 en 2. Indien gij dan met Christus opgewekt zijt,zoo zoekt de dingen die hoven zijnwaar Christus is, zittende ter rechterhand Gods. Bedenkt de dingen, die hoven zijnniet die op de aarde zijn. Onze Heere is in den hemel. Daarheen is hij opgenomen, nadat hij alles volbracht had, wat geschieden moest ter verlossing van de gemeente van Christus. En voor zeker is het eene opwekkende, bemoedigende gedachte, dat onze gezegende Middelaar is opgenomen in den hemel, nadat Hij alles volbracht had, wat naar Gods raad geschie den moest, ter rechtvaardiging, heiliging en verlossing van de gemeente des Heeren. En waarom ligt er zulk eene vertroos ting in dat feit van de hemelvaart van Christus Wij zouden bijna zeggen, dat het eene oorzaak was van smart en droefenis. Hoe kan het heengaan van Jezus vreugde baren En toch is het zoo. En waarom Eenmaal was Jezus op aarde gekomen en toen moest nog alles geschieden. En ja, wel mogen wij zeker zijn, dat het onmo gelijk was, dat onze Heere wankelen kon in Zijn lijden en strijd de verlossing was als zeker beloofd en ook zou het de eere Gods te na komen, te denken, dat de Zoon die kwam om de werken des duivels te verbreken, ooit kon wankelen of vallen. Neen, het verlossingswerk stond vastdat was duidelijk. Maar toch, het werk moest nog geschieden. Den Heere wachtte een stroom van lijden, welken Hij moest door waden, een beker der smart, welken Hij tot den bodem toe moest ledigen. En nu was alles volbracht, en ging de Heere als overwinnaar ten hemel in. WeJk eene overwinningOverwonnen was de zonde, de wereld, de duivel, dood en hel De straf was gedragen, de gerechtigheid verworven, de weg ten hemel gevonden. Men is zoo menigmaal blijde over eene overwinning. En dan mag men wel vra gen, is het de moeite wel, zich er blijde over te maken. Maar Christus heeft over wonnen alle helsche machten en is nu als overwinnaar ingegaan in den hemel, om daar, gezeten aan 's Vaders rechterhand, altijd werkzaam te zijn ten bate van de gemeente, opdat zij deel hebbe aan de ver lossing, die in Christus is en eenmaal be reid zij in reinheid en heerlijkheid in te gaan in de heerlijkheid des Heeren. De overwinning der gemeente dus is ge waarborgd door Christus' hemelvaart. Zijne hemelvaart is het bewijs, dat Zijn werk bij den Vader is aangenomen en tevens het onderpand van de erfenis van al Gods volk aan de heerlijkheid, die Christus is ingegaan. o o Alles is volbracht, en wel ten goede van de gemeente en de gemeente zelf erfge naam van de hemelsche erfenis, gewaar borgd door de hemelvaart van Christus Is dat niet eene troostvolle waarheid voor allen die in Christus zijn en met Hem zijn opgewekt O, de zekerheid dier erfenis vervult de ziel met zooveel moed en kracht, om alles te verlaten om 's Heeren wil. Het oog staart op die heerlijkheid, die Gods volk bereid is. Met het oog op de hem el- stad kan men zoo gemakkelijk als vreem deling hier verkeeren, kan men het lijden zoo zonder veel pijn verdragen, kan men met liefde alles overgeven. Het gezicht op de overwinning van Jezus en op de kroon der heerlijkheid maakt het lastigste juk zacht, den zwaarsten last licht. Wel is ons noodig, ons zei ven te vra gen Zijn wij in Jezus, zijn wij met Hem opgewekt Daar toch komt alles op aan. En wanneer zijn wij met Christus opge wekt Als Christus in ons is, Hij, die het leven is. Als wij door een oprecht geloof Christus zijn ingelijfd. Als wij inwendig vernomen hebben de stem van den Heere Jezus, en wij tot Hem zijn gekomen, in Hem hebben geloofd, onze hope alleen hebben leeren stellen op Zijne gerechtig heid, Hem hebben leeren lief krijgen en in Hem het leven heoben gevonden. Dan zijn wij met Christus opgewekt. Dan heb ben wij deel aan bet leven der opstanding van onzen Heere Jezus Christus, dat zich openbaart door een gedurig verliezen van zich zeiven en door een zich vastklemmen aan den Heere en Zijne gerechtigheid, en mede door eene gedurige opstanding uit het graf van zonde en twijfelmoedigheid, om altijd weder in Christus te schuilen en met Hem op te staan tot dat nieuwe le ven, dat ons geschonken is in Christus Jezus onzen Heere. Zijn wij met Christus opgestaan Leeft Christus in ons Is Hij onze hope Is Hij ons leven Is Hij onze Bruidegom en de liefste onzer ziele Is Christus werke lijk in ons, zoodat wij niet leven ons le ven, maar het leven van Christus Is dat zoo, laat ons dan ook niet zoe ken en bedenken de dingen, die op aarde, maar die boven zijn, waar Christus is, zittende ter rechterhand Gods. De ge meente, door Christus zoo duur verlost en tot zoo groote heerlijkheid geroepen, be hoort boven tehuis. Daar is haar Hoofd, gezeten aan 's Vaders réehterhand. Daar is haar Bruidegom en de Liefste baars harten. Mag evenwel de gemeente niet menig maal blozen van schaamte Als de Heere vraagtBen ik weikelijk uw liefste Toont gij dat Hebt gij alles voor Mij veil, be waart gij Mijn Woord, zoekt gij Mij voor en boven alle dingen? Zijn er geene afgo den, die u meer binden en aftrekken, dan Mijne liefde u bezielt Waar hebt gij meer mede op, met Mij of met uw huisge zin, uw goederen, uw gewas, uw vee, uwe meubelen, uw geld, uw sieraden Is Jezns waarlijk onze Liefste Bedenken wij waar lijk de dingen die boven zijn Namelijk de kennis des Heeren, het leven in Zijne liefde, voor Zijn aangezichthet zich be wegen in de hemelsche dingen, in al wat rein is en waarachtig, wat liefelijk is en wel luidthet versierd zijn met een stillen en zachtmoedigen geest, die kostelijk is voor God het leven in liefde tot den Heere bovenal en ook tot Zijn volk, om één van zin te zoeken de eere des Heeren. Zijn wij op de wacht van 's Heeren komst En als Hij komt, zijn wij dan blijde Is het in ons hartHeere Jezus, kom haastelijk of is het ook, Heere, blijf nog wat weg, totdat ik gelegener tijd zal hebben Geliefden, het moet nog zoo gansch an ders worden, zal het wel zijn. Christus wordt nog zoo weinig gezien, in het mid den der gemeente er zijn nog zoo vele afgoden, die als ongedierte knagen aan het plantje des geestelijken levens. Al mag de gemeente rein en volmaakt in Christus zijn, hier loopt zij vaak, zonder erg en zonder last, met bemorste kleederen. Zij zoekt nog zoo veel de dingen die beneden zijn en vertoont dan zoo weinig van hare geestelijke heerlijkheid, van haar burger-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 2